Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 13. 3. 2015 - 19. 3. 2015

TV tipy: Válka a mír pořádají hon na žánrovky

Vydáno: 13.03.2015 15:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

I v následujícím týdnu čeká v televizi několik hodně zajímavých a netradičních žánrovek, které potěší každého fanouška. Jednoznačnými hity jsou ovšem premiéry dánského Honu a monumentální sovětské adaptace Vojny a míru.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Tohle je válka! (This Means War) (pátek 13. 3., Prima, 20.15 - 22.15 / sobota 14. 3., 10.20 - 12.25)

Plakát filmu Tohle je válka! / This Means WarAbsolutně nenáročná akční komedie s prvky romantiky zcela splní svůj účel a při pátečním večeru příjemně pobaví. Režírující McG od začátku upoutá svižným tempem, trefným soundtrackem a jak je jeho zvykem i adrenalinovými, i když značně přepálenými akčními scénami. V hlavních rolích se navíc parádně špičkují výborní Chris Pine a Tom Hardy, mezi nimiž stojí solidní Reese Witherspoon. Je jasné, že ústřední příběh neoplývá originalitou a je zcela mimo realitu a vedlejší zápletka s gangstery je dost zbytečná, to ale bude zásadně vadit málokomu, což potvrdí i naše recenze. Klasická žánrová jednohubka.

Synopse: Špičkoví agenti CIA FDR (Chris Pine) a Tuck (Tom Hardy) jsou nejlepší kamarádi a nevypadá to, že by mezi nimi mělo dojít k nějakému konfliktu. To se ale změní v momentě, kdy se oba nezávisle na sobě na internetu seznámí s krásnou a úspěšnou Lauren (Reese Witherspoon). Když to pánové o sobě zjistí, slíbí si, že si půjdou z cesty a budou si přát štěstí. Jenže ani jeden se vlastně dívky nechce vzdát a zkouší svého kolegu nějak zdiskreditovat.

Zajímavost: Film dostal původně označení R, později byl ale zmírněn na PG-13, aby na něj mohlo více diváků.

Český trailer filmu Tohle je válka! / This Means War
Moonwalker (Moonwalker) (sobota 14. 3., Nova Cinema, 16.05 - 18.05 / neděle 15. 3., 07.05 - 08.50)

Plakát filmu Moonwalker / MoonwalkerBizarní hudební fantasy se v našich končinách těší na rozdíl od zahraničí velmi slušnému hodnocení a zcela potěší jen oddané fanoušky Michaela Jacksona, který byl v době jeho natáčení na vrcholu tvůrčích sil. Režisér Jerry Kramer, jemuž u dvou sekvencí vypomáhali také Jim Blashfield a Colin Chilvers, asi zcela správně rezignoval na ucelený příběh a natočil prakticky celovečerní videoklip, který prokládá videoklipy fanouškovskými a skutečnými a plně se spolehl na hudbu, charisma, choreografie a taneční kreace Krále popu. Ten sice herecky příliš nezáří, to ale částečně kompenzuje výtečný Joe Pesci. Pokud vám ke spokojenosti stačí opravdu jen několik nesmrtelných hitů a legendárních pohybů, je tenhle film přesně pro vás.

Synopse: V koláži svých klipů hraje Michael Jackson hrdinu s magickými schopnostmi, který zachraňuje tři děti před obávaným drogovým dealerem zvaným Mr. Big (Joe Pesci).

Zajímavost: Film vznikl v rámci marketingové kampaně na podporu prodeje alba Bad a následného celosvětového turné.

Oficiální trailer filmu Moonwalker / Moonwalker
Horší než smrt (Death at a Funeral) (sobota 14. 3., Nova Cinema, 20.00 - 21.45)

Plakát filmu Horší než smrt / Death at a FuneralBritsko-americko-německo-nizozemská komedie si nebere servítky a dělá si legraci z většinou posvátného tématu lidské smrti. Režírující Frank Oz a především scenárista Dean Craig se naštěstí nedrželi při zemi a divákovi naservírovali precizní dílko plné typicky britského černého, nekorektního a situačního humoru, jenž pobaví i ty největší cyniky. V tom jim bohatě vypomáhá skvělé obsazení, v němž září mimo jiné Matthew MacfadyenRupert Graves nebo Alan Tudyk. O to víc zamrzí několik hluchých míst a zbytečných fekálních vtípků, které působí vskutku nepatřičně. Výborná podívaná na víkendový večer.

Synopse: V jedné britské rodině zemřela její hlava, takže se očekává mohutný pohřeb plný truchlících. Jenže jeden z příbuzných se rozhodne, že nebude pokrytec a všem vyjeví o zesnulém pravdu, která není příliš hezká. Brzy tedy vyplouvají na povrch staré hříchy, křivdy a tajemství, díky němž všem dochází, že členové rodiny k sobě vlastně nemají tak blízko, jak se snaží tvrdit.

Zajímavost: Film byl natočen za sedm týdnů.

Oficiální trailer filmu Horší než smrt / Death at a Funeral
Vojna a mír I: Andrej Bolkonskij (Voyna i mir I: Andrei Bolkonsky) (sobota 14. 3., ČT2, 20.00 - 22.25)

Plakát filmu Vojna a mír I: Andrej Bolkonskij / Voyna i mir I: Andrei BolkonskyMonumentální a v kuse prakticky nekoukatelná sovětská adaptace klasického románu Lva Tolstého byla pro potřeby videa a televizí oficiálně rozdělena na čtyři celovečerní filmy s podtituly jména jedné z postav. Pro všechny ale vesměs platí to samé, protože režírující Sergej Bondarčuk dostal k dispozici ohromný rozpočet, který využil především k opulentním kulisám, velkolepým aranžmá bitevních scén, překrásným lokacím a opravdu nádherné kameře, která mnohdy překvapí netradičními a sugestivními záběry. Nechybí samozřejmě ani přehnaná barevnost a důraz na každý detail. Excelentní je také obsazení, v němž kromě samotného režiséra uvidíte třeba Ljudmilu Saveljevu, Vjačeslava Tichonova, Viktora Stanitsyna nebo Olega Tabakova. Je ovšem jasné, že v tak velkolepém díle se objeví plno vaty, hluchých míst a místy také nuda. Ojedinělý opus.

Synopse: Na počátku devatenáctého století vychází v Petrohradu Manifest o vypovězení války Francii. Rusko se proto spojuje s Anglií a Rakouskem a chce zastavit tažení Napoleona Bonaparta. Všechno spěje k velké bitvě, do níž se zapojí i Pierre Bezuchov (Sergej Bondarčuk), který získal moc nad velkým majetkem a kníže Andrej Bolkonskij (Vjačeslav Tichonov), jenž se stal pobočníkem generála Kutuzova, jehož armáda vstoupila na rakouské území.

Zajímavost: Natáčení celého filmu trvalo neuvěřitelných sedm let.

Ukázka z filmu Vojna a mír I: Andrej Bolkonskij / Voyna i mir I: Andrei Bolkonsky
Sissi - Osudová léta císařovny (Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin) (sobota 14. 3., ČT1, 21.30 - 23.20)

Plakát filmu Sissi - Osudová léta císařovny / Sissi - Schicksalsjahre einer KaiserinZakončení volné rakousko-západoněmecké trilogie je de facto stejné jako předchozí dva díly, takže se o něm dá napsat to samé. To tedy znamená, že režírující Ernst Marischka si s historickými fakty příliš hlavu neláme (v tomto případě je dokonce někdy záměrně překrucuje), ale spoléhá se na opravdu opulentní výpravu, bohaté kostýmy, nezbytnou barevnost a roztomilost Romy Schneider v hlavní roli. Chybět nesmí ani její protějšek v podání Karlheinze Böhma. Ke změně nedošlo ani v romantické linii, na níž je tady kladen snad největší důraz a místy už se dostává až za hranici snesitelnosti a je dost "přeslazená". Berte, nebo nechte být.

Synopse: Císaře Franze Josefa (Karlheinz Böhm) zdrží ve Vídni neodkladné státní záležitosti a Sissi (Romy Schneider) tak odjíždí zcela sama do Maďarska, aby zde s pomocí hraběte Andrassyho (Walter Reyer) získala revolucionářsky smýšlející šlechtu na stranu Habsurků. Ten ji vyzná lásku, ona však ví, že patří jen Franzi Josefovi, navíc onemocní nepříjemnou plicní chorobou. 

Zajímavost: Na festivalu v Cannes v roce 1958 byl snímek nominován na Zlatou palmu.

Originální trailer filmu Sissi - Osudová léta císařovny / Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin
Zbav nás od zlého (Fri os fra det onde) (sobota 14. 3., ČT art, 22.10 - 23.45)

Plakát filmu Zbav nás od zlého / Fri os fra det ondeMísty nepříjemně syrové dánsko-švédsko-norské drama jen potvrzuje, že severská kinematografie je v posledních letech na vrcholu oblíbenosti a kvalitativní úrovně. Režisér a scenárista Ole Bornedal si dal záležet na hutné a depresivní atmosféře, psychologicky propracovaných postavách, zajímavém a realistickém příběhu, výborné kameře a nenuceně morálním přesahu. Vše ještě vylepšil satirickým až černohumorným pojetím, s nímž korespondují i herci, mezi nimiž vyniká Lasse Rimmer. Škoda jen horší vizuální stránky.

Synopse: Gastarbeiter, který v Jugoslávii přišel o celou rodinu, je nařčen, že zabil ženu nacionalisticky smýšlejícího předáka komunity jedné vesnice. Lynčovanému muži poskytne azyl v podobě svého domu úspěšný advokát. V dříve poklidném městečku tak vypuká ostrý konflikt krvežíznivého davu a muže, jenž za každých okolností ctí právo a pořádek.

Zajímavost: Ve snímku herecky debutovala Lene Nyström, zpěvačka kdysi populární skupiny Aqua.

Originální trailer filmu Zbav nás od zlého / Fri os fra det onde
Noční motýl (neděle 15. 3., Barrandov, 12.25 - 13.55 / středa 18. 3., 11.35 - 13.20)

Plakát filmu  / Noční motýlProtektorátní romantické drama patří k tomu vůbec nejlepšímu, co ve své době vzniklo. Režírující František Čáp v něm bravurně vystihl atmosféru konce devatenáctého století, kterou podpořil perfektními kostýmy a výpravou a opřít se mohl i o atraktivní a neveselý příběh se sociálním a tehdy realistickým rozměrem. Výsledku pomáhají i bravurní herecké výkony všech zúčastněných, mezi kterými přece jen vyčnívá vynikající Hana Vítová, jíž doplňují třeba spolehliví Svatopluk Beneš, Rudolf Hrušínský nebo Adina Mandlová, bonusem budiž na svou dobu velice odvážná erotická scéna s částečně odhaleným ňadrem. Vzhledem k datu výroby je samozřejmě třeba divácká tolerance se zastaralými technologiemi a metodami.

Synopse: Marta Dekasová (Hana Vítová) pracuje jako vychovatelka v posádkovém městě a na nepřízeň mužů si nemůže stěžovat. Jenže ona touží pouze po nadporučíku Vargovi (Gustav Nezval), který je ženatý a odmítá ji. Zoufalá žena se tak vrhá do náruče nejdotěrnějšího obdivovatele a je s hanbou propuštěna. Odchází do Prahy ke kamarádce Kiki (Adina Mandlová), stává se barovou zpěvačkou a dál pokračuje v cestě na šikmé ploše.

Zajímavost: V jednu dobu patřil film mezi trezorové, protože jeho erotická senzačnost byla pro mnoho lidí trnem v oku.

Ukázka z filmu Noční motýl
Hon (Jagten) (pondělí 16. 3., ČT2, 21.50 - 23.45)

Český plakát filmu Hon / JagtenVzývané a na Oscara za cizojazyčný snímek nominované dánské drama je velice silným emocionálním zážitkem. Režisér a spoluscenárista Thomas Vinterberg diváka nijak nešetří a od prvních minut mu servíruje dokonale propracovanou podívanou s těžce depresivní atmosférou, realistickým až mrazivým příběhem, stupňovaným napětím a chvílemi nepříjemnou působivostí. Vedle precizní kamery pak zaujmou také výtečné výkony, jimž jednoznačně dominuje takřka geniální Mads Mikkelsen. I přes určitou předvídatelnost a neoriginalitu chytne film za srdce. To potvrzuje i naše recenze.

Synopse: Čtyřicátník Lucas (Mads Mikkelsen) se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a bezproblémový vztah s dospívajícím synem. Všechno se změní ve chvíli, kdy se v komunitě jeho kamarádů začne šířit jedna nahodilá lež. Vesnice propadá hysterii a obava a panika se rozrůstají nekontrolovatelným tempem. Lucas musí v nastalé štvanici uhájit nejen svou čest, ale také život.

Zajímavost: Na festivalu v Cannes získal Mikkelsen cenu za nejlepšího herce.

Mezinárodní trailer filmu Hon / Jagten
Biloxi Blues (Biloxi Blues) (pondělí 16. 3., Prima Cool, 22.50 - 01.00 / úterý 17. 3., 02.35 - 04.15)

Plakát filmu Biloxi Blues / Biloxi BluesU nás ne tak známé komediální drama zapadlo v konkurenci jiných žánrovek, protože není v podstatě ničím výjimečné. Režírující Mike Nichols v něm zpracoval autobiografickou divadelní hru Neila Simona, který v ní vzpomínal na léta strávená v armádě. Snímek má vše, co mít má, tzn. nechybí tu typický humor, sexuální narážky, pohodová atmosféra a potřebná dávka testosteronu. V hlavní roli se objeví mladý Matthew Broderick, jehož ovšem zcela zastíní charismatický a tradičně záporný Christopher Walken. Nenáročná jednohubka.

Synopse: Na jaře 1945 přijíždí do výcvikového tábora americké armády v Biloxi nováčci, mezi nimi i newyorský teenager Eugene Jerome (Matthew Broderick). K bojovému nasazení je bude připravovat seržant Toomey (Christopher Walken), před nímž se musí mít každý na pozoru. 

Zajímavost: Ve filmu herecky debutoval David Schwimmer.

Oficiální trailer filmu Biloxi Blues / Biloxi Blues
Griffin a Phoenixová (Griffin & Phoenix) (středa 18. 3., Nova Cinema, 20.00 - 22.15 / čtvrtek 19. 3., 15.15 - 17.20)

Plakát filmu Griffin a Phoenixová / Griffin & PhoenixTelevizní romantické drama je v rámci možností relativně zdařilé. Režijně debutující Ed Stone si pohlídal emoce, které udržel ve snesitelné míře a nikdy nesklouzl za hranici kýče, nesnažil se prvoplánově dojímat a naopak na diváka velmi citlivě a nenápadně působil a podařilo se mu vyvarovat i tradičních klišé. Výrazně mu pomohlo i obsazení, v němž hrají prim ústřední Dermot Mulroney a Amanda Peet. Výsledku tak chybí jen větší tvůrčí odvaha a více humorných momentů, o které si některé scény vysloveně říkají. Příjemný kousek o nepříjemných věcech.

Synopse: Životem ztrápený Henry Griffin (Dermot Mulroney) se právě rozvedl a následně zjistil, že trpí nevyléčitelnou nemocí a zbývají mu maximálně dva roky života. Na přednášce o rakovině potká půvabnou a usměvavou Sarah (Amanda Peet). Oba si realitu nechtějí přiznat, nicméně spolu začnou randit a přece jen zkusit prožít zbytek života naplno.

Zajímavost: Film je remakem stejnojmenného snímku z roku 1976.

Originální trailer filmu Griffin a Phoenixová / Griffin & Phoenix

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 50. týden
Kinopremiéry: Yao prožívá sněžnou melu o černých Vánocích V poslední jubilejní týden roku je nabídka novinek v kinech hodně slabá. Tou "nejlepší" je totiž pochybný horor Černé Vánoce, kterému dělají společnost dvě evropská dramata a jeden lacinější animák. čtěte zde
Vydáno: 11.12.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 49. týden
Top 20 ČR: Jumanji sesadilo Ledové království Dobrodružná akční komedie Jumanji: Další level odsunula z prvního místa domácího žebříčku návštěvnosti disneyovku Ledové království II. čtěte zde
Vydáno: 10.12.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 49. víkend
Box Office: Ledové království II dál kraluje Druhý díl Ledového království je potřetí za sebou na špici amerického žebříčku tržeb, zatímco animovaný film Playmobil ve filmu naprosto propadl. čtěte zde
Vydáno: 09.12.2019 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 70. let
Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 70. let V 70. letech vznikla celá řada filmů, které si rádi pustíme i dnes - filmy, z jejichž kouzla nic nezmizelo. Pojďme si připomenout desítku těch komerčně nejúspěšnějších v tomto období. čtěte zde
Vydáno: 07.12.2019 10:00 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 6. 12. 2019 - 12. 12. 2019
TV tipy: Coco se stal učitelem z nouze, prožil bolestnou realitu a čeká na spásu V adventním čase televize trochu ubírají a začínají se znovu spoléhat na osvědčené hity a novinek do programů moc nezařazují. Jednou z mála výjimek je animák Coco, premiérového uvedení se dočká i drsný western Spása.... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Wonder Woman 1984 má první trailer (09.12.2019 09:49 v Novinky | Trailery)
- Za horizontem: Irčan je Scorseseho návratem k mafiánům (28.11.2019 18:00 v Recenze | Za horizontem)
- Vznikne životopisný film o králi popu (23.11.2019 09:27 v Novinky | Zprávy)
- Nový Star Trek má režiséra (20.11.2019 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Irčan: nejnovější film Martina Scorseseho má finální trailer (19.11.2019 15:52 v Novinky | Trailery)
- Téma: Všechny filmy Martina Scorseseho od nejhoršího po nejlepší (17.11.2019 08:30 v Články | Publicistika)
- Top 10: Nejslavnější horory 80. let (16.11.2019 11:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Nezlomný jezdec se vydává do Dunkerku, kde si zahraje čáru (15.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Série Terminátor od nejhoršího k nejlepšímu (02.11.2019 11:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Páni kluci jsou pohřbeni zaživa a ocitají se v zajetí démonů (18.10.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Prací automat: netflixovská novinka v traileru (17.10.2019 10:56 v Novinky | Trailery)
- Téma: Oscar 2020: kdo zvítězí? (08.10.2019 12:08 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Na krátko ostříhaný méďa se ocitá na tenkém ledě (04.10.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Hrdinové ohně tráví noc v muzeu, kde cestují ve stroji času (27.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Jesus Rolls: první trailer (26.09.2019 18:44 v Novinky | Trailery)
- The Irishman: gangsterský epos má nový trailer (26.09.2019 16:23 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Švadlenka prožívá poslední prázdniny ve ztraceném městě Z (20.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Mads Mikkelsen se vydá na cestu (13.09.2019 10:46 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Hastrman, Jackie a Viktor Frankenstein jsou zoufalci (13.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   47/2019

Last Christmas
4/10

Vánoční romantickou komedii Last Christmas natočil Paul Feig podle scénáře, jenž spolu-napsala Emma Thompson. Přesto snímek působí jako slepenec motivů a scén vypůjčených z jiných podobných filmů.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver