Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 8. 2. 2019 - 14. 2. 2019

TV tipy: Muž taiči hledá v zemi Jane Austenové nekonečnou lásku

Vydáno: 08.02.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Jelikož druhý únorový týden nepřináší v televizi nic zásadního, po delší době hrají prim v naší nabídce zcela neznámé filmy a solidní, leč nevýrazné žánrovky. K vidění tak bude například režijní debut Keanu Reevese Muž taiči.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Nekonečná láska (Endless Love) (sobota 9. 2., Nova, 17.35 - 19.30 / pondělí 11. 2., Nova Cinema, 15.35 - 17.30 / úterý 12. 2., 05.40 - 07.35)

Český plakát filmu Nekonečná láska / Endless LovePět let staré romantické drama je dnes skoro zapomenuté, a i když dosahuje docela slušných hodnocení, nejde o žádný zázrak. Režisérka a scenáristka Shana Feste v něm vychází z knižní předlohy Scotta Spencera a striktně se v něm drží zavedených žánrových pravidel. To tedy znamená, že celý příběh je předvídatelný, fádní a klišovitý a postavy jsou černobílé a jasně definované. Moc se nedaří ani nastolit potřebné tempo, takže až nepříjemně často přebírá vládu nuda. V titulních rolích se představí snaživý a sympatický Alex Pettyfer a nepříliš výrazná Gabriella Wilde, mezi nimiž alespoň funguje potřebná chemie, nejvýraznější jsou ovšem Robert Patrick a Bruce Greenwood. Tip spíše pro ženy a idealisty, kterým nebude vadit naivita filmu, o čemž se zmiňuje i naše recenze

Zajímavost: Hlavní roli odmítla Emma Roberts.

Oficiální český trailer filmu Nekonečná láska / Endless Love
Valdez přichází (Valdez Is Coming) (neděle 10. 2., ČT2, 20.00 - 21.35 / úterý 12. 2., 00.00 - 01.30)

Český plakát filmu Valdez přichází / Valdez Is ComingU nás absolutně neznámý western z počátku sedmdesátých let není úplně tradičním zástupcem žánru a zaujme spíš ty, kteří holdují jeho evropské podobě. Tehdy debutující režisér Edwin Sherin v něm totiž nikam nespěchá a soustředí se především na hutnou atmosféru a propracovanou ústřední postavu a dělá dobře, protože příběh je až moc jednoduchý, o něj ale tolik nejde. Jeho hlavními trumfy jsou vskutku originální zakončení, které je zcela nečekané a neodhadnutelné a rozhodně se nebude líbit všem, a naprosto fantastický Burt Lancaster v titulní roli, který si snímek krade pro sebe a bez něj by byl poloviční. Vyslovenou lahůdkou pak jsou úsporné a ryze chlapské dialogy a nádherné lokace, které všemu dodávají zvláštní kouzlo. Atypická žánrovka.

Zajímavost: Snímek je adaptací knihy Elmora Leonarda.

Oficiální trailer filmu Valdez přichází / Valdez Is Coming
První a poslední (neděle 10. 2., ČT art, 21.15 - 22.35 / středa 13. 2., 00.15 - 01.35)

Plakát filmu  / První a posledníZcela neznámé československé psychologické drama z konce padesátých let sice na první pohled vypadá jako klasická dobová bytová agitka, naštěstí ale je hodně solidní podívanou, která překvapí citlivým podáním. Režírující Vladimír Čech v něm tedy z ideologických důvodů nemohl jít úplně na dřeň, ale v rámci možností nastolil decentně potemnělou atmosféru a pokusil se i o propracovanost postav, která ale opět nemohla být nijak hluboká. Své dělá i umístění děje na Hradčany, které jsou samy o sobě malebné a je v nich přítomen pověstný genius loci, který film povyšuje na trochu jinou úroveň. V titulní roli naprosto exceluje Zdeněk Štěpánek, kterého doplňují především Martin Růžek a Stanislav Neumann, trochu problematické je pak obsazení Milky Balek-Brodské, kterou nadabovala Marie Rosůlková, jenže se postsynchrony úplně nepovedly a celá postava tak působí nechtěně komicky a zvláštně. Škoda také značných nelogičností v příběhu. Neprostá televizní rarita.

Zajímavost: Schvalovací komisi se nelíbilo, že režisér nevhodně vykreslil pesimistické kapitalisty.

Ukázka z filmu není dostupná.

Alibi na vodě (neděle 10. 2., ČT1, 22.15 - 23.55 / pondělí 11. 2., 14.15 - 15.55)

Plakát filmu  / Alibi na voděČeskoslovenské kriminální drama z poloviny šedesátých let je velice zvláštní a působí dost nedotaženě. Režírující Vladimír Čech se totiž úplně nesoustředí na detektivní zápletku, což je znát na ne zcela fungující pointě a nevyjasněné motivaci postav, jako spíš na lehkou parodii na tehdejší Československou novou vlnu a sám se pokouší o inovativní filmařský přístup, což se mu úplně nedaří. Naštěstí se může opřít o atraktivní prostředí filmařů, solidní atmosféru, několik vypointovaných hlášek a ironických vtípků a herecké výkony, které obstarávají mimo jiné Karel HögerJosef BekOtomar Krejča nebo Oldřich Nový. Tuzemská klasika.

Zajímavost: Ve filmu byly na svou dobu odvážné erotické scény, které byly ale nakonec vystřihnuty.

Ukázka z filmu Alibi na vodě
Holka s prknem (Chalet Girl) (pondělí 11. 2., Prima Max, 20.00 - 22.05 / úterý 12. 2., 15.55 - 18.05)

Plakát filmu Holka s prknem / Chalet GirlBritsko-rakousko-německá romantická komedie má u nás o něco horší hodnocení než na zahraničních databázích, což ale v tomto případě tolik neznamená. Režírující Phil Traill si v ní na nic nehrál a diváka vskutku ničím nepřekvapí, protože se spoléhá na velké množství klišé, předvídatelný a těžce pohádkový příběh, který se snaží oživit typicky britským suchým humorem, což se mu daří tak napůl. Na lehkém nadprůměru pak snímek udržují nádherné záběry zasněžených Alp, pohodová atmosféra a některé akční snowboardové scény. Z docela solidního obsazení se vyjímají Felicity Jones, Ed Westwick a Bill Nighy, které pak doplňují třeba Brooke Shields, Bill Bailey nebo Rebecca Lacey. Absolutně nenáročná teenagerská romantika.

Zajímavost: Jones hrála devatenáctiletou slečnu, ač jí v době natáčení bylo už šestadvacet.

Originální trailer filmu Holka s prknem / Chalet Girl
Bankéřka (La banquière) (pondělí 11. 2., ČT2, 21.55 - 00.00)

Plakát filmu Bankéřka / La banquièreNejen v našich končinách totálně neznámé a opomíjené francouzské drama z počátku osmdesátých let vyžaduje trochu zkušenějšího a tolerantnějšího diváka. Režírující Francis Girod v něm nikam nespěchá a ve velmi pomalém tempu vypráví realisticky působící příběh o silné ženě, která chtěla prorazit ve světě finačnictví. Formálně si vypomáhá černobílým úvodem, několika montážemi a některé úseky propojuje fiktivními titulky z novin a úryvky z dobových týdeníků. Opřít se může i o téměř hmatatelnou atmosféru meziválečné Francie a další z geniálních hudebních kompozic Ennia Morriconeho. V titulní roli září Romy Schneider, které dělají společnost třeba Claude Brasseur, Jean-Claude Brialy, Jean-Louis Trintignant, Jacques Fabbri nebo Daniel Auteuil. Zamrzí snad jen to, že slabší a rozvláčná první polovina je plná odborných výrazů, kterým běžný divák bude rozumět jen těžko, působivý závěr to ale do značné míry vykompenzuje. Další programová rarita.

Zajímavost: Film byl nominován na čtyři Cézary.

Originální trailer filmu Bankéřka / La banquière
Jedna ruka netleská (úterý 12. 2., ČT1, 20.00 - 21.45)

Plakát filmu  / Jedna ruka netleskáŠestnáct let stará česká komedie je hodně svéráznou podívanou, která se rozhodně nezavděčí všem divákům. Režisér a spoluscenárista David Ondříček v ní velkou sérii několika skvělých a ve většině případů černohumorných gagů propojil poměrně inteligentním příběhem, jemuž nechybí pointa a jakýsi přesah, což stále v tuzemské kinematografii není samozřejmost. Nechybí svižné tempo, několik výtečných hlášek, pohodová atmosféra a výborný a Českým lvem oceněný hudební doprovod z dílny Jana P. Muchowa. Samozřejmostí pak je i hvězdné herecké obsazení, jemuž dominuje Českým lvem oceněný Ivan Trojan, kterého doplňují Jiří Macháček, Klára Pollertová–Trojanová, Jan Tříska, Vladimír Dlouhý, Tatiana Vilhelmová nebo Marek Taclík. Škoda jen, že úvod je trochu rozvláčný a v závěru snímku dochází dech.

Zajímavost: Původně se měl film jmenovat Hvězdy v očích.

Originální trailer filmu Jedna ruka netleská
V zemi Jane Austenové (Austenland) (středa 13. 2., Nova Cinema, 18.10 - 20.00)

Plakát filmu V zemi Jane Austenové / AustenlandBritsko-americká romantická komedie je u nás hodnocena o něco hůře než v zahraničí, čím to je, lze ale jen velmi těžko říct. Debutující režisérka a relativně zkušená scenáristka Jerusha Hess v ní tedy velice brzy po začátku filmu rezignuje na humor a soustředí se na romantickou linii, která nikoho nepřekvapí a je plná klišé. Na druhou stranu ale odkazuje na mnoho děl Jane Austen, takže ti, kteří nějaké její romány znají, se budou orientovat mnohem lépe než ti druzí a také budou snadněji odpouštět určitou naivitu celého příběhu. Potěší také příjemná atmosféra, svižné tempo a střídmá stopáž, v níž naštěstí není moc vysloveně hluchých pasáží. V titulní roli se objeví spolehlivá Keri Russell, kterou doplňují mimo jiné JJ Feild, Bret McKenzie, Jennifer Coolidge nebo Jane Seymour. Nejvíc ovšem mrzí nevyužitý potenciál, který námět a bibliografie slavné a oblíbené spisovatelky slibovaly. 

Zajímavost:  Většina monologů Coolidge vznikala přímo na place, protože prý bylo nemožné přimět ji naučit se scénář.

Oficiální trailer filmu V zemi Jane Austenové / Austenland
Podezření pana Whichera: Vražda v Andělské uličce (The Suspicions of Mr Whicher: The Murder in Angel Lane) (čtvrtek 14. 2., Prima Max, 18.05 - 20.00)

Plakát filmu Podezření pana Whichera: Vražda v Andělské uličce / The Suspicions of Mr Whicher: The Murder in Angel LaneŠest let stará britská televizní krimi využívá možností malé obrazovky na maximum a technickou stránkou většinu diváků rozhodně potěší. Režírující Christopher Menaul si v ní dal záležet na potemnělé dobové atmosféře viktoriánské Anglie, kostýmech, výpravě i atraktivním prostředí, v němž se příběh odehrává. Vzhledem ke krátké stopáži není moc prostoru na nudu, což je jedině dobře. Dojem kazí slabší scénář, jemuž se po celou dobu nepodaří pořádně rozvinout zápletku, ta tak tím pádem občas postrádá logiku a motivace pachatele je trochu nejasná, snímek tedy působí trochu povrchně. Hlavní roli ztvárnil Paddy Considine, jemuž dělají společnost například Olivia Colman, Andy Gathergood, William Beck nebo Shaun Dingwall. Tip pro milovníky klasických detektivek.

Zajímavost: Policejní komisař Jack Whicher kdysi skutečně existoval, jeho osudy je film volně inspirován.

Televizní spot filmu Podezření pana Whichera: Vražda v Andělské uličce / The Suspicions of Mr Whicher: The Murder in Angel Lane
Muž taiči (Man of Tai Chi) (čtvrtek 14. 2., Nova, 22.15 - 00.20)

Plakát filmu Muž taiči / Man of Tai ChiŠest let starý akční snímek je pozoruhodný tím, že je režijním debutem Keanu Reevese. Ten ho ale úplně nezvládl, protože měl asi vyšší ambice, než byl schopen naplnit. Velmi často odkazuje ke klasickým soubojovým a arénovým žánrovkám z osmdesátých let, které se snaží napodobit, leč se mu to daří se střídavým úspěchem. V úvodu upoutá několika výbornými akčními scénámi s výtečnou choreografií, ty se ale postupem času začnou opakovat a i přes relativní řemeslnou kvalitu jsou nudné a nezáživné. Kamenem úrazu je samotný příběh, který je nesmyslný, hloupý, ryze béčkový a vrcholí nechtěně směšnou pointou. Ne zcela dokonale se vydařilo též obsazení, v němž se objeví povětšinou neznámé tváře a sám režisér, který je ale překvapivě toporný. Na čtvrteční večer ale ideální béčková zábava, které by prospělo více invence, což potvrdí i naše rubrika Za horizontem.

Zajímavost: Za choreografií soubojů stojí známý Yuen Woo-ping.

Mezinárodní trailer filmu Muž taiči / Man of Tai Chi

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 1. 7. 2022 - 7. 7. 2022
TV tipy: Domestik John Wick je muž na pravém místě Prázdniny začínají na televizních obrazovkách v poměrně velkém stylu, protože dramaturgové nachystali hned několik atraktivních premiér. Tou nejzásadnější je třetí John Wick, na řadu ale přijde i české drama Domestik.... čtěte zde
Vydáno: 01.07.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 26. týden
Kinopremiéry: Za vysvědčení na Mimoně Jedinou premiérou posledního červnového dne jsou druzí Mimoni s podtitulem Padouch přichází. Je tedy jasné, že po rozdání vysvědčení dostanou některé děti odměnu a zamíří do nejbližšího kinosálu. čtěte zde
Vydáno: 29.06.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 25. týden
Top 20 ČR: Maverick se vrátil na vrchol V Česku se na první pozici vrátil Tom Cruise jako Top Gun: Maverick, který odsunul z vrcholu dinosaury z Jurského světa. Mezi novinkami se nejlépe umístila domácí Prezidentka. čtěte zde
Vydáno: 28.06.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 25. víkend
Box office: Elvis bral prvenství Elvis bojoval o první místo se stálicí Top Gun: Maverick, který je letošním komerčně nejúspěšnějším blockbusterem a prvním snímkem tohoto roku, který pokořil hranici jedné miliardy. čtěte zde
Vydáno: 27.06.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Elvis 9/10
Recenze: Strhující životopisné drama Elvis je návratem Buze Luhrmanna do vrcholné formy V životopisném hudebním filmu o osudech legendárního Elvise Presleyho a jeho agenta nabízí režisér Baz Luhrmann velkolepou, audiovizuálně strhující a od prvních okamžiků vtahující podívanou. čtěte zde
Vydáno: 25.06.2022 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Divoký mustang Beauty podstupuje hru o život (24.06.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Stroj času: Indiánské léto aneb vzpomínky na rozmarná 90. léta (18.06.2022 12:30 v Recenze | Stroj času)
- Zemřel Jean-Louis Trintignant (17.06.2022 19:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Lukas hraje vysokou karetní hru a podniká útok na Rommela (17.06.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Tvář pod maskou hledá v temných koutech tajemství očí ztracené jednotky (03.06.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Temný osud udělal z bílého bizona budovatele říše (20.05.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Komedie Po čem muži touží 2 je sexistickou přehlídkou tupých stereotypů (23.04.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Dokonalý student se v roce 1917 pokusil o vraždu lotra, s nímž byl na nože (22.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Muži touží uvolnit pěsti a vidět Notre-Dame v plamenech (20.04.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Upgradeovaný služebník Gump je hrdinou až do konce (15.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Největší showman Geronimo hledá výchozí bod k roku draka (01.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Jokerův mozek je v plamenech (25.03.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Escobar skrývá podivná tajemství a trpí diagnózou šampionů (18.03.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kocour v botách: Poslední přání má první trailer (15.03.2022 16:20 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Úplně vyřízený Oskar Schindler vyráží na Woodstock, kde uvidí pád anděla (11.03.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   25/2022

Elvis
9/10

V životopisném hudebním filmu o osudech legendárního Elvise Presleyho a jeho agenta nabízí režisér Baz Luhrmann velkolepou, audiovizuálně strhující a od prvních okamžiků vtahující podívanou.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu