Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 24. 2. 2023 - 2. 3. 2023

TV tipy: Oklamaní a pokoření Prvok, Šampón, Tečka a Karel prožívají lepší časy

Vydáno: 24.02.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Movies Anywhere

Jasným televizním tipem jinak velmi slabého přelomu února a března je premiérové uvedení českého hitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Kromě něj zaujme třeba nová, trochu aktualizovaná verze thrilleru Oklamaný.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Bláznivá runway (Pushing Tin) (pátek 24. 2., Nova Cinema, 17.40 - 20.00 / sobota 25. 2., 12.30 - 14.50 / pondělí 27. 2., 07.05 - 09.25)

Plakát filmu Bláznivá runway / Pushing Tin
© IMDb
Snímek z konce devadesátých let je označován jako komedie, příliš vtipný ale není. Režírující Mike Newell se v něm spolehl především na atmosféru a prostředí leteckého dispečinku, které je dost specifické a plynou z něj sem tam humorné situace a hlášky, kterých ale není moc. Samotný příběh pak není vysloveně špatný, jen bohužel zoufale předvídatelný a klišovitý a příliš v něm nefunguje ani špičkování dvou ústředních postav, ani ne úplně výrazná romantická linie. Výsledku by rozhodně prospěla i o něco kratší stopáž. Na úrovni lehkého nadprůměru ho tak krom poměrně svižného tempa a solidního soundtracku drží hvězdné obsazení, v němž se sešli John CusackBilly Bob ThorntonCate Blanchett a Angelina Jolie. Solidní, ale hodně nevýrazný tip na páteční podvečer. 

Zajímavost: Thornton i Cusack v rámci příprav na natáčení prošli školením leteckého dispečinku.

Originální trailer filmu Bláznivá runway / Pushing Tin
Bláznivý příběh Robina Hooda (Robin Hood: Men in Tights) (pátek 24. 2., Paramount Network, 20.00 - 22.20 / sobota 25. 2., 15.55 - 18.15)

Plakát filmu Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood: Men in Tights
© IMDb
Dobrodružná komedie z první poloviny devadesátých let je poměrně zdařilou parodií na snímky o Robinu Hoodovi. Režisér a spoluscenárista Mel Brooks v ní opět spoléhal na pro sebe typický kulometný humor, který je ale v tomto případě dost nevyrovnaný. To tedy znamená, že na jeden až dva výtečné gagy, které si divák dlouho pamatuje, připadají čtyři, které nejsou moc povedené a ani vtipné a spíše vyšumí. Pořád si ale udržují určitou úroveň a nikdy nesklouznou k vyloženým trapnostem, vulgaritám nebo prvoplánovým urážkám. Pozitivem budiž i svižné tempo, střídmá stopáž, několik sofistikovaných popkulturních odkazů a odlehčená atmosféra, z níž je znát velká nadsázka. Ústřední roli ztvárnil výborný a po celou kariéru bohužel nedoceněný Cary Elwes, který v ní prokázal obří komediální potenciál, dále se pak objevili třeba Richard LewisAmy YasbeckRoger Rees nebo Patrick Stewart. Ideální oddechovka na konec pracovního týdne.

Zajímavost: Nikdo z herců ve skutečnosti nezpíval, vše obstarali profesionální zpěváci a zpěvačky.

Originální trailer filmu Bláznivý příběh Robina Hooda / Robin Hood: Men in Tights
Oklamaný (The Beguiled) (pátek 24. 2., ČT2, 21.55 - 23.30)

Český plakát filmu Oklamaný / The Beguiled
© Facebook tvůrce
Šest let starý thriller není remakem stejnojmenného snímku ze sedmdesátých let, ale novou adaptací knižní předlohy Thomase Cullinana. Režisérka a spoluscenáristka Sofia Coppola se v něm soustředí především na velmi dobrou dobovou atmosféru a výraznou vizuální stránku, což je ale přece jen trochu málo. Samotný příběh pak postrádá napětí, protože ty nejzásadnější věci se dějí mimo obraz, případně jen v náznacích a celé to tak působí hodně prázdně a bezdějově. Výsledku nepomáhá ani dost pomalé tempo, které střídmou stopáž subjektivně prodlužuje. Výhrady ale nelze mít k obsazení, v němž excelují výborná Nicole Kidman, velmi dobrá Kirsten Dunst a Elle FanningColin Farrell se snaží seč může, ale v lepším podání mu brání jednorozměrnost jeho postavy a absence silnějšího rošťáckého charismatu. Tip, o němž se více dočtete v naší recenzi.

Zajímavost: Kidman se kvůli roli naučila obvazovat rány a vyšívat.

Oficiální český trailer filmu Oklamaný / The Beguiled
Vlk ze Snow Hollow (The Wolf of Snow Hollow) (pátek 24. 2., Prima Cool, 22.30 - 00.15 / sobota 25. 2., Prima Max, 22.55 - 00.30)

Plakát filmu Vlk ze Snow Hollow / The Wolf of Snow Hollow
© Impawards
Tři roky stará hororová komedie je výrazně jinak přijímaná na zdejších databázích, kde je také méně známá a hodnocena je dost podprůměrně, a na těch zahraničních, kde se pohybuje na lehkém nadprůměru a hodnocení má mnohonásobně víc. Dáno je to jednoznačně tím, že režisér, scenárista a představitel hlavní role Jim Cummings ho pojal dost svérázně, protože všechny postavy jsou záměrně nesympatické a humor vyplývá z toho, že situace, které se dějí, jsou vyloženě trapné a nikterak vtipné. Ve druhém plánu tak snímek působí jako hodně zajímavá satira, která ale ne na každého funguje. Vrcholem pak měl být závěrečný zvrat, který ale není tak působivý a nedává moc smysl ani v kontextu nadsazené atmosféry a děje jako takového. Samozřejmě, že mnoho situací postrádá logiku, někdy se tvůrce pere s rádoby realistickým přístupem a celé je to opravdu dost bizarní, vzhledem ke střídmé stopáži se to ale dá vydržet, i pokud se divák nenaladí na autorovu notu. Bizarní a osobitý tip.

Zajímavost: Poslední roli tu ztvárnil Robert Forster, který zemřel zhruba rok před dokončením filmu.

Oficiální trailer filmu Vlk ze Snow Hollow / The Wolf of Snow Hollow
Lepší časy (Arthur Newman) (pátek 24. 2., Prima Max, 23.40 - 01.40)

Plakát filmu Lepší časy / Arthur Newman
© IMDb
Více než dekádu staré komediální drama je méně výrazné a u nás přece jen není tak známé. Ve svém jediném režijním počinu vsadil Dante Ariola na hodně zvláštní a jednoduchý příběh, v němž ale není jasné, o čem měl vlastně být. Po celou dobu nedokáže diváka úplně zaujmout a vzhledem k montónnosti a pomalejšímu tempu ho dokonce někdy i nudí a tím pádem nevychází ani snaha o určitý filozofický přesah. Báječně naopak fungují melancholická a někdy až depresivní atmosféra a určité pokusy o hluboce lidskou zápletku, která ale není přímočará a neustále odbíhá do dost bizarních rovin. V hlavních rolích se sešli Colin Firth a Emily Blunt, jimž bývá vyčítán nedostatek vzájemné chemie, který ale s největší pravděpodobností byl tvůrčím záměrem, který ne úplně vyšel, dále se pak objeví ještě Lucas HedgesAnne Heche nebo M. Emmet Walsh. Přemýšlivější tip pro tolerantnější diváky. 

Zajímavost: Blunt četla scénář třikrát, aby zjistila, jestli je její postava blázen, úplnou odpověď ale nenašla.

Oficiální trailer filmu Lepší časy / Arthur Newman
Do hlubiny (Into the Blue) (sobota 25. 2., Prima Max, 15.45 - 18.10 / neděle 26. 2., 11.15 - 13.40 / středa 1. 3., 10.50 - 13.10)

Plakát filmu Do hlubiny / Into the Blue
© IMDb
Dobrodružný snímek z poloviny nového milénia je ryze prvoplánovou podívanou, která si na nic nehraje a během let se vyšplhala na lehoučce nadprůměrná hodnocení. Režírující John Stockwell v něm dostal k dispozici předvídatelný a klišovitý příběh, který pochopitelně postrádal elementární logiku, což se nesnažil nikterak zakrývat a soustředil se na sled různých atrakcí, které měly rozptylovat diváckou pozornost. Mezi ty patřily až dokumentární podmořské záběry, které fungují i po letech, Jessica Alba neustále v plavkách a její kolega Paul Walker bez trička, bezstarostná letní atmosféra a úderný soundtrack. Chybět pochopitelně nesmí ani svižné tempo, v němž se pořád něco děje, ačkoli to většinou nedává smysl. Krom dvojice hlavních představitelů se objevili ještě třeba Scott CaanJosh Brolin nebo Ashley Scott. Nenáročná a možná až primitivní záležitost na víkendové odpoledne.

Zajímavost: Jde o první film, který vyprodukovalo studio MGM pod záštitou Sony.

Oficiální trailer filmu Do hlubiny / Into the Blue
Prvok, Šampón, Tečka a Karel (neděle 26. 2., ČT1, 20.10 - 22.05)

Plakát filmu  / Prvok, Šampón, Tečka a Karel
© CSFD
Jeden z divácky nejúspěšnějších českých filmů posledních let je komediálním dramatem, v němž režisér a scenárista Patrik Hartl zadaptoval vlastní román, což je v tomto případě jen dobře. Byl si totiž dobře vědom toho, co chce natočit a knižní předlohy se nedržel úplně přesně, nicméně změny, které udělal, byly většinou ku prospěchu. Velmi překvapivě mu funguje atmosféra, která není úplně veselá, ale probleskují jí i smutné a realistické chvíle, které zcela odpovídají mužským životům v určitém věku. Vydařilo se i obsazení titulních rolí, které sehráli Martin PechlátHynek ČermákDavid Švehlík a Martin Hofmann, mezi nimiž probíhá poctivá chlapská a kamarádská chemie, ty pak doplňují třeba Daniela KolářováJana KolesárováKristýna Boková nebo Barbora Poláková. Škoda jen, že úvod je hodně rozpačitý a nevyhýbá se pár trapnostem, a že samotný závěr se pak úplně rozpadne a zcela ztratí tempo. Z hlediska divácké atraktivity jasný tip týdne, o němž se více dočtete v naší recenzi

Zajímavost: Natáčení začalo na konci října 2019.

Originální trailer filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel
Není úniku (Nowhere to Run) (neděle 26. 2., Nova Action, 20.30 - 22.10 / úterý 28. 2., 01.05 - 02.30 / středa 1. 3., Nova Cinema, 00.05 - 01.55)

Plakát filmu Není úniku / Nowhere to Run
© Moviemeter
Akční snímek z první poloviny devadesátých let je určen převážně milovníkům nostalgie, kteří zavzpomínají na zlaté časy pirátských VHS. Režírující Robert Harmon v něm doplatil na to, že se z původně béčkové záležitosti pokusil udělat trochu jinou žánrovku, což mu úplně nevyšlo. Zápletka je totiž zoufale a záměrně předvídatelná, což ale nevadí, protože samotný úvod je hodně slibný a slibuje spousty honiček a přestřelek. Postupem nedlouhé stopáže ale akce ustupuje romantice, která sice není vysloveně špatná, moc ale nefunguje, což je dáno především obsazením. Hlavní roli totiž ztvárnil Jean-Claude Van Damme, jemuž hraní jako takové moc nejde a jako milovník je hodně toporný a křečovitý a jeho poloha je pochopitelně v akci, objekt jeho zájmu ztvárnila solidní Rosanna Arquette, chemie mezi nimi ale moc neprobíhá. V dalších rolích se pak objeví například Kieran Culkin nebo Ted Levine. Tip pro shovívavé publikum. 

Zajímavost: Hlavní role byla původně zamýšlena pro Mela Gibsona.

Originální trailer filmu Není úniku / Nowhere to Run
Slunce je také hvězda (The Sun Is Also a Star) (čtvrtek 2. 3., Prima Max, 14.10 - 16.15)

Český plakát filmu Slunce je také hvězda / The Sun Is Also a Star
© Facebook tvůrce
Před čtyřmi lety se romantické drama objevilo i v našich kinech, větší stopu v nich ale nezanechalo. A asi se to dalo čekat, protože jde o trošku intelektuálštější záležitost, která necílí na masy diváků. Režírující Ry Russo-Young v něm adaptovala román Nicoly Yoon a soustředila se především na zachycení multikulturní nálady New Yorku a velmi specifické a křehké romantické atmosféry mezi dvěma hrdiny, kteří nejsou úplně výrazní, ale jsou si vzájemně souzeni. Vzhledem k tomu, že příběh o moc víc nenabízí a je spíše o celkových pocitech, jakýchsi filozofických úvahách a křehkosti vztahů v dnešním přetechnizovaném světě, vyžaduje trochu divácké trpělivosti. Titulní role si zahráli velmi civilní Yara Shahidi a Charles Melton, mezi kterými probíhá potřebná chemie, ze známějších tváří jim pak přihrává jen John Leguizamo. Snímek tedy úplně nevyčerpal svůj potenciál, protože některá témata jen naznačuje a nedořeší je, stejně jako klouže po povrchu rodinných vztahů obou milenců a nikdy nejde do jejich hloubky. Příjemný, ale trochu málo výrazný tip.  

Zajímavost: Shahidi byla první volbou na hlavní roli od studia i od režisérky.

Český trailer filmu Slunce je také hvězda / The Sun Is Also a Star
Pokoření (The Humbling) (čtvrtek 2. 3., ČT art, 23.45 - 01.30)

Plakát filmu Pokoření / The Humbling
© CSFD
Skoro dekádu staré komediální drama je v tuzemsku téměř neznámé a oficiální cestou nesehnatelné. Režírující Barry Levinson v něm dostal k dispozici scénář, který je adaptací románu Philipa Rotha, nicméně by měl být zpracován spíše v divadelní podobě. Většina děje totiž sestává z dialogů a odehrává se v uzavřeném prostředí, což se tvůrce snaží zakrýt místy zajímavými kamerovými nájezdy a úhly, moc se mu to ale nedaří. Nedokáže totiž vytvořit potřebnou atmosféru a ani rozervanou povahu hlavní postavy nezachycuje úplně strhujícím dojmem a mnoho scén tak hraničí s nudou a nezajímavostí. Nad vodou tak výsledek drží obsazení, v němž exceluje ústřední Al Pacino a krade si ho celý pro sebe a de facto jediná, která s ním drží krok, je Greta Gerwig, objeví se ale též Nina AriandaKyra SedgwickDianne Wiest nebo Charles Grodin. Tip pro připraveného diváka.

Zajímavost: Natáčení trvalo dvacet dní.

Oficiální trailer filmu Pokoření / The Humbling

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 25. týden
Kinopremiéry: Motorkáři a Lassie prožívají nová dobrodružství Návštěvnost v českých kinech je dost bídná a ani tento týden na tom nejspíš nic moc nezmění. Nejatraktivnější premiérou je totiž poměrně hvězdně obsazené drama Motorkáři, jehož komerční potenciál ale není nikterak velký.... čtěte zde
Vydáno: 19.06.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 24. týden
Top 20 ČR: Mizerové se drží na špici Na prvním místě domácího žebříčku se drží čtvrtý díl akční komedie Mizerové a druhé místo si pojistil Garfield ve filmu. Návštěvnost v kinech je i nadále podprůměrná. čtěte zde
Vydáno: 18.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 24. víkend
Box office: V hlavě 2 má obrovský úspěch Kina ožila s premiérou pixarovky V hlavě 2, která oficiálně zahajuje letní sezónu obrovským komerčním úspěchem, který je dokonce ještě větší než v případě jedničky před devíti lety. čtěte zde
Vydáno: 17.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 14. 6. 2024 - 20. 6. 2024
TV tipy: Vřískající Arvéd se ocitá v podezření Blíží se začátek prázdnin a televizní programy se plní očekávanými letními lákadly. I proto je těžké sestavit reprezentativní výběr z neokoukaných počinů. V naší chudé nabídce tak tento týden vyčnívá premiéra pátého... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 24. týden
Kinopremiéry: Velmistr má prachy ve jménu cti Ani tento týden kina zásadním způsobem nevytrhne, protože premiérová nadílka je hodně slabá a velký divácký potenciál rozhodně neskrývá. Vedle další minipřehlídky japonského anime odstartuje třeba chválené drama Ve jménu... čtěte zde
Vydáno: 12.06.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer:Vlny (18.06.2024 09:30 v Novinky | Trailery)
- Emily Blunt a Steven Spielberg? (14.06.2024 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Modelář Batman nikdy neodvrací zrak a prožívá milostnou aféru (31.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Rodinná aféra (30.05.2024 17:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Priscilla a hrdí lvi jsou imaginární přátelé, kteří vrací úder (29.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Neviditelná Alice už tu nebydlí a podstupuje expedici do džungle (24.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Neodolatelný astronaut žije na konci všech válek svůj kalifornský sen (17.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Garfield strávil s Amy Winehouse noc na Karlštejně, kde prožili zakázanou touhu (15.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Kaskadér se ujímá vedení (07.05.2024 08:00 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: Kaskadér je první (06.05.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- Kinopremiéry: Sloní muž našel v tarotu recept na štěstí (01.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Sugestivní akční road movie Občanská válka je až překvapivě apolitická (21.04.2024 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Abigail s Dalím přežili občanskou válku a vyrážejí na dovolenou s Broučkem (17.04.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box office: V USA vypukla Občanská válka (15.04.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- TV tipy: Klan Gucci prožil smrtící ticho, v němž se zabýval děsivým dědictvím (12.04.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Tučňák se předvádí v první ukázce (23.03.2024 15:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Žena v táboře tygrů sepisuje čtvrtý protokol a hledá zelený led (22.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel M. Emmet Walsh (21.03.2024 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Rozpolcená Godzilla odhaluje Brumbálova tajemství a zápasí s Kongem (15.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   23/2024

Mizerové: Na život a na smrt
8/10

Čtvrtí Mizerové se vrací do kin po čtyřech letech od minulého dílu, opět bez režijní účasti Michaela Baye, ale znovu s producentem Jerrym Bruckheimerem a hvězdnou dvojicí Will Smith a Martin Lawrence.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe