Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 1. 8. 2014 - 7. 8. 2014

TV tipy: Zlaté opojení z rodinných filmů a francouzských krimi

Vydáno: 01.08.2014 12:55 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: United Artists

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a televizní dramaturgové se tak chystají na podzimní příliv novinek. V naší aktuální nabídce se tedy musíte spokojit většinou s rodinnými oddechovkami a francouzskými kriminálkami.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
12 úkolů pro Asterixe (Les douze travaux d´Astérix) (sobota 2. 8., ČT :D, 09.20 - 10.40)

Plakát filmu 12 úkolů pro Asterixe / Les douze travaux d'AstérixAčkoli je francouzská animovaná komedie vysílána na dětském televizním kanále, suverénně pobaví i ty nejnáročnější dospělé. Hned tři režiséři, konkrétně René Goscinny, Albert Uderzo a Henri Gruel, se sešli a stvořili naprosto šílený a bizarní snímek, který jako jediný z celé série nevychází z nějakého komiksu, což je znát. Všichni popustili uzdu své fantazii, nezastavili se před ničím a výsledek, jemuž nejde vytknout prakticky nic, je dost dadaistický, parodický, satirický a hlavně inteligentní. Na sobotní ráno asi lepší probuzení nenajdete.

Synopse: Dlouhá léta se Caesarova vojska snaží dobýt galskou vesnici, leč marně. Vojáci dokonce začínají mít obavy, že bojují s bohy, které nejde porazit. Caesar se však rozhodne dokázat svou moc a s Galy uzavře dohodu. Zvládnou-li vykonat dvanáct úkolů, které jim uloží, stanou se svrchovanými vládci Říma. Pokud ale v jediném selžou, musí se podrobit Caesarovi. Asterix a Obelix to tak nebudou mít vůbec jednoduché.  

Zajímavost: Město, v němž se nachází "Dům, kde se zatmívá rozum", je Paříž.

Televizní spot filmu 12 úkolů pro Asterixe / Les douze travaux d´Astérix
Sekretariat: Příběh šampiona (Secretariat) (sobota 2. 8., Prima, 11.05 - 13.40)

Plakát filmu Sekretariat: Příběh šampiona / SecretariatRodinné sportovní drama podle reálných základů pochází z produkce studia Disney, čemuž také výsledek odpovídá. Režírující Randall Wallace ale vše zvládl s velkým přehledem a obzvláště scény dostihů patří k absolutním vrcholům. Také potřebnou dávku sentimentu a nezbytných emocí se mu podařilo udržet ve snesitelné míře, což vždy potěší. Obklopil se navíc výtečnými herci, mezi nimiž jednoznačně vynikají Diane Lane, Nelsan Ellis a John Malkovich. Body tak ubírají jen přehnaná naivita a pohádkovost a přetažená délka. Ideální rodinná zábava na víkendové odpoledne.

Synopse: Žena v domácnosti Penny Chenery (Diane Lane) souhlasí s tím, že po otci převezme péči o nádherného koně jménem Secretariat. Okamžitě si najímá ostříleného trenéra Luciena Laurina (John Malkovich) a pokouší se dokázat nemožné - uspět v ryze mužském světě. 

Zajímavost: Skutečný Secretariat dostal v září 1989 zápal kopyta a o měsíc později musel být utracen.

Originální trailer filmu Sekretariat: Příběh šampiona / Secretariat
Jumanji (Jumanji) (sobota 2. 8., Nova, 17.30 - 19.30 / neděle 3. 8., Nova Cinema, 12.30 - 14.30)

Plakát filmu Jumanji / JumanjiAni dvacet let starý rodinný dobrodružný snímek není úplně marný. Je pravda, že režírující Joe Johnston mohl z příběhu vytěžit mnohem víc, na druhou stranu se ale dost věnoval vizuální stránce, která nezklame ani v dnešní době a triky jsou vesměs velmi dobré až skvělé. Nechybí tu ani určité napětí a ty nejmenší děti se mohou dokonce solidně bát. Ty větší se pak budou bavit nad originálním vzhledem různých figurek a příšer, dospělí ocení relativně snesitelný humor. V hlavní roli se objeví Robin Williams, vedle něhož si určitě všimnete tehdy začínající Kirsten Dunst. Další víkendová zábava pro celou rodinu. 

Synopse: Alan Parrish (Robin Williams) byl nešťastný kluk, kterým všichni opovrhovali. Když našel starou hru Jumanji, jeho život se změnil ještě k horšímu, neboť ji začal hrát a na čtvrtstoletí zmizel. Po letech se do opuštěného domu stěhují další smutné děti, které brzy také objeví onu tajemnou hru. Netrvá tedy dlouho a jsou do ní vtaženy také. 

Zajímavost: Ve městě Keene ve státě New Hampshire, kde se natáčelo, nechali tvůrci pomalovat zeď trvalou reklamou na boty Parrish, která by měla být vidět dodnes.

Originální trailer filmu Jumanji / Jumanji
Nebezpečná kořist (La Proie) (sobota 2. 8., ČT1, 23.20 - 01.00)

Plakát filmu Nebezpečná kořist / La proieFrancouzský krimithriller rozhodně neoplývá originalitou a jeho příběh je dost řídký, naštěstí se v něm ale pořád něco děje, takže si to divák vlastně ani nestačí uvědomit. Režírující Eric Valette od začátku nastoluje zběsilé tempo a zdařile střídá různé druhy akce, která se tím pádem neomrzí. Vše podmalovává adrenalinová hudba umělce jménem Noko a dočkáte se několika opravdu drsných a realistických scén. V hlavních rolích utíkají o život Albert Dupontel a Alice Taglioni. Výborná žánrovka.

Synopse: Bankovní lupič Franck Adrien (Albert Dupontel) utekl z vězení, aby vypátral spoluvězně, který se na něho pokouší svalit vinu z několika sériových vražd. Policie po něm okamžitě zahajuje pátrání a musí být v pozoru, protože brzy nebude jasné, kdo je vlastně kořist a kdo lovec. 

Zajímavost: Jedna z honiček se natáčela v Praze nedaleko Hlavního nádraží.

Originální trailer filmu Nebezpečná kořist / La Proie
Zlaté opojení (The Gold Rush) (neděle 3. 8., ČT art, 20.20 - 21.30 / středa 6. 8., 23.20 - 00.30)

Plakát filmu Zlaté opojení / The Gold RushDnes už legendární komedie sice spadá do němého období kinematografie, její řemeslná stránka je však stále fascinující. Režisér a hudební skladatel Charlie Chaplin, který si v ní zahrál i hlavní roli, se totiž soustředil na pečlivé budování příběhu a nadčasové poselství. Hodně také spoléhal na melancholickou náladu a svého typicky tragikomického hrdinu. To, že film je sledem jednotlivých epizodek a nedrží moc u sebe, se dá vzhledem k době vzniku snadno odpustit. Pokud vám ale tvůrcův humor moc neříká, do snímku se nenuťte, žádná změna v něm nepřijde. Historie z dějin filmu.

Synopse: V době zlaté horečky se tulák Charlie (Charlie Chaplin) vydává na Aljašku, kde chce zbohatnout. Ve sněhové vánici narazí na dřevěnou boudu, kde se ukryje. Uvnitř se setkává s hladovým zlatokopem Jimem McKayem (Mack Swain), s nímž se pokouší spolupracovat. Jejich cesty se ale brzy rozdělí a Charlie přichází do města, kde potká tanečnici Georgii (Georgia Hale), do níž se bláznivě zamiluje. 

Zajímavost: Jde o jedinou Chaplinovu němou komedii, v níž měl už od začátku natáčení vymyšlený příběh.

Originální trailer filmu Zlaté opojení / The Gold Rush
Roztržka (La Rupture) (pondělí 4. 8., ČT2, 23.40 - 01.40)

Plakát filmu Roztržka / La RuptureNe tak známý koprodukční krimithriller patří k těm opomíjenějším položkám filmografie slavného Clauda Chabrola. Dáno to bude nejspíš tím, že režisér a scenárista se v něm pokouší až moc moralizovat, což zapříčiní následné pomalejší tempo. Příliš nepotěší ani občas nelogická zápletka a zoufale nepadnoucí hudební doprovod. Jinak se ale dočkáte obvyklé hutné a pochmurné atmoféry, nekorektnosti, vyvážené oscilace mezi několika vážnými žánry a nádherné kamery Jeana Rabiera. V hlavních rolích se objeví obstojní Stéphane Audran, Jean-Pierre Cassel a Michel Bouquet. Tip pro milovníky francouzské kinematografie.

Synopse: Heléne (Stéphane Audran) žije s bohatým manželem (Jean-Claude Drouot). Ten ovšem užívá drogy a pod jejich vlivem napadne a zraní jejich malého synka. Žena okamžitě odchází a chce se rozvést. Jenže její mocný tchán (Michel Bouquet) se ji snaží zdiskreditovat a pod hrozbou zveřejnění její striptérské minulosti hrozí odebráním dítěte.

Zajímavost: Snímek byl z větší části natáčen v Bruselu.

Originální trailer filmu Roztržka / La Rupture
Spanilá jízda (úterý 5. 8., ČT2, 21.50 - 23.20)

Plakát filmu  / Spanilá jízdaOpomíjené československé historické drama žánrového specialisty Oldřicha Daňka zaujme hned několika věcmi. Předně na svou dobu relativně objektivním náhledem na období husitství, aniž by někomu výrazně stranilo. Dále pak poměrně originální vyprávěcí strukturou, která je členěna na tři kapitoly a komorní atmosférou, v níž prakticky neuvidíte jedinou bitvu. Taktéž tempo je záměrně rozvláčné až meditativní a dává divákům prostor na zažití všech kulis a nálad. V ústřední úloze exceluje Petr Kostka. To lepší z komunistického výkladu dějin.    

Synopse: Když se husité chystají roku 1430 na výpad do Norimberka, aby tam obhájili své učení, chápe to mladý velitel jízdní jednotky zeman Keřský (Petr Kostka), jemuž jeden křižák kdysi unesl nevěstu, jako šanci k pomstě.

Zajímavost: Natáčelo se v Praze a na Křivoklátě.

Ukázka z filmu Spanilá jízda
Tenkrát v Číně 2 (Wong Fei Hung II: Nam yee tung chi keung) (středa 6. 8., Barrandov, 00.35 - 02.40)

Plakát filmu Tenkrát v Číně 2 / Wong Fei Hung II - Nam yi dong ji keungPokračování hongkongského akčního hitu už sice není tak svěží, pořád jde ale o výtečnou žánrovku. Režírující Tsui Hark totiž akcí dost šetří a soustředí se spíše na budování atmosféry a příběhu, který se zabývá čínskou revolucí a konfliktem několika kultur. Od poloviny se už ale začne věnovat tomu hlavnímu a všechny souboje disponují potřebným adrenalinem, nápadem a výbornou choreografií. V hlavní roli nechybí Jet Li na vrcholu sil, jemuž tentokrát báječně přihrává i Donnie Yen. Za zmínku stojí i vydařený soundtrack. Fandové asijských filmů si přijdou na své.

Synopse: Wong Fei Hung (Jet Li) čelí fanatické skupině Bíly lotos, která se snaží vyhnat Evropany z Asie a používá k tomu i násilí. Wong před ní musí chránit i revolucionářku Sun Yat-Sen (Tielin Zhang) a ohrožena je navíc i budoucnost celé Číny.  

Zajímavost: Při natáčení poslední scény zasáhla Donnieho Yena do oblasti oka tyč, což si vyžádalo šití. Proto je většina detailů jeho tváře zabírána jen z jedné strany.

Mezinárodní trailer filmu Tenkrát v Číně 2 / Wong Fei Hung II: Nam yee tung chi keung
Oči černé (Oci ciornie) (čtvrtek 7. 8., ČT art, 20.20 - 22.15)

Plakát filmu Oči černé / Oci ciornieSovětsko-italsko-americké drama z konce osmdesátých let nabízí zajímavou konfrontaci dvou velikánů. Režírující Nikita Michalkov v něm zfilmoval některé povídky klasika Antona Pavloviče Čechova a vtiskl jim svůj neopakovatelný rukopis. Někteří ho kritizují právě za spíše interpretaci než adaptaci a malou úctu k předloze, jiní poměrně originální převedení díla oceňují. Logicky tak nechybí ani neopakovatelná poetika, dlouhé lyrické záběry a neuchopitelné kouzlo Ruska počátku dvacátého století. Ze známých tváří se v hlavních rolích objeví jen na Oscara nominovaný Marcello Mastroianni. Tip pro fajnšmekry.

Synopse: Nespokojený architekt Romano (Marcello Mastroianni) není v manželství šťastný, což ho vede k tomu, že odjíždí do lázní, kde potká mladou Rusku (Marthe Keller), do níž se bláznivě zamiluje. Dokáže se kvůli ní vzdát života v přepychu?

Zajímavost: Snímek byl nominován taktéž na Oscara za nejlepší zahraniční film.

Ukázka z filmu Oči černé / Oci ciornie
Sedmý terč (La 7ème cible) (čtvrtek 7. 8., Nova Cinema, 22.05 - 01.30)

Plakát filmu Sedmý terč / La 7ème ciblePrakticky neznámý francouzský thriller se postupem času mění v děsivý horor a nenabízí moc oddechu. Režisér a scenárista Claude Pinoteau se od začátku nebojí hutné atmosféry a stupňuje napětí. V hlavní roli se navíc může spolehnout na charismatického Lina Venturu. Všechno ještě dotváří uhrančivá hudba z pera Vladimira Cosmy. Pokud vám podobný žánr sedí, případně patříte do fanklubu titulního představitele, litovat zhlédnutí byste určitě neměli.

Synopse: Bývalý válečný dopisovatel Bastien Grimaldi (Lino Ventura) je jednoho večera přepaden a následně pronásledován neznámými zločinci. Když mu jednou zazvoní telefon, dostane nabídku, že si může svůj bývalý život koupit zpátky. Jelikož policie je nečinná, rozhodne se muž sám zjistit, kdo za vším stojí.

Zajímavost: Matku Venturovy postavy ztvárnila Lina Volonghi, ačkoli byla starší jen o pět let než její filmový syn. 

Originální trailer filmu Sedmý terč / La 7ème cible

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 8. víkend
Box office: Bob Marley stále vede Životopisný snímek o Bobu Marleym je zatím stále ve vedení, a to do doby, než bude mít příští týden premiéru druhá část velkofilmu Duna. čtěte zde
Vydáno: 26.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 23. 2. 2024 - 29. 2. 2024
TV tipy: Můj táta hrdina má poslední šanci si vzpomenout Ani s koncem února nepřichází v televizní nabídce zásadní změny a opět se spoléhá na otřepané reprízy, případně nezáživná béčka. Není tedy divu, že náš chudý výběr sestává z ne až tak známých a připomínaných... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 8. týden
Kinopremiéry: Matka je o zimních prázdninách v trapu a poslouchá hlasy mrtvých Ačkoli v aktuálním týdnu startuje v kinech hned osm premiér, větší divácký potenciál má jen pochybně vypadající tuzemská komedie Matka v trapu. Náročnější publikum ale zvolí spíše oscarového kandidáta, dramedii Zimní... čtěte zde
Vydáno: 21.02.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 7. týden
Top 20 ČR: Madam Web rekordy netrhá Tuzemská kina zejí prázdnotou a nic na tom nezměnila ani premiéra komiksové Madam Web, která vedla slabý víkend. čtěte zde
Vydáno: 20.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Sucho 6/10
Recenze: Drama Sucho pojednává o provázanosti přírody s mezilidskými vztahy Režisér a scenárista Bohdan Sláma se v dramatu Sucho věnuje příběhu dvou znepřátelených sousedských rodin žijících na moravském venkově, které se vyznačují odlišným přístupem ke stylu života. čtěte zde
Vydáno: 19.02.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Občanská válka (26.02.2024 09:30 v Novinky | Trailery)
- Donnie Yen bude znovu Caine (01.02.2024 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Přátelé z dovolené mají těžký život a tvoří řetěz bláznů (26.01.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Zdá se mi, že s tebou nikdy, krvavý Johanne (10.01.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Civil War (15.12.2023 14:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Legenda Mulan se ocitla v žoldu smrti (27.10.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Expend4bles: Postr4datelní (22.09.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Toyen rozehrává velkou hru o humra (22.09.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Flash hledá americkou spravedlnost mezi živly (14.06.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 10: Sam Raimi (04.06.2023 10:30 v Články | Žebříčky)
- TV tipy: Masakr v Římě způsobil chaos a znamenal farářův konec (02.06.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Will Penny a Charley Varrick jsou výjimeční (21.04.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 10+1 nejočekávanějších filmů roku 2023 (20.04.2023 15:00 v Články | Publicistika)
- Recenze: Nekompromisní John Wick počtvrté a nejlépe? (23.03.2023 07:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Harold a Maude se vydávají přes hranici najít 99 domovů (10.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Oklamaní a pokoření Prvok, Šampón, Tečka a Karel prožívají lepší časy (24.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 1. část (18.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   06/2024

Argylle: Tajný agent
5/10

Příběh o spisovatelce špionážních románů, která se nechtěně zaplete se skutečnými tajnými agenty, by měl být prvním dílem plánované trilogie. Přitom se ale jedná jen o generický odvar mnoha motivů z jiných špionážních filmů.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu