Joe Cornish celovečerně debutoval městským sci-fi Útok na věžák, které mělo svou českou premiéru na půlnoční projekci v Karlových Varech, kde bylo publikem nostalgicky vzpomínajícím na brakovou kinematografii 80. let, přijato s nadšením. Ve své domovině se z malého snímku o invazi mimozemšťanů, s kterou se musí vypořádat banda mladistvých, stal kult - a to nejenom proto, že za pomocí žánrových vzorců reflektoval tamní problém s kriminalitou mládeže. Od té doby bylo Cornishovo jméno spojováno s velkými projekty, jako byla pátá Smrtonosná past či druhé Hunger Games. Obojí ale s díky odmítnul, protože se ještě necítil připravený režírovat velkorozpočtový titul.
Třetí (či třináctý, chcete-li) Star Trek na tom nic nezmění, protože pronikla informace, že s posádkou lodi Enterprise již nemá nic společného. A to se vzhledem ke své předchozí tvorbě, kladnému vyjádření ze strany současného výkoného producenta a režiséra dvou předchozích částí J.J. Abramse jevil jako ideální volba. Zvlášť když za ním stál i jeden ze členů posádky Simon Pegg.
Neznamená to ale, že by Cornish rozvázal svou spolupráci se studiem Paramountem, které Star Trek produkčně zaštiťuje. Stále má napsat a režírovat adaptaci sci-fi románu Neala Stephensona Snow Crash, ale o ní nejsou žádné nové informace. Na předpokládaném datu premiéry staro-nového Star Treku se nic nemění, záměrem je stihnout 50leté výročí, které je v roce 2016. Jenom bude třeba najít režiséra, který se nebude bát vydat do neznáma.