Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 24. 2. 2023 - 2. 3. 2023

TV tipy: Oklamaní a pokoření Prvok, Šampón, Tečka a Karel prožívají lepší časy

Vydáno: 24.02.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Movies Anywhere

Jasným televizním tipem jinak velmi slabého přelomu února a března je premiérové uvedení českého hitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Kromě něj zaujme třeba nová, trochu aktualizovaná verze thrilleru Oklamaný.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Bláznivá runway (Pushing Tin) (pátek 24. 2., Nova Cinema, 17.40 - 20.00 / sobota 25. 2., 12.30 - 14.50 / pondělí 27. 2., 07.05 - 09.25)

Plakát filmu Bláznivá runway / Pushing Tin
© IMDb
Snímek z konce devadesátých let je označován jako komedie, příliš vtipný ale není. Režírující Mike Newell se v něm spolehl především na atmosféru a prostředí leteckého dispečinku, které je dost specifické a plynou z něj sem tam humorné situace a hlášky, kterých ale není moc. Samotný příběh pak není vysloveně špatný, jen bohužel zoufale předvídatelný a klišovitý a příliš v něm nefunguje ani špičkování dvou ústředních postav, ani ne úplně výrazná romantická linie. Výsledku by rozhodně prospěla i o něco kratší stopáž. Na úrovni lehkého nadprůměru ho tak krom poměrně svižného tempa a solidního soundtracku drží hvězdné obsazení, v němž se sešli John CusackBilly Bob ThorntonCate Blanchett a Angelina Jolie. Solidní, ale hodně nevýrazný tip na páteční podvečer. 

Zajímavost: Thornton i Cusack v rámci příprav na natáčení prošli školením leteckého dispečinku.

Originální trailer filmu Bláznivá runway / Pushing Tin
Bláznivý příběh Robina Hooda (Robin Hood: Men in Tights) (pátek 24. 2., Paramount Network, 20.00 - 22.20 / sobota 25. 2., 15.55 - 18.15)

Plakát filmu Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood: Men in Tights
© IMDb
Dobrodružná komedie z první poloviny devadesátých let je poměrně zdařilou parodií na snímky o Robinu Hoodovi. Režisér a spoluscenárista Mel Brooks v ní opět spoléhal na pro sebe typický kulometný humor, který je ale v tomto případě dost nevyrovnaný. To tedy znamená, že na jeden až dva výtečné gagy, které si divák dlouho pamatuje, připadají čtyři, které nejsou moc povedené a ani vtipné a spíše vyšumí. Pořád si ale udržují určitou úroveň a nikdy nesklouznou k vyloženým trapnostem, vulgaritám nebo prvoplánovým urážkám. Pozitivem budiž i svižné tempo, střídmá stopáž, několik sofistikovaných popkulturních odkazů a odlehčená atmosféra, z níž je znát velká nadsázka. Ústřední roli ztvárnil výborný a po celou kariéru bohužel nedoceněný Cary Elwes, který v ní prokázal obří komediální potenciál, dále se pak objevili třeba Richard LewisAmy YasbeckRoger Rees nebo Patrick Stewart. Ideální oddechovka na konec pracovního týdne.

Zajímavost: Nikdo z herců ve skutečnosti nezpíval, vše obstarali profesionální zpěváci a zpěvačky.

Originální trailer filmu Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood: Men in Tights
Oklamaný (The Beguiled) (pátek 24. 2., ČT2, 21.55 - 23.30)

Český plakát filmu Oklamaný / The Beguiled
© Facebook tvůrce
Šest let starý thriller není remakem stejnojmenného snímku ze sedmdesátých let, ale novou adaptací knižní předlohy Thomase Cullinana. Režisérka a spoluscenáristka Sofia Coppola se v něm soustředí především na velmi dobrou dobovou atmosféru a výraznou vizuální stránku, což je ale přece jen trochu málo. Samotný příběh pak postrádá napětí, protože ty nejzásadnější věci se dějí mimo obraz, případně jen v náznacích a celé to tak působí hodně prázdně a bezdějově. Výsledku nepomáhá ani dost pomalé tempo, které střídmou stopáž subjektivně prodlužuje. Výhrady ale nelze mít k obsazení, v němž excelují výborná Nicole Kidman, velmi dobrá Kirsten Dunst a Elle FanningColin Farrell se snaží seč může, ale v lepším podání mu brání jednorozměrnost jeho postavy a absence silnějšího rošťáckého charismatu. Tip, o němž se více dočtete v naší recenzi.

Zajímavost: Kidman se kvůli roli naučila obvazovat rány a vyšívat.

Oficiální český trailer filmu Oklamaný / The Beguiled
Vlk ze Snow Hollow (The Wolf of Snow Hollow) (pátek 24. 2., Prima Cool, 22.30 - 00.15 / sobota 25. 2., Prima Max, 22.55 - 00.30)

Plakát filmu Vlk ze Snow Hollow / The Wolf of Snow Hollow
© Impawards
Tři roky stará hororová komedie je výrazně jinak přijímaná na zdejších databázích, kde je také méně známá a hodnocena je dost podprůměrně, a na těch zahraničních, kde se pohybuje na lehkém nadprůměru a hodnocení má mnohonásobně víc. Dáno je to jednoznačně tím, že režisér, scenárista a představitel hlavní role Jim Cummings ho pojal dost svérázně, protože všechny postavy jsou záměrně nesympatické a humor vyplývá z toho, že situace, které se dějí, jsou vyloženě trapné a nikterak vtipné. Ve druhém plánu tak snímek působí jako hodně zajímavá satira, která ale ne na každého funguje. Vrcholem pak měl být závěrečný zvrat, který ale není tak působivý a nedává moc smysl ani v kontextu nadsazené atmosféry a děje jako takového. Samozřejmě, že mnoho situací postrádá logiku, někdy se tvůrce pere s rádoby realistickým přístupem a celé je to opravdu dost bizarní, vzhledem ke střídmé stopáži se to ale dá vydržet, i pokud se divák nenaladí na autorovu notu. Bizarní a osobitý tip.

Zajímavost: Poslední roli tu ztvárnil Robert Forster, který zemřel zhruba rok před dokončením filmu.

Oficiální trailer filmu Vlk ze Snow Hollow / The Wolf of Snow Hollow
Lepší časy (Arthur Newman) (pátek 24. 2., Prima Max, 23.40 - 01.40)

Plakát filmu Lepší časy / Arthur Newman
© IMDb
Více než dekádu staré komediální drama je méně výrazné a u nás přece jen není tak známé. Ve svém jediném režijním počinu vsadil Dante Ariola na hodně zvláštní a jednoduchý příběh, v němž ale není jasné, o čem měl vlastně být. Po celou dobu nedokáže diváka úplně zaujmout a vzhledem k montónnosti a pomalejšímu tempu ho dokonce někdy i nudí a tím pádem nevychází ani snaha o určitý filozofický přesah. Báječně naopak fungují melancholická a někdy až depresivní atmosféra a určité pokusy o hluboce lidskou zápletku, která ale není přímočará a neustále odbíhá do dost bizarních rovin. V hlavních rolích se sešli Colin Firth a Emily Blunt, jimž bývá vyčítán nedostatek vzájemné chemie, který ale s největší pravděpodobností byl tvůrčím záměrem, který ne úplně vyšel, dále se pak objeví ještě Lucas HedgesAnne Heche nebo M. Emmet Walsh. Přemýšlivější tip pro tolerantnější diváky. 

Zajímavost: Blunt četla scénář třikrát, aby zjistila, jestli je její postava blázen, úplnou odpověď ale nenašla.

Oficiální trailer filmu Lepší časy / Arthur Newman
Do hlubiny (Into the Blue) (sobota 25. 2., Prima Max, 15.45 - 18.10 / neděle 26. 2., 11.15 - 13.40 / středa 1. 3., 10.50 - 13.10)

Plakát filmu Do hlubiny / Into the Blue
© IMDb
Dobrodružný snímek z poloviny nového milénia je ryze prvoplánovou podívanou, která si na nic nehraje a během let se vyšplhala na lehoučce nadprůměrná hodnocení. Režírující John Stockwell v něm dostal k dispozici předvídatelný a klišovitý příběh, který pochopitelně postrádal elementární logiku, což se nesnažil nikterak zakrývat a soustředil se na sled různých atrakcí, které měly rozptylovat diváckou pozornost. Mezi ty patřily až dokumentární podmořské záběry, které fungují i po letech, Jessica Alba neustále v plavkách a její kolega Paul Walker bez trička, bezstarostná letní atmosféra a úderný soundtrack. Chybět pochopitelně nesmí ani svižné tempo, v němž se pořád něco děje, ačkoli to většinou nedává smysl. Krom dvojice hlavních představitelů se objevili ještě třeba Scott CaanJosh Brolin nebo Ashley Scott. Nenáročná a možná až primitivní záležitost na víkendové odpoledne.

Zajímavost: Jde o první film, který vyprodukovalo studio MGM pod záštitou Sony.

Oficiální trailer filmu Do hlubiny / Into the Blue
Prvok, Šampón, Tečka a Karel (neděle 26. 2., ČT1, 20.10 - 22.05)

Plakát filmu  / Prvok, Šampón, Tečka a Karel
© CSFD
Jeden z divácky nejúspěšnějších českých filmů posledních let je komediálním dramatem, v němž režisér a scenárista Patrik Hartl zadaptoval vlastní román, což je v tomto případě jen dobře. Byl si totiž dobře vědom toho, co chce natočit a knižní předlohy se nedržel úplně přesně, nicméně změny, které udělal, byly většinou ku prospěchu. Velmi překvapivě mu funguje atmosféra, která není úplně veselá, ale probleskují jí i smutné a realistické chvíle, které zcela odpovídají mužským životům v určitém věku. Vydařilo se i obsazení titulních rolí, které sehráli Martin PechlátHynek ČermákDavid Švehlík a Martin Hofmann, mezi nimiž probíhá poctivá chlapská a kamarádská chemie, ty pak doplňují třeba Daniela KolářováJana KolesárováKristýna Boková nebo Barbora Poláková. Škoda jen, že úvod je hodně rozpačitý a nevyhýbá se pár trapnostem, a že samotný závěr se pak úplně rozpadne a zcela ztratí tempo. Z hlediska divácké atraktivity jasný tip týdne, o němž se více dočtete v naší recenzi

Zajímavost: Natáčení začalo na konci října 2019.

Originální trailer filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Není úniku (Nowhere to Run) (neděle 26. 2., Nova Action, 20.30 - 22.10 / úterý 28. 2., 01.05 - 02.30 / středa 1. 3., Nova Cinema, 00.05 - 01.55)

Plakát filmu Není úniku / Nowhere to Run
© Moviemeter
Akční snímek z první poloviny devadesátých let je určen převážně milovníkům nostalgie, kteří zavzpomínají na zlaté časy pirátských VHS. Režírující Robert Harmon v něm doplatil na to, že se z původně béčkové záležitosti pokusil udělat trochu jinou žánrovku, což mu úplně nevyšlo. Zápletka je totiž zoufale a záměrně předvídatelná, což ale nevadí, protože samotný úvod je hodně slibný a slibuje spousty honiček a přestřelek. Postupem nedlouhé stopáže ale akce ustupuje romantice, která sice není vysloveně špatná, moc ale nefunguje, což je dáno především obsazením. Hlavní roli totiž ztvárnil Jean-Claude Van Damme, jemuž hraní jako takové moc nejde a jako milovník je hodně toporný a křečovitý a jeho poloha je pochopitelně v akci, objekt jeho zájmu ztvárnila solidní Rosanna Arquette, chemie mezi nimi ale moc neprobíhá. V dalších rolích se pak objeví například Kieran Culkin nebo Ted Levine. Tip pro shovívavé publikum. 

Zajímavost: Hlavní role byla původně zamýšlena pro Mela Gibsona.

Originální trailer filmu Není úniku / Nowhere to Run
Slunce je také hvězda (The Sun Is Also a Star) (čtvrtek 2. 3., Prima Max, 14.10 - 16.15)

Český plakát filmu Slunce je také hvězda / The Sun Is Also a Star
© Facebook tvůrce
Před čtyřmi lety se romantické drama objevilo i v našich kinech, větší stopu v nich ale nezanechalo. A asi se to dalo čekat, protože jde o trošku intelektuálštější záležitost, která necílí na masy diváků. Režírující Ry Russo-Young v něm adaptovala román Nicoly Yoon a soustředila se především na zachycení multikulturní nálady New Yorku a velmi specifické a křehké romantické atmosféry mezi dvěma hrdiny, kteří nejsou úplně výrazní, ale jsou si vzájemně souzeni. Vzhledem k tomu, že příběh o moc víc nenabízí a je spíše o celkových pocitech, jakýchsi filozofických úvahách a křehkosti vztahů v dnešním přetechnizovaném světě, vyžaduje trochu divácké trpělivosti. Titulní role si zahráli velmi civilní Yara Shahidi a Charles Melton, mezi kterými probíhá potřebná chemie, ze známějších tváří jim pak přihrává jen John Leguizamo. Snímek tedy úplně nevyčerpal svůj potenciál, protože některá témata jen naznačuje a nedořeší je, stejně jako klouže po povrchu rodinných vztahů obou milenců a nikdy nejde do jejich hloubky. Příjemný, ale trochu málo výrazný tip.  

Zajímavost: Shahidi byla první volbou na hlavní roli od studia i od režisérky.

Český trailer filmu Slunce je také hvězda / The Sun Is Also a Star
Pokoření (The Humbling) (čtvrtek 2. 3., ČT art, 23.45 - 01.30)

Plakát filmu Pokoření / The Humbling
© CSFD
Skoro dekádu staré komediální drama je v tuzemsku téměř neznámé a oficiální cestou nesehnatelné. Režírující Barry Levinson v něm dostal k dispozici scénář, který je adaptací románu Philipa Rotha, nicméně by měl být zpracován spíše v divadelní podobě. Většina děje totiž sestává z dialogů a odehrává se v uzavřeném prostředí, což se tvůrce snaží zakrýt místy zajímavými kamerovými nájezdy a úhly, moc se mu to ale nedaří. Nedokáže totiž vytvořit potřebnou atmosféru a ani rozervanou povahu hlavní postavy nezachycuje úplně strhujícím dojmem a mnoho scén tak hraničí s nudou a nezajímavostí. Nad vodou tak výsledek drží obsazení, v němž exceluje ústřední Al Pacino a krade si ho celý pro sebe a de facto jediná, která s ním drží krok, je Greta Gerwig, objeví se ale též Nina AriandaKyra SedgwickDianne Wiest nebo Charles Grodin. Tip pro připraveného diváka.

Zajímavost: Natáčení trvalo dvacet dní.

Oficiální trailer filmu Pokoření / The Humbling

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
The Room 1/10
Stroj času: The Room je nejhorším filmem všech dob Nezávislé romantické drama The Room je často uváděno jako příklad jednoho z nejhorších filmů všech dob. O jeho vzniku pak James Franco natočil dramedii The Disaster Artist: Úžasný propadák. čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 14:30 v sekci Recenze | Stroj času
0
Kuciak: Vražda novináře 8/10
Recenze: Důležitý dokument Kuciak: Vražda novináře jako smutná zpráva o naší společnosti V roce 2018 byl na Slovensku úkladně zabit investigativní novinář Ján Kuciak společně se svou snoubenkou. Na celou událost se v celovečerním dokumentu podíval dánský filmař, který dostal přístup k unikátním materiálům. čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 24. 3. 2023 - 30. 3. 2023
TV tipy: Přenašeč Spider-Man jede daleko od domova poslední závod, v němž chce vždycky zvítězit Na konci března čekají na diváky v televizích dvě zajímavé a atraktivní premiéry, které určitě budou hodně sledované. Tou větší je komiksovka Spider-Man: Daleko od domova, tou menší pak tuzemské drama Poslední závod. ... čtěte zde
Vydáno: 24.03.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
John Wick 4 8/10
Recenze: Nekompromisní John Wick počtvrté a nejlépe? Počtvrté na plátna kin přichází John Wick, který před devíti lety částečně resuscitoval celý akční žánr. Od té doby ušel dlouho cestu a jeho tvůrci dostávali čím dál větší rozpočet. Jak tedy Kapitola 4 dopadla?... čtěte zde
Vydáno: 23.03.2023 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 12. týden
Kinopremiéry: Buď chlap s Johnem Wickem! První jarní týden chystá frontální útok v kinech nekompromisní čtvrtý díl akční série John Wick. Je ale dost možné, že i on se bude muset sklonit, neboť divácky mu bude výrazně konkurovat česká komedie Buď chlap!.... čtěte zde
Vydáno: 22.03.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Můj přítel Monk se vrátí vyřešit poslední případ (16.03.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Harold a Maude se vydávají přes hranici najít 99 domovů (10.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Peter Pan & Wendy (02.03.2023 14:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Waco: The Aftermath (02.03.2023 09:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 2. část (25.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- Recenze: Tár diriguje koncert, Clate Blanchett film (23.02.2023 07:30 v Recenze | Premiéry)
- Recenze: Děti Nagana jsou příjemným nostalgickým počinem pro celou rodinu (22.02.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Medvěd na koksu hledá nezvěstné děti Nagana (22.02.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 1. část (18.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- Zemřel Hugh Hudson (11.02.2023 06:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Generála Eisenhowera čeká na sv. Valentýna smrt ve tmě (10.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Guy Ritchie nabírá početný ansámbl (03.02.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Víly z Inisherinu jsou temným dramatem o konci jednoho přátelství (29.01.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Víly z Inisherinu se ocitají v zajetí dealerovy mysli (25.01.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Teaser: History of the World: Part II (16.01.2023 17:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Víly z Inisherinu (11.01.2023 15:54 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   12/2023

John Wick: Kapitola 4
8/10

Počtvrté na plátna kin přichází John Wick, který před devíti lety částečně resuscitoval celý akční žánr. Od té doby ušel dlouho cestu a jeho tvůrci dostávali čím dál větší rozpočet. Jak tedy Kapitola 4 dopadla?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu