Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 16. týden

Kinopremiéry: Abigail s Dalím přežili občanskou válku a vyrážejí na dovolenou s Broučkem

Vydáno: 17.04.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: A24

Ačkoli v tomto týdnu obohatí nabídky kin hned desítka filmů, jednoznačný hit mezi ní zcela chybí. Asi největší komerční potenciál skrývá česká komedie Dovolená s Broučkem, startuje ovšem i novinka Alexe Garlanda Občanská válka.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Občanská válka (Civil War) (Vertical Entertainment)

Český plakát filmu Občanská válka / Civil War
© CSFD
Dystopická sci-fi z možná ne až tak daleké budoucnosti viditelně reaguje na celosvětově politicky rozdělenou společnost a je o to atraktivnější, že se odehrává přímo v USA. Režijně a scenáristicky za ní stojí Alex Garland, který se podobně osobních a odvážných projektů nebojí, i když za ně sklízí nejednoznačné ohlasy. To se potvrzuje i v tomto případě, ačkoli ty spokojenější zatím převládají. Titulní roli si zahrála Kirsten Dunst, která je tím největším lákadlem, vedle ní se objeví třeba ještě její manžel Jesse Plemons. Premiéra týdne, která ale určitě žebříčky návštěvnosti nezboří.

Synopse: V blízké budoucnosti je Amerika rozvrácenou zemí. Novinářka Lee (Kirsten Dunst) zachycuje překotné dění a zároveň se snaží dojít do Bílého domu dřív, než se tam dostane skupinka rebelů.

Oficiální český trailer filmu Občanská válka / Civil War

Abigail (Abigail) (CinemArt)

Český plakát filmu Abigail / Abigail
© CSFD
Další z dlouhé a zdánlivě nekonečné řady hororů, které míří do tuzemských kin, opět vypadá značně tuctově a předvídatelně a zdá se, že zaměnit ho s některým jemu podobným asi nebude úplně těžké. Zkušenější diváci by ale měli zbystřit v momentě, kdy se dozví, že za režií stojí dvojice Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, která špatné snímky úplně netočí a dokáže si se žánrem neobvykle pohrát. A právě jejich jména by měla být tím největším lákadlem, protože obsazení je tradičně vesměs neznámé a ohlasy zatím neexistují.

Synopse: Parta darebáků, která se nechce živit poctivou prací, přijme zdánlivě hodně snadnou zakázku, která spočívá v únosu dcery jakéhosi boháče, jejím čtyřiadvacetihodinovém pohlídání, následným sesbíráním peněz z výkupného a návratu domů. Samotný únos vskutku proběhne více než hladce a mladá dívka se veze na místo, které připomíná panské sídlo smíchané se zámkem hrůzy. Její únosci se mezi sebou navíc neznají a oslovují se smyšlenými jmény, takže pro bezpečnost je uděláno takřka vše. Jenže únosci překvapivě začnou umírat, protože děvče není úplně obyčejné a jeho minulost je dost drsná.

Zajímavost: Poslední roli zde ztvárnil předčasně zesnulý Angus Cloud.

Oficiální český trailer filmu Abigail / Abigail

Jak zachránit draka (Dragonkeeper) (Forum Film CZ)

Český plakát filmu Jak zachránit draka / Dragonkeeper
© CSFD
Určitě není náhoda, že tuzemský titul španělsko-čínského animáku připomíná slavnou hollywoodskou animovanou trilogii. Co od něj ale očekávat, je záhadou, protože o režii se podělil Salvador Simó a debutant Jianping Li a žádné ohlasy dosud nejsou dostupné. Synopse vypadá dost zaměnitelně, což je u podobných žánrovek poměrně časté, takže to nikoho ani nepřekvapí, o moc víc toho ale o snímku napsat nejde. Premiéra, která bez dětí nemá význam.

Synopse: Draci a lidé bývali ve starověké Číně přáteli, jenže lidská chamtivost udělala všemu konec a tato stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne jde draka nakrmit malá sirota jménem Ping, která brzy zjistí, že ona je jedinou, která ho může zachránit. Na jejich cestě za svobodou je ovšem pronásleduje zlý čaroděj a lovec draků. Nepravděpodobní spojenci se tak budou muset naučit spolupracovat a chápat jeden druhého.

Český trailer filmu Jak zachránit draka / Dragonkeeper

Daaaaaalí ! (Daaaaaalí!) (Film Europe)

Český plakát filmu Daaaaaalí ! / Daaaaaali!
© Kino Pilotů
Francouzský svéráz Quentin Dupieux přichází s fiktivním dokumentem o legendárním španělském malíři, který je pro něj pochopitelně záminkou pro různé odkazy a jakýsi metahumor. Jak už u něj bývá zvykem, stojí za režií a scénářem, tentokrát přidává i kameru. Hlavní postavu si zahrálo hned pět herců (Édouard BaerJonathan CohenGilles LellouchePio Marmaï a Didier Flamand), což pochopitelně svědčí o netradičnosti celého počinu. Ohlasy jsou zatím vesměs nadšené, což je ale do značné míry dáno tím, že dosud film viděli spíše autorovi fanoušci. Premiéra pro fajnšmekry.

Synopse: Nervózní lékárnice, která se stala novinářkou, chce vyzpovídat slavného malíře Salvadora Dalího. Ten se ale rozhovoru brání a vymýšlí si čím dál bizarnější požadavky, aby k němu nemuselo dojít. Opakovaně se sice se žurnalistkou schází, vždy ale rozhovor předčasně ukončí a požaduje, aby producent slíbil rozhovor natočený "největší kamerou na světě". Mezitím sám navštíví večírek, kde jistý kněz vypráví o neustále se opakujícím snu.

Zajímavost:
Za soundtrackem stojí Thomas Bangalter, což je polovina slavného dua Daft Punk.

Oficiální český trailer filmu Daaaaaalí ! / Daaaaaalí!

Papežův zákon (Rapito) (Aerofilms)

Český plakát filmu Papežův zákon / Rapito
© Cinema City
Koprodukční historické drama je určeno jen a pouze zarytým fanouškům italských snímků. Krom toho, že jeho příběh vychází ze skutečných událostí, se v něm potenciální zájemce nemá moc čeho chytit. Režie a částečně scénář je dílem velezkušeného Marca Bellocchia, který ale v tuzemsku zas tak známý není a ani v hlavních rolích se neobjeví nikdo, kdo by byl nějak extra povědomý. Ohlasy jsou spíše pozitivní, takže se zdá, že ti, kteří si do klubových kin cestu najdou, by neměli být zklamáni.

Synopse: Ve druhé polovině devatenáctého století zmítají rozbouřenou Itálií revolucionářské změny. Jedné noci vtrhne do domu židovské rodiny Mortarových papežská garda, která má rozkaz zmocnit se šestiletého Edgarda, který byl údajně tajně pokřtěn a dle zákona tak náleží katolické církvi. Chlapcova rodina tak uprostřed bojů o sjednocení Itálie bojuje za spravedlnost a navrácení syna. Papež (Paolo Pierobon) je však silným soupeřem.

Zajímavost: Někdy kolem roku 2016 měl o režii snímku eminentní zájem Steven Spielberg, jelikož ale po mnoha marných pokusech nedokázal najít vhodného dětského herce do hlavní role, z projektu sešlo.

Český trailer filmu Papežův zákon / Rapito

EOS: Malby moderních zahrad - Monet až Matisse (Painting the Modern Garden: Monet to Matisse) (Pannonia Ent.)

Český plakát filmu EOS: Malby moderních zahrad - Monet až Matisse / Painting the Modern Garden: Monet to Matisse
© Kino Pilotů
V rámci (ne)pravidelného cyklu Exhibition on Screen je možné od pondělí 15. dubna vidět ve vybraných kinech britský dokument, který se tentokráte věnuje výstavě Painting the Modern Garden, která před osmi lety proběhla v londýnském Royal Academy of Arts. Zaměřena byla na díla slavných malířů, na nichž byly zachyceny různé zahrady, které jim umožnily pracovat se světlem, barvami a atmosférou. Krom prostor muzea se divák vydá i přímo do zahrad, které byly umělcům inspirací a nahlédne i do zahrad některých moderních malířů. Režii obstaral v podobných projektech protřelý David Bickerstaff, takže ti, kteří jsou návštěvníky cyklu, už vědí co očekávat.

Synopse: V roce 2016 se v Royal Academy of Arts v Londýně konala výstava Painting the Modern Garden, která se zaměřila na díla malířů, kteří na svých obrazech zachycovali zahrady. Tato místa jim sloužila jako ideální k vyjádření barev, světla a atmosféry. Patřili mezi ně třeba Claude Monet, Vincent Van Gogh, Henri Matisse nebo Camille Pissarro. Dokument, který celou výstavu mapuje, zavede diváky i do různých zahrad, které si umělci oblíbili a ukáže i to, jak si oni sami ty své stylizovali a upravovali.

Český trailer filmu EOS: Malby moderních zahrad: Monet až Matisse / Painting the Modern Garden: Monet to Matisse

Volání Antarktidy (Voyage au pôle sud) (Bohemia MP)

Český plakát filmu Volání Antarktidy / Voyage au pôle sud
© CSFD
Francouzský režisér a dobrodruh Luc Jacquet se vydal na Antarktidu a natočil jedinečný dokumnt, v němž se na diváky snaží přenést svou lásku a "závislost" na tomto kontinentu. I když ohlasů je naprosté minimum, zdá se, že se mu to povedlo, protože vizuální stránka je chválena zdaleka nejvíc, navíc tu nechybí tvůrcovi oblíbení tučňáci, takže milovníci podobných dokumentů se vskutku mají nač těšit.

Synopse: Patagonii dělí od Jižního pólu několik tisíc kilometrů, které jsou pro dobrodruhy fascinující a hypnotickou poutí. Někteří z nich mluví až o závislosti, kdy se do nich Antarktida zakousne. Jedním z nich je režisér Luc Jacquet, který při svém putování natočil vizuálně podmanivé dobrodružství plné nádherných obrazů.

Český trailer filmu Volání Antarktidy / Voyage au pôle sud

Prázdniny s Broučkem (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Prázdniny s  Broučkem
© smsticket
Česká komedie má ze všech premiér největší komerční potenciál, zda ho ale naplní, je v trochu přesyceném trhu otázkou. Jako svůj debut ho natočil a částečně napsal Jiří Matoušek, který v něm bude nejvíce spoléhat na letní tematiku, kouzla dovolené na Jadranu a specifická dobrodružství, která zažijete při jízdě obytným vozem. Hlavní role ztvárnili Barbora Poláková a Lukáš Příkazký, které doplňují třeba Michal IsteníkTomáš JeřábekPavel Zedníček nebo Pavel Nový. Ohlasy zatím dostupné nejsou, v podobných případech to ale bývá spíše dobře. Tak uvidíme, co na to diváci.

Synopse: Dobrodružná máma dvou dětí a nadšená food blogerka (Barbora Poláková) zdědila po svém dědovi krásný červený karavan, s nímž chce vyrazit na rodinnou dovolenou. Její manžel (Lukáš Příkazký) její nadšení sice vůbec nesdílí, jenomže ji má rád a tak se podvolí. Celá rodina nakonec vyrazí na letní dovolenou k moři obytňákem. A přesto, že Jadran je na dosah, cesta se může hodně protáhnout.

Originální trailer filmu Prázdniny s Broučkem

Vězení dějin (Aerofilms)

Plakát filmu  / Vězení dějin
© vezenidejin
Tuzemský dokument není úplně veselý, protože diváky provede stísněnými prostory nechvalně proslulé věznice v Uherském Hradišti, kde byli v padesátých letech minulého století vězněni, mučeni a týráni političtí vězni později odsouzení ve vykonstruovaných procesech. Režisérské duo Jan Gogola ml. a Matěj Hrudička v něm celou historii vzalo dost zevrubně a přidává i ohlasy přímých aktérů, dokonce by mělo dojít i k jedné konfrontaci. Dokument, který bude sloužit asi jako výukový materiál.

Synopse: Dvojice filmařů prochází areálem uherskohradišťské věznice a skrze setkání lidí z různých generačních, ideových a sociálních světů propouští dějiny na svobodu. Desítky let uzavřené vězení dýchá atmosférou politických procesů minulého století, jeho prázdnotu lze ale zároveň zaplnit zkušeností, že dějiny vytváří každý z nás.

Originální trailer filmu Vězení dějin

Ten, co slaví každý den (Aerofilms)

Plakát filmu  / Ten, co slaví každý den
© CSFD
Na velmi omezenou dobu vstupuje do vybraných kin hodinový dokument především o Michalu Marošim, jednom z nejvýznamnějších extrémních sportovců v Česku. Režisér Martin Vrbický ale nezůstává jen u něj a zaměřil se na celou generaci extrémních sportovců, mezi nimiž je nejslavnější olympijská vítězka Eva Adamczyková, která také promluví. Jak je ale snímek přínosný, se můžeme jen dohadovat, protože ohlasy neexistují a nedá se čekat žádná velká změna.

Synopse: Michal Maroši je jedním z nejvýznamnějších extrémních sportovců v České republice. Patří zároveň k celé generaci lidí, která upsala svůj život horským kolům a dalším extrémním sportům. Představuji ji třeba Tomáš SlavíkEva Adamczyková nebo Michal Prokop. Všichni se navíc snaží skloubit kariéru vrcholového sportovce s rodinným životem.

Oficiální teaser filmu Ten, co slaví každý den

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 20. víkend
Box office: Imaginární přátelé jsou první Rodinná fantasy Imaginární přátelé otevřela na prvním místě, i když to zdaleka nebyl nijak závratný debut. Na vrchol žebříčku Box office to nicméně stačilo. čtěte zde
Vydáno: 20.05.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Cizinci: Kapitola 1 4/10
Recenze: Horor Cizinci: Kapitola 1 nenabízí nic nového, přesto láká na pokračování Americký horor Cizinci: Kapitola 1 je prvním dílem plánované trilogie, jíž posloužil jako předloha snímek Oni z roku 2008 o partnerské dvojici, kterou terorizuje trojice maskovaných zabijáků. čtěte zde
Vydáno: 18.05.2024 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 17. 5. 2024 - 23. 5. 2024
TV tipy: Neodolatelný astronaut žije na konci všech válek svůj kalifornský sen Tento týden v televizní nabídce sice jednoznačný tahák chybí, prostor ovšem dostaly filmy, které nejsou tak úplně nápadné a slavné a leckdy navíc skrývají silné poselství. Příkladem budiž třeba originální drama Boj o oheň.... čtěte zde
Vydáno: 17.05.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 20. týden
Kinopremiéry: Garfield strávil s Amy Winehouse noc na Karlštejně, kde prožili zakázanou touhu Největší komerční potenciál z aktuální desítky premiér má jednoznačně animovaný Garfield ve filmu. Konkurenci navíc nemá nikterak silnou, protože třeba životopisný snímek o Amy Winehouse pravděpodobně davy do kin nepřitáhne.... čtěte zde
Vydáno: 15.05.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Jedna noc 4/10
Recenze: Drama Jedna noc je příběhem muže, jenž dělá pouze špatná rozhodnutí České drama vypráví o kdysi úspěšném hudebníkovi, jenž se během jediné noci pokusí vyřešit svou neblahou finanční situaci. Postupně ale čím dál víc ničí život sám sobě i své rodině. čtěte zde
Vydáno: 14.05.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 20 ČR: Opice berou prvenství (14.05.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: Opice přichází (13.05.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- TV tipy: Jidáš a černý mesiáš se ocitli v zajetí démonů (10.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 20 ČR: Kaskadér se ujímá vedení (07.05.2024 08:00 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: Kaskadér je první (06.05.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Brouček stoupá na vrchol (30.04.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: U pokladen skórovali Rivalové (29.04.2024 07:30 v Komentáře | Box office)
- Pokračování 28 dní poté bude trilogie (25.04.2024 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: Čínský animák a Brouček vedou (23.04.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)

PREMIÉRA TÝDNE   19/2024

Království Planeta opic
7/10

V příběhu nového hrdiny Noeho, jenž musí zachránit svou rodinu a přátele ze zajetí, snímek navazuje v řadě aspektů (včetně fantastické trikové úrovně) na kvality předešlé trilogie.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu