Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 25. 9. 2020 - 1. 10. 2020

TV tipy: Osamělý mstitel Wolverine řeší Mission: Impossible

Vydáno: 25.09.2020 19:48 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Přelom září a října nabídne v televizi hned dvě velké premiéry. První je z nich je zatím poslední pokračování úspěšné série Mission: Impossible, druhou pak komiksový Logan: Wolverine, kterého tvůrci pojali v temnějším hávu.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Útes smrti (The Reef) (pátek 25. 9., Prima Cool, 22.25 - 00.15)

Plakát filmu Útes smrti / The Reef
© Pinterest
Dekádu starý australský hororový thriller si na nic nehraje, je přiznaným béčkem a o to zábavnější. Režisér a scenárista Andrew Traucki v něm spoléhal především na poměrně hutnou atmosféru a výtečnou práci s napětím, které dávkuje velmi rozumně a plíživě. Pozitivy budiž i svižné tempo, střídmá stopáž a absence směšných digitálních triků, poněvadž ústřední žralok není moc vidět. Potěší i minimum nelogičností nebo tradičních nepravděpodobných momentů. Dojem určité autenticity dokresluje obsazení, které je tvořeno vesměs neznámými tvářemi, mezi nimiž jsou třeba Damian Walshe-HowlingGyton Grantley nebo Adrienne Pickering. Je jasné, že o víc než pouhou klišovitou žánrovku se nejedná, při velmi nízkých očekáváních ale dokáže dost překvapit, o čemž tedy není úplně přesvědčená naše letitá DVD recenze.

Zajímavost: Všichni žraloci ve filmu jsou reální.

Oficiální trailer filmu Útes smrti / The Reef
Polina (Polina, danser sa vie) (sobota 26. 9., ČT art, 21.15 - 23.00)

Český plakát filmu Polina / Polina, danser sa vie
© Facebook tvůrce
Čtyři roky staré francouzské taneční drama se sice tváří jako fikce, nicméně jde spíše o polodokument, který není úplně divácky přístupný. Režírující dvojice Angelin Preljocaj a Valerie Muller se dlouhá léta pohybuje v baletním prostředí, což je na výsledku znát, protože přesně dokáže zachytit určité kouzlo jednotlivých tanců a atmosféru, která se okolo nich vytváří. Předpokládá to ale spolupracujícího diváka, protože ten musí o baletu něco vědět a nejlépe k němu mít nějaký vztah. Tempo je ale potřebně svižné a hudba pochopitelně nádherná, takže i neznalci se mají čeho chytit. Problém nastává trochu u příběhu, který funguje jen v základní rovině, ale nějaký přesah se mu nedaří předat, což může být dáno i tím, že jde víceméně o klišé. V obsazení se objevují samozřejmě tanečníci a tanečnice, takže o ladné pohyby není nouze, jedinou výjimkou je velmi dobrá Juliette Binoche, která hraje choreografku. Tip pro náročného diváka.

Zajímavost: Snímek obsahuje hodně autobiografických prvků ze života obou tvůrců.

Oficiální český trailer filmu Polina / Polina, danser sa vie
Logan: Wolverine (Logan) (sobota 26. 9., Prima Cool, 22.05 - 01.05 / neděle 27. 9., Prima Max, 00.30 - 03.25)

Český plakát filmu Logan: Wolverine / Logan
© Facebook tvůrce
Rozloučení se slavnou a oblíbenou komiksovou postavou bylo před třemi lety hodně očekávané a ze všech jejích samostatných příběhů je suverénně nejlepší. Režisér a spoluscenárista James Mangold v něm rezignoval na jakoukoli líbivost a diváckost a natočil temný realistický film, který se komiksovým původem jen inspiruje a silně připomíná moderní westerny. Opřel se v něm o hutnou a depresivní atmosféru blízké budoucnosti, pomalejší tempo, hodně brutální a nekompromisní akční scény a fantasticky napsané postavy, které prožívají osobní utrpení, což ale na fanoušky extrémně funguje. Vše ještě dotváří hudba Marca Beltramiho a nádherná kamera Johna Mathiesona. V titulních rolích naprosto excelují Hugh Jackman a Patrick Stewart, kterým famózně sekunduje malá Dafne Keen, dále se pak objeví třeba Boyd HolbrookStephen Merchant nebo Richard E. Grant. Občas je to sice trochu průhledné a lehce předvídatelné a stopáž je možná o něco přetažená, to ale na intenzivním zážitku nic nemění. Jeden z tipů týdne, o němž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Jde o vůbec první komiksový film, který byl nominován na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář.

Oficiální český trailer filmu Logan: Wolverine / Logan
Louisa na pobřeží (Louise en hiver) (sobota 26. 9., ČT art, 23.00 - 00.15)

Plakát filmu Louisa na pobřeží / Louise en hiver
© IMDb
Ačkoli je čtyři roky starý francouzsko-kanadský snímek animovaný, není primárně určen dětem, o čemž svědčí i jeho vysílací čas. Režisér a scenárista Jean-François Laguionie se v něm spolehl na velice specifickou a osobitou vizuální stránku, v níž animace záměrně není úplně dokonalá, nicméně extrémně působivá. Samotný příběh není nijak komplikovaný, ale poetický a hodně se opírá o zvláštní meditativní atmosféru přelomu léta a podzimu na pozadí vylidňujících se pláží, která mu dodává na určité osobitosti a zároveň vzbuzuje určitou novou naději. Vzhledem k hodně střídmé stopáži a pomalejšímu tempu se nikdy nedostaví nuda a naopak si divák vše vychutná přesně tak, jak bylo zamýšleno. V tom správném rozpoložení se chyby hledají jen těžko. Rozjímací tip, který je nejlepší vidět v původním znění, protože hlas Dominique Frot, která namluvila hlavní hrdinku, je hodně působivý. 

Zajímavost: Snímek obdržel Velkou cenu na Ottawském mezinárodním festivalu animovaných filmů.

Originální trailer filmu Louisa na pobřeží / Louise en hiver
Mission: Impossible - Fallout (Mission: Impossible - Fallout) (neděle 27. 9., Prima Cool, 20.15 - 23.20 / pondělí 28. 9., Prima Max, 14.50 - 17.55)

Český plakát filmu Mission: Impossible - Fallout / Mission: Impossible - Fallout
© Facebook tvůrce
Zatím poslední díl úspěšné špionské série tvoří s tím předchozím jeden celek a jeho hodnocení je hodně podobné. Režisér a scenárista Christopher McQuarrie v něm spoléhá především na akci, která je výborná, fyzická a CGI na ní není moc vidět, což je jedině dobře. Paradoxnější je to o to víc, že příběh, který v jiných blockbusterech bývá prostinký, je v tomto případě notně překombinovaný, neboť v každé scéně je nějaké odhalení a postavy se různě kamuflují, což už ke konci může působit až rušivě. Trochu překvapí i to, že tvůrce vyloží karty na stůl moc brzy a záporáky odhalí ještě před polovinou trochu přepálené stopáže, což mu ale umožňuje se soustředit na již zmíněnou akci. V hlavní roli pochopitelně nechybí spolehlivý Tom Cruise, jemuž dělají společnost především civilní a velmi dobrý Henry Cavill a dále pak Ving RhamesSimon PeggRebecca Ferguson nebo Sean Harris. Škoda jen některých klišé a ne úplně fungujícího humoru. Druhý tip týdne, o němž se více dočtete v naší recenzi

Zajímavost: Celý film byl sestříhaný až necelé tři týdny před premiérou.

Oficiální český trailer filmu Mission: Impossible - Fallout / Mission: Impossible - Fallout
Malý Buddha (Little Buddha) (neděle 27. 9., ČT2, 22.25 - 00.40)

Plakát filmu Malý Buddha / Little Buddha
© amazon
Koprodukční drama z první poloviny devadesátých let přístupnou formou seznamuje západního diváka s myšlenkami buddhismu. Režírující Bernardo Bertolucci v něm zúročil dlouholeté zkušenosti v práci s monstrprodukcemi a spolehl se na úchvatnou a opulentní výpravu, exotické lokace, velkolepou hudbu Ryuichiho Sakamota a vskutku překrásnou kameru Vittoria Storara, jejíž jednotlivé záběry by okamžitě mohly viset na zdi. Titulní roli výtečně zahrál Keanu Reeves, jemuž sekundují třeba Bridget FondaChris Isaak nebo Jo Champa. Od dokonalosti snímek dělí jen přílišná utahanost, neboť tempo je místy únavně pomalé, přílišná didaktičnost, přehnaná stopáž a také to, že dvě dějové linie, na nichž je příběh vyprávěn, do sebe úplně nezapadnou a nejsou až tak propracované. Tip pro milovníky historie náboženství. 

Zajímavost: Kvůli scéně v lese, kde je hlavní hrdina vyhublý z nedostatku jídla, držel Reeves nárazovou dietu sestávající z pomerančů a vody.

Originální trailer filmu Malý Buddha / Little Buddha
Síla života (The Homesman) (pondělí 28. 9., ČT2, 22.05 - 00.05)

Plakát filmu Síla života / The Homesman
© Facebook tvůrce
Šest let staré westernové drama je hodně příjemnou podívanou, která potěší staromilce a milovníky poctivé filmařiny. Je na něm znát, že režisér, spoluscenárista a představitel hlavní role Tommy Lee Jones vycházel z literární předlohy Glendona Swarthouta, protože se spolehl především na precizně budovanou atmosféru divokého západu, dobře napsané a vymyšlené postavy, které řeší zásadní problémy, hodně pomalé tempo a naprosté minimum akce, která je ovšem zvládnuta výborně. Potěší i celková komornost, skromnost a malé ambice, které jsou znát z každé scény. Dojem dotváří i krásná kamera Rodriga Prieta. Kromě samotného tvůrce se v dalších rolích představí spolehlivá Hilary SwankMiranda Otto nebo Grace Gummer, na pár minut se pak objeví i William FichtnerJohn LithgowJames Spader a Meryl Streep. Velmi dobrá žánrovka na pondělní večer, o níž hledejte detaily v naší rubrice Za horizontem.

Zajímavost: Práva na zfilmování románu dlouho držel Paul Newman, který ho chtěl sám natočit, ale kvůli častému přepisování scénáře k tomu nikdy nedošlo.

Oficiální trailer filmu Síla života / The Homesman
Osamělý mstitel (A Man Apart) (pondělí 28. 9., Nova, 23.20 - 01.30 / středa 30. 9., Nova Cinema, 23.55 - 02.05)

Plakát filmu Osamělý mstitel / A Man Apart
© amazon
Akční thriller z první poloviny nového milénia, který je u nás hodnocen o něco hůře než v zahraničí, je dnes trochu zapomenutý a asi se není co divit, protože není ničím výjimečný. Režírující F. Gary Gray si v něm vybral trochu oddechový čas a spoléhal na bohapustou rutinu. Natočil totiž ryze béčkovou zábavu, která je předvídatelná, klišovitá a nijak překvapivá. Jediné, co možná překvapí, je trochu pomalejší tempo, které ale vyvažuje solidní, avšak ne moc zajímavá akce. Jinak je vše, jak má v podobné žánrovce být a divák dostane přesně to, co očekává. V hlavní roli se představí obstojný Vin Diesel, kterému sekundují kupříkladu Timothy OlyphantLarenz Tate nebo Geno Silva. Škoda jen, že tenhle počin je nevýrazný a zoufale mu chybí jedna jediná zapamatovatelnější scéna a celé to vypadá spíš jako jen splněná zakázka.

Zajímavost: Film se měl původně jmenovat Diablo, což se nelíbilo výrobcům stejnojmenné počítačové hry, proto se snímek nakonec přejmenoval a byl uveden s více než ročním zpožděním.

Originální trailer filmu Osamělý mstitel / A Man Apart
Krize (Crisis) (úterý 29. 9., ČT2, 14.20 - 15.30)

Plakát filmu Krize / Crisis
© alchetron
Nejen u nás dnes už absolutně neznámý dokument z konce třicátých let nahlíží na tehdejší realitu, která vedla k vypuknutí druhé světové války. Jeho unikátnost spočívá v tom, že pohled na události je ryze americký, čili relativně objektivní. Režírující trojice Herbert KlineHans Burger a Alexandr Hackenschmied v něm mezinárodnímu publiku představila Československo jako poslední demokratickou zemi ve střední Evropě, především ale i vysvětlila velmi komplikované vztahy mezi Čechy a Němci. Celé je to sice občas trochu moc harmonizující a ukrutně naivní, i díky vzácným tehdejším záběrům ale za vidění určitě stojí, protože přibližuje tehdejší realitu trochu z jiného úhlu. Samozřejmě, že filmařské postupy jsou ve všem překonány a z moderního hlediska nemá film v tomto směru co nabídnout, nicméně vzhledem k tomu, že je tu vidět hodně neformálních záběrů trojice Jiří VoskovecJan Werich a Jaroslav Ježek, je snímek rozhodně specifický a může sloužit i jako pomůcka k výuce tuzemských dějin. K tomu přispívá i snesitelná a krátká stopáž, v níž opravdu není nic, co by extrémně nudilo. Hodně raritní záležitost.

Zajímavost: Snímek obsahuje jediné dochované záběry z jakéhokoli představení Osvobozeného divadla, ty navíc vznikly čtrnáct dní před jeho uzavřením.

Ukázka z filmu Krize / Crisis
Mladý Winston (Young Winston) (čtvrtek 1. 10., ČT art, 20.15 - 22.20)

Plakát filmu Mladý Winston / Young Winston
© IMDb
U nás zcela neznámé dobrodružné drama z počátku sedmdesátých let se zabývá mladými léty slavného Winstona Churchilla. Režírující Richard Attenborough se v něm může opřít o na Oscara nominovaný scénář, který je velmi zajímavý, trochu nečekaný a nešetří typickou britskou ironií, která hlavního hrdinu decentně zesměšňuje, není to ale nikterak dehonestující. Výrazné jsou i opulentní kostýmy a výprava, které se taktéž dočkaly oscarových nominací. V hlavní roli se představí velmi dobrý Simon Ward, za nímž nikterak nezaostávají ani Anne BancroftRobert ShawJack Hawkins nebo Patrick Magee. Dojem ovšem kazí poněkud přehnaná stopáž a také přílišná adorace titulní postavy, která je někdy nechtěně směšná, protože evidentně potlačuje její negativní vlastnosti. Také děj mohl být někdy jasnější a ne tak zkratkovitý. Zapomenutý počin o velikánovi světových dějin.

Zajímavost: Původně měl hrát hlavní roli Malcolm McDowell, ten ji ale nekolikrát odmítl a režisér tak musel sáhnout po Wardovi.

Originální trailer Mladý Winston / Young Winston

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tři Tygři ve filmu: JACKPOT 3/10
Recenze: Bláznivá komedie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT je naditá slabými vtipy V celovečerním filmu s členy ostravského hereckého souboru Tři Tygři se dvojice prosťáčků vydává na dalekou cestu do Prahy s výherním losem, zatímco jsou jim v patách neschopní mafiánští poskoci, imbecilní policista a podřadný... čtěte zde
Vydáno: 25.05.2022 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 21. týden
Kinopremiéry: Tři tygři a Maverick ví kulový a ocitají se na pokraji nervového zhroucení Jasným hitem posledních květnových novinek v kinech je premiéra pokračování Top Gunu, na které se čekalo dlouhých šestatřicet let. Jedinou konkurencí v návštěvnosti mu může být celovečerní film komediálního uskupení Tři... čtěte zde
Vydáno: 25.05.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 20. týden
Top 20 ČR: Strange stále dominuje V českých kinech je nejnavštěvovanějším filmem stále marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství následovaná domácím hitem Vyšehrad: Fylm s více jak půlmilionovou návštěvností. čtěte zde
Vydáno: 24.05.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 20. víkend
Box office: Downton na Strange nestačil Ani premiéra pokračování romantického dramatu Panství Downton nestačila na sesazení Doctora Strange z trůnu amerického žebříčku tržeb. Strange je zatím komerčně nejúspěšnějším titulem tohoto roku. čtěte zde
Vydáno: 23.05.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Mulholland Drive 10/10
Stroj času: Mulholland Drive aneb Hollywood po lynchovsku I po jednadvaceti letech je mysteriózní thriller Mulholland Drive mistrovským dílem Davida Lynche a jedním z nejlepších filmů 21. století. Nyní je k vidění znovu ve vybraných kinech v České republice. čtěte zde
Vydáno: 21.05.2022 20:30 v sekci Recenze | Stroj času
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rita Moreno posílí Torettovu rodinu (25.05.2022 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Mission: Impossible odplata - první část (23.05.2022 17:03 v Novinky | Trailery)
- Harrison Ford a Helen Mirren míří do televize (18.05.2022 08:30 v Novinky | Zprávy)
- V druhém díle Duny bude Christopher Walken (13.05.2022 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Lina nahradí Leterrier (04.05.2022 07:00 v Novinky | Zprávy)
- Justin Lin končí jako režisér Rychle a zběsile (27.04.2022 07:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Dokonalý student se v roce 1917 pokusil o vraždu lotra, s nímž byl na nože (22.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Brie Larson bude v Rychle a zběsile 10 (11.04.2022 10:06 v Novinky | Zprávy)
- Téma: 6 nejlepších filmů Bruce Willise (09.04.2022 12:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Doktor Spánek je parazit, který je v pasti, kde hledá zónu úniku (08.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Největší showman Geronimo hledá výchozí bod k roku draka (01.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Blu-Ray recenze: Duna nabízí přes hodinu materiálů o svém vzniku a mytologii (31.03.2022 07:30 v Recenze | Blu-ray)
- Tom Cruise se vrací jako Top Gun: Maverick v novém traileru (29.03.2022 16:36 v Novinky | Trailery)
- Daniela Melchior se přidá k F10 (23.03.2022 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Úplně vyřízený Oskar Schindler vyráží na Woodstock, kde uvidí pád anděla (11.03.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Timothy Olyphant se vrátí jako Strážce pořádku (25.02.2022 13:30 v Novinky | Zprávy)
- James Mangold natočí biopic Bustera Keatona (23.02.2022 08:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   19/2022

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
6/10

V nové marvelovce se Doctor Strange seznámí s dívkou, jejíž nadlidskou schopností je cestovat mezi různými paralelními světy. Film měl být od jiných superhrdinských snímků odlišen výraznými hororovými prvky.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu