Co všechno se může zvrtnout na svatbě, nám ukázalo již mnoho komedií. Má smysl koukat se na další z nich? Pokud se nesvíjíte smíchy při pohledu na ruku zabořenou v ovčím zadku, tak rozhodně ne!
Snímek australského režiséra
Stephana Elliotta v mnohém navazuje na tradici anglických komedií, bohužel čerpá i z amerických fekálních komedií a výsledek není moc přesvědčivý. Takže máme zde důležitou událost, kde se vyskytne abnormální sled naprosto absurdních scének a podivných postaviček. Vtipné rodinné hašteření a řadu úsměvných epizodek "Angličani v cizí zemi" na druhé straně zabíjí vliv amerického zvířecího humoru, vlezlé romance a jejich klišé.
Mladý hezký David potká mladou hezkou Miu, bláznivě se zamilují a rozhodnou se vzít. Chudinka David je sirotek, co žije v Londýně s bandou neandrtálských přátel, kteří fungují jako magnet na průsery. Zato Mia je dcerou australského senátora, který si kariéru vybudoval na pózování s ovcí, která se samozřejmě stane terčem těch nejhutnějších vtípků.
Zkrátka opravdový střet dvou odlišných světů. Navíc je velkolepá a politicky významná svatba v honosném australském sídle místem, kde se najednou sejde
Olivia Newton-John, maniakální drogový dealer, hromada koksu i "vyléčená" lesba. Je vám to málo? Bude to ještě horší, pravá láska totiž všechno překoná. Bohužel.
Obsazení hlavních rolí je příjemným osvěžením. V rolích Davida i Mii se objevují zatím ne příliš okoukaní australští herci
Xavier Samuel a
Laura Brent. Miinu sestru Daphne si zahrála úžasná australská herečka
Rebel Wilson, jejíž postava (možná nechtěně) připomíná Vicky Pollard z britského sitcomu
Little Britain. Odtamtud jako by vypadl také jeden z Davidových kumpánů Graham, ztvárněný anglickým hercem
Kevinem Bishopem. Možná právě proto jsou Graham a Daphne dvě "nejživější" postavy z celého filmu.
Není důvod se ve filmu, jako jsou
Pařmeni, odchylovat od zavedeného a osvědčeného schématu postav. Ženich je sympaťák a myslí to se všemi dobře, ale jako každý chlap potřebuje "kámoše". Složení kámošů je pak více než jasné - samolibý hejsek-píchač, nemotora-zmatkař (ten bývá divákům nejsympatičtější) a "ten třetí", přihrávač, upozaděná mdlá postava do počtu.
Kris Marshall, který vypadá jak zrzavá verze mixu
Kevina Bacona a
Matthewa Lillarda, hraje právě hejskovskou postavu. Zmíněný
Kevin Bishop hraje zmatkaře a zbytečnou postavou je Australan
Tim Draxl coby Luke, který beztak většinu filmu stráví vyspáváním kocoviny.
Rodina nevěsty také samozřejmě dodržuje žánrová klišé - Mia, krásná, inteligentní a chápavá. Její otec je senátor-despota, jehož slovo je zákon. Jak se to vyvine s Miinou zdánlivě lesbickou sestrou Daphne jsem již naznačila. Zatuchlou famílii korunuje matka Barbara, kterou vystřihla
Olivia Newton-John, někdejší hvězda muzikálu
Pomáda. Barbara, reprezentativní a oddaná manželka senátora a pokroková matka, která na svatbě své dcery zjistí, jak báječný může život být, když si ho člověk zpestří hromadu koksu. Nečekané.
Pokud jste viděli
Čtyři svatby a jeden pohřeb,
Horší než smrt a
Pařbu ve Vegas, tak vám
Pařmeni nic nového nepřinesou. Vlastně pokud jste viděli jakoukoliv romantickou komedii natočenou v posledních dvaceti letech, tak žádný zázrak nečekejte.
Záměna tašek, pokus o anglický humor, hromada drog a ovce zmalovaná jako štětka můžou pobavit, ale stejnou službu vám udělá i pohled z okna.
Pařmeni nepřinášejí nic nového ani zajímavého, pravděpodobně na ně zapomenete ještě než doběhnou závěrečné titulky.
Český trailer filmu Pařmeni