Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 22. 5. 2015 - 28. 5. 2015

TV tipy: Čas Promethea v době ledové

Vydáno: 22.05.2015 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: 20th Century Fox

Hokejová zápolení skončila a televizní program je hned zajímavější. Tento týden v něm zaujmou především premiéry kontroverzního sci-fi Prometheus, čtvrté Doby ledové a akčního Red 2. Neztratí se ale ani zdařilé žánrovky.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Doba ledová 4: Země v pohybu (Ice Age: Continental Drift) (pátek 22. 5., prima, 20.15 - 22.10 / sobota 23. 5., 12.15 - 14.15)

Český plakát filmu Doba ledová 4: Země v pohybu / Ice Age: Continental DriftZatím poslední pokračování úspěšné animované série se těší solidnímu hodnocení, ačkoli někteří diváci jsou poměrně dost kritičtí. Režírující dvojici Steve MartinoMike Thurmeier vyčítají především nulovou invenci, omílání stále stejných vtípků a příliš okaté moralizování. Technicky ale vše funguje, jak má, animace je takřka dokonalá, celé je to potřebně barevné a pořád se tu něco děje. Je tedy nutné počítat s tím, že snímek je primárně určen pro ty nejmenší, podle čehož také vypadá. Příliš pochvalná není ani naše recenze.

Synopse: Praveverčák Scrat tentokráte zasadí svůj žalud takovým způsobem, že Pangea začne praskat a lámat se na jednotlivé kontinenty. Oblíbená parta zvířat se tak rozdělí - Ellie a Broskvička zůstanou na jednom kontinentu, Manny, Sid a Diego jsou unášeni hluboko do širého oceánu. Všichni se pochopitelně chtějí znovu setkat, což ale vůbec nebude jednoduché. Do cesty se jim postaví jak přílivové vlny a mořské příšery, tak také nepříjemná ponorková nemoc.

Zajímavost: Hudbu k filmu znovu zkomponoval John Powell.

Český trailer filmu Doba ledová 4: Země v pohybu / Ice Age: Continental Drift
Tajemství jejich očí (El secreto de sus ojos) (pátek 22. 5., ČT art, 22.10 - 00.15)

Plakát filmu Tajemství jejich očí / El secreto de sus ojosArgentinsko-španělský krimithriller získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film a je opravdu unikátním zážitkem. Režírujícímu Juanu J. Campanellovi se totiž podařilo propojit hned několik žánrů, vystihnout skvělou a záhadnou jihoamerickou atmosféru a především nachystal na diváka pár fungujících příběhových překvapení a zvratů. Ačkoli vypráví ve více časových rovinách, neztrácí se v nich a naopak je výtečně prolíná a zcela záměrně jimi chvílemi mate. Výborné dojmy ještě dokreslují skvělé výkony vesměs neznámých tváří. Někteří se možná budou chvílemi nudit, ti, kterým se tvůrce trefí do noty, však nebudou mít co vytknout. Parádní záležitost. 

Synopse: Soudce Benjamín Esposito (Ricardo Darín) odchází do výslužby. Aby zaplnil volný čas, rozhodne se napsat knihu o případu, v němž sehrál důležitou roli. Motivem je vražda z roku 1973 a pátrání po jejím pachateli. Když ale Benjamín vstoupí do své minulosti, uvědomí si, že tak snadno z ní nevystoupí. 

Zajímavost: V argentinských kinech vidělo film přes tři miliony diváků.

Originální trailer filmu Tajemství jejich očí / El secreto de sus ojos
Zázračný běžec (Prefontaine) (sobota 23. 5., Fanda, 17.40 - 19.30 / neděle 24. 5., 03.25 - 08.00 / 09.10 - 10.55 / středa 27. 5., 12.20 - 14.05)

Plakát filmu Zázračný běžec / PrefontaineNenápadné a u nás skoro neznámé sportovní drama je zajímavou biografií ambiciózního a úspěšného atleta. Režírující Steve James sbírá body tím, že se příliš nezdržuje zbytečnostmi, ale efektně shrnuje jen to podstatné z běžcova života, čímž na druhou stranu může někdy působit zkratkovitě a chaoticky. Neopomněl ani parádní dobovou atmosféru a zejména výpravu a kostýmy, které jsou z dnešního pohledu skvěle "retro". V hlavní roli exceluje Jared Leto, jemuž dělají společnost třeba R. Lee Ermey nebo Ed O'Neill. Škoda jen občas přílišného tlačení na emoce a toho, že hlavní hrdina je chvílemi nesympatický.

Synopse: Steve Prefontaine (Jared Leto) měl od narození jednu nohu delší než druhou, přesto byl velmi talentovaný a ambiciózní běžec. Na univerzitě v Oregonu se setkal s trenérem Billem Bowermanem (R. Lee Ermey), s nímž si vytvořil silné pouto, překonal díky němu všechny překážky a roku 1972 oslnil sportovní fanoušky na olympiádě v Mnichově. 

Zajímavost: Prefontaine držel všechny americké rekordy od dvou do deseti tisíc metrů, což už nikdo nepřekonal.

Originální trailer filmu Zázračný běžec / Prefontaine
Red 2 (Red 2) (sobota 23. 5., Nova, 20.20 - 22.35 / neděle 24. 5., Nova Cinema, 02.45 - 05.30)

Plakát filmu Red 2Pokračování "důchodcovské" akční komedie není žádný zázrak, prvnímu dílu ale příliš ostudu nedělá. Ostřílený televizní režisér Dean Parisot toho moc neřešil a spolehl se jednak na svěží tempo a solidní akci a jednak na exkluzivní obsazení, v němž nechybí Bruce Willis, John Malkovich, Anthony Hopkins, Helen Mirren nebo Catherine Zeta-Jones. S humorem už je to horší, neboť zdaleka tolik nefunguje a příběh je nelogický, chaotický a překombinovaný. Jako víkendová oddechovka je ale film naprosto ideální, což potvrdí i naše nadšená recenze.

Synopse: Bývalý agent CIA Frank Moses (Bruce Willis) musí znovu dát dohromady svůj tým, protože je nutné vypátrat ztracenou smrtící zbraň příští generace, která může změnit rozložení sil ve světě. V patách mu ale jsou teroristé, zabijáci, ale i mocichtiví vládní úředníci. Frank a spol. navíc mají dost problémů sami se sebou, což nikdy nedělá dobrotu. Pokud ale chtějí uspět, musí se jeden na druhého spolehnout.

Zajímavost: V závěrečné scéně použije Hopkinsova postava samopal československé výroby.

Český trailer 2 filmu Red 2 / Red 2
Prometheus (Prometheus) (sobota 23. 5., Prima, 22.00 - 00.25)

Plakát filmu Prometheus / PrometheusJedno z největších zklamání posledních let je i s odstupem času přijímáno dost rozporuplně. V první polovině ještě režírující Ridley Scott vytváří hutnou atmosféru, skvěle pracuje s napětím a přímo vyzývá k dalšímu sledování. Postupem času se ale bohužel odhalují příběhové nedostatky a nedořečenosti, snahy o intelektuální sci-fi se míjí účinkem a ani postavy nejsou bůhvíjak zajímavé. Navíc je vidět, že film je moc prostříhán a potřeboval by o dost delší stopáž. V hlavních rolích se objeví excelentní Michael Fassbender a solidní Noomi Rapace, které doplňují třeba Guy Pearce, Charlize Theron nebo Idris Elba. Více prozradí naše recenze a makrorecenze.

Synopse: Dva mladí a úspěšní archeologové Elisabeth Shaw (Noomi Rapace) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green) odkryli na různých místech několik jeskynních piktogramů. Postupně odhalili, že ty odkazují na jediné místo ve vzdáleném vesmíru. Společně s týmem dalších badatelů se tak vydávají na cestu do neznáma a doufají, že najdou odpovědi na nejniternější otázky lidské existence. Nikdo z nich ale netuší, s kým se na odlehlém místě potkají a že budou muset bojovat o holý život.

Zajímavost: Úvodní sekvence se natáčela na Islandu celé dva týdny.

Český trailer filmu Prometheus / Prometheus
Oliviére, Oliviére (Olivier, Olivier) (sobota 23. 5., ČT art, 22.45 - 00.35)

Plakát filmu Oliviére, Oliviére / Olivier, OlivierNe až tak známé francouzské drama je brilantní studií rodiny, kterou rozvrátí únos dítěte. Polská režisérka Agnieszka Holland od počátku uhrane strhujícím a velmi silným příběhem, hutnou atmosférou, prací s postavami a budováním vztahů mezi nimi. Uchvátí i fantastické výkony všech herců a několik emotivních, ale ne prvoplánových scén. K atraktivitě přispívá i fakt, že snímek je inspirován skutečnou událostí. Chvílemi až mrazivá žánrovka.

Synopse: Manželé Serge (François Cluzet) a Elisabeth (Brigitte Roüan) Duvalovi žijí na francouzském venkově se svými dvěma dětmi, které se perou, ale vzájemně se mají rádi. Jednoho dne je malý Olivier (Emmanuel Morozof) poslán k babičce s obědem, domů se však nevrátí. Policista Druot (Jean-François Stévenin), který jeho zmizení vyšetřoval, se po šesti letech na stanici setkává s chlapcem, který je Olivierovi dost podobný. Na své dětství si ale nepamatuje.

Zajímavost: Hudbu zkomponoval uznávaný skladatel Zbigniew Preisner.

Originální trailer filmu Oliviére, Oliviére / Olivier, Olivier
Nevada Smith (Nevada Smith) (neděle 24. 5., ČT2, 22.10 - 00.20)

Plakát filmu Nevada Smith / Nevada SmithWestern z poloviny šedesátých let nepatří k těm nejreprízovanějším zřejmě proto, že ničím nevyčnívá ze žánrové šablony. Režírující Henry Hathaway nicméně odvedl poctivý kus práce a natočil klasickou "kovbojku", která vyniká především syrovostí a brutálností. Nechybí tu ani slušně zvládnuté přestřelky a typicky přímočarý, ale atraktivní příběh. V hlavní roli se objevil Steve McQueen, u něhož nastal ten problém, že hraje o dost mladší postavu, než byl v tu dobu sám, což je někdy trošku absurdní a nedomyšlené. Fanouškům mužů s kolty proklatě nízko by tahle lehká televizní rarita mohla přijít vhod.

Synopse: Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda (Gene Evans), kterého i s manželkou zabijí. Jejich syn (Steve McQueen) je odhodlán vykonat pomstu za každou cenu, pachatele však nemůže delší dobu vypátrat.

Zajímavost: McQueen, jehož postavě má být šestnáct let, byl ve skutečnosti jen o osm let mladší než jeho filmový otec.

Ukázka z filmu Nevada Smith / Nevada Smith
Čas sluhů (pondělí 25. 5., ČT2, 21.55 - 23.50)

Plakát filmu  / Čas sluhůDodnes nepřekonaný režijní debut Ireny Pavláskové je nadčasovým portrétem ženy - mrchy, který zestárl jen minimálně. Hlavními trumfy autorky jsou precizně vystavěný příběh, některé až nepříjemné scény, syrová atmosféra, brilantní práce s psychologií postav a především takřka geniální Ivana Chýlková v životní roli. S tou drží krok jedině podobně skvělý Karel Roden, ostatní už pak hrají jen tzv. druhé housle. Formálně sice ne úplně dokonalá podívaná, na níž zub času trochu zanechal stopy, jinak ale velmi dobrá záležitost.

Synopse: Nenápadnou a stydlivou studentku medicíny Danu (Ivana Chýlková) opustí milenec a ona v zoufalství rafinovaně přebere přítele své nejlepší kamarádce. Po pěti letech je z ní atraktivní žena, která rezignuje na profesní ambice, aby si získala nezávislost a mohla manipulovat se životy jiných, aby si tak vychutnala svou moc. 

Zajímavost: V roce 1990 získal film cenu za režii na MFF v Torontu a čestné uznání v Cannes.

Televizní spot filmu Čas sluhů
Zlatokopové z Arkansasu (Die Goldsucher von Arkansas) (čtvrtek 28. 5., Barrandov, 20.15 - 22.20)

Plakát filmu Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von ArkansasAsi právem zapomenutý západoněmecko-francouzsko-italský western má veliký nádech nostalgie. Režírující Paul Martin totiž neopomněl pro podobné kousky tradiční zoufalou naivitu, jasně rozdělené charaktery a místy nechtěně směšné až parodické momenty. Přesto je tempo poměrně svižné a v rámci možností snímek funguje, jak má. Navíc potěší i tuzemské lokace, tuzemští herci a tváře známé z populárních "mayovek". Bizarností je absolutně se nehodící hudební doprovod. Tip pro tolerantnější diváky.

Synopse: Poté, co se rozšířily zprávy o tom, že v Arkansasu se nacházejí bohaté žíly zlata, sem přijíždějí davy zlatokopů. Ti se musí vypořádat nejen sami se sebou, ale také s bandity a Mescalery, kteří se mstí za napadení svého území.

Zajímavost: Při scéně útoku Indiánů jsou v záběru vidět plovoucí kelímky od piva.

Originální trailer filmu Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas
Propustka (Laissez-passer) (čtvrtek 28. 5., ČT art, 20.20 - 23.10)

Plakát filmu Propustka / Laissez-passerNejzásadnějším problémem evropského koprodukčního dramatu je jeho takřka tříhodinová délka. Režírující Bertrand Tavernier se snaží ukázat na život různých lidí v době francouzské okupace, jenže vlivem přetažené stopáže dochází k tomu, že nemálo podařených a silných scén je doplněno množstvím vaty a nudy. Je tu také mnoho postav, v nichž se těžko orientuje a radost neudělá ani v tomto případě zbytečná komornost. Diváckou pozornost tak udržují zajímavý námět a solidní výkony převážně neznámých herců. Lehce nadprůměrná evropská žánrovka.

Synopse: V březnu 1942 Němci okupují Paříž. Impulzivní asistent režiséra Jean-Devaivre (Jacques Gamblin) nedokáže jen tak sedět s rukama v klíně, scenárista a básník Jean Aurenche (Denis Podalydès) se chce zase za každou cenu vyhnout práci pro Němce. Oba dva bojují s nepřítelem, jak umí, přesto si o nich plno lidí myslí, že jsou kolaboranti.

Zajímavost: Film je věnován těm, "kteří žili během těchto událostí".

Originální trailer filmu Propustka / Laissez-passer

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 3. 7. 2020 - 9. 7. 2020
TV tipy: Dalida za studené války prožila čtvery Vánoce Začátek července je v tuzemských televizích extrémně slabý a dramaturgové v něm nabízejí převážně stokrát viděné reprízy. V našem výběru tak musely dostat přednost méně výrazné žánrovky a zapomenuté snímky. čtěte zde
Vydáno: 03.07.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 27. týden
Kinopremiéry: Samotáři koukají na Postřižiny Letošní léto je kvůli pandemii natolik unikátní, že v tuzemských kinech startuje místo blockbusterů dvěma obnovenými premiérami česk(oslovensk)ých klasik. Tou mladší je komediální drama Samotáři, tou starší pak Postřižiny.... čtěte zde
Vydáno: 01.07.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 26. týden
Top 20 ČR: 3Bobule přitáhly lidi do kin Premiéra české komedie 3Bobule byla tahákem v českých kinech o právě uplynulém víkendu. Snímek měl mít premiéru už v březnu před vypuknutím koronavirové epidemie. čtěte zde
Vydáno: 29.06.2020 14:05 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
3Bobule 4/10
Recenze: 3Bobule opět lákají na krásné záběry Moravy a ovíněnou letní idylku V souvislosti s tímto filmem se všude možně používá název „3Bobule", leč na plakátu i ve filmu samotném je použit název „3OBULE“. To jen tak pro zajímavost. čtěte zde
Vydáno: 28.06.2020 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Sci-fi 80. léta
Téma: nejslavnější sci-fi filmy 80. let V pokračování našeho seriálu o žánrech se zaměříme na sci-fi. V třetím díle budou obsaženy přelomové snímky tohoto žánru z období osmmdesátých let 20. století. čtěte zde
Vydáno: 27.06.2020 10:00 v sekci Články | Publicistika
2
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Akční fantasy Old Guard: Nesmrtelní má nový trailer (02.07.2020 16:25 v Novinky | Trailery)
- Jessica Chastain je Ava v prvním traileru (24.06.2020 15:27 v Novinky | Trailery)
- Téma: nejslavnější sci-fi filmy 70. let (21.06.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Django a Anna Kareninová prožívají rok na dědině a řeší případ Sloane (12.06.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Bill & Ted Face the Music: první trailer (09.06.2020 15:32 v Novinky | Trailery)
- Top 10: nejslavnější akční filmy let 2010 - 2019 (06.06.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Kryštůfek Robin prožil pád Londýna a ocitl se v království opic (05.06.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Za horizontem: céčkový thriller Survive the Night je hodně špatný (29.05.2020 16:30 v Recenze | Za horizontem)
- Další Upgrade bude v televizi (29.05.2020 09:20 v Novinky | Zprávy)
- Muži, kteří nenávidí ženy jako seriál (27.05.2020 09:57 v Novinky | Zprávy)
- Téma: nejslavnější akční filmy 90. let (23.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Charlize Theron v traileru akční fantasy Old Guard: Nesmrtelní (21.05.2020 19:42 v Novinky | Trailery)
- Jednotky vesmírného nasazení mají nový trailer (19.05.2020 17:16 v Novinky | Trailery)
- Téma: nejslavnější akční filmy 80. let (16.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Furiosa bez Charlize Theron? (15.05.2020 16:47 v Novinky | Zprávy)
- Téma: nejslavnější akční filmy 70. let (09.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Jednotky vesmírného nasazení: Steve Carell v novém komediálním seriálu od tvůrců Kanclu (05.05.2020 18:58 v Novinky | Trailery)
- Top 10: Nejslavnější horory let 2010-2019 (02.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   25/2020

3Bobule
4/10

V souvislosti s tímto filmem se všude možně používá název „3Bobule", leč na plakátu i ve filmu samotném je použit název „3OBULE“. To jen tak pro zajímavost.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver