Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 1. 5. 2015 - 7. 5. 2015

TV tipy: Máj v televizi není lásky, ale žánrovek čas

Vydáno: 01.05.2015 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V nastoleném trendu pokračují televize i začátkem května, což tedy značí, že žádnou zásadní premiéru očekávat nemůžeme, ale musíme si vystačit se zařazením slušných, leč nijak originálních žánrovek. I ty ovšem mnohé jistě potěší.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Fish Tank (Fish Tank) (pátek 1. 5., ČT art, 22.15 - 00.15)

Plakát filmu Fish Tank / Fish TankBritsko-nizozemské sociální drama potěší všechny ty, kteří tento subžánr vyhledávají. Režisérka a scenáristka Andrea Arnold v něm nevynechala jediný jeho atribut a navíc s nimi umí skvěle pracovat. To tedy znamená, že atmosféra není příliš veselá, příběh je na první pohled tuctový, na druhý ale syrově realistický a v některých chvílích až mrazivý, postavy jsou zajímavé a mají propracovanou psychologii, ruční kamera dotváří dojem autenticity a v neposlední řadě je kladen důraz na hudební doprovod, který tu má svůj přesný význam. V hlavní roli se objeví solidní Katie Jarvis, jíž ovšem zastiňuje tehdy ne tolik známý Michael Fassbender. Škoda jen pomalého tempa a přetažené stopáže. Perfektní a silný autorský počin.

Synopse: Patnáctiletá Mia (Katie Jarvis) není žádný svatoušek - byla vyloučena ze školy, kamarádi se jí straní a nezbývá jí nic jiného než bezcílně bloumat po okolí. Jediné, co ji skutečně zajímá, je tanec, jemuž se snaží věnovat. Když matka (Kierston Wareing) pozná okouzlujícího a trochu tajemného Conora (Michael Fassbender), zdá se, že se vše mění k lepšímu. 

Zajímavost: Film byl točen chronologicky a herci záměrně neznali vývoj svých postav.

Oficiální trailer filmu Fish Tank / Fish Tank
Repo Men (Repo Men) (pátek 1. 5., Prima, 22.45 - 01.15)

Plakát filmu Repo Men / Repo MenPod titulem Vymahači najdete v programu slušný, leč nijak objevný celovečerní (a doposud jediný) režijní debut Miguela Sapochnika. Ten prakticky rezignoval na nějaké ambice a natočil přímočarou akční sci-fi podívanou, u níž se nesmí řešit příběh a množství nelogičností. Primární je tu nekompromisní a relativně krvavá akce doprovázená řízným hudebním podkresem. Celé to má naštěstí dost svižné tempo a několik nezapomenutelných scén, které vykompenzují občasnou nudu a značnou epizodičnost. Nezklame ani obsazení, v němž hrají prim Jude Law a Forest Whitaker, jež doplňují třeba Liev Schreiber, Carice van Houten nebo John Leguizamo. Ideální zábava na páteční večer.   

Synopse: Remy (Jude Law) a jeho nejlepší kamarád Jake (Forest Whitaker) jsou vymahači společnosti Union, jejichž práce spočívá v odebírání majetku od lidí, kteří nejsou schopni splácet zboží, které si koupili. Ačkoli je to baví, Remyho manželka (Carice van Houten) není s povoláním svého muže spokojena, protože společnost prodává umělé orgány nemocným a umírajícím a Remy jim je dost laicky vyřezává z těla. Musí se tak rozhodnout mezi rodinou a prací.

Zajímavost: Na scénáři se začalo pracovat už roku 2003.

Originální trailer filmu Repo Men / Repo Men
Goofy na výletě (A Goofy Movie) (sobota 2. 5., Smíchov, 20.00 - 21.25 / neděle 3. 5., 14.45 - 16.10)

Plakát filmu Goofy na výletě / A Goofy MovieZ dvacet let staré disneyovské animované komedie budou mít radost převážně dětští diváci. Jen ti totiž ocení, jak tehdy debutující Kevin Lima za sebe naskládal velké množství gagů a vtipných situací a příliš se nezabýval titulním příběhem, který je zoufale předvídatelný, plný klišé a absolutně nepřekvapivý. Klasická animace ovšem obstojí i v dnešní době, ačkoli zub času se na ní trochu podepsal. Dospělí nicméně mimo zmiňovaných nedostatků budou řešit hlavně to, že celý film je jakýmsi typickým komerčním kalkulem. Naprosto neškodná rodinná víkendová jednohubka.

Synopse: Max je v letech, kdy mu všechno leze krkem, nejvíc ale jeho táta Goofy, protože je to nešika a má bláznivé nápady. Jelikož chce být všemi obdivovaný a touží, aby si ho všimla spolužačka Roxanne, zatají, že jede s otcem na prázdninový výlet na ryby a vymyslí si, že společně cestují na koncert slavné rockové hvězdy. Všechno však vyjde brzy najevo a Max bude mít kupu problémů.

Zajímavost: Ve snímku je spousta odkazů na další postavy z disneyovského světa.

Originální trailer filmu Goofy na výletě / A Goofy Movie
Tam, kde jsem nikdy nebyl (Neverwas) (sobota 2. 5., Barrandov, 20.10 - 22.25)

Plakát filmu Tam, kde jsem nikdy nebyl / NeverwasU nás ne moc známé mysteriózní fantasy drama zaujme zejména svou kouzelnou atmosférou a celkovou neuchopitelnou náladou. Debutující Joshua Michael Stern se mohl opřít i o zajímavý, leč trochu překombinovaný příběh s pohádkovým nádechem, skvělý hudební doprovod Philipa Glasse a nádhernou kameru. Občas nicméně zakolísá tempo, dostavuje se nuda, aby vše v závěru nesmyslně překotně vygradovalo. Právě v těchto chvílích drží snímek excelentní obsazení, v němž nezklamou mimo jiné Aaron Eckhart, Ian McKellen, Nick Nolte, William Hurt nebo Jessica Lange. Překvapivě zdařilá podívaná.

Synopse: Kvůli pátrání po tajemství knihy, kterou napsal jeho otec, se uznávaný psychiatr vzdává lékářské kariéry a nechává se zaměstnat v ústavu, kde pracoval právě jeho otec a pravděpodobně tu čerpal námět díla. Doufá, že mimo všech nejasností objeví i to, jakou inspirací vlastně svému rodiči byl.

Zajímavost: Film se natáčel ve Vancouveru.

Originální trailer filmu Tam, kde jsem nikdy nebyl / Neverwas
Evropa, Evropa (Europa Europa) (sobota 2. 5., ČT art, 22.00 - 23.50)

Plakát filmu Evropa, Evropa / Europa EuropaKoprodukční válečné drama se dočkalo i oscarové nominace za adaptovaný scénář, jenž je inspirován skutečností. Režírující Agnieszka Holland v něm prokázala svůj talent a cit pro podobná témata, neboť vše je zabíráno nádhernou kamerou a skvěle to odsýpá, má odpovídající potemnělou atmosféru a důraz je kladen na hodně silný příběh, který se ale leckomu navzdory tomu, že se stal, může zdát dost přitažený za vlasy. Autentický dojem dotváří výborné výkony vesměs neznámých herců. Snad až na absenci nějakého zapamatovatelnějšího momentu nemá film zásadnější problémy.

Synopse: Salomon Perel (Marco Hofschneider) je židovský chlapec, kterého hned na počátku druhé světové války rozdělili s rodinou. Jelikož chce přežít, vydává se za německého sirotka, což z něj postupem času udělá skoro válečného hrdinu a přesvědčeného nacistu. To ale není poslední případ, kdy bude muset v rámci pudu sebezáchovy "změnit stranu".

Zajímavost: Ačkoli byl snímek ve své vlasti přijat dost vlažně, v USA se stal jedním z nejúspěšnějších německých filmů, který tam kdy byl uveden.

Oficiální trailer filmu Evropa, Evropa / Europa Europa
Nezlobte dědečka (neděle 3. 5., Barrandov, 13.30 - 14.50)

Plakát filmu  / Nezlobte dědečkaČeskoslovenská prvorepubliková komedie stojí a padá s geniálním a v životní formě hrajícím Vlastou Burianem. Ten tu předvádí svůj typický koncert, v němž strhává veškerou pozornost na sebe, své postavě dopřává charisma, rozmáchlá gesta a velký vypravěčský um, jenž je okořeněn i roztomilou pseudoangličtinou, na kterou hned tak nezapomenete. Režírujícímu Karlu Lamačovi tak vlastně stačilo "jen" vypointovat slovní i situační vtipy a nechat co nejvíce prostoru hlavní hvězdě, která zastínila i taková jména jako Adina Mandlová, Čeněk Šlégl nebo Hana Vítová. Škoda jen, že si nedal víc práce s kontinuitou příběhu, který nedrží u sebe a působí epizodicky. Libovost pro milovníky filmů pro pamětníky.

Synopse: Eman Vovísek (Vlasta Burian) zapíjí nešťastnou lásku k Lidušce (Adina Mandlová), která se provdala za jeho bratrance (Čeněk Šlégl). Protože je v opilosti agresivní, odvezou ho do nervového sanatoria, kde se sejde se strýcem Hanibalem (Theodor Pištěk), který se pro změnu zhroutil poté, co mu manželka oznámila, že se chce provdat za první lásku, strýce Jonathana, který má přijet z Ameriky. Jelikož ten se ale zdrží v Paříži, nechá se Vovísek přesvědčit, aby se za něj vydával, čímž rozpoutá velký kolotoč omylů a nečekaných situací.

Zajímavost: Snímek měl premiéru 21. 12. 1934.

Ukázka z filmu Nezlobte dědečka
Jen o rodinných záležitostech (pondělí 4. 5., ČT2, 21.55 - 23.50)

Plakát filmu  / Jen o rodinných záležitostechTotálně zapomenuté československé drama doplatilo na dobu svého vzniku, kdy kultura nikoho moc nezajímala. Přitom režírující Jiří Svoboda v něm syrově, realisticky a chvílemi až nepříjemně mrazivě reflektoval brutální praktiky totalitního režimu a vše zabalil do bezvýchodné a dost depresivní atmosféry. Opřít se mohl i o famózní herecké výkony, jimž dominují Jiří Bartoška, Jaromír Hanzlík, Karel Roden, Milan Kňažko, Miroslav Macháček a Miroslav Donutil. Dojem kazí snad jen určitá (ale svým způsobem pochopitelná) schématičnost, špatné postsynchrony a nevýrazná hudba. Raritní záležitost.

Synopse: Bezmoc politických vězňů v padesátých letech byla opravdu nesnesitelná, protože vládnoucí moc si na nich vymáhala smyšlená přiznání jakýmikoli prostředky. V bezpečí ale nebyli ani jejich blízcí a kamarádi, neboť i na ně mohla dopadnout tvrdá pěst nastoleného stalinismu.

Zajímavost: V pražských kinech byl film promítán od 2. května 1991.

Televizní spot filmu Jen o rodinných záležitostech
Všechno uvidíme (On aura tout vu) (středa 6. 5., Nova Cinema, 22.30 - 00.25 / čtvrtek 7. 5., 03.30 - 05.30)

Plakát filmu Všechno uvidíme / On aura tout vuFrancouzské komediální drama nepatří k těm nejznámějším, neboť není úplně nenáročné, ale řadí se k těm trošku vážnějším. Režírující Georges Lautner, jemuž scénář napsal slavný Francis Veber, se totiž nesoustředil jen na prvoplánově vtipné gagy, ale chtěl zaujmout i zajímavým příběhem a humorem, za nímž je trošku filozofického pozadí a přesahu, což se mu podařilo jen částečně. Do hlavní role sice obsadil spolehlivého Pierra Richarda, ten je tu ovšem dost umírněný a nestrhává na sebe veškerou pozornost, protože se o ni dělí především s Jeanem-Pierrem Mariellem a neodolatelnou Miou-Miou. Nebudete-li očekávat typicky potřeštěnou komedii, budete možná příjemně překvapeni.

Synopse: Reklamní fotograf Francois (Pierre Richard) je už znechucený desítkami reklam na prášky, spodní prádlo nebo lahodné sušenky. Chce natočit skutečný film. Jeho nejlepší přítel už mu dokonce napsal poetický scénář, na který ale nikdo nechce dát peníze. Jen jeden producent by měl zájem, jenže místo poetiky by rád pořádně tvrdou erotiku.

Zajímavost: Veber v tomtéž roce režijně debutoval.

Originální trailer filmu Všechno uvidíme / On aura tout vu
Darkman (Darkman) (středa 6. 5., Prima Cool, 22.40 - 00.35 / čtvrtek 7. 5., 01.55 - 03.25)

Plakát filmu Darkman / DarkmanKomiksovka podle v době vzniku filmu neexistující předlohy vyžaduje dost divácké tolerance, nicméně je pořád hodně slušná a stojí za vidění. Režisér Sam Raimi v ní neopustil svůj tehdy typický nadhled a "ujetý" humor, který zkombinoval s výbornou, leč dnes už těžce zastaralou akcí, skvělou hudbou Dannyho Elfmana a několika tvůrčími nápady. V hlavní roli se objeví pro někoho absolutně se do ní nehodící Liam Neeson, kterého ze známějších jmen doplňuje jen Frances McDormand. Příběh ovšem příliš nefunguje, místy je hodně naivní a pracuje s velkým množstvím klišé. Osobitý počin, který nesedne každému.

Synopse: Vynikající vědec Peyton Westlake (Liam Neeson) pracuje na převratném objevu umělé kůže, která by se mohla využívat při léčbě popálenin. Jednoho dne však do jeho laboratoře vtrhne sadistický Robert G. Durant (Larry Drake) a vyhodí ji do povětří. Ačkoli všichni Peytona považují za mrtvého, on se ocitá v péči svérázné lékařky, která na něm zkouší revoluční metodu tišení bolesti. Výsledkem jsou odpojená centra bolesti a silný adrenalinový dopink, který muži poskytuje nadlidskou sílu, ale i těžko zvladatelné záchvaty vzteku. Když tedy později uteče z nemocnice a chce se pomstít, všichni se musí mít na pozoru.

Zajímavost: Po dokončení filmu se dlouho debatovalo o vzniku seriálu, ten však nikdy nebyl realizován.

Originální trailer filmu Darkman / Darkman
Hodná holka (The Good Girl) (čtvrtek 8. 5., Barrandov, 20.10 - 21.55)

Plakát filmu Hodná holka / The Good GirlSlušně hodnocená romantická komedie nepřináší nic nového ani překvapujícího, zároveň ale nikoho neuráží a je vlastně docela příjemná. Režírující Miguel Arteta  dobře věděl, že příběh je otřepaný a předvídatelný, proto se ho snažil obohatit černým humorem, po většinu času ale jel tzv. na jistotu. K pohodové atmosféře, odpovídajícímu hudebnímu podkresu a relativně vyváženým vážnějším a komickým momentům se přidává spolehlivé obsazení, v jehož čele stojí překvapivě civilní Jennifer Aniston a velmi dobrý Jake Gyllenhaal. Neškodná žánrovka.

Synopse: Justine (Jennifer Aniston) je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil (John C. Reilly) ji sice miluje, jenže v oblasti sexu si moc nerozumějí. Jednoho dne se seznámí se zajímavým mladým mužem (Jake Gyllenhaal), který jí nabízí možnost úniku z manželského stereotypu do světa emocí a vášní. Jenže z banálního úletu se stává posedlost a Justinin život se mění v sérii lží a podvodů.

Zajímavost: Film se točil třiatřicet dní.

Originální trailer filmu Hodná holka / The Good Girl

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Alan Parker
Téma: Všechny filmy Alana Parkera seřazené od nejhoršího k nejlepšímu V tomto článku si připomeneme čtrnáct celovečerních snímků britského režiséra Alana Parkera, které si seřadíme od nejhoršího k nejlepšímu či spíše od dobrého k tomu nejskvělejšímu. čtěte zde
Vydáno: 08.08.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 7. 8. 2020 - 13. 8. 2020
TV tipy: Jedinečný Baťa prožívá léto v Provence a hledá zlatý kruh Unylá letní nabídka v televizích pokračuje a ani v tomto týdnu nenabídnou programy nic tak zásadního, kvůli čemu by stálo za to sahat po ovladači. Jedinou výjimkou mezi příjemnými žánrovkami je premiéra druhého Kingsmana. čtěte zde
Vydáno: 07.08.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 32. týden
Kinopremiéry: Ava a Trollové bez soucitu vzpomínají na Itálii Nevídanými devíti premiérami začíná srpen v tuzemských kinech. K těm nejatraktivnějším určitě patří hvězdně obsazené akční drama Ava: Bez soucitu, rodiny s dětmi zase budou chodit na druhé dobrodružství animovaných Trollů. ... čtěte zde
Vydáno: 05.08.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 31. týden
Top 20 ČR: Havel se udržel v čele Na vrcholu domácího žebříčku návštěvnosti kin se udržel Havel. Druhé místo uhájily 3Bobule. Nejúspěšnější z novinek byl Démon zatracení. čtěte zde
Vydáno: 03.08.2020 14:18 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Arnold Schwarzenegger: všechny filmy od nejhoršího po nejlepší
Téma: Všechny filmy Arnolda Schwarzeneggera od nejhoršího po nejlepší V tomto článku se podíváme na všechny filmy Arnolda Schwarzeneggera seřazené od nejhoršího po nejlepší počínaje jeho první velkou rolí v Barbaru Conanovi. čtěte zde
Vydáno: 01.08.2020 10:30 v sekci Články | Publicistika
22
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Třetí den: trailer nové minisérie na HBO (09.08.2020 08:30 v Novinky | Trailery)
- Liam Neeson je Honest Thief v traileru (01.08.2020 08:28 v Novinky | Trailery)
- Vzpomínky na Itálii: trailer letní komedie (25.07.2020 09:14 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Film Havel je solidním dramatem se skvělým hlavním protagonistou (22.07.2020 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Havel se vydává vzhůru za sny (22.07.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Koprodukční Šarlatán nabízí první trailer (17.07.2020 11:13 v Novinky | Trailery)
- Téma: nejslavnější sci-fi filmy 90. let (11.07.2020 12:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Pan Tau způsobil v pozdním létě poplach v oblacích (10.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jude Law bude kapitán Hook (08.07.2020 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Made in Italy: Liam Neeson v traileru komediálního dramatu (01.07.2020 10:14 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Samotáři koukají na Postřižiny (01.07.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Respect: biopic Arethy Franklin má trailer (29.06.2020 09:01 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Herkules má vidiny na večer tříkrálový (26.06.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- První trailer filmu Havel (20.06.2020 16:02 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Daisy Millerová natočila úžasný propadák o kouzelném domě (19.06.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Django a Anna Kareninová prožívají rok na dědině a řeší případ Sloane (12.06.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jake Gyllenhaal si zahraje v thrilleru Snow Blind (09.06.2020 11:30 v Novinky | Zprávy)
- Vznikne Evil Dead 4 (09.06.2020 06:55 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Kryštůfek Robin prožil pád Londýna a ocitl se v království opic (05.06.2020 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   30/2020

Proxima
6/10

Eva Green ztvárnila ve francouzském dramatu Proxima astronautku, která získá nabídku letět jako jediná žena na vesmírnou misi na Mars, kvůli čemuž ale musí na poměrně dlouhou dobu opustit svou sedmiletou dcerku...

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver