Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 12. 4. 2024 - 18. 4. 2024

TV tipy: Klan Gucci prožil smrtící ticho, v němž se zabýval děsivým dědictvím

Vydáno: 12.04.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: HIGHXTAR

Po delší době se v televizích objeví filmy, které ještě nedávno figurovaly v nabídkách kin. Největším lákadlem je oscarový trhák Všechno, všude, najednou, uvedení se dočká i hvězdně obsazená biografie Klan Gucci.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Statečná Georgia (Fireheart) (pátek 12. 4., Nova Cinema, 20.00 - 21.55 / sobota 13. 4., 14.35 - 16.25 / neděle 14. 4., 12.20 - 14.15)

Plakát filmu Statečná Georgia / Fireheart
© IMDb
Dva roky starý francouzsko-kanadský animák je v tuzemsku absolutně neznámý a oficiální cestou dosud nesehnatelný. Debutující režírující duo Laurent Zeitoun a Theodore Ty si v něm moc hlavu nelámalo a spolehlo se na atraktivní příběh, který je poctou ženským hasičkám a velmi dobře se v něm pracuje s napětím. Pak vlastně ani nevadí, že je předvídatelný, povětšinou klišovitý a ničím nepřekvapí. K pozitivním dojmům přispívají i sympatičtí hrdinové a hodně solidní animace, která leckdy drží krok s těmi největšími hollywoodskými studii. Samozřejmostí zůstávají také svižné tempo a střídmá stopáž. Je možná škoda, že s dospělými se moc nepočítá, chybí tu jakákoli tvůrčí odvaha a většina humoru je infantilní. Pro mladší diváky ideální tip na zábavu pro páteční večer. 

Zajímavost: První ženskou hasičkou se roku 1815 stala bývalá otrokyně Molly Williams.

Oficiální trailer filmu Statečná Georgia / Fireheart

Old Boy (Oldeuboi) (pátek 12. 4., Paramount Network, 22.35 - 01.00)

Plakát filmu Old Boy / Oldeuboi
© Facebook tvůrce
Více než dvacet let starý jihokorejský thriller patří dnes k moderní žánrové klasice a s uplynulými roky zraje jako víno. Režisér a spoluscenárista Park Chan-wook se v něm opíral především o výborný příběh, který vypráví hodně rozvážně, velmi dobře pracuje s náznaky a většinu diváků odzbrojí šokující pointou, která je zcela nečekaná. K tomu přidal i atraktivní audiovizuální stránku, které dominuje fantastická kamera, a velmi zvláštní, ale plně fungující kombinaci serióznosti s černým humorem a nebál se ani několika vysloveně brutálních scén, které si vskutku neberou servítky, nikdy ale nepůsobí nijak samoúčelně. K určité autenticitě přispívá i vynikající obsazení u nás málo známých tváří, kterým dominuje dokonalý Choi Min-sik. Vytýkat autorovi emoční chlad, který je pro jeho kulturu typický, není úplně fér, mnohem relevantnější je upozornit, že po závěrečném odhalení už zápletka nemá takovou sílu a víceméně se už jen dovypráví. Fantastická žánrovka, o níž se více dozvíte z našeho Stroje času.  

Zajímavost: Choi Min-sik kvůli roli zhubnul přes deset kilogramů.

Originální trailer filmu Old Boy / Oldeuboi

Pirát (The Buccaneer) (sobota 13. 4., ČT2, 20.00 - 22.05)

Plakát filmu Pirát / The Buccaneer
© IMDb
Dobrodružné drama z konce padesátých let je v našich vodách zapomenuté a hodně raritní. Jako svůj jediný režijní počin ho natočil Anthony Quinn a pojal ho přesně tak, jak po něm doba žádala, to znamená, že se spolehl na opulentní scény, velkolepou výpravu a kostýmy, které se dočkaly oscarové nominace. Neopomněl ani značnou barevnost a podařilo se mu vytvořit i velmi solidní dobovou a částečně romantickou atmosféru. Jakýmsi vrcholem pak je závěrečná dlouhá bitka, která je dobře zrealizovaná a svým způsobem strhující. Titulní role si zahráli Yul Brynner a Charlton Heston, z nichž zejména první jmenovaný si snímek krade pro sebe a v každé scéně zastiňuje ostatní, mezi které patří třeba Claire BloomCharles Boyer nebo Inger Stevens. Dojem pak malinko kazí fakt, že snímek byl točen ve studiu, takže v některých momentech je vše zakryto mlhou, aby tento původ nebyl až tak vidět a byla zachována určitá velkolepost. Diváci by pak měli počítat i s tím, že ačkoli příběh vychází ze skutečnosti, notně události romantizuje a zkresluje. Unikátní tip.

Zajímavost: Režírovat původně měl Cecil B. DeMille, ale byl již vážně nemocný a funkci tak přenechal svému zeťovi. Zemřel měsíc před premiérou. 

Ukázka z filmu Pirát / The Buccaneer

Všechno, všude, najednou (Everything Everywhere All at Once) (sobota 13. 4., Prima Cool, 22.00 - 00.55 / neděle 14. 4., Prima Max, 01.05 - 03.40)

Český plakát filmu Všechno, všude, najednou / Everything Everywhere All at Once
© CSFD
Překvapivě brzy se televizní premiéry dočkal svérázný počin, který před dvěma lety posbíral sedm Oscarů. Jeden z nich si odneslo režírující a scenáristické duo Daniels (Dan Kwan a Daniel Scheinert), které se v něm velmi chytře vezlo na vlně populárních komiksových filmů a různých mnohovesmírů a alternativních realit, které lehce a inteligentně paroduje, a zároveň zcela banální příběh vypráví stylem, který je šílený, neukotvený a je v něm možné úplně vše. Zaslouží obdiv i za to, jak se mu podařilo zkombinovat výborně natočené akční sekvence a ryze humorné pasáže, které tedy ne vždy fungují, aniž by něco z toho vyčnívalo. Famózní pak je i obsazení, neboť Michelle YeohKe Huy Quan a Jamie Lee Curtis byli oceněni Oscarem a u Stephanie Hsu pak zůstalo u nominace. Jen je škoda, že tvůrci občas jako by ztratili kontrolu nad svým dílem, protože v něm toho servírují tolik, že není možné se ve všem zorientovat a v závěru už jsou i akční scény notně přepálené. Zásadním problémem je nicméně neobhajitelná stopáž, která je s blížícím se koncem skoro nesnesitelná. Jeden z tipů týdne.

Zajímavost: Hlavní záporák nese jméno Jobu Tupaki, což v telugštině znamená kapesní zbraň. 

Český trailer filmu Všechno, všude, najednou / Everything Everywhere All at Once

Děsivé dědictví (Hereditary) (sobota 13. 4., ČT art, 23.00 - 01.00)

Český plakát filmu Děsivé dědictví / Hereditary
© Facebook tvůrce
Před šesti lety filmový svět ohromil režijní a scenáristický debutant Ari Aster, který ve své prvotině navazoval na žánrovky ze sedmdesátých let a místo litrů krve, laciné zápletky a lekaček se soustředil na tajemnou, plíživou a dost znepokojivou atmosféru a pomalé tempo. Platí tu to, že čím méně toho divák ví předem, tím působivější to pak celé je, protože v první polovině se zdá, že sleduje temnější psychologické drama, posléze ale tvůrce začíná přidávat náznaky, že půjde o něco horšího a dává si záležet na každém detailu. Vše pak osvětlí v nečekaném závěru, který naštětí dává smysl a nepostrádá logické vysvětlení. Z obsazení na sebe největší pozornost strhává velmi dobrá, leč někdy lehce přehrávající Toni Collette, o moc za ní nezaostává ani debutující Milly Shapiro, jejíž vzhled je hororový sám o sobě a do podobné žánrovky zcela zapadá, dále se pak objeví třeba Gabriel Byrne nebo Alex Wolff. Kdyby stopáž byla o něco kratší a některé motivy plně vysvětlené, byly by dojmy ještě o chloupek lepší. Další z tipů týdne, o němž se více dozvíte z naší recenze

Zajímavost: Neobvyklý vzhled Shapiro je způsoben kleidokraniální dysplázií, která způsobuje deformace kostí a zubů.

Oficiální český trailer filmu Děsivé dědictví / Hereditary

Smrtící ticho (The Silencing) (neděle 14. 4., Nova, 23.25 - 01.20 / čtvrtek 18. 4., Nova Cinema, 00.05 - 01.55)

Plakát filmu Smrtící ticho / The Silencing
© Impawards
Čtyři roky starý thriller je poměrně nenápadný, není moc výrazný, ale byla by škoda ho minout. Režírující Robin Pront si v něm byl dobře vědom, že nepřináší nic objevného a o to důsledněji se soustředil na práci s typicky žánrovými klišé. Příběh je tedy předvídatelný, nicméně každý dialog má své místo, nic tu není navíc a vše, na co se v jednotlivých chvílích klade důraz, později má svůj význam. Atmosféra je potřebně hutná a tajemná a umně se v ní pracuje s motivem indiánské kultury, tvůrce také dovedně pracuje s napětím, které dokáže vyšponovat přesně tak, jak je potřeba. Titulní roli ztvárnil charismatický a příjemně civilní Nikolaj Coster Waldau, jemuž sekundují třeba Annabelle WallisHero Fiennes Tiffin nebo Josh Cruddas. Výrazně zamrzí snad jen příliš divácké vyznění a lehké "vyměknutí" před samotným závěrem. Příjemná záležitost.

Zajímavost: Natáčení probíhalo v kanadském městě Sudbury.

Oficiální trailer filmu Smrtící ticho / The Silencing

Klan Gucci (House of Gucci) (středa 17. 4., Prima Max, 20.00 - 23.20)

Český plakát filmu Klan Gucci / House of Gucci
© Forumfilm
Před třemi lety se v kinech objevilo životopisné drama, které ale vzhledem k hvězdným jménům, která za ním stála, poměrně prošumělo a nestalo se komerčním hitem. Dáno to může být tím, že režírující Ridley Scott vyloženě seriálovou látku natlačil do celovečerní, byť monstrózní stopáže, což se ve výsledku neukázalo úplně šťastné. Mnoho motivů tu totiž pomalu rozehraje, aby v závěru začal spěchat, aby je dořešil, což se mu ne vždy povede a z příběhového hlediska je tak výsledek trochu rozpačitý, paradoxně povrchní a určitě ne tak působivý, jak asi autor zamýšlel. Jinak ale prokazuje svou velikost, protože dobová atmosféra je parádní, masky se dokonce dočkaly oscarové nominace a taktéž výprava a kostýmy jsou fenomenální a slavné rodině nedělají žádnou ostudu. Nedostatky částečně kompenzuje hvězdné obsazení, v němž se sešli Adam DriverLady GagaAl PacinoJeremy IronsJared LetoSalma Hayek nebo Jack Huston. Nebýt jmen tvůrců, asi by většina diváků byla spokojenější, ačkoli naše recenze je spokojená i tak.

Zajímavost: Předlohou snímku je kniha Sary Gay Forden.

Český trailer filmu Klan Gucci / House of Gucci

Pod zemí (As Above, So Below) (středa 17. 4., Nova Cinema, 22.10 - 00.05)

Český plakát filmu Pod zemí / As Above, So Below
© Facebook tvůrce
Dekádu starý thriller dost možná doplatil na vyšší ambice, které měl a nedokázal splnit. Režisér a spoluscenárista John Erick Dowdle v něm dokáže dvě třetiny udržet hodně solidní klaustrofobickou atmosféru a rozehrát nijak objevnou, ale docela zajímavou zápletku evokující dobodružný snímek. V tom mu pomáhá i obsazení tvořené nepříliš známými tvářemi, které dodávají určitý pocit autenticity. Závěrečná třetina se ale promění v ryzí found footage horor, který nedává smysl, postavy se začnou chovat dost nelogicky a tvůrce se uchýlí k těm nejlacinějším a nejprvoplánovějším lekačkám, které díky uzavřenému prostředí vesměs fungují, je jich ale zbytečně moc. Stopáž je naštěstí natolik krátká, že to dojem úplně nezkazí, lepší pointa a méně naivnosti by ale výsledku rozhodně slušely mnohem více. Vše výše napsané víceméně potvrzuje naše recenze.

Zajímavost: Originální název filmu se často používá jako okultní přísloví.

Český trailer filmu Pod zemí / As Above, So Below

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 20. víkend
Box office: Imaginární přátelé jsou první Rodinná fantasy Imaginární přátelé otevřela na prvním místě, i když to zdaleka nebyl nijak závratný debut. Na vrchol žebříčku Box office to nicméně stačilo. čtěte zde
Vydáno: 20.05.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Cizinci: Kapitola 1 4/10
Recenze: Horor Cizinci: Kapitola 1 nenabízí nic nového, přesto láká na pokračování Americký horor Cizinci: Kapitola 1 je prvním dílem plánované trilogie, jíž posloužil jako předloha snímek Oni z roku 2008 o partnerské dvojici, kterou terorizuje trojice maskovaných zabijáků. čtěte zde
Vydáno: 18.05.2024 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 17. 5. 2024 - 23. 5. 2024
TV tipy: Neodolatelný astronaut žije na konci všech válek svůj kalifornský sen Tento týden v televizní nabídce sice jednoznačný tahák chybí, prostor ovšem dostaly filmy, které nejsou tak úplně nápadné a slavné a leckdy navíc skrývají silné poselství. Příkladem budiž třeba originální drama Boj o oheň.... čtěte zde
Vydáno: 17.05.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 20. týden
Kinopremiéry: Garfield strávil s Amy Winehouse noc na Karlštejně, kde prožili zakázanou touhu Největší komerční potenciál z aktuální desítky premiér má jednoznačně animovaný Garfield ve filmu. Konkurenci navíc nemá nikterak silnou, protože třeba životopisný snímek o Amy Winehouse pravděpodobně davy do kin nepřitáhne.... čtěte zde
Vydáno: 15.05.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Jedna noc 4/10
Recenze: Drama Jedna noc je příběhem muže, jenž dělá pouze špatná rozhodnutí České drama vypráví o kdysi úspěšném hudebníkovi, jenž se během jediné noci pokusí vyřešit svou neblahou finanční situaci. Postupně ale čím dál víc ničí život sám sobě i své rodině. čtěte zde
Vydáno: 14.05.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Jidáš a černý mesiáš se ocitli v zajetí démonů (10.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Teaser: Megalopolis (06.05.2024 12:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Damien na Chesilské pláži snědl Bobovy burgery a našel lásku nebeskou (03.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Sloní muž našel v tarotu recept na štěstí (01.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Kdo klepe na dveře krále Staten Islandu (19.04.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Box office: V USA vypukla Občanská válka (15.04.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- Trailer: Joker: Folie à Deux (10.04.2024 14:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Podvodnice slečna bestie se při honu ocitla v krizi (05.04.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Nejočekávanější filmy roku 2024 (01.04.2024 12:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Nekonečný příběh krále králů v království nebeském (29.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Ve čtyřech pokojích nikdo neuslyší vřískot Papá Hemingwaye (08.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Borderlands (22.02.2024 09:30 v Novinky | Trailery)
- Blade Runner bude pokračovat (20.02.2024 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Ridley Scott natočí film o Bee Gees (16.02.2024 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Dva Jakeové odhalují zhoubné zlo v Moulin Rouge (16.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Tiché místo: První den (08.02.2024 09:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Přátelé z dovolené mají těžký život a tvoří řetěz bláznů (26.01.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Rok 2023 ve znamení neúspěšných komiksových filmů. Je jejich pád nevyhnutelný? (20.01.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Jeden gól stačí Ferrarimu k zásahu štěstím (03.01.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   19/2024

Království Planeta opic
7/10

V příběhu nového hrdiny Noeho, jenž musí zachránit svou rodinu a přátele ze zajetí, snímek navazuje v řadě aspektů (včetně fantastické trikové úrovně) na kvality předešlé trilogie.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu