Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy:13. 9. 2019 - 19. 9. 2019

TV tipy: Hastrman, Jackie a Viktor Frankenstein jsou zoufalci

Vydáno: 13.09.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Září se přehouplo do druhé poloviny, televizní programy ale stále připomínají vrcholící léto, protože novinek je jen málo a přednost dostávají osvědčené reprízy. Nejvíce tak zaujme premiérové zařazení tuzemského Hastrmana.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Nominace na Oscara (For Your Consideration) (pátek 13. 9., Nova Cinema, 18.20 - 20.00 / sobota 14. 9., 11.25 - 13.10 / pondělí 16. 9., 07.15 - 08.50)

Plakát filmu Nominace na Oscara / For Your ConsiderationTřináct let stará komedie, která je u nás absolutně neznámá, je velmi příjemnou satirou na fungování filmového průmyslu. Režisér a spoluscenárista Christopher Guest v ní spoléhá především na inteligentní a fungující humor, který má nápad a málokdy míří úplně vedle. Navíc nepostrádá svižné tempo a většina vtipů je skvěle vypointovaná, takže o zábavu je postaráno celou, naštěstí střídmou stopáž. I proto je škoda, že příběh moc nedrží u sebe a je jen sérií různých epizod a zdaleka nevyužívá všechny možnosti, které párkrát naznačí. V hlavních rolích se objeví Catherine O'HaraStephen Rannazzisi a Ed Begley, Jr., které výtečně doplňují spoluatuor scénáře Eugene Levy, sám režisér nebo Jennifer Coolidge. Zapomenutá záležitost, která by zasloužila lepší vysílací čas než páteční podvečer.  

Zajímavost: Velká část dialogů vznikla čirou improvizací.

Originální trailer filmu Nominace na Oscara / For Your Consideration
12 hrdinů (12 Strong) (pátek 13. 9., Prima, 21.55 - 00.35 / neděle 15. 9., 01.00 - 03.45)

Plakát filmu 12 hrdinů / 12 StrongNejvětším problémem akčního dramatu z loňského roku je jeho režisér. Tím je debutující Nicolai Fuglsig, který celou dobu jede na jistotu a nepouští se do jakýchkoli experimentů. Neohromí tak příběhem, který má reálné základy, občas ale působí dost zmateně a vykonstruovaně, navíc se nevyhýbá typicky americkému patosu, takže je místy až nesnesitelný. Ani postavy nejsou úplně sympatické a propracované a příliš jim nepomáhají ani strojové a až moc studiové dialogy. S tím pak souvisí i přehnaná stopáž, která nemá moc co nabídnout. Na mírném nadprůměru nicméně snímek udržuje velmi dobrá akce, která sice není nikterak zásadní a adrenalinová, svůj účel ale beze zbytku splní. Největším lákadlem je však solidní obsazení, v němž se představí Chris HemsworthMichael ShannonMichael PeñaWilliam FichtnerNavid Negahban nebo Elsa Pataky. Trochu propagandistický tip je na páteční večer jako dělaný. 

Zajímavost: Název filmu se objeví až těsně před závěrečnými titulky.

Oficiální trailer filmu 12 hrdinů / 12 Strong
Maskovaná milenka (sobota 14. 9., ČT1, 15.40 - 17.05 / neděle 15. 9., 06.45 - 08.10)

Plakát filmu  / Maskovaná milenkaDnes zapomenuté protektorátní romantické drama je tehdejším pokusem o regulérní český velkofilm. Režisér a scenárista Otakar Vávra v něm zpracoval novelu Honorého de Balzaca a diváka se snažil ohromit slušnou výpravou a samotným příběhem, to se mu ale povedlo jen napůl. Zatímco první polovina ještě poměrně funguje a hned na začátku ukrývá výborně zvládnutou scénu z maškarního bálu, která skvěle rozehrává zápletku a ústřední vztah, postupem času už ale snímek upadá a mění se v jednu sice řemeslně dobře zvládnutou, pořád ale kýčovitou, sentimentální a dost naivní červenou knihovnu. Výsledku pak moc nepomáhá, že i přes veškerou tvůrčí snahu je z něho znát určitá divadelnost, která většině štábu neumožňuje plnohodnotný výkon. V titulních rolích se objeví Lída Baarová a Gustav Nezval, těm pak sekundují mimo jiné Ladislav PešekJiří SteimarJiřina Šejbalová nebo Rudolf Deyl ml.. Alespoň, že stopáž je střídmá a není v ní moc prostoru na vysloveně vatové momenty. Něco pro milovníky naší filmové historie. 

Zajímavost: Kameraman Ferdinand Pečenka a architekt Jan Zázvorka získali za práci na filmu Národní cenu roku 1941.

Ukázka z filmu Maskovaná milenka
Slečna Drsňák (Miss Congeniality) (sobota 14. 9., Nova, 17.10 - 19.30 / neděle 15. 9., Nova Cinema, 17.55 - 20.00 / středa 18. 9., 13.40 - 15.45)

Plakát filmu Slečna Drsňák / Miss CongenialityMiléniová akční komedie se na zahraničních databázích těší o něco lepšímu hodnocení než na té naší. Nemá smysl se zabývat tím, proč tomu tak je, neboť režírující Donald Petrie v ní toho moc neřešil a jednoznačně se spolehl na poměrně nosnou zápletku, která skýtala velké množství potenciálního humoru. Jeho částečnou prohrou pak bylo nejvíc to, že se pokusil o jakousi satiru na různé soutěže krásy, což se mu moc nedaří, protože vtipy nejsou tak promyšlené a spoléhají se spíše na situační a jednoduchý humor, někdy jsou vysloveně buranské. Tempo je ovšem naštěstí svižné, takže nepovedené fórky rychle zmizí a nahradí je ty lepší. Snímek ale funguje především díky obsazení, v jehož hlavní roli exceluje Sandra Bullock, kterou doplňují například Michael CaineBenjamin BrattCandice Bergen nebo William Shatner. Nenáročná a naprosto oddechová jednohubka.

Zajímavost: Chrochtavý smích, na němž Bullock založila svou postavu, se prý herečka naučila na vesnické zábavě.

Oficiální trailer filmu Slečna Drsňák / Miss Congeniality
Viktor Frankenstein (Victor Frankenstein) (sobota 14. 9., Prima Cool, 22.05 - 00.20 / neděle 15. 9., Prima Max, 01.40 - 07.10)

Český plakát filmu Viktor Frankenstein / Victor FrankensteinTaktéž čtyři roky staré drama je u nás hodnoceno mnohem střízlivěji než v zahraničí, důvody jsou ovšem v tomto případě nasnadě. Režírující Paul McGuigan v něm totiž dostal k dispozici štědrý rozpočet, který je znát hlavně na výborné vizuální stránce, dobové výpravě a digitálních efektech, kterých je ale přespříliš a výsledku moc neprospívají. Značnou část peněz určitě spotřebovalo i výborné obsazení, jemuž dominují Daniel Radcliffe a James McAvoy, které pak doplňují třeba Jessica Brown Findlay nebo Bronson Webb. Tvůrce ale bohužel pozapomněl na jakoukoli hororovou atmosféru a napětí, které tu zcela absentují, což je u tak známého tématu až ostuda. Navíc se mu z atraktivního a slavného příběhu nepovedlo vytěžit úplné maximum. Jednohubka na sobotní noc, o níž více prozradí naše nespokojená recenze.

Zajímavost: V průběhu natáčení postihly Británii jedny z nejhorších bouřek v historii, bylo tak extrémně náročné.

Oficiální trailer filmu Viktor Frankenstein / Victor Frankenstein
Nezvratný osud 3 (Final Destination 3) (sobota 14. 9., Nova Cinema, 22.50 - 00.35 / pondělí 16. 9., 02.40 - 05.20)

Plakát filmu Nezvratný osud 3 / Final Destination 3Třetí díl kdysi velmi populární hororové série nepřináší nic nového, přesto jde překvapivě o solidní a neurážející podívanou. Režisér a spoluscenárista James Wong v něm tedy spoléhal na otřepaný koncept a rezignoval na jakoukoli originalitu. Na jednu stranu je to dobře, protože se mohl soustředit na podvratně vtipné a černohumorné způsoby úmrtí, svižné tempo a některé nápadité scény, mezi kterými vyniká hned ta úvodní z horské dráhy. Na stranu druhou se ale o něco pokusit měl, protože díky předvídatelnému ději se postupem času film mění v naprosto generickou a nudnou podívanou, která nemá co nabídnout a úmorně dospěje k očekávatelnému konci. Poměrně fajn je obsazení, v němž se mimo tehdy ne tak známé Mary Elizabeth Winstead, neobjeví žádná extra povědomá tvář. Žánrovka pro milovníky podobných sérií. 

Zajímavost: Aby úvodní scéna byla podle režisérových představ, museli se zúčastnění projet na horské dráze šestadvacetkrát.

Oficiální trailer filmu Nezvratný osud 3 / Final Destination 3
Hastrman (neděle 15. 9., ČT1, 20.00 - 21.40)

Plakát filmu  / HastrmanČeský romantický thriller je adaptací stejnojmenného románu Miloše Urbana a patří k tomu nejzajímavějšímu, co u nás loni vzniklo. Debutující režisér a spoluscenárista Ondřej Havelka se v něm od počátku spoléhá na mystickou atmosféru české vesnice devatenáctého století a zachycuje všechny rituály a zvyky. Postupem času nechává houstnout atmosféru a přidává hororový nádech, čemuž pomáhá i vskutku nádherná a Českým lvem oceněná kamera Diviše Marka. Zážitek pak umocňují i krásná a taktéž lvem oceněná hudba Petra Wajsara, která kombinuje prvky lidové s orchestrálními, a výborně zvolené lokace. V hlavní roli naprosto dominuje Českým lvem ověnčený Karel Dobrý, jemuž zdatně přihrávají na stejnou cenu nominovaní Simona Zmrzlá a Jan Kolařík, dále pak Jiří LábusDavid Novotný nebo Norbert Lichý. Výsledný dojem trochu kazí nejasná motivace postav, zbytečné rozdělení filmu do kapitol, pomalé tempo a zbytečný vnitřní hlas vypravěče. Podivný pak je úplný závěr, který je bez znalosti předlohy jen velmi těžko pochopitelný a působí jako z úplně jiného filmu. Tip týdne, o němž hledejte detaily v naší recenzi

Zajímavost: Zmrzlá nosila po celou dobu natáčení barevné kontaktní čočky, každé oko má tak jiné.

Oficiální trailer filmu Hastrman
Jackie (Jackie) (neděle 15. 9., ČT art, 21.00 - 22.40)

Český plakát filmu Jackie / JackieTři roky staré koprodukční drama slibovalo výbornou podívanou a výraznou žánrovku, jeho hodnocení jsou ale dost rozporuplná. Režírující Pablo Larraín se pokusil o trochu jinou cestu a atraktivní portrét Jackie Kennedy pojal jako její určitou demytizaci a natočil ho hodně umělecky. To tedy znamená, že zvolil dost pomalé tempo, v němž se toho moc neděje a většinu času se jen mluví a prim hrají dlouhé kamerové jízdy. I kvůli značně odosobněné režii je velmi těžké se hlavní postavě dostat pod kůži, což může být pro mnoho diváků neakceptovatelné, navíc když snímku chybí jakýkoli dramatický oblouk a myšlenkový přesah. Titulní roli ztvárnila Natalie Portman, která je ale celou dobu značně strojená a afektovaná, někdy zbytečně přehrává a asi až moc křečovitě se snaží o Oscara, na kterého byla pouze nominována. Vedle ní se objeví mimo jiné Peter SarsgaardGreta GerwigBilly Crudup nebo John Hurt. Za zmínku pak určitě stojí i perfektní a taktéž na Oscara nominované kostýmy. Rozpačitý tip pro náročnější publikum, o němž více odhalí naše recenze.

Zajímavost: Film se natáčel na filmový formát 16mm, který se dříve užíval k natáčení televizních reportáží a amatérských filmů.

Český trailer filmu Jackie / Jackie
Loupež na úrovni (The Art of the Steal) (úterý 17. 9., Prima Max, 21.50 - 23.45 / čtvrtek 19. 9., 00.25 - 07.40)

Plakát filmu Loupež na úrovni / The Art of the StealI když kanadsko-americká krimikomedie ničím nepřekvapí, jde o velmi příjemnou eklektickou podívanou. Režisér a scenárista Jonathan Sobol v ní sází na jistotu a servíruje otřepaný a klišovitý příběh, který je vidět v každé druhé žánrovce, naštěstí se mu ho daří oživit chytrým a místy i inteligentním humorem, který se nebojí být trochu drsnější. Potěší i celková staromilskost, svižné tempo, pohodová a odlehčená atmosféra, poměrně nápaditá kamera, především ale stopáž, která je vskutku velmi střídmá a není v ní čas na nějaké nedůvěryhodné zvraty. Slušné je i obsazení, v němž si své uhrají spolehliví Kurt RussellMatt DillonJay BaruchelKenneth Welsh nebo Terence Stamp. Nenáročná oldschollová zábava a typická žánrová jednohubka, jejíž zhlédnutí nikoho neurazí. 

Zajímavost: Původní název filmu zněl Black Marks.

Oficiální mezinárodní trailer filmu Loupež na úrovni / The Art of the Steal
Zoufalci (úterý 17. 9., ČT2, 22.45 - 00.25)

Plakát filmu  / ZoufalciDekádu staré tuzemské komediální drama je dnes pozapomenuté, což je svým způsobem škoda. Tehdy debutující režisérka a scenáristka Jitka Rudolfová v něm zaujme zejména po technické stránce, protože její režie je naprosto brilantní a uchvátí asynchronní střih a zvuk, výtečná melancholická atmosféra, krásná kamera, která evokuje dokumentární film a jakási autenticita, která vydrží po celou dobu. Mnohem horší je to s ústředním příběhem, který by rád navazoval na Československou novou vlnu a snaží se o generační výpověď, jenže je spíše sledem jednotlivých epizod, nemá žádnou koncepci a jeho postavy nejsou tolik zajímavé. Naštěstí jsou ale výborně zahrané mimo jiné Simonou BabčákovouJakubem ŽáčkemZuzanou OnufrákovouVáclavem NeužilemJaroslavem Pleslem nebo Lucií Žáčkovou. Nedotažený a ne tak výrazný debut. 

Zajímavost: Scénář vznikl na základě výpovědí režisérčiných přátel.

Originální trailer filmu Zoufalci

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 25. týden
Kinopremiéry: Motorkáři a Lassie prožívají nová dobrodružství Návštěvnost v českých kinech je dost bídná a ani tento týden na tom nejspíš nic moc nezmění. Nejatraktivnější premiérou je totiž poměrně hvězdně obsazené drama Motorkáři, jehož komerční potenciál ale není nikterak velký.... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 24. týden
Top 20 ČR: Mizerové se drží na špici Na prvním místě domácího žebříčku se drží čtvrtý díl akční komedie Mizerové a druhé místo si pojistil Garfield ve filmu. Návštěvnost v kinech je i nadále podprůměrná. čtěte zde
Vydáno: 18.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 24. víkend
Box office: V hlavě 2 má obrovský úspěch Kina ožila s premiérou pixarovky V hlavě 2, která oficiálně zahajuje letní sezónu obrovským komerčním úspěchem, který je dokonce ještě větší než v případě jedničky před devíti lety. čtěte zde
Vydáno: 17.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 14. 6. 2024 - 20. 6. 2024
TV tipy: Vřískající Arvéd se ocitá v podezření Blíží se začátek prázdnin a televizní programy se plní očekávanými letními lákadly. I proto je těžké sestavit reprezentativní výběr z neokoukaných počinů. V naší chudé nabídce tak tento týden vyčnívá premiéra pátého... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 24. týden
Kinopremiéry: Velmistr má prachy ve jménu cti Ani tento týden kina zásadním způsobem nevytrhne, protože premiérová nadílka je hodně slabá a velký divácký potenciál rozhodně neskrývá. Vedle další minipřehlídky japonského anime odstartuje třeba chválené drama Ve jménu... čtěte zde
Vydáno: 12.06.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Spasí Levy Marvel? (05.06.2024 18:30 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Akční sci-fi Furiosa: Sága Šíleného Maxe se nebála jít vlastní zběsilou cestou (24.05.2024 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Furiosa bojuje s havětí a dodržuje noční klid (22.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Sloní muž našel v tarotu recept na štěstí (01.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Nepřivolávej nic zlého (11.04.2024 18:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Nekonečný příběh krále králů v království nebeském (29.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Žena v táboře tygrů sepisuje čtvrtý protokol a hledá zelený led (22.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Rozpolcená Godzilla odhaluje Brumbálova tajemství a zápasí s Kongem (15.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Drama o sériových vrazích Manželé Stodolovi vypráví o primitivním zlu bez přesahu (29.02.2024 07:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Manželé Stodolovi zavalila Duna (28.02.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Matka je o zimních prázdninách v trapu a poslouchá hlasy mrtvých (21.02.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Drama Sucho pojednává o provázanosti přírody s mezilidskými vztahy (19.02.2024 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Good Luck, Have Fun, Don’t Die (17.02.2024 17:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Dva Jakeové odhalují zhoubné zlo v Moulin Rouge (16.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Norbert Lichý (19.01.2024 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: 28 dní s Benedettou a rok se Salingerem (12.01.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Motorkáři (08.01.2024 17:51 v Novinky | Trailery)
- TOP 10: WOODY ALLEN (02.12.2023 09:30 v Články | Žebříčky)
- Furiosa má první trailer (01.12.2023 12:30 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   23/2024

Mizerové: Na život a na smrt
8/10

Čtvrtí Mizerové se vrací do kin po čtyřech letech od minulého dílu, opět bez režijní účasti Michaela Baye, ale znovu s producentem Jerrym Bruckheimerem a hvězdnou dvojicí Will Smith a Martin Lawrence.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe