Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 20. týden

Kinopremiéry: Garfield strávil s Amy Winehouse noc na Karlštejně, kde prožili zakázanou touhu

Vydáno: 15.05.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Columbia Pictures

Největší komerční potenciál z aktuální desítky premiér má jednoznačně animovaný Garfield ve filmu. Konkurenci navíc nemá nikterak silnou, protože třeba životopisný snímek o Amy Winehouse pravděpodobně davy do kin nepřitáhne.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Garfield ve filmu (The Garfield Movie) (Falcon)

Český plakát filmu Garfield ve filmu / The Garfield Movie
© Falcon
Celosvětově oblíbený líný kocour se po letech dočkal dalšího celovečerního filmu, tentokráte plně animovaného. Režii obstaral Mark Dindal, což v tomto případě není až tak směrodatné, protože diváci uslyší především na hlavní postavu. Tuzemské publikum může litovat, že povinný dabing znemožní slyšet původní znění, v němž kocoura namluvil Chris Pratt, hlasy ale propůjčili třeba i Samuel L. JacksonVing RhamesNicholas Hoult nebo Snoop Dogg. Ohlasy jsou zatím spíše spokojené, takže se zdá, že minimálně o solidní žánrovku by jít mělo. Slabší premiéra týdne.

Synopse: Kocour Garfield nesnáší pondělky, miluje lasagne a nejraději by celý život prospal někde uvnitř v pohodlí. Teď je ale nucen ze své komfortní zóny vystoupit a vydat se ven na velké dobrodružství. Po nečekaném návratu jeho dlouho pohřešovaného otce Vica se totiž Garfield a jeho psí kamarád Odie musí zříci spokojeného života v suchu a pomoci mu provést jednu velmi riskantní loupež.

Oficiální český trailer filmu Garfield ve filmu / The Garfield Movie

Cizinci: Kapitola 1 (The Strangers: Chapter 1) (Donart Film)

Český plakát filmu Cizinci: Kapitola 1 / The Strangers: Chapter 1
© CSFD
Synopse hororu může být mnohým povědomá a není divu, protože jde o další variaci příběhu, který byl zpracován již minimálně dvakrát. Filmové fanoušky pak nejvíc zaujme kolonka režie, kde se ukrývá jméno Rennyho Harlina, který byl velkou nadějí v devadesátých letech, následně byl ale Hollywoodem zavrhnut a teď se pozvolna vrací. Jinak ale není moc nač lákat, protože obsazení je tvořeno vesměs málo známými tvářemi a ani jakákoliv hodnocení zatím nejsou dostupná. Uvidíme tedy, zda kdysi vzývaný režisér konečně natočí ucházející počin.

Synopse: Pár mladých lidí cestuje napříč USA, aby spolu začal nový život. Cestou se však porouchá auto a oni jsou nuceni strávit noc v odlehlé lesní chatce, kde se stávají náhodnou kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců. Podaří se jim odhalit jejich motivaci a dokáží se z nastalé situace vysvobodit?

Zajímavost: Bez ohledu na úspěch snímku už je natočena celá trilogie, která se natáčela najednou.

Oficiální český trailer filmu Cizinci: Kapitola 1 / The Strangers: Chapter 1

Back to Black (Back to Black) (CinemArt)

Český plakát filmu Back to Black / Back to Black
© CinemArt
Životopisné drama je smutným příběhem zpěvačky Amy Winehouse, která bohužel rozšířila tzv. Klub 27. Právě na její osobu producenti spoléhají nejvíc a ona by měla být tím největším diváckým tahákem. Režii obstarala nevyzpytatelná Sam Taylor-Johnson, klíčovou úlohu pak sehrála Marisa Abela, vedle níž je tou neznámější tváří zřejmě Lesley Manville. Podle dostupných ohlasů se zdá, že snímek nikterak nevyniká a zařadí se do dlouhé řady relativně solidních, leč nevýrazných a zaměnitelných biografií. Uvidíme, jak si povede v tuzemsku.

Synopse: Na život a kariéru Amy Winehouse (Marisa Abela) měli zásadní vliv dva lidé. Tím prvním byla babička Cynthia (Lesley Manville), svérázná a dost originální žena, která jí předala svou živočišnost, lásku k jazzu, touhu jít vždy svou vlastní cestou a nedělat moc kompromisů. Druhým pak byl její přítel Blake (Jack O'Connell), s nímž život připomínal jízdu na horské dráze, během které si Amy osvojila i pár nepříjemných závislostí. I proto je paradoxní, že její zásadní deska vznikla v době, kdy babička zemřela na rakovinu plic a s Blakem se rozešla. Své vnitřní démony ale porazit nikdy nedokázala.

Zajímavost: Většinu písní ve filmu skutečně odzpívala Abela, která dlouho trénovala vokály Amy Winehouse.

Oficiální český trailer filmu Back to Black / Back to Black

Chiméra (La chimera) (Aerofilms)

Český plakát filmu Chiméra / La Chimera
© Aerofilms
Italsko-francouzsko-švýcarská dobrodružná komedie je určená především festivalovým a náročnějším divákům. Ti určitě budou znát jméno režisérky a scenáristky Alice Rohrwacher, která má svůj specifický styl práce, který jedny naprosto uhrane, druhým ale neřekne vůbec nic a zoufale je nudí. A dle ohlasů tomu není jinak ani v tomto případě, tudíž řídit se jimi a hodnoceními asi není úplně relevantní. Doplnit se sluší už jen to, že jednu z rolí si zahrála legendární Isabella Rossellini. Premiéra, která se v kinech moc neohřeje.

Synopse: Členy party zvané Tombaroli jsou lovci pokladů, vykradači hrobů a komedianti. Jedním z nich je Arthur (Josh O'Connor), který vyniká zvláštní schopností najít místa, kde jsou ukryty staré etruské poklady. Jeho přátelé této schopnosti plně využívají k nabytí nekonečného bohatství, zatímco on hledá ztracenou lásku. Hon za chimérami však všechny dovede až na hranici mezi živými a mrtvými světy.

Český trailer filmu Chiméra / La chimera

Společně 99 (Tillsammans 99) (Film Europe)

Český plakát filmu Společně 99 / Tillsammans 99
© CSFD
V rozmanité nabídce tohoto týdne se dočkají i milovníci severských filmů. Tentokráte mohou vidět švédsko-dánskou komedii, která diváky vrací na konec devadesátých let. Režisér a scenárista Lukas Moodysson v ní připomíná fiktivní stockholmskou komunu, kterou představil už začátkem milénia. Herecké obsazení pochopitelně sestává z neznámých tváří a hodnocení a komentářů je také pomálu, tudíž je jasné, že jde o ryze fanouškovský film, který se bude muset v programech klubových kin trochu víc hledat.

Synopse: V roce 1975 žila skupina idealistů v komunitě s názvem Společně. V roce 1999 má komunita nový dům a zároveň je nejmenší na světě, protože už ji tvoří jen dva lidé - Göran (Gustaf Hammarsten) a Klasse (Shanti Roney). Jelikož se Klasse cítí trochu osamělý, rozhodně se Görana překvapit v den jeho narozenin. Ne všechno jde ale podle plánu.

Český trailer filmu Společně 99 / Tillsammans 99

Zakázaná touha (Heaven in Hell) (Continental Film)

Český plakát filmu Zakázaná touha / Heaven in Hell
© CSFD
Polské romantické drama je jednou velkou neznámou, leč je asi dobré před ním lehce varovat. Na svědomí ho totiž má režisér a spoluscenárista Tomasz Mandes, který stojí za otřesně hodnocenou netflixovskou trilogii 365 dní, která zaujala de facto jen svou hloupostí a nechtěně směšnými erotickými scénami. Zda něco podobného potkalo jeho nejnovější počin, se těžko odhaduje, protože ohlasy dosud neexistují. Platí ale, že očekávání by měla být co nejmenší.

Synopse: Olga (Magdalena Boczarska) je o patnáct let starší než Maks (Simone Susinna). Ona je úspěšná žena s vybudovanou kariérou a postavením, zároveň matka dospělé dcery. On je naopak pohledný mladý muž, který žije naplno a nechce promarnit ani chvíli. Osud je však svedl dohromady a zapletl do vztahu provázeného mnoha nástrahami.

Český trailer filmu Zakázaná touha / Heaven in Hell

Nesmrtelní - zázraky Egyptského muzea (Uomini e Dei: Le meraviglie del Museo Egizio) (Aerofilms)

Český plakát filmu Nesmrtelní - zázraky Egyptského muzea / Uomini e Dei: Le meraviglie del Museo Egizio
© CSFD
Už od pondělí 13. května lze ve vybraných kinech zhlédnout italský dokument, který diváky vezme do útrob Egyptského muzea v Turíně a představí mu většinu klíčových exponátů z dob starověkého Egypta, které jsou tu vystaveny. Režisérkou je v podobných počinech poměrně zkušená Michele Mally, která nahlédne i do jiných egyptologických muzeí, která skrývají další skvosty. Hlasovým průvodcem je Jeremy Irons. Premiéra pro milovníky umění.

Synopse: V italském Turíně se nachází nejstarší egyptologické muzeum na světě. Jmenuje se prostě Egyptské muzeum, založeno bylo už roku 1824 a jeho sbírka v současnosti zahrnuje přes třicet tisíc předmětů. Nejvýznamnější objevy, které dodnes poodkrývají život a rituály starého Egypta, připomínají sfingy, kolosální sochy, drobné amulety a sarkofágy. Největší egyptské poklady se ale objevují i v muzeích po celém světě.

Český trailer filmu Nesmrtelní - zázraky Egyptského muzea / Uomini e Dei: Le meraviglie del Museo Egizio

Společně sami (Bioscop)

Plakát filmu  / Společně sami
© CSFD
Tuzemské drama přichází do kin dost nenápadně, tudíž nevypadá, že by mělo překonávat rekordy v návštěvnosti. Nemá k tomu ani žádné předpoklady, protože režijně s ním debutuje Gabriela Sittová, která do hlavní role obsadila Natálii Grossovou, jíž doplňují podobně méně známé tváře. Vzhledem k tomu, že nějaké komentáře ani ohlasy neexistují, se vskutku nemá zájemce čeho chytit, opět ale platí, že jakákoliv očekávání by měla být spíš menší než větší.

Synopse: Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis) dostal příležitost učit na soukromém gymnáziu, které vlastní matka jeho přítele (Markéta Hrubešová). Jeho značně idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu a on poznává současnou smutnou generaci a její přístup ke studiu a zároveň problémy, s nimiž se musí její příslušníci vypořádávat.

Originální trailer filmu Společně sami

Všichni lidé budou bratři (Pilot Film)

Plakát filmu  / Všichni lidé budou bratři
© CSFD
Název tomu tedy moc nenapovídá, ale slovensko-český dokument se zabývá životem a odkazem Alexandera Dubčeka, klíčové postavy Pražského jara. Režisérem a scenáristou je Róbert Kirchhoff, který dle dostupných ohlasů nenabízí pouze jakýsi filmový pomník, ale nebojí se ani kritiky a do značné míry demýtizace jeho osoby. Navíc údajně nabízí i solidní přesah do dnešní doby, který je víc než co jiného děsivý a zoufale pravdivý. Ačkoli to tedy nevypadá na úplně veselou podívanou, strukturálně by mohlo jít o velmi hodnotnou záležitost.

Synopse: V období svobodných šedesátých let hlásal jeden z vůdců Pražského jara myšlenku socialismu s lidskou tváří. Tu ale v roce 1968 umlčely sovětské tanky. Přesto se tvář Alexandera Dubčeka stala určitým symbolem. Byl ale opravdu takový?

Originální trailer filmu Všichni lidé budou bratři

Noc na Karlštejně (NFA)

Plakát filmu  / Noc na Karlštejně
© CSFD
Legendární a notoricky známý muzikál se zařazuje do dlouhé řady zdejších klasik, které se dočkaly restaurované verze a je je tak možné vidět znovu v kinech na velkém plátně. Asi nemá smysl snímek jakkoli představovat, protože patří k těm nejreprízovanějším, hity z něj jsou nesmrtelné a de facto vůbec nezestárnul. Režisérem a scenáristou je Zdeněk Podskalský, který do hlavních rolí obsadil Vlastimila Brodského a Janu Brejchovou, které doplnil Danielou KolářovouWaldemarem MatuškouKarlem Högerem nebo Milošem Kopeckým. Víc asi netřeba dodávat.

Synopse: V době vlády Karla IV. nesměly na hrad Karlštejn vstoupit ženy, aby se panovník mohl věnovat ryze mužským záležitostem. Jedné noci byl ale tento zákaz dvojnásobně porušen, protože kromě samotného Karla IV. (Vlastimil Brodský) se na hradě objeví nikým nezvaní cyperský král Petr (Waldemar Matuška) a bavorský vévoda Štěpán (Miloš Kopecký), ale také dvě ženy v mužském přestrojení. Jednou z nich je Karlova manželka Eliška Pomořanská (Jana Brejchová), která z lásky a ze stesku zákaz porušila, aby císaře mohla alespoň zahlédnout, tou druhou je pak neteř purkrabího Alena (Daniela Kolářová), která se s otcem vsadila, že dokáže strávit noc na hradě v mužském přestrojení.

Zajímavost: Své poslední písně k filmu složil Jiří Štaidl.

Ukázka z filmu Noc na Karlštejně

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Cizinci: Kapitola 1 4/10
Recenze: Horor Cizinci: Kapitola 1 nenabízí nic nového, přesto láká na pokračování Americký horor Cizinci: Kapitola 1 je prvním dílem plánované trilogie, jíž posloužil jako předloha snímek Oni z roku 2008 o partnerské dvojici, kterou terorizuje trojice maskovaných zabijáků. čtěte zde
Vydáno: 18.05.2024 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 17. 5. 2024 - 23. 5. 2024
TV tipy: Neodolatelný astronaut žije na konci všech válek svůj kalifornský sen Tento týden v televizní nabídce sice jednoznačný tahák chybí, prostor ovšem dostaly filmy, které nejsou tak úplně nápadné a slavné a leckdy navíc skrývají silné poselství. Příkladem budiž třeba originální drama Boj o oheň.... čtěte zde
Vydáno: 17.05.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Jedna noc 4/10
Recenze: Drama Jedna noc je příběhem muže, jenž dělá pouze špatná rozhodnutí České drama vypráví o kdysi úspěšném hudebníkovi, jenž se během jediné noci pokusí vyřešit svou neblahou finanční situaci. Postupně ale čím dál víc ničí život sám sobě i své rodině. čtěte zde
Vydáno: 14.05.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Top 20 ČR: 19. týden
Top 20 ČR: Opice berou prvenství Pokračování opičí série s názvem Království Planeta opic zaznamenalo úspěch i v českých kinech, kde se mu podařilo z první příčky sesadit akční komedii Kaskadér. čtěte zde
Vydáno: 14.05.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 19. víkend
Box office: Opice přichází Nový díl opičí ságy nazvaný Království Planeta opic se ujal vedení tržeb amerického žebříčku podobně, jako tomu bylo u předchozích dílů. čtěte zde
Vydáno: 13.05.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Superman se představuje na první fotce (07.05.2024 10:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Klan Gucci prožil smrtící ticho, v němž se zabýval děsivým dědictvím (12.04.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Nejočekávanější filmy roku 2024 (01.04.2024 12:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Nekonečný příběh krále králů v království nebeském (29.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Garfield ve filmu (05.03.2024 10:30 v Novinky | Trailery)
- Oni se vrací v prvním traileru (02.03.2024 13:15 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Manželé Stodolovi zavalila Duna (28.02.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Sam Mendes a The Beatles (21.02.2024 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Akční komedie Argylle: Tajný agent je nejslabším filmem Matthewa Vaughna (05.02.2024 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Trailer: Kosmonaut z Čech (16.01.2024 17:27 v Novinky | Trailery)
- Teaser: Back to Black (12.01.2024 09:30 v Novinky | Trailery)
- Portrét: Nicolas Cage - Nesnesitelná tíha obrovského talentu (07.01.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Téma: Nejlepší americké filmy 80. let (26.11.2023 10:30 v Články | Žebříčky)

PREMIÉRA TÝDNE   19/2024

Království Planeta opic
7/10

V příběhu nového hrdiny Noeho, jenž musí zachránit svou rodinu a přátele ze zajetí, snímek navazuje v řadě aspektů (včetně fantastické trikové úrovně) na kvality předešlé trilogie.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu