Celospolečenský režim se pomalu rozvolňuje, v kinech se ale pořád nedají čekat žádné velké blockbustery. I proto je tento týden premiérově hodně slabý a ze čtveřice novinek opravdu žádná zásadně nevyčnívá.
Ledová sezóna: Ztracený poklad (
Norm of the North: King Sized Adventure) (Bontonfilm)
© Kino Pilotů
Koprodukční animované dobrodružství je už třetím dílem série, která není nijak extra úspěšná, pořád se ale tvůrcům zřejmě vyplatí natáčet další pokračování. Režii si zopakovala dvojice
Tim Maltby a
Richard Finn, takže se nedá čekat žádná inovace a nic originálního a nejspíš půjde o jasnou sázku na diváckou jistotu. Ohlasů tedy mnoho není, dá se ale předpokládat, že moc nadšené nebudou, protože jde opravdu o lacinější parafrázi na slavnější hollywoodské kousky. Uvidíme, jak si povede v našich kinech, některé děti ale určitě své rodiče o návštěvě kina přesvědčí. Velmi slabá premiéra týdne.
Synopse: Norm je sice král ledového severu, s jeho majestátností a medvědí hrůzostrašností to ale není tak horké. Naštěstí mu ale nechybí odvaha a dobré srdce, což se mu bude hodit. Na jeho pól se totiž přenese honička za ztraceným pokladem a dávná starobylá památka se shodou náhod ocitne právě v těch jeho nejméně povolaných tlapkách. Norm se pochlapí a slavnostně slíbí, že vzácný artikl vrátí na místo, odkud byl ukraden. To ale ještě neví, pro jak moc těžkou misi se rozhodl.
Český trailer filmu Ledová sezóna: Ztracený poklad / Norm of the North: King Sized Adventure
Raoul Taburin (
Raoul Taburin) (Aerofilms)
© Aerofilms
Dva roky stará francouzská komedie vypadá podle synopse docela pohodově a asi ani nevadí, že nikterak originálně. A právě příběh a možná země původu je to jediné, na co lze diváky lákat, protože režisér
Pierre Godeau není nijak moc známý a jeho tvorbu zná jen pár fajnšmekrů. O něco lepší je to s představitelem hlavní role, jímž je
Benoît Poelvoorde. Ohlasů ani hodnocení zatím není moc, ale jsou poměrně spokojené, takže to vypadá, že před sebou máme příjemnou a nenáročnou žánrovku. I to někdy ke štěstí stačí.
Synopse: Jestli se někdo vyzná v kolech, je to Raoul Taburin (
Benoît Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Teď navíc hrozí, že to bude odhaleno, protože život jeho městečka rozvířil rozšafný pařížský fotograf.
Český trailer filmu Raoul Taburin / Raoul Taburin
Volej mámu! (
Ring Mamma!) (Film Europe)
© Edison Filmhub
Těžko říct, co očekávat od loňské švédské komedie, u níž prakticky neexistují ohlasy ani hodnocení a nestojí za ní žádná známá jména. Režisérkou a scenáristkou je
Lisa Aschan a v hlavní roli se objeví televizí a seriály prozkoušená
Sanna Sundqvist, což příliš diváků nenaláká. Ti se tedy budou muset řídit především zemí původu a synopsí, která tedy nevypadá nijak nápaditě, opět ale platí, že pokud se to podaří, může vzniknout hodně pohodová podívaná. Uvidíme, co na to české publikum.
Synopse: Niki (
Sanna Sundqvist) je pětatřicet let, podle chování bychom jí hádali ale tak o deset méně. Najednou je ale okolnostmi donucena se ohlédnout a zhodnotit všechny své dosavadní vztahy a životní rozhodnutí.
Český trailer filmu Volej mámu! / Ring Mamma!
Můj otec Antonín Kratochvíl (Aerofilms)
© Aerofilms
Světoznámý fotograf
Antonín Kratochvíl je ve světě mnohem slavnější než u nás, proto je dobře, že o něm vznikl dokument. Ten natočila zkušená
Andrea Sedláčková a postavila ho na jeho setkání s dlouho neviděným synem, který si o něm dokonce myslel, že je mrtvý. Oba jsou fotografové, takže mají o čem mluvit, osudy seniora jsou navíc extrémně zajímavé a jako mnoho dalších ho ovlivnily bouřlivé politické události, které naši zemi potkaly. Kdo navíc jeho osobu zná, ví, že je to dost svéráz, takže nudit by se v jeho společnosti opravdu neměl. Hodnocení ani odkazy zatím neexistují a nedá se čekat, že jich po premiéře bude nějaké velké množství. Portrét legendy.
Synopse: Světově uznávaný fotograf
Antonín Kratochvíl je zakládajícím členem legendární fotografické agentury Sedm. Pátrání po jeho minulosti ukazuje dramatické momenty 20. století i ryzí současnosti. Po bouřlivém dětství emigroval z Československa bez svého nenarozeného syna Michaela, který se do své puberty domníval, že jeho otec nežije. Přestože se spolu potkali až v dospělosti, Michael se nakonec stal fotografem a společně fotili nejen v Černobylu.
Originální trailer filmu Můj otec Antonín Kratochvíl