Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 1. 8. 2014 - 7. 8. 2014

TV tipy: Zlaté opojení z rodinných filmů a francouzských krimi

Vydáno: 01.08.2014 12:55 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a televizní dramaturgové se tak chystají na podzimní příliv novinek. V naší aktuální nabídce se tedy musíte spokojit většinou s rodinnými oddechovkami a francouzskými kriminálkami.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
12 úkolů pro Asterixe (Les douze travaux d´Astérix) (sobota 2. 8., ČT :D, 09.20 - 10.40)

Plakát filmu 12 úkolů pro Asterixe / Les douze travaux d'AstérixAčkoli je francouzská animovaná komedie vysílána na dětském televizním kanále, suverénně pobaví i ty nejnáročnější dospělé. Hned tři režiséři, konkrétně René Goscinny, Albert Uderzo a Henri Gruel, se sešli a stvořili naprosto šílený a bizarní snímek, který jako jediný z celé série nevychází z nějakého komiksu, což je znát. Všichni popustili uzdu své fantazii, nezastavili se před ničím a výsledek, jemuž nejde vytknout prakticky nic, je dost dadaistický, parodický, satirický a hlavně inteligentní. Na sobotní ráno asi lepší probuzení nenajdete.

Synopse: Dlouhá léta se Caesarova vojska snaží dobýt galskou vesnici, leč marně. Vojáci dokonce začínají mít obavy, že bojují s bohy, které nejde porazit. Caesar se však rozhodne dokázat svou moc a s Galy uzavře dohodu. Zvládnou-li vykonat dvanáct úkolů, které jim uloží, stanou se svrchovanými vládci Říma. Pokud ale v jediném selžou, musí se podrobit Caesarovi. Asterix a Obelix to tak nebudou mít vůbec jednoduché.  

Zajímavost: Město, v němž se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž.

Televizní spot filmu 12 úkolů pro Asterixe / Les douze travaux d´Astérix
Sekretariat: Příběh šampiona (Secretariat) (sobota 2. 8., Prima, 11.05 - 13.40)

Plakát filmu Sekretariat: Příběh šampiona / SecretariatRodinné sportovní drama podle reálných základů pochází z produkce studia Disney, čemuž také výsledek odpovídá. Režírující Randall Wallace ale vše zvládl s velkým přehledem a obzvláště scény dostihů patří k absolutním vrcholům. Také potřebnou dávku sentimentu a nezbytných emocí se mu podařilo udržet ve snesitelné míře, což vždy potěší. Obklopil se navíc výtečnými herci, mezi nimiž jednoznačně vynikají Diane Lane, Nelsan Ellis a John Malkovich. Body tak ubírají jen přehnaná naivita a pohádkovost a přetažená délka. Ideální rodinná zábava na víkendové odpoledne.

Synopse: Žena v domácnosti Penny Chenery (Diane Lane) souhlasí s tím, že po otci převezme péči o nádherného koně jménem Secretariat. Okamžitě si najímá ostříleného trenéra Luciena Laurina (John Malkovich) a pokouší se dokázat nemožné - uspět v ryze mužském světě. 

Zajímavost: Skutečný Secretariat dostal v září 1989 zápal kopyta a o měsíc později musel být utracen.

Originální trailer filmu Sekretariat: Příběh šampiona / Secretariat
Jumanji (Jumanji) (sobota 2. 8., Nova, 17.30 - 19.30 / neděle 3. 8., Nova Cinema, 12.30 - 14.30)

Plakát filmu Jumanji / JumanjiAni dvacet let starý rodinný dobrodružný snímek není úplně marný. Je pravda, že režírující Joe Johnston mohl z příběhu vytěžit mnohem víc, na druhou stranu se ale dost věnoval vizuální stránce, která nezklame ani v dnešní době a triky jsou vesměs velmi dobré až skvělé. Nechybí tu ani určité napětí a ty nejmenší děti se mohou dokonce solidně bát. Ty větší se pak budou bavit nad originálním vzhledem různých figurek a příšer, dospělí ocení relativně snesitelný humor. V hlavní roli se objeví Robin Williams, vedle něhož si určitě všimnete tehdy začínající Kirsten Dunst. Další víkendová zábava pro celou rodinu. 

Synopse: Alan Parrish (Robin Williams) byl nešťastný kluk, kterým všichni opovrhovali. Když našel starou hru Jumanji, jeho život se změnil ještě k horšímu, neboť ji začal hrát a na čtvrtstoletí zmizel. Po letech se do opuštěného domu stěhují další smutné děti, které brzy také objeví onu tajemnou hru. Netrvá tedy dlouho a jsou do ní vtaženy také. 

Zajímavost: Ve městě Keene ve státě New Hampshire, kde se natáčelo, nechali tvůrci pomalovat zeď trvalou reklamou na boty Parrish, která by měla být vidět dodnes.

Originální trailer filmu Jumanji / Jumanji
Nebezpečná kořist (La Proie) (sobota 2. 8., ČT1, 23.20 - 01.00)

Plakát filmu Nebezpečná kořist / La proieFrancouzský krimithriller rozhodně neoplývá originalitou a jeho příběh je dost řídký, naštěstí se v něm ale pořád něco děje, takže si to divák vlastně ani nestačí uvědomit. Režírující Eric Valette od začátku nastoluje zběsilé tempo a zdařile střídá různé druhy akce, která se tím pádem neomrzí. Vše podmalovává adrenalinová hudba umělce jménem Noko a dočkáte se několika opravdu drsných a realistických scén. V hlavních rolích utíkají o život Albert Dupontel a Alice Taglioni. Výborná žánrovka.

Synopse: Bankovní lupič Franck Adrien (Albert Dupontel) utekl z vězení, aby vypátral spoluvězně, který se na něho pokouší svalit vinu z několika sériových vražd. Policie po něm okamžitě zahajuje pátrání a musí být v pozoru, protože brzy nebude jasné, kdo je vlastně kořist a kdo lovec. 

Zajímavost: Jedna z honiček se natáčela v Praze nedaleko Hlavního nádraží.

Originální trailer filmu Nebezpečná kořist / La Proie
Zlaté opojení (The Gold Rush) (neděle 3. 8., ČT art, 20.20 - 21.30 / středa 6. 8., 23.20 - 00.30)

Plakát filmu Zlaté opojení / The Gold RushDnes už legendární komedie sice spadá do němého období kinematografie, její řemeslná stránka je však stále fascinující. Režisér a hudební skladatel Charlie Chaplin, který si v ní zahrál i hlavní roli, se totiž soustředil na pečlivé budování příběhu a nadčasové poselství. Hodně také spoléhal na melancholickou náladu a svého typicky tragikomického hrdinu. To, že film je sledem jednotlivých epizodek a nedrží moc u sebe, se dá vzhledem k době vzniku snadno odpustit. Pokud vám ale tvůrcův humor moc neříká, do snímku se nenuťte, žádná změna v něm nepřijde. Historie z dějin filmu.

Synopse: V době zlaté horečky se tulák Charlie (Charlie Chaplin) vydává na Aljašku, kde chce zbohatnout. Ve sněhové vánici narazí na dřevěnou boudu, kde se ukryje. Uvnitř se setkává s hladovým zlatokopem Jimem McKayem (Mack Swain), s nímž se pokouší spolupracovat. Jejich cesty se ale brzy rozdělí a Charlie přichází do města, kde potká tanečnici Georgii (Georgia Hale), do níž se bláznivě zamiluje. 

Zajímavost: Jde o jedinou Chaplinovu němou komedii, v níž měl už od začátku natáčení vymyšlený příběh.

Originální trailer filmu Zlaté opojení / The Gold Rush
Roztržka (La Rupture) (pondělí 4. 8., ČT2, 23.40 - 01.40)

Plakát filmu Roztržka / La RuptureNe tak známý koprodukční krimithriller patří k těm opomíjenějším položkám filmografie slavného Clauda Chabrola. Dáno to bude nejspíš tím, že režisér a scenárista se v něm pokouší až moc moralizovat, což zapříčiní následné pomalejší tempo. Příliš nepotěší ani občas nelogická zápletka a zoufale nepadnoucí hudební doprovod. Jinak se ale dočkáte obvyklé hutné a pochmurné atmoféry, nekorektnosti, vyvážené oscilace mezi několika vážnými žánry a nádherné kamery Jeana Rabiera. V hlavních rolích se objeví obstojní Stéphane Audran, Jean-Pierre Cassel a Michel Bouquet. Tip pro milovníky francouzské kinematografie.

Synopse: Heléne (Stéphane Audran) žije s bohatým manželem (Jean-Claude Drouot). Ten ovšem užívá drogy a pod jejich vlivem napadne a zraní jejich malého synka. Žena okamžitě odchází a chce se rozvést. Jenže její mocný tchán (Michel Bouquet) se ji snaží zdiskreditovat a pod hrozbou zveřejnění její striptérské minulosti hrozí odebráním dítěte.

Zajímavost: Snímek byl z větší části natáčen v Bruselu.

Originální trailer filmu Roztržka / La Rupture
Spanilá jízda (úterý 5. 8., ČT2, 21.50 - 23.20)

Plakát filmu  / Spanilá jízdaOpomíjené československé historické drama žánrového specialisty Oldřicha Daňka zaujme hned několika věcmi. Předně na svou dobu relativně objektivním náhledem na období husitství, aniž by někomu výrazně stranilo. Dále pak poměrně originální vyprávěcí strukturou, která je členěna na tři kapitoly a komorní atmosférou, v níž prakticky neuvidíte jedinou bitvu. Taktéž tempo je záměrně rozvláčné až meditativní a dává divákům prostor na zažití všech kulis a nálad. V ústřední úloze exceluje Petr Kostka. To lepší z komunistického výkladu dějin.    

Synopse: Když se husité chystají roku 1430 na výpad do Norimberka, aby tam obhájili své učení, chápe to mladý velitel jízdní jednotky zeman Keřský (Petr Kostka), jemuž jeden křižák kdysi unesl nevěstu, jako šanci k pomstě.

Zajímavost: Natáčelo se v Praze a na Křivoklátě.

Ukázka z filmu Spanilá jízda
Tenkrát v Číně 2 (Wong Fei Hung II: Nam yee tung chi keung) (středa 6. 8., Barrandov, 00.35 - 02.40)

Plakát filmu Tenkrát v Číně 2 / Wong Fei Hung II - Nam yi dong ji keungPokračování hongkongského akčního hitu už sice není tak svěží, pořád jde ale o výtečnou žánrovku. Režírující Tsui Hark totiž akcí dost šetří a soustředí se spíše na budování atmosféry a příběhu, který se zabývá čínskou revolucí a konfliktem několika kultur. Od poloviny se už ale začne věnovat tomu hlavnímu a všechny souboje disponují potřebným adrenalinem, nápadem a výbornou choreografií. V hlavní roli nechybí Jet Li na vrcholu sil, jemuž tentokrát báječně přihrává i Donnie Yen. Za zmínku stojí i vydařený soundtrack. Fandové asijských filmů si přijdou na své.

Synopse: Wong Fei Hung (Jet Li) čelí fanatické skupině Bíly lotos, která se snaží vyhnat Evropany z Asie a používá k tomu i násilí. Wong před ní musí chránit i revolucionářku Sun Yat-Sen (Tielin Zhang) a ohrožena je navíc i budoucnost celé Číny.  

Zajímavost: Při natáčení poslední scény zasáhla Donnieho Yena do oblasti oka tyč, což si vyžádalo šití. Proto je většina detailů jeho tváře zabírána jen z jedné strany.

Mezinárodní trailer filmu Tenkrát v Číně 2 / Wong Fei Hung II: Nam yee tung chi keung
Oči černé (Oci ciornie) (čtvrtek 7. 8., ČT art, 20.20 - 22.15)

Plakát filmu Oči černé / Oci ciornieSovětsko-italsko-americké drama z konce osmdesátých let nabízí zajímavou konfrontaci dvou velikánů. Režírující Nikita Michalkov v něm zfilmoval některé povídky klasika Antona Pavloviče Čechova a vtiskl jim svůj neopakovatelný rukopis. Někteří ho kritizují právě za spíše interpretaci než adaptaci a malou úctu k předloze, jiní poměrně originální převedení díla oceňují. Logicky tak nechybí ani neopakovatelná poetika, dlouhé lyrické záběry a neuchopitelné kouzlo Ruska počátku dvacátého století. Ze známých tváří se v hlavních rolích objeví jen na Oscara nominovaný Marcello Mastroianni. Tip pro fajnšmekry.

Synopse: Nespokojený architekt Romano (Marcello Mastroianni) není v manželství šťastný, což ho vede k tomu, že odjíždí do lázní, kde potká mladou Rusku (Marthe Keller), do níž se bláznivě zamiluje. Dokáže se kvůli ní vzdát života v přepychu?

Zajímavost: Snímek byl nominován taktéž na Oscara za nejlepší zahraniční film.

Ukázka z filmu Oči černé / Oci ciornie
Sedmý terč (La 7ème cible) (čtvrtek 7. 8., Nova Cinema, 22.05 - 01.30)

Plakát filmu Sedmý terč / La 7ème ciblePrakticky neznámý francouzský thriller se postupem času mění v děsivý horor a nenabízí moc oddechu. Režisér a scenárista Claude Pinoteau se od začátku nebojí hutné atmosféry a stupňuje napětí. V hlavní roli se navíc může spolehnout na charismatického Lina Venturu. Všechno ještě dotváří uhrančivá hudba z pera Vladimira Cosmy. Pokud vám podobný žánr sedí, případně patříte do fanklubu titulního představitele, litovat zhlédnutí byste určitě neměli.

Synopse: Bývalý válečný dopisovatel Bastien Grimaldi (Lino Ventura) je jednoho večera přepaden a následně pronásledován neznámými zločinci. Když mu jednou zazvoní telefon, dostane nabídku, že si může svůj bývalý život koupit zpátky. Jelikož policie je nečinná, rozhodne se muž sám zjistit, kdo za vším stojí.

Zajímavost: Matku Venturovy postavy ztvárnila Lina Volonghi, ačkoli byla starší jen o pět let než její filmový syn. 

Originální trailer filmu Sedmý terč / La 7ème cible

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 2019
Top 20 ČR: Nejúspěšnějším filmem roku 2019 byla česká komedie Ženy v běhu České komedii Ženy v běhu se minulý rok podařilo překročit hranici jednoho a půl milionu diváků, čímž se suverénně stala nejúspěšnějším filmem roku 2019. čtěte zde
Vydáno: 23.01.2020 12:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Příliš osobní známost 2/10
Recenze: Obskurní vztahové drama Příliš osobní známost nespasí ani schopné herečky Na první pohled jde o komediální romantické drama ze života se spoustou emocí a humoru, leč to by za ním nesměli stát tvůrci, v jejichž podání působí věci jako „emoce“, „humor“ nebo „ze života“ jako cosi bizarního z... čtěte zde
Vydáno: 23.01.2020 08:00 v sekci Recenze | Premiéry
2
Králíček Jojo 6/10
Recenze: Komedie Králíček Jojo je náladově roztříštěná anti-nacistická satira Snímek se Scarlett Johansson a zářícími dětskými hvězdami má pověst hravého a vtipného crowd-pleaseru, avšak způsob, jakým kombinuje dramatický příběh a různé komediální styly, je značně nevyrovnaný. čtěte zde
Vydáno: 22.01.2020 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 4. týden
Kinopremiéry: Králíček Jojo prožívá extázi daleko od Reykjavíku Satirická dramedie Taiky Waititiho Králíček Jojo je jasnou jedničkou mezi aktuálními novinkami, které vstupují do tuzemských kin. Jejím největším konkurentem bude zřejmě dost pochybná romantická komedie Příliš osobní známost. ... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 3. týden
Top 20 ČR: Dolittle byl v Česku první Americká rodinná komedie Dolittle s mluvícími zvířaty a Robertem Downeyem jr. slavila v Česku vítězství před dvojicí Mizerů. čtěte zde
Vydáno: 21.01.2020 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Tajemný zabiják Candyman zjišťuje, že nebe existuje (17.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Za horizontem: Donnie Yen se naposledy vrací jako Ip Man (11.01.2020 12:30 v Recenze | Za horizontem)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 90. let (14.12.2019 10:30 v Články | Publicistika)
- The New Pope: nový trailer (10.12.2019 19:53 v Novinky | Trailery)
- Josh Gad zmenší omylem děti (06.12.2019 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Hraná disneyovka Mulan má nový trailer (05.12.2019 15:12 v Novinky | Trailery)
- Ip Man 4 přichází s finálním trailerem (03.12.2019 19:16 v Novinky | Trailery)
- Režisér Bokovky se vydá na Babettinu hostinu (03.12.2019 14:40 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Nebezpečný cizinec Milda se pod rouškou noci ocitl na pytlácké stezce (22.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Ip Man 4: první teaser (05.11.2019 20:00 v Novinky | Trailery)
- The New Pope: Jude Law a John Malkovich v novém teaseru (04.11.2019 18:43 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Páni kluci jsou pohřbeni zaživa a ocitají se v zajetí démonů (18.10.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Hrdinové ohně tráví noc v muzeu, kde cestují ve stroji času (27.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Hamoun Otesánek spáchal vraždu prvního stupně (06.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: filmy Richarda Gerea (31.08.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- United Artists slaví 100 let v úchvatném traileru (29.08.2019 13:15 v Novinky | Trailery)
- Jude Law se vrací v teaseru jako The New Pope (29.08.2019 12:29 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Princezna ze mlejna hledá skrytá čísla, ale jde jí to pěkně blbě (26.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Mulan nabízí první trailer (07.07.2019 18:52 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   03/2020

Králíček Jojo
6/10

Snímek se Scarlett Johansson a zářícími dětskými hvězdami má pověst hravého a vtipného crowd-pleaseru, avšak způsob, jakým kombinuje dramatický příběh a různé komediální styly, je značně nevyrovnaný.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver