Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 10. 7. 2020 - 16. 7. 2020

TV tipy: Pan Tau způsobil v pozdním létě poplach v oblacích

Vydáno: 10.07.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Aktuální televizní nabídka odpovídá letním měsícům, v nichž přednost dostávají hlavně reprízy a poněkud slabší žánrovky. Výjimkou jsou ovšem dvě lákavé premiéry v podobě Rogue One: Star Wars Story a The Florida Project.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Poplach v oblacích (sobota 11. 7., Prima, 17.05 - 18.55 / neděle 12. 7., Prima Max, 09.35 - 11.00 / středa 15. 7., 11.15 - 12.50)

Plakát filmu  / Poplach v oblacích
© Informuji.cz
Normalizační československá rodinná dobrodružná komedie je dnes trochu zapomenutá, přitom nejde o úplně špatný kousek. Režírující Jindřich Polák se v ní rozloučil s ve své době oblíbenou postavou Pana Tau, takže nevymýšlel nic originálního a soustředil se především na dětské publikum. Ucelený příběh tu neexistuje a jde jen o sled různých epizod, místo toho klade tvůrce důraz na svižné tempo, příjemnou, i když v závěru trochu posmutnělou atmosféru, decentní a inteligentní humor a střídmou stopáž, v níž je skutečně čas jen na to nejpodstatnější. Ti nejmenší pak určitě ocení i velké množství zvířat, která se ve filmu objeví. V hlavní roli pochopitelně nesmí chybět Otto Šimánek, jehož doplňují třeba Vlastimil BrodskýPetr NárožnýJosef Dvořák nebo František Husák. Jen škoda, že výsledek není výraznější a zapamatovatelnější. Hodně nostalgický tip, který asi více ocení dnešní (pra)rodiče než jejich potomci.  

Zajímavost: Šimánek za sebe odmítal dubléra a vše hrál sám.

Televizní spot filmu Poplach v oblacích
Rogue One: Star Wars Story (Rogue One) (sobota 11. 7., Nova, 20.20 - 22.55 / neděle 12. 7., Nova Cinema, 17.30 - 20.00 / pondělí 13. 7., 14.40 - 17.20)

Český plakát filmu Rogue One: Star Wars Story / Rogue One
© Facebook tvůrce
Vůbec první spin-off ze světa Star Wars vznikl před čtyřmi lety a nakonec se dočkal docela pozitivních ohlasů. Režírující Gareth Edwards v něm jel spíše na jistotu a celé univerzum nijak zásadně nerozšířil, ba naopak doplatil na poměrně řídkou zápletku, která se tváří velkolepě, ale řeší banality, a postavy, které jsou nudné a ne úplně sympatické. Zamrzí i to, že s emocemi se drží zkrátka a příliš jich divákům nenabízí. Technicky je ale vše precizní, triky samozřejmě ohromí, vizuální stránka taktéž a i tempo je přes trochu přetaženou stopáž poměrně svižné. Největší body však sbírá se samotným finále, které má náboj a na poměry legendární ságy je docela odvážné. Titulní roli ztvárnila Felicity Jones, které sekundují Diego LunaMads MikkelsenAlan TudykBen MendelsohnRiz Ahmed nebo Forest Whitaker. Tip především pro fanoušky, o němž více prozradí naše recenze.   

Zajímavost: Jde o vůbec první film ze světa Star Wars, který napsal Tony Gilroy.

Český trailer filmu Rogue One: Star Wars Story / Rogue One
The Florida Project (The Florida Project) (sobota 11. 7., ČT art, 21.50 - 23.40)

Český plakát filmu The Florida Project / The Florida Project
© Facebook tvůrce
Tři roky staré drama je typickým zástupcem zámořského nezávislého, tzv. indie filmu. Režisér a spoluscenárista Sean Baker si v něm nebere servítky a zachycuje život, jaký je, výsledkem čehož je to, že ne každému se jeho počin bude zamlouvat. Bere totiž diváky na procházku do světa té nejnižší sociální skupiny, která žije ze dne na den a nemá moc dobré vyhlídky do budoucna. Prim tedy hrají výtečná, ale depresivní atmosféra, autenticky špinavé lokace, s nimiž je v kontrastu výborná vizuální stránka a pomalé tempo, které záměrně připomíná plynutí běžného života. K pocitu autenticity pak přispívá i obsazení povětšinou debutujícími a vesměs výbornými herci, mezi nimiž jedinou výjimkou je na Oscara nominovaný Willem Dafoe. Jen škoda, že příběh nedrží moc u sebe a rozpadá se do různých epizod, jejichž zajímavost je dost kolísavá a také toho, že v závěru se snaží být o něčem a najednou řeší závažná témata, což působí trochu kontraproduktivně. Neveselý tip pro náročnější publikum. 

Zajímavost: Časté přelety helikoptéry byly skutečné a nakonec se staly součástí příběhu, protože tvůrci neměli dostatek prostředků na jejich zastavení.

Český trailer filmu The Florida Project / The Florida Project
My tři a pes z Pětipes (neděle 12. 7., Nova, 11.00 - 12.20 / pondělí 13. 7., Nova Cinema, 12.45 - 14.10 / čtvrtek 16. 7., 09.00 - 10.25)

Plakát filmu  / My tři a pes z Pětipes
© Cinemaparadise99
Československý rodinný film z počátku sedmdesátých let je dnes polozapomenutý a moc se nepřipomíná a asi se není co divit, protože není moc výrazný a je spíše průměrný a v průběhu let ho zastínilo mnoho podobných počinů. Režisér a spoluscenárista Ota Koval v něm zadaptoval předlohu Václava Čtvrtka a místo poměrně banálního a předvídatelného děje se soustředil na lyriku a velmi specifickou atmosféru bezstarostného a prchavého dětství, která ale ne vždy zcela funguje. K tomu pak přidává i snahu o určitou symboliku, která je na tom velmi podobně. Úroveň pak pozvedávají krásná hudba Luboše Fišera, vhodně vybrané lokace a nádherná kamera. Plusové body pak přidávají i velmi originálně řešené úvodní a závěrečné titulky. Zdařilo se také obsazení, v němž krom velmi dobrých dětských herců svůj standard odvedli třeba Václav PostráneckýHelena Růžičková nebo Karel Augusta. Další z nostalgických tipů, který asi dnes uspokojí už jen generaci rodičů.

Zajímavost: Natáčení probíhalo ve vesnici Vonoklasy, na řece Ohři a v zatopeném lomu Amerika.

Televizní spot filmu My tři a pes z Pětipes
Pozdní léto (neděle 12. 7., ČT1, 16.15 - 17.50)

Fotografie z filmu  / Pozdní léto
© Česká televize
Československé psychologické drama z první poloviny sedmdesátých let je sice jen televizní záležitostí, o to silnější ale je. Režírující Antonín Moskalyk v něm možnosti malé obrazovky využil na maximum a komorní pojetí a atmosféra mu jen a jen pomohly. Podíl na úspěchu má i vynikající a citlivý scénář Jiřího Hubače, který řeší velmi závažné téma, naštěstí ale nejde cestou beznaděje a stísněnosti a odlehčuje ho jemným a inteligentním humorem a nazírá na něj realisticky. Zcela stěžejní jsou tedy bravurně napsané dialogy a excelentní obsazení, v němž hlavní role ztělesnili Věra GalatíkováJiří ValaDana MedřickáLadislav Pešek a tehdy devítiletý Michal Suchánek. Potěšující je i krátká stopáž a pomalé tempo, v němž nádherně vynikne hodně silný, působivý a neprvoplánově dojemný závěr. Zapomenutý televizní klenot. 

Zajímavost: Suchánek tehdy ve filmu debutoval.

Ukázka z filmu Pozdní léto
Patti Cake$: Cesta za slávou (Patti Cake$) (pondělí 13. 7., Prima Max, 22.15 - 00.25 / středa 15. 7., 00.20 - 02.20)

Plakát filmu Patti Cake$: Cesta za slávou / Patti Cake$
© Amazon.com
Tři roky staré drama je u nás absolutně neznámé, na zahraničních databázích je na tom výrazně lépe a má velmi dobrá hodnocení. A důvod je jasný, režisér a scenárista Geremy Jasper se ve svém debutu pustil do světa hiphopu a rapu, který u nás nemá takovou tradici. Tuzemskému divákovi nepomáhá ani fakt, že se nedokázal rozhodnout, zda natočí indie film, nebo tradiční hollywoodskou klišoidní pohádku o tom, jak se z nikoho stane obletovaná hvězda a z obojího zvolil trochu, což mu tak úplně nejde dohromady. Doplácí tak nejvíc na dlouhé záběry a pomalé tempo, které jsou v totálním kontrastu s předvídatelným a nijak překvapivým příběhem. Naopak se mu podařilo vyvážit vážné chvíle s humorem, který naštěstí není laciný. Někomu bude pak silně nesympatická hlavní hrdinka, která zcela záměrně nesplňuje fyzické požadavky dokonalé krásky, nutno ale říct, že Danielle Macdonald ji zahrála famózně, navíc jí skvěle sekundovali i další podobně neznámí kolegové. Potěšující je naopak fakt, že hudební doprovod nijak nevadí ani těm, kteří hiphop vůbec nevyhledávají. Neznámá záležitost. 

Zajímavost: Macdonald se kvůli roli musela naučit rapovat a osvojit si akcent z New Jersey.

Oficiální trailer filmu Patti Cake$: Cesta za slávou / Patti Cake$
Druhá strana naděje (Toivon tuolla puolen) (pondělí 13. 7., ČT art, 22.45 - 00.25)

Český plakát filmu Druhá strana naděje / Toivon tuolla puolen
© Facebook tvůrce
Tři roky staré finsko-německé komediální drama potěší všechny milovníky legendárního režiséra a scenáristy Akiho Kaurismäkiho. Ten v něm nejvíc boduje tím, že se mu povedlo přirozeně a nenásilně propojit dva zcela odlišné příběhy a navíc vyvážil drama s humorem tak, aby ani jedna ze složek nepřevládala. Samozřejmostí pak jsou perfektní atmosféra, několik úderných a suchých vtipů, zcela záměrně karikaturní postavy a promyšlený soundtrack. Titulní role skvěle ztvárnili Ville VirtanenTommi Korpela a Kati Outinen. Je pravda, že postav je tu někdy až moc a některé situace, do kterých se dostávají, působí trochu šroubovaně a jako scenáristický kalkul, to ale zase tolik nevadí. Jen je možná škoda, že vyznění je až moc nerealistické a až příliš podsouvá divákům, co si mají myslet a ke komu cítit sympatie. Tip pro milovníky severské legendy, která pořád umí. 

Zajímavost: Na Berlinale získal Kaurismäki Stříbrného medvěda za nejlepší režii.

Český trailer filmu Druhá strana naděje / Toivon tuolla puolen
Dopisy z fronty (Les gardiennes) (středa 15. 7., Prima Max, 20.00 - 22.50 / čtvrtek 16. 7., 14.55 - 17.45)

Plakát filmu Dopisy z fronty / Les gardiennes
© AlloCiné
V našich končinách absolutně neznámé, tři roky staré francouzské válečné drama se u nás nedá sehnat žádnou oficiální cestou a ani se moc nevysílá, což je poměrně škoda. Režisér a spoluscenárista Xavier Beauvois v něm zaujme především tím, že válečnou realitu nahlíží z perspektivy žen, které nebyly na frontě, ale byly nuceny starat se o domácnost. Tím pádem se takřka vyhnul akčním scénám a přednost dal pomalému tempu, rozvíjení vztahů mezi postavami a jejich psychologii a dlouhým záběrům na krásnou krajinu. V závěru pak retrospektivně přidává i mužský pohled, což trochu ruší a výsledný dojem kazí. To se pak dá říct i o zbytečně štědré stopáži, která měla být o něco kratší. V hlavních rolích se objeví velmi dobré Nathalie BayeLaura Smet a Iris Bry, které částečně kompenzují zmíněné nedostatky. Hodně raritní tip.

Zajímavost: Baye a Smet jsou i ve skutečnosti matka s dcerou.

Oficiální trailer filmu Dopisy z fronty / Les gardiennes
Best Man Holiday (The Best Man Holiday) (středa 15. 7., Nova Cinema, 21.45 - 00.10)

Plakát filmu Best Man Holiday / The Best Man Holiday
© Angel UV Codes
Sedm let staré komediální drama je v tuzemsku zcela neznámé a hodnoceno jen průměrně, v zahraničí je na tom ale o dost lépe. A důvod je tentokráte zcela jasný - jde totiž o ryze černošskou záležitost, která v Evropě nemá moc tradici a málokdo ji plně chápe. Režisér a scenárista Malcolm D. Lee se v ní spolehl právě především na celkovou atmosféru, břitký slovní humor, kterému ale zcela porozumí jen hrstka diváků a svižné tempo. Moc naopak nepotěší přílišné množství postav, v jejichž vzájemných vztazích se divák lehko ztratí, ani přetažená stopáž. Klišovitý a předvídatelný příběh naopak tolik nevadí, protože o ten ani moc nejde a k podobným žánrovkám víceméně patří. Nad vodou ale snímek nejvíce drží výtečné obsazení, v němž dostali důvěru Terrence HowardMorris ChestnutMonica CalhounMelissa De Sousa nebo Harold Perrineau Jr.. Tip pro tolerantnější publikum.

Zajímavost: Do některých kin byl film distribuován pod názvem Roasting Chestnuts.

Oficiální trailer filmu Best Man Holiday / The Best Man Holiday
Azurová (Blue) (čtvrtek 16. 7., ČT2, 00.15 - 01.30)

Plakát filmu Azurová / Blue
© Subculture Media
Tři roky starý australský dokument je poněkud alarmující zprávou o naší planetě. Debutující režisérka a scenáristka Karina Holden v něm ohromí nádhernými záběry ze dna oceánu, které ale nejsou úplně veselé a otevřeně ukazují, jak je člověk schopen ničit přírodní krásu. Ty pak prokládá různým spektrem názorů, které je příjemně pestré, a i když divákům trochu podsouvá, co si mají myslet, není to tak zásadní a přece jen jim nechává trochu prostoru pro vlastní názor. Potěšující je i to, že vyznění není úplně skeptické a beznadějné, ale dává důrazně najevo, že ještě vše není ztraceno, je ovšem potřeba zaujmout určité stanovisko a začít konat. Vzhledem ke krátké stopáži naštětí není čas na nepodstatné věci a v kombinaci se svižným tempem dokument uteče poměrně rychle. Jen škoda, že si nevysloužil lepší vysílací čas.

Zajímavost: V tuzemsku byl snímek k vidění na festivalu Jeden svět.

Oficiální trailer filmu Azurová / Blue

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 27. 1. 2023 - 2. 2. 2023
TV tipy: Drsnej Shaft a Abraham Lincoln jsou božští kazišuci Také přelom ledna a února je v televizích spíše ve znamení mnoha repríz, případně takřka neznámých snímků, o nichž toho nejde moc zjistit. Nejlákavějšími tipy tak jsou pravděpodobně komedie Kazišuci a Jsem božská.... čtěte zde
Vydáno: 27.01.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 4. týden
Kinopremiéry: Víly z Inisherinu se ocitají v zajetí dealerovy mysli Jednoznačným tahákem konce ledna v kinech je premiéra čerstvě na devět Oscarů nominovaného komediálního dramatu Víly z Inisherinu. Své diváky by si mohlo najít i uvedení dánské trilogie Dealer, která proslavila Madse Mikkelsena.... čtěte zde
Vydáno: 25.01.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Oscar 2023: nominace na nejlepší filmy roku vyhlášeny
Oscar 2023: nominace na nejlepší filmy roku vyhlášeny Před chvílí byly ohlášeny nominace na 95. ročník udílení cen americké Akademie filmových věd a umění Oscar. Nabízíme vám hlavní přehled nominovaných snímků a tvůrců. čtěte zde
Vydáno: 24.01.2023 15:00 v sekci Novinky | Zprávy
0
Top 20 ČR: 3. týden
Top 20 ČR: Avatar znovu první Ani nová česká komedie Přání k narozeninám nesesadila z trůnu blockbuster Avatar: The Way of the Water, který pošesté za sebou obhájil zlato. čtěte zde
Vydáno: 24.01.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 3. víkend
Box office: Avatar válí dál Druhý díl Avatara je stále bez konkurence a šestý víkend v řadě vládne světovým tržbám a stal se teprve šestým filmem v historii, který překonal hranici dvou miliard. čtěte zde
Vydáno: 23.01.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Willem Dafoe se přidá k remaku Nosferatu (27.01.2023 16:00 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Poker Face (06.01.2023 16:30 v Novinky | Trailery)
- Michael Giacchino natočí Them! (05.01.2023 13:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Indiana Jones a volání osudu (02.12.2022 07:57 v Novinky | Trailery)
- Willem Dafoe je Inside (18.11.2022 13:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: Martin Scorsese slaví 80 (17.11.2022 08:30 v Články | Publicistika)
- Téma: 10 domácích tvůrců nejhorších filmů od roku 1989 (12.11.2022 11:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Těžce zamilovaný Taras Bulba touží po moci a prochází kouzelným parkem (21.10.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Coppolova Megalopolis končí obsazování (05.10.2022 07:39 v Novinky | Zprávy)
- Nový marvelovský seriál Secret Invasion (11.09.2022 11:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Jan Žižka je lovec jelenů (07.09.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Christoph Waltz ve westernu Dead for A Dollar (02.09.2022 14:30 v Novinky | Trailery)
- Andor: prequel Star Wars má nový trailer (02.08.2022 09:45 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Happy Feet tancuje na Velké čínské zdi a je lepší než kdy jindy (22.07.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Stroj času: Ghost Dog: Cesta samuraje se vrací na plátna kin (11.07.2022 12:30 v Recenze | Stroj času)
- Kinopremiéry: Thor nastoupil cestu samuraje a všechno řekl psem (06.07.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Domestik John Wick je muž na pravém místě (01.07.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   03/2023

Babylon
6/10

Scenárista a režisér Damien Chazelle se konečně dočkal a do kin dostal svůj vysněný projekt v podobě monumentální fresky Babylon. Ten v zámoří ovšem finančně propadl a kritickou obec rozdělil. Jak to s ním tedy nakonec je?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu