TOPlist
Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Světové tržby: 37. víkend

Světové tržby: Pátý Resident Evil drtí světová kina

Vydáno: 22.09.2012 12:30 v sekci Komentáře | Box office - Zbyněk Kubín | foto: Impact Pictures

Domácí úspěch pátého dílu zombie série Resident Evil byl mírně zakalen faktem, že šlo o slabší výsledek než minule. Start ve zbytku světa však žádný vroubek na triku nemá, Odveta pokořila vše, co jí stálo v cestě.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Je to jasné, hororová b(ř)éčka, v nichž upnutě oděná Milla Jovovich pod dohledem svého intelektuálského manžela Paula W.S. Andersona likviduje nemrtvou verbež, nás budou určitě ještě pár let rozčilovat a bavit zároveň.
Domácí start za 21 milionů byl sice od předloňských 26 milionů, které zarobil čtvrtý Afterlife, nepřehlédnutelným krokem zpět, ale zbytek světa tradičně podržel brakovou franšízu nad vodou a za premiérový víkend jí z padesáti trhů nadělil vynikajících 49 milionů dolarů. A to je o deset více, než tomu ze stejných států bylo minule. Pravděpodobně tedy padne i celkový zahraniční výnos předchozí části, který činil velkolepých 236 milionů dolarů.
Resident Evil: Odveta si dle předpokladů nejlépe vedl v Asii, kde na latexové orgie diváci stále slyší. Japonsko zaznamenalo s 11,2 miliony dolarů jasně nejlepší hollywoodský debut letošního roku a macaté výdělky hlásí také Tchaj-wan (4,4 mil.) a Malajsie (2,2 mil.). Zahanbit se nenechalo ani Rusko, kde se vybralo 8,2 milionů.
Zbylé dvě medailové příčky patří nepřekvapivě rivalům z akčňáků Expendables: Postradatelní 2 a Bourneův odkaz. Ale zatímco se druhý díl nostalgické osmdesátkové týmovky s velkou pompou blíží k překonání dvousetmilionové mety, bourneovský bastard se ještě krčí na devadesáti milionech.
Díky hrstce nových trhů se na přední příčky opět vyšvihl úspěšný komediální veterán Méďa. Ten tento víkend nasbíral 8,5 milionů dolarů a celosvětově se přehoupl přes famózních 400 milionů. Jak by řekl titulní hrdina, jedná se o přímo kur... zasr... úspěch.
Na dalších příčkách pobírají poslední výraznější dávky vysokorozpočtové spektákly jako Prometheus (8,3 mil.), Madagaskar 3 (7,4 mil.), Temný rytíř povstal (7,3 mil) či pixarovka Rebelka (6,9 mil.).
BOX OFFICE: SVĚTOVÉ TRŽBY ZA VÍKEND OD 14.09.2012
  1. Resident Evil: Odveta 49,6 mil. (novinka)
  2. Expendables: Postradatelní 2 oficiální čísla zatím nejsou k dispozici
  3. Bourneův odkaz 8,9 mil.
  4. Méďa 8,5 mil.
  5. Prometheus 8,3 mil.
  6. Madagaskar 3 7,4 mil.
  7. Temný rytíř povstal 7,3 mil.
  8. Rebelka 6,9 mil.
  9. Sousedská hlídka 4,4 mil.
  10. Norman a duchové 4 mil.
Všechny tržby jsou uvedeny v dolarech. Rozbor severoamerických tržeb z aktuálního víkendu naleznete zde, aktualizovaná čísla tady. Žebříček českých tržeb je k nahlédnutí v tomto článku.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Moře na dvoře 4/10
Recenze: Komedie Moře na dvoře stojí na náhodách a telenovelových zvratech V novém snímku od tvůrců komedií Ženy v běhu nebo Sladký život hraje Ondřej Vetchý výrobce a opraváře houslí, kterému doktoři odhadnou po nálezu nádoru už jen dva měsíce života. čtěte zde
Vydáno: 08.03.2025 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 7. 3. 2025 - 13. 3. 2025
TV tipy: Krotitelé duchů se přes řeku a do stínu stromů vydali pro špinavý prachy V tomto týdnu je nabídka televizí poměrně zajímavá a najdete v ní hned dvě relativně atraktivní premiéry. Tou první je nejnovější počin do ságy Krotitelé duchů, druhou pak trochu netradičně pojatý horor Všechno nejhorší.... čtěte zde
Vydáno: 07.03.2025 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 10. týden
Kinopremiéry: Věčný Mickey je queer a zakládá moře na dvoře Jasným komerčním hitem v kinech na počátku března by měla být česká komedie Moře na dvoře. Náročnější divák pak dá přednost spíše satiře Mickey 17 s Robertem Pattinsonem nebo dramatu Queer s Danielem Craigem.... čtěte zde
Vydáno: 05.03.2025 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 9. týden
Top 20 ČR: Bridget Jones znovu na čele V kinech momentálně kraluje Bridget Jones: Láskou šílená a sekundují jí Captain America: Nový svět a domácí komedie Na plech. čtěte zde
Vydáno: 04.03.2025 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 9. víkend
Box office: Captain America znovu vede Hollywood se připravoval na oscarovou noc a tak se právě uplynulý víkend nesl znovu ve znamení Captaina Ameriky a novinky s názvem Poslední nádech. čtěte zde
Vydáno: 03.03.2025 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 10: Áčkoví herci v béčkových filmech (30.11.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Portrét: Kluk, který se odnaučil koktat (17.03.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Recenze: Expend4bles: Postr4datelní (22.09.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Zemřel Ray Stevenson (22.05.2023 19:36 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Jack Strong pro balík prachů podstoupí cestu do středu Země (19.11.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Iko Uwais vs Expendables: Postradatelní (27.10.2021 16:45 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Včelka Mája hledá poslední rodinu a ocitá se na pokraji šílenství (01.10.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Expendables: Postradatelní se vrátí počtvrté (31.08.2021 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Chris Pratt cestuje do budoucnosti ve Válce zítřka (10.07.2021 12:00 v Recenze | Za horizontem)
- Recenze: Black Widow klade důraz na rodinné vztahy, stále ale zůstává akčním popcornovým blockbusterem (09.07.2021 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Portrét: Bruce Willis (13.03.2021 13:30 v Články | Publicistika)
- Téma: série Vetřelec seřazená od nejhoršího k nejlepšímu (05.12.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Téma: Všechny filmy Arnolda Schwarzeneggera od nejhoršího po nejlepší (01.08.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- Téma: Všechny filmy Sylvestera Stallona od nejhoršího k nejlepšímu (04.07.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- Top 10: nejslavnější akční filmy let 2010 - 2019 (06.06.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: Nejslavnější horory let 2010-2019 (02.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Téma: Všechny filmy Ridleyho Scotta seřazené od nejhoršího k nejlepšímu (30.11.2019 10:30 v Články | Publicistika)
- Top 10: Jean-Claude Van Damme (19.10.2019 12:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   06/2025

Brutalista
8/10

László Tóth (Adrien Brody) býval architektem evropského věhlasu, než z něj v koncentračním táboře kvůli jeho židovskému původu udělali pouhé číslo čekající na smrt. V českých kinech se hraje Brutalista.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím