Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 13. 3. 2020 - 19. 3. 2020

TV tipy: Tarzan s ligou spravedlnosti provádějí loupež ve velkém stylu a zachraňují Willyho

Vydáno: 13.03.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Největším lákadlem druhé poloviny března je televizní premiéra blockbusteru Liga spravedlnosti, který před lety lehce zklamal. Vedle něj se dostane na snímky kvalitnější, leč většinou náročnější a prakticky neznámé.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Tarzan (Tarzan) (pátek 13. 3., Nova Cinema, 20.00 - 21.40 / sobota 14. 3., 13.50 - 15.30 / neděle 15. 3., 11.35 - 13.15)

Plakát filmu Tarzan / TarzanAnimovaný snímek z konce devadesátých let patří ke klasikám studia Disney a zároveň dětskému divákovi představuje slavný román Edgara Rice Burroughse, od něhož se tedy značně odklání. Režírující dvojice Kevin Lima a Chris Buck v ní vsadila na tehdy populární a stále krásnou ruční animaci, svižné tempo, krátkou stopáž a značné množství vtipů, které rozesměje i dospělého diváka. Velmi příjemnou atmosféru dotváří skvělá hudba Marka Manciny a Phila Collinse, jehož titulní píseň získala dokonce Oscara. Tvůrci nešetří ani emocemi, kterých je opravdu dost a vše je hodně citlivé, především ale nikterak laciné. Třešínkou na dortu je pak to, že snímek je poměrně chytrý a rozhodně není určen jen dětskému divákovi. Ideální zábava na konec týdne pro celou rodinu.

Zajímavost: Kvůli autenticitě se tvůrci se před začátkem natáčení vydali do džungle pozorovat gorily a přírodní prostředí.

Originální trailer filmu Tarzan / Tarzan
Zachraňte Willyho! (Free Willy) (sobota 14. 3., Nova Cinema, 15.30 - 17.40 / neděle 15. 4., 07.00 - 09.05)

Plakát filmu Zachraňte Willyho! / Free WillyDobrodružné rodinné drama z první poloviny devadesátých let patří dnes k absolutní klasice a zejména v našich končinách se těší velké popularitě. Režírující Simon Wincer v něm tedy nepředvedl nic světoborného a spoléhal se na mraky osvědčených klišé a naprosto předvídatelný příběh. Jeho hlavním trumfem byla pochopitelně obří kosatka, která je ústředním hrdinou snímku a předvádí opravdu úchvatné kousky. Při těch pak divák zapomene na celkovou nevýraznost a pomalejší tempo. K dobru naopak budiž připsat melancholickou atmosféru a krásnou kameru. Titulní dětskou úlohu ztvárnil Jason James Richter, záporáka si zahrál výborný Michael Ironside, objeví se i Michael Madsen. Zmínit se pak musí výrazná hudba Basila Poledourise a písně Michaela Jacksona. Škoda, že tvůrce v závěru začne dost lacině působit na city a dojímat.   

Zajímavost: Velryba Keiko, která "hrála" hlavní hrdinku, zemřela v roce 2003 ve věku sedmadvaceti let na pneumonii.

Originální trailer filmu Zachraňte Willyho! / Free Willy
Loupež ve velkém stylu (Going in Style) (sobota 14. 3., Nova, 17.35 - 19.30 / neděle 15. 3., 01.25 - 03.30 / pondělí 16. 3., Nova Cinema, 18.20 - 20.00 / úterý 17. 3., 14.05 - 15.50)

Český plakát filmu Loupež ve velkém stylu / Going in StyleTři roky stará kriminální komedie vychází z otřepaného námětu, který ale dostává na zajímavou úroveň tím, že jejími hlavními hrdiny je trojice důchodců. A pohříchu právě námět je asi to nejlepší na celém filmu, protože režírující Zach Braff po celou stopáž nedokáže najít to správné tempo a zejména uprostřed se točí v kruhu a nedaří se mu ani vytvořit byť jen minimální napětí. Body naopak získává podařenými vtípky, atmosférou plnou nadhledu, přiměřenou stopáží a solidní obrazovou stránkou. Největším lákadlem je nicméně skvostné obsazení, v jehož titulních rolích se objeví spolehliví Michael CaineAlan Arkin a Morgan Freeman, kterým neméně výtečně sekundují Matt DillonAnn-Margret nebo Christopher Lloyd. Nejvíc tak zamrzí nevyužitý potenciál, který snímek měl. Oddechovka na sobotní podvečer. 

Zajímavost: Film je inspirován případem tří důchodců z Londýna, kteří v roce 2015 uskutečnili největší loupež britských dějin.

Český trailer filmu Loupež ve velkém stylu / Going in Style 
Casanova '70 (Casanova '70) (sobota 14. 3., ČT art, 22.50 - 00.45)

Český plakát filmu Casanova '70 / Casanova '70Italsko-francouzské komediální drama z poloviny šedesátých let u nás není tolik známé a moc se nevysílá, přitom bylo nominováno na Oscara za scénář. Režírující Mario Monicelli se v něm opírá o inteligentní příběh, který je příjemnou a chytrou variací na dobrodružství slavného svůdníka. Zároveň je trefnou společenskou satirou a nechybí v něm laskavý humor, který si tak trochu střílí z italských ztřeštěných komedií. Jen by mohl být více celistvý, protože po většinu stopáže jde o sled různých epizodek, které nedrží moc pohromadě. V hlavní roli exceluje minimalistický Marcello Mastroianni, vedle kterého se objeví exkluzivní krásky tehdejšího světa, mezi nimiž byly Virna LisiMarisa MellLiana OrfeiMichèle Mercier nebo Beba Loncar. Příjemně lechtivá záležitost.

Zajímavost: Snímek se natáčel v Itálii, na Barmě, ve Švýcarsku, Francii a Německu.

Originální trailer filmu Casanova ´70 / Casanova ´70
Zlé časy (Hard Times) (sobota 14. 3., ČT2, 23.00 - 00.30)

Plakát filmu Zlé časy / Hard TimesKriminální drama z poloviny sedmdesátých let u nás také nepatří k těm nejznámějším a nejvíce potěší milovníky poctivé filmařiny a drsných chlapů. Tehdy debutující režisér a spoluscenárista Walter Hill v něm toho moc neřešil a spolehl se na parádní dobovou atmosféru, syrovou a testosteronovou akci plnou pěstních soubojů a záměrně upozaděný předvídatelný příběh. Titulní roli ztvárnil málomluvný a trochu kamenný Charles Bronson, jehož parťákem je především James Coburn a funguje mezi nimi potřebná chemie. Dále se pak objeví Jill IrelandStrother Martin nebo Margaret Blye. Co ale trochu zarazí, je dost špatná práce se zvukem, který při bitkách nepůsobí úplně důvěryhodně. Na škodu budiž i to, že přes krátkou stopáž snímek občas nudí. Zapomenutá záležitost na sobotní noc.

Zajímavost: Natáčení trvalo osmatřicet dní, z čehož závěrečný souboj se točil víc jak týden.

Originální trailer filmu Zlé časy / Hard Times
...a pozdravuji vlaštovky (neděle 15. 3., ČT art, 21.35 - 23.05)

Plakát filmu  / ...a pozdravuji vlaštovkyNormalizační životopisné drama se dnes moc nepřipomíná a není příliš známé. Režírující Jaromil Jireš v něm zpracovává skutečný příběh protinacistické odbojářky, která čeká v cele na popravu. Opírá se při tom o značně komorní atmosféru a silný důraz klade na psychologii hlavní hrdinky, kterou zkoumá do nejmenšího detailu. Daní za to pak je extrémně pomalé tempo a určitá stereotypnost. Vše ale značně kompenzuje excelentní a minimalistická Magda Vášáryová v titulní roli, která zastiňuje celý zbytek ansámblu, mezi nímž jsou třeba Viera StrniskováVáclav HelšusDagmar Bláhová nebo Hana Maciuchová. Vzhledem k době vzniku je ale nutné počítat s určitou politickou poplatností a přespřílišnou adorací ústřední postavy, naštěstí se ovšem tvůrci pohybují ve stále snesitelných mezích. Nepříliš známá tuzemská filmová perla.

Zajímavost: Vášáryové byly kvůli natáčení ostříhány vlasy.

Televizní spot filmu ...a pozdravuji vlaštovky
Chodník cez Dunaj (pondělí 16. 3., ČT art, 23.05 - 00.35)

Plakát filmu  / Chodník cez DunajČeskoslovenské televizní drama z revolučního roku zcela zaniklo v následných bouřlivých událostech a dodnes se tolik nepřipomíná, což je svým způsobem škoda. Režírující Miloslav Luther v něm vychází ze scénáře Vladimíra Körnera a vrací se do časů Protektorátu. Opírá se o dost temnou a bezvýchodnou dobovou atmosféru, kterou dotváří parádní hudba Jiřího Bulise a o zajímavou a na televizní poměry atraktivní obrazovou stránku, za níž stojí kameraman Vladimír Holloš. Diváka pak okouzlí i hodně silný a emotivní příběh, jehož jedinou chybou je, že je moc epizodický a vůbec nedrží u sebe. Titulní role excelentně ztvárnili Roman Luknár a Ady Hajdu, jimž sekundují třeba Ondřej VetchýValérie Kaplanová nebo Bronislav Poloczek. Dojem kazí snad jen zbytečně pomalé tempo a někdy až příliš strojené a ne úplně přirozené dialogy. Další zapomenutá záležitost.

Zajímavost: Na 30. MTF v Monte Carlu získal snímek ocenění za film bojující za mír a myšlenky humanismu.

Televizní spot filmu Chodník cez Dunaj
Liga spravedlnosti (Justice League) (úterý 17. 3., Nova Cinema, 20.00 - 22.20 / středa 18. 3., 15.55 - 18.15 / čtvrtek 19. 3., 10.50 - 13.10)

Český plakát filmu Liga spravedlnosti / Justice LeagueOčekávaná komiksová týmovka od studia DC před třemi lety nedopadla úplně nejlépe a diváky tolik nezaujala. Režírující Zack Snyder, jehož ke konci nahradil Joss Whedon, který ale není uveden v titulcích, se v ní soustředil na své oblíbené artefakty, mezi něž patří leckdy zbytečné zpomalovačky, silné barevné filtry, přespříliš digitální akce a hodně drhnoucí příběh, který je až zoufale jednoduchý a nedává moc smysl. O to větší je to škoda, protože slavných postav je tu dost, leč jejich potenciál není ani zdaleka využit. Mrzí to o to víc, že tu nechybí několik excelentních momentů, někdy i docela zábavná akce a pár dobrých vtípků, které jsou ale povětšinou infantilní a křečovité. Diváckým lákadlem je pochopitelně hvězdné obsazení, v němž nechybí Ben AffleckHenry CavillAmy AdamsGal GadotJason MomoaJ. K. Simmons nebo Jeremy Irons. Oddechová záležitost, která je premiérově uvedena v netradiční den, a o níž více prozradí naše smířlivá recenze.

Zajímavost: Gadot čekala během natáčení druhé dítě a trpěla silnými nevolnostmi.

Český trailer filmu Liga spravedlnosti / Justice League
Povodeň (Hard Rain) (úterý 17. 3., Prima Max, 20.00 - 22.05)

Plakát filmu Povodeň / Hard RainAkční thriller z konce devadesátých let je dnes asi právem pozapomenutý, přestože není vysloveně špatný, za svými konkurenty ale zaostává. Režírující Mikael Salomon v něm tedy naplno využívá toho, že banální, předvídatelný a typicky béčkový příběh je zasazen do města postiženého záplavou, z čehož čerpá klíčovou a hodně zajímavou atmosféru nejistoty. Jinak se totiž nemá moc o co opřít, protože akce je tuctová, tempo není nikterak svižné a ani vizuálně není snímek něčím extra zajímavý. Nevyrovnané je též obsazení, v němž na jedné straně stojí výborní Morgan FreemanRandy Quaid a Minnie Driver, na té druhé pak zoufale nevýrazný Christian Slater. Bodíky navíc pak přidává pár dobrých hlášek a hodně slušná hudba Christophera Younga. Poctivá béčková zábava na úterní večer. 

Zajímavost: Film se v originále měl jmenovat The Flood (česky opravdu Povodeň), nakonec z toho ale tvůrci upustili, protože by evokovali katastrofický snímek. 

Originální trailer filmu Povodeň / Hard Rain
Marat - Sade (Marat/Sade) (čtvrtek 19. 3., ČT art, 22.35 - 00.35)

Plakát filmu Marat - Sade / Marat/SadeBritské hororové drama ze druhé poloviny šedesátých let je hodně svéráznou adaptací divadelní hry Petera Weisse a u nás je skoro neznámé, čemuž se nejde ani divit. Režírující dvojice Peter Brook a Peter Schulze-Rohr v něm totiž nijak nezastírá jevištní původ a naopak ho staví na odiv, což znamená, že děj se odehrává na jevišti, nejde přitom ale o ryzí záznam hry. Tvůrci si totiž pomáhají výbornou kamerou, v popředí zájmu ovšem stojí filozofické dialogy o smyslu revoluce a povstání jako takového. Kouzlo všemu dodává nepříjemná a depresivní atmosféra psychiatrické léčebny. Někomu pak těžce nesedne záměrně zcizovací metoda, kterou obstarávají zejména chovanci ústavu, kteří do děje zdánlivě nesmyslně vstupují. Titulní role pak výborně ztvárnili Patrick Magee a Ian Richardson. I přes nedlouhou stopáž se nicméně leckomu bude subjektivně zdát snímek nekonečný. Filozofická záležitost pro extrémně náročné publikum.

Zajímavost: Původní divadelní hra má název Pronásledování a zavraždění Jeana-Paula Marata, předvedené divadelním souborem blázince v Charentonu za řízení markýze de Sade.

Originální trailer filmu Marat - Sade / Marat/Sade

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Víly z Inisherinu 8/10
Recenze: Víly z Inisherinu jsou temným dramatem o konci jednoho přátelství Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?... čtěte zde
Vydáno: 29.01.2023 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
10 komerčně nejúspěšnějších filmů Stevena Spielberga
Téma: 10 komerčně nejúspěšnějších filmů Stevena Spielberga Steven Spielberg může být považován za otce blockbusterů, které se zrodily v polovině 70. let díky jeho Čelistem. Jaké další trháky jsou spojeny s jeho jménem? čtěte zde
Vydáno: 28.01.2023 10:30 v sekci Články | Žebříčky
0
TV tipy: 27. 1. 2023 - 2. 2. 2023
TV tipy: Drsnej Shaft a Abraham Lincoln jsou božští kazišuci Také přelom ledna a února je v televizích spíše ve znamení mnoha repríz, případně takřka neznámých snímků, o nichž toho nejde moc zjistit. Nejlákavějšími tipy tak jsou pravděpodobně komedie Kazišuci a Jsem božská.... čtěte zde
Vydáno: 27.01.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 4. týden
Kinopremiéry: Víly z Inisherinu se ocitají v zajetí dealerovy mysli Jednoznačným tahákem konce ledna v kinech je premiéra čerstvě na devět Oscarů nominovaného komediálního dramatu Víly z Inisherinu. Své diváky by si mohlo najít i uvedení dánské trilogie Dealer, která proslavila Madse Mikkelsena.... čtěte zde
Vydáno: 25.01.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Oscar 2023: nominace na nejlepší filmy roku vyhlášeny
Oscar 2023: nominace na nejlepší filmy roku vyhlášeny Před chvílí byly ohlášeny nominace na 95. ročník udílení cen americké Akademie filmových věd a umění Oscar. Nabízíme vám hlavní přehled nominovaných snímků a tvůrců. čtěte zde
Vydáno: 24.01.2023 15:00 v sekci Novinky | Zprávy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Životopisný film o Králi popu má režiséra (23.01.2023 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Mandalorian: trailer 3. série (18.01.2023 13:30 v Novinky | Trailery)
- Zemřela Lisa Marie Presley (13.01.2023 07:34 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Chůvák má smůlu, protože se na bílý bílý den ocitl v údolí smrti (13.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Muž s kinoaparátem je lhář na plný úvazek (11.01.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Old Shatterhand bojuje s prázdnotou a kreslí portrét dívky v plamenech (06.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Příběh zrození mladého mesiáše je téměř dokonalé tajemství (23.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Mike Hodges (21.12.2022 15:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Grinch pořádá hon na pačlověky a chce splnit tři přání pro Popelku (16.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Nový Superman bez Henryho Cavilla (15.12.2022 07:30 v Novinky | Zprávy)
- Téma: 20 nejočekávanějších filmů roku 2023 (11.12.2022 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Dillinger s Tonyou cestují na tajuplný ostrov, kde řeší trable o Vánocích (09.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Temné síly hledají cestu zpátky a mají srdce na dlani (25.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Sr. (15.11.2022 16:03 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Chevalier (08.11.2022 13:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Prokletá romance (03.11.2022 07:43 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   04/2023

Víly z Inisherinu
8/10

Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu