Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy - Je třeba vzít Liberaceho útokem

BD a DVD tipy - Je třeba vzít Liberaceho útokem

Vydáno: 21.11.2013 18:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák | foto: facebook tvůrce

Tipy na poslední dva listopadové týdny budou co do počtu titulů slabší, protože z nových vydání stojí za upozornění pouze čtyři. Měl by si z nich však vybrat každý, ať již preferuje art, české filmy, či blockbustery.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Liberace! (Behind the Candelabra) (Magic Box)

DVD obal filmu Liberace / Behind the CandelabraBiografie homosexuálního pianisty a baviče Liberaceho byla odmínuta filmovými studii s odůvodněním, že je "příliš gay". Steven Soderbergh ji proto natočil u kabelové stanice HBO, která v Americe snímek odvysílala v televizi. V Evropě byl ovšem Liberace! uveden do kin, což některé obdivovatele krále nezávislých filmů vedlo k povzdechnutí, že posledním Soderberghovým kinotitulem před avizovaným tvůrčím důchodem měly raději zůstat Vedlejší účinky. Mezi nejčastější kritické připomínky patřilo, že jde o příliš konvenční a tradičně strukturovaný biopic s klasickým stylem. Výtky jsou to však liché, protože biografie povětšinou začnou formativním momentem z dětství, aby poté skočily o několik let dopředu a ukázaly postupnou cestu na vrchol spolu se všemi zlomovými okamžiky. Liberace! se ovšem omezuje na deset let ze života titulní lasvegaské hvězdy, na které atypicky nahlíží z perspektivy jejího (v počátcích vztahu teprve šestnáctiletého) milence Scotta Thorstona. Nezvyklá je i výstavba, kdy je dvouhodinový film sice rozdělen do čtyř větších bloků, ale s každým se změní žánr, a tak se dočkáme i hollywoodské satiry či (mimo)soudního dramatu. A styl co se týče okázalosti (přeplněná mizanscéna, campové kostýmy, nasvícení), rozhodně vybočuje z normy americké televizní produkce dramat podle skutečných událostí. Jenom škoda, že Behind the Candelabra, jak se snímek jmenuje, je asi příliš gay pro českou distrbuci, aby ho vydala i na Blu-rayi.

Bonusy (DVD): Film je distribuován bez bonusových materiálů.

Obraz (DVD): 16:9 / 2.35:1.

Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Titulky (DVD): české.

Doporučená cena:
299 Kč (DVD - vychází pouze na tomto nosiči).

V obchodech od 20. listopadu 2013.

Film o filmu Liberace!.

Útok na Bílý dům (White House Down) (Bonton)

BD obal filmu White House Down / White House Down
V hollywoodské kinematografii se čas od času stane, že jsou v jednom roce uvedeny dva svým námětem, žánrem i cílovkou velmi podobné tituly. Byla by ale škoda Útok na Bílý dům minout či si ho plést s o poznání horším Pádem Bílého domu, který se do kin dostal dřív a byl komerčně úspěšnější. Se vzorci amerického akčního filmu přelomu 80. a 90. let pracuje mnohem důmyslněji, když jich kombinuje hned několik, sebeironicky přitom pomrkává na znalého diváka a na rozdíl od výše zmíněného "konkurenta" se nerozpadá do sledu atrakcí pro diváky, kterým ke spokojenosti stačí Rková přístupnost. Naopak je nejnovější Emmerichova destrukce amerických monumentů (vedle Bílého domu dojde i na Kapitol) velmi nápaditě vystavěna, když od 15. minuty každých deset minut dál dojde ke spojení řady vypravěčských linií několika protagonistů s navzájem protichůdným/společným cílem. Oproti Fuquově verzi záchrany americké demokracie se ta Emmerichova liší i ve vyznění, když jako nepřítele na místo Severních Korejců volí zrádce zevnitř a osobní vývoj protagonisty spočívá v získání práce ochranky u afroamerického prezidenta, kterého obdivuje jeho dcera a na kterého v dobrém změní názor i on jakožto jeho nevolič.

Bonusy (BD): Nepovedené záběry (cca. 6 min.); Série 13 minidokumentů - Energické duo: Channing Tatum a Jamie Foxx (4 min.); Muži akce: Příprava kaskadérů (cca. 4 min.); Seznamte se s Insidery: Herci ve vedlejších rolích (cca. 5,5 min.); Roland Emmerich - Navýšení sázky (cca. 5 min.); Příběh ze zákulisí: Od scénáře až na filmové plátno (cca. 3 min.); Bestie: Uvnitř prezidentské limuzíny (cca. 5 min.); Plná výzbroj: Pušky, granáty, tanky a vrtulníky (cca. 5 min.); Prezidentská péče: Velkolepá produkce (cca. 4,5 min.); Zničení Oválné pracovny - Rozbor speciálních efektů (cca. 4 min.); Odstranění bestie (cca. 3,5 min.); Obnova Bílého domu (cca. 9,5 min.); Speciální vizuální efekty bez limitů (cca. 3,5 min.); Světla, kamera, strhující akce (cca. 3,5 min.).

Bonusy (DVD): Série 4 minidokumentů - Energické duo: Channing Tatum a Jamie Foxx (4 min.); Muži akce: Příprava kaskadérů (cca. 4 min.); Seznamte se s Insidery: Herci ve vedlejších rolích (cca. 5,5 min.); Roland Emmerich - Navýšení sázky (cca. 5 min.).

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, česky, Dolby Digital 5. 1 maďarsky, polsky, turecky, rusky, polsky (voice-over).
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, maďarsky, rusky, turecky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over), Dolby Stereo česky.

Tiulky (BD): anglické, české, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, lotyšské, litevské, polské, portugalské, rumunské, ruské, srbské, slovenské, slovinské, turecké. 
Titulky (DVD): anglické, české, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, hebrejské, hindské, islandské, lotyšské, litevské, polské, portugalské, rumunské, ruské, sbrské, slovenské, slovinské, turecké, ukrajinské, maďarské.

Doporučená cena:
499 Kč (BD v klasickém balení), 599 Kč (BD ve steelbooku), 399 Kč (DVD).

V obchodech od 20. listopadu 2013.

Nepovedené záběry z filmu Útok na Bílý dům.

Je třeba zabít Sekala (Magic Box)
BD obal filmu  / Je treba zabít Sekala
Při troše zjednodušování lze napsat, že u Je třeba zabít Sekala existují dva názorové tábory. Překvapivě se shodují, že jde o povedený film, ale rozcházejí se na tom, jestli není přeceňovaný, protože rekordních 10 Českých lvů je (ne)zasloužených. (Faktická: pokud u Ve stínu započítáme i sošku za plakát, tak Ondříčkův neonoir Michálkův eastern dorovnal.) Na malé ploše BD a DVD tipů tento spor ani rozčísnout nelze, protože má širší rozměr než na jednu vesničku omezený příběh o sedlákovi Sekalovi (Boguslaw Linda) a uprchlíkovi Jurovi Baranovi (Olaf Lubaszenko) za dob německé okupace. Vydání na Blu-rayi v remasterované edici dá ale vyniknout promyšlenému stylu, kdy kameraman Martin Štrba pracuje s několika plány najednou a dlouhými jízdami, zatímco volba prostředí a práce se zvukem tvoří kontrast k dramatu, které se odehrává na jednom místě.

Bonusy (BD): Fotografie z natáčení.
Bonusy (DVD): Fotografie z natáčení.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 1.85:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 1.85:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 česky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 česky.

Tiulky (BD): české, anglické. 
Titulky (DVD): české, anglické.

Doporučená cena:
399 Kč (BD), 99 Kč (DVD).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

Ukázka z filmu Je třeba zabít Sekala.

Wolverine (The Wolverine) (Bonton)

BD obal filmu Wolverine / The WolverineWolverinovo druhé samostatné dobrodružství bez kolegů s genofondem X dopado lépe, než když jsme sledovali jeho přiznaně osmdesátkově přepálený origin story. V sequelu a zároveň spin-offu k X-Men: Poslední vzdor je drsňák s adamantiovými drápy zranitelný hned nadvakrát: jednak emocionálně, protože se vyrovnává se smrtí milované mutantky Jean Grey, jednak fyzicky, když v Japonsku přijde o část svých regeneračních schopností. Posun k větší uvěřitelnosti a strachu o nejoblíbenějšího z Xavierových rekrutů funguje díky tomu, že je ústřední postava pojata jako následovník archetypu hrdinů-soliterů (především protagonistů westernů a samurajských epik z 50. let, městských thrillerů z let 70.). Selhává ovšem spojení těchto tradic s komiksovou poetikou, z které vychází nedostatečně motivovaní záporáci s nadpřirozenými schopnostmi a scény střetů s robotickými arcilotry. A prodloužená verze tuto propast ještě více prohlubuje. 

Bonusy (BD - 2D):  Kinoverze a prodloužená verze; Komentář režiséra u prodloužené verze; Alternativní závěr; Roninova cesta – Podívejte se, jak tvůrci příběh převáděli z komiksu na filmové plátno.

Bonusy (DVD): Roninova cesta - Inspirace: Roninovo putování.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD - 2D): 16:9 / 2.40:1.
Obraz (DVD - 3D): 16:9 / 2.40:1 + 3D.

Zvuk (BD - 2D): 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, kastilsky, maďarsky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over), Dolby Stereo kastilsky. 
Zvuk (BD - 3D):
7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, rusky, turecky, Dolby Stereo francouzsky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 angicky, česky, hindsky, tamilsky, telugsky.

Titulky (BD - 2D): anglické, české, kastilské, maďarské, polské.
Tiulky (BD - 3D): anglické, české, slovenské, francouzské, holandské, ruské, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, islandské, litevské, lotyšské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, turecké, ukrajinské.
Titulky (DVD): anglické, české, arabské, bulharské, chorvatské, hebrejské, hindské, islandské, portugalské, slovinské, tamilské, telugské.

Doporučená cena:
599 Kč (3x BD, 2D + 3D, balení s návlekem), 699 Kč (3X BD, 2D + 3D, balení ve steelbooku a s návlekem), 399 Kč (DVD).

V obchodech od 27. listopadu 2013.

Upoutávka na DVD/Blu-ray vydání filmu Wolverine.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Fenomén Twin Peaks
Téma: Fenomén Twin Peaks - tehdy a teď Zanedlouho uplyne třicet let od uvedení první řady kultovního seriálu Městečko Twin Peaks. V tomto článku se ohlédneme za tímto fenoménem stejně jako za jeho tři roky starým pokračováním. čtěte zde
Vydáno: 04.04.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
2
TV tipy: 3. 4. 2020 - 9. 4. 2020
TV tipy: Teroristka chodí na gympl, kde podstupuje souboj na slunci Největším televizním lákadlem počátku dubna bude premiéra divácky úspěšné komedie Teroristka. Vedle ní pak nepochybně zaujmou oceňované filmy Souboj na slunci a Dětská hodinka. Nechybí ani několik poctivých béček.... čtěte zde
Vydáno: 03.04.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Bluray recenze: Joker 9/10
Bluray recenze: Joker Snímek Joker, jenž je nekompromisní, uhrančivou a mimořádně působivou anti-komiksovou a anti-hrdinskou psychologickou sondou do duše šílence, vychází na nosičích DVD, Blu-Ray a UHD BD. čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 12:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
TV tipy: 27. 3. 2020 - 2. 4. 2020
TV tipy: Piráti z Karibiku rychle a zběsile plánují Salazarovu pomstu Největšími lákadly na přelomu března a dubna jsou televizní premiéry dvou velkých komerčních trháků. Tím prvním je sedmý díl automobilové ságy Rychle a zběsile, druhým pak zatím poslední pokračování Pirátů z Karibiku.... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Koronavirus: seznam posunutých premiér
Koronavirus: seznam posunutých premiér UPDATE: Kvůli epidemii koronaviru jsou odkládány premiéry tuzemských i zahraničních filmů. Nově jsou posunuty například premiéry filmů Expedice: Džungle, Morbius a Free Guy . čtěte zde
Vydáno: 22.03.2020 09:18 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Robert Zemeckis natočí sci-fi thriller Ares (12.01.2020 19:03 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 90. let (14.12.2019 10:30 v Články | Publicistika)
- Recenze: Bitva u Midway je staromilský válečný film připomínající žánrovou klasiku (11.11.2019 12:15 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Tintoretto se účastní bitvy u Midway, kde potkává ženskou na vrcholu (06.11.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 10: Jean-Claude Van Damme (19.10.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Prací automat: netflixovská novinka v traileru (17.10.2019 10:56 v Novinky | Trailery)
- Zemřel herec Robert Forster (12.10.2019 13:20 v Novinky | Zprávy)
- Zemřela Vlasta Chramostová (06.10.2019 17:53 v Novinky | Zprávy)
- Bitva u Midway má nový trailer (12.09.2019 19:53 v Novinky | Trailery)
- The Laundromat: nový film Stevena Soderbergha v traileru (28.08.2019 16:40 v Novinky | Trailery)
- Steven Soderbergh začal natáčet nový film (16.08.2019 19:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Král džungle Robocop skládá zkoušku dospělosti a je prostě báječný (02.08.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Preview: Co nás čeká ve zbytku roku 2019 v kinech? (31.07.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: nezapomenutelné role Bolka Polívky (27.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Torontský festival odhalil line-up (24.07.2019 10:00 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: kultovní filmy 90. let (20.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Bitva u Midway má první trailer (27.06.2019 19:07 v Novinky | Trailery)
- Box Office: Mazlíčci porazili X-Meny (10.06.2019 07:30 v Komentáře | Box office)
- Recenze: X-Men: Dark Phoenix – druhý pokus, stejný výsledek (07.06.2019 15:58 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   09/2020

Neviditelný
7/10

Hororový psychologický thriller s Elisabeth Moss v hlavní roli ženy, která se snaží uprchnout ze vztahu se svým psychopatickým partnerem, dokáže napínat a děsit i bez nadpřirozených strašáků.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver