Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 48. týden

Kinopremiéry: Přání prezidentovy ženy je zjistit jak mít sex

Vydáno: 29.11.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Disney

Poslední listopadový den přináší do kin desítku slabších premiér, mezi níž chybí jednoznačné lákadlo. O největší diváckou přízeň tak budou nejspíše bojovat disneyovka Přání a české komediální drama Tancuj Matyldo.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Přání (Wish) (Falcon)

Český plakát filmu Přání / Wish
© Disney
Vánoce se blíží a koncentrace animáků v kinech se pomalu zvyšuje. Na konci listopadu odstartuje disneyovka, která dle synopse vypadá naprosto tuctově, což potvrzují i dostupné ohlasy a hodnocení, která se pohybují někde na lehkém nadprůměru. O režii se postaral zkušený Chris Buck, jemuž pomohla debutantka Fawn Veerasunthorn. Dospělého tuzemského diváka tentokráte nemusí mrzet povinný dabing, protože v původním znění nejsou slyšet žádné extra hvězdné hlasy. Kolem a kolem se tak zdá, že půjde o klasickou a nekonfliktní sázku na jistotu. Slabší premiéra týdne.

Synopse: Mladá a důvtipná dívka Asha vysloví tak mocné přání, že ji vyslyší živoucí kouzelná koule s nezměrnou energií zvaná Hvězda. Společně s ní pak musí dívka čelit hrozivému nepříteli králi Magnificovi, který vládne říši Rosas a ohrožuje Ashiny přátelé a blízké. Nic jednoduchého je tedy nečeká.

Zajímavost: Jméno Asha znamená v hindštině naděje.

Český trailer filmu Přání / Wish

Renaissance: A Film by Beyoncé (Renaissance: A Film by Beyoncé) (Aerofilms)

Plakát filmu Renaissance: A Film by Beyoncé / Renaissance: A Film by Beyoncé
© Finnkino
Ve velmi krátké době můžou hudební fanoušci vidět v kinech vystoupení další současné megastar, konkrétně Beyoncé. Ta svůj film pojala trochu jinak než její konkurentka a ne čistě jako záznam jednoho koncertu, ale jako pohled na celé turné, tudíž vystoupení jsou zachycena v různých koutech světa. Umělkyně navíc poskytne i pohled za kulisy celé show a svým fanouškům se zase o něco přiblíží. O režii se podělili James B. Merryman a Mark Ritchie, což je v tomto případě ta nejména podstatná informace. Premiéra pro milovníky současného popu.

Synopse: Koncertní film zachycuje velkolepou jízdu Beyoncé během světového turné, a to od jeho zahájení ve Stockholmu až po grandiózní finále v Kansasu. Fanoušci nahlédnou i do zákulisí celé show a poznají tvrdou práci, kterou popová diva odvádí.

Oficiální trailer filmu Renaissance: A Film by Beyoncé / Renaissance: A Film by Beyoncé

DogMan (DogMan) (Bioscop)

Český plakát filmu DogMan / DogMan
© Kino Lucerna
Thriller, který podle synopse nevypadá úplně originálně, je natočen v angličtině, oficiálně ale vznikl ve francouzské produkci. Po čtyřech letech se s ním režijně a scenáristicky připomíná legendární Luc Besson, který v poslední době točí sice vizuálně zajímavé, leč dost tuctové žánrovky a dle dostupných ohlasů se zdá, že ani tento počin nebude v tomto směru výjimkou. Titulní roli si zahrál Caleb Landry Jones, který je také tou největší hvězdou. Uvidíme, jaká je v Česku základna kdysi kultovního tvůrce.

Synopse: Jako chlapce ho zavírali do kotců se psy. Teď ale vyspěl a má zvláštní dar. Nemá žádné zábrany a vpřed ho žene neprahnoucí touha po pomstě i trestání bezpráví. Jeho velkou zbraní je oddanost jeho psů, kteří mu při trestní výpravě pomáhají.

Zajímavost: Snímek velmi volně vychází ze skutečné události.

Český trailer filmu DogMan / DogMan

Prezidentova žena (Bernadette) (Bohemia MP)

Český plakát filmu Prezidentova žena / Bernadette
© CSFD
Francouzské drama se veze na vlně populárních snímků o silných ženách a jejich prosazování ve společnosti. Debutující režisérka a scenáristka Léa Domenach v něm vychází ze skutečných událostí a přibližuje osudy první dámy Francie za prezidenství Jacquese Chiraca. Hlavní roli ztvárnila Catherine Deneuve, která by měla být sázkou na jistotu a velkým a prakticky jediným diváckým lákadlem, neboť ohlasy nejsou dostupné. Uvidíme tedy, jak to nakonec celé dopadlo.

Synopse: Když se v roce 1995 stal francouzským prezidentem Jacques Chirac (Michel Vuillermoz), očekávala jeho žena Bernadette (Catherine Deneuve), že její celoživotní mravenčí práce v pozadí bude odměněna. Jenže místo toho by se měla odsunout na druhou kolej, protože Elysejskému paláci se nezdá být úplně reprezentativní. To se jí ale vůbec nelíbí, a proto se se rozhodne jednat a své místo na výsluní si náležitě vydobýt.
 
Zajímavost: Autorka psala scénář dlouhou dobu bez konzultace s kýmkoli ze Chiracovy rodiny, protože nechtěla být ničím ovlivněna.

Český trailer filmu Prezidentova žena / Bernadette

Jak mít sex (How to Have Sex) (Film Europe)

Český plakát filmu Jak mít sex / How to Have Sex
© CSFD
Za trochu lechtivým a provokativním názvem se skrývá britsko-řecké drama, o němž se toho moc neví. Režijně a scenáristicky s ním debutuje Molly Manning Walker, která do titulních rolí obsadila podobně neznámé tváře. Pozitivem budiž to, že dostupné ohlasy jsou vesměs spokojené a hodnocení se pohybují okolo sedmi bodů, což vypadá poměrně nadějně. Komentáře pak kromě hereckých výkonů chválí hlavně citlivost celkového zpracování tak ožehavého tématu. Uvidíme, co na to zdejší náročnější publikum.

Synopse: Tři britské teenagerky odjíždí na prázdniny a doufají, že je čeká nejlepší léto jejich životů. Po hlavě se vrhají do divokého nočního života a obráží populární kluby, nezřízeně pijí a čekají na svou příležitost.

Oficiální český trailer filmu Jak mít sex / How to Have Sex

Alma a Oskar (Alma & Oskar) (CinemArt)

Český plakát filmu Alma a Oskar / Alma & Oskar
© Cinemax
Koprodukční životopisné drama, na kterém se podílela i Česká republika, vypráví o epizodě ze života známého malíře Oskara Kokoschky, který v určitém období propadl vášni k manželce Gustava Mahlera. Režijně vše zaštítil a na scénáři se podílel Dieter Berner, který do ústředních rolí obsadil Emily Cox a Valentina Postlmayra. Ohlasů je zatím naprosté minimum, jsou ale relativně pozitivní a spokojené, takže by snad o minimálně solidní žánrovku jít mělo. Další premiéra, která se v kinech dlouho neohřeje.

Synopse: Skladatelce Almě Mahler (Emily Cox) leží u nohou celá vídeňská smetánka, ona sama však její konvence nesnáší. Po smrti svého muže Gustava Mahlera se začne scházet se začínajícím talentovaným malířem Oskarem Kokoschkou (Valentin Postlmayr), jehož provokativní expresionistický styl malby vyvolá v tehdejší rakouské měšťácké společnosti nejeden skandál. To v Almě vzbudí zájem a požádá Oskara, aby ji portrétoval. Oba propadnou nezkrotné vášni, které se poddají. Zatímco on se do ní bezhlavě zamiluje, jí imponuje spíše jeho talent.

Český trailer filmu Alma a Oskar / Alma & Oskar

Godzilla -1.0 (Gojira -1.0) (Piece of Magic Entertainment)

Český plakát filmu Godzilla -1.0 / Gojira - 1.0
© CSFD
Snad vůbec poprvé máme v našich končinách možnost vidět film o Godzille ze země jejího původu, tedy Japonska. Režisér a scenárista Takashi Yamazaki navíc přichází s opravdovým originem, což znamená, že není potřeba znalost žádné série ani předchozích filmů. Ohlasy jsou navíc více než spokojené, takže se zdá, že se vše povedlo a po dlouhých letech máme co dělat s opravdu dobrým "godzillím" filmem. Premiéra nejen pro milovníky kaiju.

Synopse: Po druhé světové válce je Japonsko na dně sil. Jenomže z jaderného spadu Hirošimy a Nagasaki povstává velké monstrum jménem Godzilla, které pár týdnů po skončení konfliktu zaútočí a Japonsko dostává do ještě větších problémů. Podaří se zničeným lidem přežít, natož se nějak bránit?

Zajímavost: Podnázev -1.0 znamená, že Japonsko je ekonomicky na nule a po příchodu Godzilly se dostane ještě níže.

Oficiální trailer filmu Godzilla -1.0 / Gojira -1.0

Absence (Naboodan) (Balkanfilm)

Český plakát filmu Absence / Naboodan
© CSFD
Koprodukční thriller je sice veden jako íránský, z drtivé většiny je ale tvořen českými tvůrci. Jediným Íráncem je režisér, scenárista a představitel hlavní role Ali Mosaffa, který děj umístil do Prahy, kde ústřední postava pátrá po osudech svého otce. Dále se pak objeví třeba Antonie FormanováZuzana StivínováKlára Melíšková nebo Petra Nesvačilová. Ohlasů je zatím naprosté minimum, takže nemá smysl se jimi příliš zabývat. Premiéra do klubových kin.

Synopse: Rouzbeh přijíždí do Prahy, kde chce pátrat po minulosti svého otce. Ten jako komunista v sedmdesátých letech emigroval z Íránu do Československa. Rouzbeh navštíví byt, kde jeho otec před padesáti lety bydlel a hned je konfrontován s policií, protože obyvatel otcova bytu Vladimír vypadl z okna. Rouzbeh zjišťuje, že jméno Vladimírova otce je totožné s jeho jménem. A rozhodně to nemůže být náhoda. Rozjíždí pátrání, na jehož konci může být naprostá ztráta iluzí.

Teaser k filmu Absence / Naboodan

Tancuj Matyldo (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Tancuj Matyldo
© CSFD
České komediální drama viditelně útočí na čelní místa žebříčků návštěvnosti, je ale dost možné, že se pokusí být trochu vážnější. Jelikož ale ohlasy zatím neexistují, můžeme jen odhadovat. Faktem je každopádně to, že na velkém plátně debutuje dosud televizní režisér Petr Slavík, který se podílel i na scénáři. Do hlavních rolí obsadil Karla Rodena a Reginu Rázlovou, vedle kterých dostali prostor i Simona Postlerová nebo Zuzana Kanócz. Nezbývá než doufat, že půjde alespoň o solidní podívanou a ne o klasické domácí peklíčko.

Synopse: Uzavřený Karel (Karel Roden) žije ve světě řádů a striktních pravidel, v němž příliš místa na empatii není. Svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu (Regina Rázlová) navštěvuje víceméně z povinnosti. Jenže jednoho dne právě ona přijde z ničeho nic o byt a Karel je nucen poskytnout jí střechu nad hlavou. Společné soužití je pro něj ale katastrofou, navíc se brzy dozvídá, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba. Možným řešením se sice ukazuje, že o babičku by mohl pečovat Karlův syn (Antonio Šoposki), který je ale těžce nezodpovědný a svým otcem pohrdá. Je nicméně jasné, že všem třem se život úplně obrátí.

Originální trailer filmu Tancuj Matyldo

Mlsné medvědí příběhy: Na pól! (Bioscop)

Plakát filmu  / Mlsné medvědí příběhy: Na pól!
© CineStar
Úspěšný večerníčkový seriál se dočkal už druhého celovečerního filmu. Ten ale tentokrát autorky trochu obešly, protože na ústřední příběh naroubovaly vzpomínky na to nejlepší, což znamená, že většinu stopáže nejspíš budou tvořit staré známé příběhy. K režii a scénáři se vrátily Kateřina Karhánková a Alexandra Májová a v dabingu jsou slyšet poměrně známé hlasy Davida NovotnéhoJana CinyPavly Tomicové nebo Barbory Hrzánové. Ohlasy pochopitelně neexistují, což rozhodně nikomu nevadí, protože cílová skupina mnohdy ani neumí číst. Tip, který bez dětí nemá smysl.

Synopse: Velký Nedvěd a mrňous Miška se tentokráte neuloží k zimnímu spánku, ale na pozvání lední medvědice vyrážejí na nanukový festival na dalekém pólu. Po cestě potkají a vzájemně si pomohou s novými zvířecími kamarády z různých koutů světa. Dokáží dorazit do cíle a mňamózní nanuky ochutnat? Navíc stihnou ještě zavzpomínat na to nejlepší, co je kdy potkalo.

Originální trailer filmu Mlsné medvědí příběhy: Na pól!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 23. 2. 2024 - 29. 2. 2024
TV tipy: Můj táta hrdina má poslední šanci si vzpomenout Ani s koncem února nepřichází v televizní nabídce zásadní změny a opět se spoléhá na otřepané reprízy, případně nezáživná béčka. Není tedy divu, že náš chudý výběr sestává z ne až tak známých a připomínaných... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 8. týden
Kinopremiéry: Matka je o zimních prázdninách v trapu a poslouchá hlasy mrtvých Ačkoli v aktuálním týdnu startuje v kinech hned osm premiér, větší divácký potenciál má jen pochybně vypadající tuzemská komedie Matka v trapu. Náročnější publikum ale zvolí spíše oscarového kandidáta, dramedii Zimní... čtěte zde
Vydáno: 21.02.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 7. týden
Top 20 ČR: Madam Web rekordy netrhá Tuzemská kina zejí prázdnotou a nic na tom nezměnila ani premiéra komiksové Madam Web, která vedla slabý víkend. čtěte zde
Vydáno: 20.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Sucho 6/10
Recenze: Drama Sucho pojednává o provázanosti přírody s mezilidskými vztahy Režisér a scenárista Bohdan Sláma se v dramatu Sucho věnuje příběhu dvou znepřátelených sousedských rodin žijících na moravském venkově, které se vyznačují odlišným přístupem ke stylu života. čtěte zde
Vydáno: 19.02.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 7. víkend
Box office: Bob Marley poráží Madam Web V souboji novinek zvítězil hudebník Bob Marley nad komiksovou Madam Web. Krach komiksových adaptací je zatím ustálený trend. čtěte zde
Vydáno: 19.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Luc Besson natočí Drákulu (18.02.2024 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: Franta odsouvá aristokratku (13.02.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Z Aristokratky jsme stále ve varu (06.02.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: domácí snímky vládnou (30.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: Statham udolal Mean Girls (29.01.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Aristokratka dostala diváky do varu (23.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Češi dál chodí na teambuilding (16.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Český lev 2024: Nominacím vévodí filmy Bratři a Úsvit (16.01.2024 06:34 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Nejlepší filmy a seriály roku 2023 podle Filmserveru (14.01.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Top 20 ČR: Bláznivá komedie vládne (09.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)

PREMIÉRA TÝDNE   06/2024

Argylle: Tajný agent
5/10

Příběh o spisovatelce špionážních románů, která se nechtěně zaplete se skutečnými tajnými agenty, by měl být prvním dílem plánované trilogie. Přitom se ale jedná jen o generický odvar mnoha motivů z jiných špionážních filmů.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu