Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 17. 5. 2024 - 23. 5. 2024

TV tipy: Neodolatelný astronaut žije na konci všech válek svůj kalifornský sen

Vydáno: 17.05.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Movies Anywhere

Tento týden v televizní nabídce sice jednoznačný tahák chybí, prostor ovšem dostaly filmy, které nejsou tak úplně nápadné a slavné a leckdy navíc skrývají silné poselství. Příkladem budiž třeba originální drama Boj o oheň.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Správná volba (Swing Vote) (pátek 17. 5., Prima Max, 17.20 - 20.00 / sobota 18. 5., 13.15 - 15.45 / čtvrtek 23. 5., 08.35 - 11.00)

Plakát filmu Správná volba / Swing Vote
© After Credits
Šestnáct let staré komediální drama možná mělo o něco vyšší ambice, zůstalo ale někde na půli cesty. Režisér a spoluscenárista Joshua Michael Stern se v něm evidentně pokoušel o sžíravou politickou satiru, která ale tak úplně nefunguje a její náznaky probleskují jen a pouze ve volebních klipech prezidentských kandidátů. Mnohem lepší je rodinná linie, která je konzistentní, má dobrý nápad a je poměrně vtipná, jen občasné dramatické momenty jsou tak trochu mimo a neplní ten účel, jaký si asi tvůrce představoval. Jinak se ale mohl opřít o pohodovou atmosféru, relativně svižné tempo a dobře napsané dialogy, které jsou většinou slušně vypointované. V hlavní roli se objevil ucházející Kevin Costner, s nímž výborně drží krok malá Madeline Carroll, dále pak dostali důvěru Paula PattonKelsey GrammerDennis Hopper nebo Stanley Tucci. Jen ta stopáž měla být o pár desítek minut kratší. Nenáročná záležitost na páteční podvečer.

Zajímavost: Snímek vychází z krátké povídky od Isaaca Asimova.

Originální trailer filmu Správná volba / Swing Vote

Kalifornský sen (The High Note) (neděle 19. 5., Nova Cinema, 17.45 - 20.00 / pondělí 20. 5., 06.30 - 08.45 / čtvrtek 23. 5., 04.45 - 06.25)

Český plakát filmu Kalifornský sen / The High Note
© Kino Pohoda
Před čtyřmi lety se hudební romantické drama překvapivě dostalo do tuzemských kin, větší úspěch v nich ale nezaznamenalo. A je to vcelku logické, protože trpí absencí hvězdných jmen a de facto nenabízí nic moc navíc. Režírující Nisha Ganatra v něm dostala k dispozici šablonovitý, klišovitý a předvídatelný příběh, který nikoho nepřekvapí, naštěstí je ale poměrně příjemný a veskrze pohodový. Tomu odpovídá i odlehčená atmosféra a trochu pomalejší tempo. Hlavní role si zahrály obstojné Tracee Ellis Ross a Dakota Johnson, u níž ale zpěv nepatří k těm nejsilnějším stránkám, dále se pak objeví třeba Bill PullmanIce Cube nebo Kelvin Harrison Jr.. Mnohé pak možná překvapí, že soundtrack je tvořen trochu otravnými písněmi, které se navíc opakují pořád dokola, v závěru se pak autorka trochu zbytečně pustí do laciného citového vydírání. Přiznaně oddechový tip, což potvrdí i naše recenze

Zajímavost: Matkou Tracee Ellis Ross je legendární zpěvačka Diana Ross, která se prý poté, co dceru slyšela zpívat, rozplakala dojetím.

Oficiální český trailer filmu Kalifornský sen / The High Note

Váhavý fundamentalista (The Reluctant Fundamentalist) (neděle 19. 5., Paramount Network, 20.00 - 22.55 / čtvrtek 23. 5., 22.00 - 00.25)

Plakát filmu Váhavý fundamentalista / The Reluctant Fundamentalist
© IMDb
Dvanáct let starý thriller je v našich končinách takřka neznámý a oficiální cestou nesehnatelný. Dáno to může být tématem, které je poměrně závažné, a ačkoli je globální, v příběhu se soustředí spíš na ryze americké problémy. Režírující Mira Nair v něm spoléhá především na velmi silný příběh, který se problematiku muslimů snaží řešit důkladně a z několika úhlů pohledu, což se mu poměrně daří a v závěru dokonce donutí k určitému zamyšlení. Tempo není nikterak zběsilé a vzhledem k delší stopáži, velkému množství dialogů a minimu akce občas všechno stojí na místě a divák se malinko nudí, to ale vždy přeruší jeden silný moment. Titulní roli si zahrál velmi dobrý Riz Ahmed, jehož doplnili třeba dle ohlasů podivně "oteklá" Kate HudsonKiefer SutherlandLiev Schreiber nebo Om Puri. Zamrzí jen to, že přes svou důkladnost není příběh úplně myšlenkově dotažený a je lehce nevyvážený, možná mu škodí i určitá nenápadnost a nevýraznost. Snadno přehlédnutelný tip.

Zajímavost: Natáčení probíhalo částečně i v Pákistánu.

Oficiální trailer filmu Váhavý fundamentalista / The Reluctant Fundamentalist

Na konci všech válek (To End All Wars) (neděle 19. 5., ČT2, 21.50 - 23.45)

Plakát filmu Na konci všech válek / To End All Wars
© IMDb
Válečné drama z počátku milénia taktéž u nás nepatří k těm nejznámějším, což je trošku s podivem, protože podobné snímky jsou tu poměrně oblíbené. Je ovšem pravda, že režírující David Loren Cunningham v něm absolutně ničím nepřekvapí a jen splňuje potřebné žánrové šablony, které divák viděl mnohdy lépe a zajímavěji zpracované. Hodně tak spoléhá na samotnou tematiku, příběh vycházející z knižní předlohy Ernesta Gordona a exotické prostředí japonských zajateckých táborů. Pozitivem ale budiž hned několik silných scén, které jsou potřebně působivé, v dobrém slova smyslu nepříjemné a z hlavy jen tak nezmizí, což umocňují občasné černobílé záběry a takřka dokumentární závěr. Vydařilo se i obsazení, v němž se sešli Kiefer SutherlandRobert CarlyleCiarán McMenamin nebo Mark Strong. Jen škoda, že tvůrce občas zaváhá a některé scény podivně vyšumí, úplně šťastné nebylo ani rozhodnutí o použití voiceoveru, který je zbytečně doslovný a nedává prostor divácké představivosti, někomu nepochybně bude vadit i silný aspekt náboženských promluv a úvah. Trochu nedotažená záležitost.

Zajímavost: Snímek se z drtivé většiny natáčel na Havaji.

Originální trailer filmu Na konci všech válek / To End All Wars

Boj o oheň (La guerre du feu) (pondělí 20. 5. ČT2, 20.00 - 21.45)

Plakát filmu Boj o oheň / La guerre du feu
© AlloCiné
Dobrodružné drama z počátku osmdesátých let je dodnes velmi originální a i přes velice zvláštní pojetí stojí za vidění. Režírující Jean-Jacques Annaud se v něm vrací až do dob pravěku, který pojímá takřka autenticky a asi nejvíc splňuje moderní představu o tom, jak to v tomto období mohlo vypadat. Uchvátí tak poměrně drsnou atmosférou, nádhernou kamerou, která zabírá neméně nádherné lokace, které mají své kouzlo, několika až poetickými segmenty, především ale oscarovými maskami, které jsou vskutku dokonalé a absolutně věrohodné. K určité autentičnosti přispívá i to, že dialogy jako takové tu neexistují, ale jsou nahrazeny různými zvuky, skřeky a gesty, což ale v pochopení záměrně jednoduchého děje nikterak nebrání. S tím pak souvisí i naprosto jedinečná atmosféra, která je chvílemi notně odlehčená, chvílemi ale naopak lehce potemní. V hlavních rolích upoutají především vynikající Everett McGill a Ron Perlman. Jedinou zásadnější výtkou pak může být stopáž, která na první pohled není extrémní, vzhledem k podání snímku ale občas děj působí stereotypně a zdlouhavě. Nejoriginálnější tip týdne. 

Zajímavost: Vytvoření masek zabralo denně pět hodin.

Originální trailer filmu Boj o oheň / La guerre du feu

Astronaut (The Astronaut Farmer) (úterý 21. 5., Warner TV, 20.00 - 22.10 / středa 22. 5., 10.15 - 12.25)

Plakát filmu Astronaut / The Astronaut Farmer
© Facebook tvůrce
Dobrodružné drama z druhé poloviny nového milénia je vesměs příjemnou rodinnou podívanou, která sice nikoho zásadně nepřekvapí ani neuchvátí, svůj účel ale bez problémů splní. Režisér a spoluscenárista Michael Polish se v něm opíral o naprosto jednoduchý, klišovitý a předvídatelný příběh, který postupem času vrší nelogičnosti a bohužel i přespříliš patosu, který je v závěru nechtěně směšný. Tempo je ale natolik svižné a atmosféra poměrně odlehčená, že to nikterak nevadí, navíc si tvůrce pomáhá krásnou kamerou, malebnými záběry na většinou zapadající slunce a trefným soundtrackem. Ústřední roli sehrál překvapivě ne tak výrazný Billy Bob Thornton, kterého doplnili mimo jiné Virginia MadsenJ. K. Simmons nebo Bruce Dern. Jen škoda, že tvůrce nezvolil větší nadhled, protože v některých scénách pak působí, že se bere zbytečně vážně. Další oddechový tip.    

Zajímavost: Michael Polish napsal scénář se svým dvojčetem Markem, který si zahrál menší roli agenta FBI.

Originální trailer filmu Astronaut / The Astronaut Farmer

Velká středa (Big Wednesday) (úterý 21. 5., Warner TV, 22.10 - 00.25)

Plakát filmu Velká středa / Big Wednesday
© IMDb
Komediální drama z druhé poloviny sedmdesátých let je v tuzemsku zcela neznámé, a ačkoli se kdysi dalo sehnat na DVD, příliš mu to nepomohlo. Režisér a spoluscenárista John Milius v něm natočil dnešní řečí řečeno coming of age film, v němž vzpomíná na teenagerská léta a spoléhá se především na vesměs pohodovou atmosféru, velmi dobré surfařské scény a specifickou "chlapskou" chemii mezi hlavními hrdiny. Děj není nikterak složitý a je spíše o dojmech, náladě a pocitech než o příběhu. Ten nedrží moc u sebe a je sledem jednotlivých epizod, které mnohdy nejsou dořešené. Tvůrci se tu velmi přesně podařilo zachytit na jednu stranu bezstarostnost začínající dospělosti a zároveň její mnohdy krutou realitu. Vydařilo se i obsazení, v němž se sešli Jan-Michael VincentWilliam KattGary BuseyLee Purcell nebo Patti D'Arbanville. Další pozapomenutá záležitost.

Zajímavost: Postava Matta Johnsona je založena na skutečném surfaři Lanci Carsonovi, který deset let bojoval s alkoholismem.

Oficiální trailer filmu Velká středa / Big Wednesday

Neodolatelný (Irresistibile) (čtvrtek 23. 5., Nova Cinema, 15.15 - 17.15)

Plakát filmu Neodolatelný / Irresistible
© IMDb
Čtyři roky stará dramedie je v našich končinách absolutně neznámá a oficiálně nesehnatelná. Důvod je ale v tomto případě zcela jasný - režisér a scenárista Jon Stewart se v ní totiž pustil do politické satiry, která je ale až příliš spojena s americkým volebním systémem, který pro Evropany není úplně snadno srozumitelný. Ona satirická linie ale funguje víceméně jen v úvodu, který je příjemně kousavý a sžíravý, postupem času se ovšem snímek mění v politickou komedii, která nabídne několik velmi dobrých vtipů, zároveň ale i několik, které vyšumí a nejsou úplně dobře vymyšlené. Příběh samotný je pak malinko klišovitý a předvídatelný, nicméně i díky svižnějšímu tempu a střídmé stopáži nemá příliš hluchých míst. V titulní roli vše táhne sympatický Steve Carell, vedle kterého se objeví i Rose ByrneChris Cooper nebo Topher Grace. Poněkud krotká satira. 

Zajímavost: S premiérou filmu se počítalo do kin, kvůli pandemii se ale odehrála na VOD.

Oficiální trailer filmu Neodolatelný / Irresistible

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 25. víkend
Box office: V hlavě 2 má stále obrovský úspěch Pixarovka V Hlavě 2 pokračuje v dominantním duchu i nadále a už po osmi dnech v distribuci se stala komerčně nejúspěšnějším filmem tohoto roku. čtěte zde
Vydáno: 24.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Recenze: Motorkáři 8/10
Recenze: Motorkáři aneb cesta do hlubin rebelovy duše Amerika na přelomu šedesátých a sedmdesátých let patřila rebelům bez příčiny na silných strojích, kteří se bouřili proti čemukoliv a byli trnem v oku normální společnosti. V kinech se hrají Motorkáři. čtěte zde
Vydáno: 22.06.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 21. 6. 2024 - 27. 6. 2024
TV tipy: Hladová Whitney je zrozená pro pomstu a ocitla se na křižovatce osudu Na konci června v televizích už začíná být znát blížící se léto. To znamená, že nabídka premiér a jakkoli neokoukaných filmů bude slabá. V tomto týdnu je v našem seznamu pouhá pětice počinů, které se řadí spíše k těm... čtěte zde
Vydáno: 21.06.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 25. týden
Kinopremiéry: Motorkáři a Lassie prožívají nová dobrodružství Návštěvnost v českých kinech je dost bídná a ani tento týden na tom nejspíš nic moc nezmění. Nejatraktivnější premiérou je totiž poměrně hvězdně obsazené drama Motorkáři, jehož komerční potenciál ale není nikterak velký.... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 24. týden
Top 20 ČR: Mizerové se drží na špici Na prvním místě domácího žebříčku se drží čtvrtý díl akční komedie Mizerové a druhé místo si pojistil Garfield ve filmu. Návštěvnost v kinech je i nadále podprůměrná. čtěte zde
Vydáno: 18.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Zemřel Donald Sutherland (20.06.2024 20:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Zámek na předměstí vyvolává úsměv (07.06.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Modelář Batman nikdy neodvrací zrak a prožívá milostnou aféru (31.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Neviditelná Alice už tu nebydlí a podstupuje expedici do džungle (24.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Duna: Proroctví (15.05.2024 18:30 v Novinky | Trailery)
- Poslední béčko Rogera Cormana (12.05.2024 13:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Ezra (15.03.2024 10:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Ve čtyřech pokojích nikdo neuslyší vřískot Papá Hemingwaye (08.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Zatracený Dalibor prožil šok na návštěvě (01.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Horizon: An American Saga - Chapter 1 (27.02.2024 10:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Můj táta hrdina má poslední šanci si vzpomenout (23.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Box office: Bob Marley poráží Madam Web (19.02.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- Kinopremiéry: Madam Web se ocitá v zóně zájmu Boba Marleyho (14.02.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Vikingové cvičí draka, prochází uličkou přízraků a objasňují smrt na Nilu (29.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Šťastná hvězda Cruella podstupuje poslední souboj (22.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Portrét: Jane Fonda - jen hrát nestačí (16.12.2023 14:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Beavis a Butt-head drží slovo a vyráží do útoku (01.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Nejlepší americké filmy 80. let (26.11.2023 10:30 v Články | Žebříčky)
- TV tipy: Princezna zakletá v čase natáčí banger na planetě opic (17.11.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Madam Web (16.11.2023 09:30 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   25/2024

Motorkáři
8/10

Amerika na přelomu šedesátých a sedmdesátých let patřila rebelům bez příčiny na silných strojích, kteří se bouřili proti čemukoliv a byli trnem v oku normální společnosti. V kinech se hrají Motorkáři.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe