Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Festivalové ozvěny: Noir Film Festival má svůj termín i témata

Festivalové ozvěny: Noir Film Festival má svůj termín i témata

Vydáno: 13.02.2015 19:00 v sekci Články | Festivaly - Roman Kotvald | foto: International Pictures

Zachmuření muži, femmes fatales a šerosvit se vrací. A s nimi Orson Welles... Jinými slovy Noir Film Festival vstupuje do svého třetího ročníku a opět se můžeme těšit na bohatý program.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
NOIR FILM FESTIVAL

Joan Crawford ve filmu  / Strait-JacketTřetí ročník přehlídky noirových filmů našel útočiště v prostorách a okolí Křivoklátu, tak jako minulý ročník. Ovšem letos mohou návštěvníci obdivovat gotický noir sladěný s atmosférou hradního prostředí. Čtyřdenní festival bude probíhat až na čtyřech místech a uvede čtyři desítky projekcí. Mimo jiné program doplní večerní projekce na nádvoří hradu, divadlo nebo koncerty, odborné přednášky na téma filmu noir a diskuze s herci a filmaři.

Různá díla národních kinematografií, které spojuje tento filmový žánr z let 1936 – 1958, budou promítána ve třech sálech a na nádvoří hradu Křivoklát ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Vše pak bude provázet již zmínění gotický noir, který je hlavní sekcí festivalu. Letošní ročník potěší především zaryté fanoušky Orsona Wellese, pro něž je určená výběrová retrospektiva jeho filmů. Tradiční pocty vzdá festival dvěma hollywoodským ikonám: herečce Joan Crawford a herci Johnu Garfieldovi.

Své místo už na festivalu mají projekce HBO a české/československé noiry. Pohled odjinud bude letos z Francie. Pro odlehčení jsou potom připraveny žánrové parodie a dostane se i na remaky noirových filmů. Názvy jednotlivých titulů budou odtajněny během jara.

Specifikum přehlídky nabízí spojení ojedinělého filmového zážitku v atraktivních historických prostorách středověkého hradu. Vybrané projekce budou opět uvádět známé osobnosti, tzv. festivaloví patroni. Letošním prvním ohlášeným patronem je herečka Hana Maciuchová

Festival bude probíhat 20. – 23. srpna 2015, aktuální informace pak naleznete na oficiálních stránkách zde


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 16. týden
Top 20 ČR: Novinky nezabraly V českých kinech stále dominuje trojice snímků, z nichž jeden je animák, druhý je sci-fi o záchraně lidstva a třetí je komedie ze života v jednom západočeském městě. čtěte zde
Vydáno: 21.04.2026 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 16.víkend
Box Office: Mumie není Super Mario Videoherní sequel Super Mario galaktický film je opět na vrcholu bez výrazné konkurence. Tou nebyla ani nová verze klasického hororu Mumie. čtěte zde
Vydáno: 20.04.2026 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Říkají mi Lars 3/10
Recenze: Nezdařilý pokus o drsnou českou krimi Říkají mi Lars nelze brát vážně Snaha obohatit českou filmovou tvorbu žánrovým počinem z řad noirové detektivky inspirované tradicí americké drsné školy skončila u záslužného záměru, narážejícího však na značné rezervy v celkovém zpracování. čtěte zde
Vydáno: 18.04.2026 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 17. 4. 2026 - 23. 4. 2026
TV tipy: Mrzout prožil lovcovu noc V následujícím týdnu zvídavý a pasivnější divák v programu televizí moc originality nenajde, protože dramaturgové znovu spoléhají na původní tvorbu a mnohokrát reprízované klasiky. I z toho důvodu je náš výběr hodně... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2026 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 16. týden
Kinopremiéry: Mumie se slepicí drží hladovku V polovině dubna se příliš atraktivních novinek v kině neukáže a o přízeň diváků budou bojovat spíše menší a žánrové filmy. Milovníci Tarantina nicméně ocení uvedení kompletní verze jeho majstrštyku Kill Bill. čtěte zde
Vydáno: 15.04.2026 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Velký pán a kasař Ferrari se ocitl 610 metrů nad zemí (24.10.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Zlaté maliny jsou problémové anticeny (12.04.2025 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Blíženec našel deníček moderního fotra, v němž je ukryto alibi na klíč (18.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Stroj času: Hypnotická, deziluzivní a znepokojující Apokalypsa (28.07.2022 12:30 v Recenze | Stroj času)
- Stroj času: Kmotr slaví 50 (26.02.2022 12:30 v Recenze | Stroj času)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2021 opustily (22.12.2021 16:00 v Novinky | Zprávy)
- Portrét: Charlie Chaplin, věčný tulák s buřinkou (18.07.2021 11:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Barry Seal, Giordano Bruno a Hanele spolu hrají dvojí hru, v níž je pronásleduje čistokrevné zlo (23.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřela Hana Maciuchová (26.01.2021 20:01 v Novinky | Zprávy)
- Téma: top 10: herečky s nejvíce Oscary (23.01.2021 09:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Hodinářův učeň navštěvuje dámský klub (25.12.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Nejslavnější sci-fi filmy let 2000 - 2009 (25.07.2020 13:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Tarzan s ligou spravedlnosti provádějí loupež ve velkém stylu a zachraňují Willyho (13.03.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Bílá velryba jede grand prix a ofukuje ji stříbrný vítr (08.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Fincherův Mank nabírá obsazení (16.10.2019 15:57 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: Nejhorší americké filmy 80.let (17.08.2019 16:00 v Články | Publicistika)
- David Fincher se vrací k režii (11.07.2019 08:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Tři veteráni Paddington, Babička a mazaný Filip vstupují do nebeské brány (19.04.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Kde najít fantastická zvířata, tátovu volhu a památkáře? (22.03.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Lesk a bída Oscarů (27.01.2019 17:30 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   14/2026

Krvavá nevěsta: Hra začíná
4/10

Pokračování černé komedie Krvavá nevěsta z roku 2019 se Samarou Weaving v hlavní roli natočili opět ti stejní tvůrci, byť podruhé se jim do téže řeky vstoupit nepodařilo.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe