Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 10. 11. 2017 - 16. 11. 2017

TV tipy: Ninjova sestra jede v taxíku, kde cítí vůni ženy

Vydáno: 10.11.2017 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V polovině listopadu neohromí televize žádnou velkou premiérou, ale soustředí se spíš na komornější a méně známé žánrovky, které byly svého času rozporuplně přijaty. Tipem týdne tak je drama Vůně ženy s oscarovým Al Pacinem.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Sestra (pátek 10. 11., ČT art, 22.15 - 23.20)

Plakát filmu  / SestraDevět let staré romantické drama je u nás stále hodně unikátním počinem, který hned tak nebude mít obdoby. Režisér a scenárista Vít Pancíř v něm experimentálním způsobem zadaptoval stejnojmenný román Jáchyma Topola, který sám o sobě není určen pro nenáročného čtenáře. Sympaticky zachoval jeho atmosféru a divákovi sledování vůbec neulehčuje, ba naopak, protože prakticky rezignuje na dialogy, ale vypráví pouze poetickými obrazy a vnitřním monologem hlavního hrdiny. Pomohl si i uhrančivým hudebním doprovodem, za nímž stojí skupina Psí vojáci a pomalejším tempem, v němž vyniká zvláštní křehkost konkrétních okamžiků. V hlavních rolích se objevili minimálně známí Verica Nedeska a Jakub Zich, mezi nimiž to potřebně jiskří. I vzhledem k rozumně krátké stopáži je pro připraveného diváka, který hledá něco trošku jiného, film bez problémů stravitelný. Ti, kteří si chtějí odpočinout, by se pochopitelně měli snímku vyhnout velkým obloukem. Originální tip na páteční večer.

Zajímavost: Natáčení trvalo rok, aby byla zachycena všechna roční období.

Originální trailer filmu Sestra
Metro (Metro) (pátek 10. 11., ČT2, 23.25 - 01.30)

Plakát filmu Metro / MetroRuský katastrofický thriller je sice příběhovou kopií mnoha slavnějších a nákladnějších hollywoodských žánrovek, v lecčems je ale jiný. Režírující Anton Megerdichev totiž v rámci možností klade důraz na realismus a nastalou vyhrocenou situaci se snaží vylíčit co nejdůvěryhodněji, což se mu poměrně daří. Sympatické je též to, že tu absolutně chybí nějaký superhrdina, ale naopak všichni jsou lidé z masa a kostí a samotné Rusko je tu vykresleno jako země, kde instituce a úřady moc nefungují. Nešetří ani velmi solidními efekty a poměrně hutnou atmosférou. Jakýsi lehký dojem autenticity pak dotváří i obsazení u nás neznámými herci. V kontextu toho všeho pak tolerantnější divák asi milerád odpustí i občas dost poznatelný nízký rozpočet, neoriginálnost zápletky, přehnanou délku i notně natahovaný a tuctový závěr. Trochu evropské podívané na páteční noc.

Zajímavost: Speciálně pro potřeby filmařů byl vystavěn stosedmnáctimetrový tunel detailně napodobující podzemní dráhu.

Originální trailer filmu Metro / Metro
Ninja Assassin (Ninja Assassin) (sobota 11. 11., Nova Cinema, 22.25 - 00.10)

Plakát filmu Ninja Assassin / Ninja AssassinZatímco na zahraničních databázích je americko-německý akční krimithriller hodnocen poměrně solidně, na těch našich je na tom o dost hůř. Těžko odhadovat, čím to může být, každopádně režírující James McTeigue se v něm pokusil navázat na zašlou slávu podobných, především asijských žánrovek osmdesátých a devadesátých let, což se mu úplně nepovedlo. Na jednu stranu zachovává poctivou a přiznanou béčkovou atmosféru, kterou doplňuje odpovídající hudbou a hlavně zdařilými akčními sekvencemi, které nešetří krví. Na tu druhou ale pracuje s opravdu hloupým, klišovitým a mnohdy nelogickým příběhem, v němž dialogy postav zoufale nefungují a nudí. V titulních rolích se objeví Rain a Rick Yune, které v těch dalších doplňují třeba Naomie Harris, Joon Lee nebo Ben Miles. Absolutně nenáročná záležitost na sobotní večer.

Zajímavost: Rain neměl s bojovým uměním žádné zkušenosti, vše se naučil za šest měsíců.

Oficiální trailer filmu Ninja Assassin / Ninja Assassin
Jimmy P. (Jimmy P.) (sobota 11. 11., ČT art, 23.05 - 01.00)

Český plakát filmu Jimmy P. / Jimmy P.Nejzásadnějším problémem americko-francouzského dramatu je jeho režisér a spoluscenárista Arnaud Desplechin. Ten sice pracuje s hodně zajímavým a atraktivním příběhem, jenže ho po celou dobu nedokáže stejně atraktivně podat a pouze klouže po povrchu, místo aby se pokusil o mnohovrstevnaté uchopení s nějakým přesahem. Navíc volí hodně opatrné a pomalé tempo, v němž zoufale chybí zapamatovatelnější a silná scéna, o kterou si tento námět úplně říká. Jinak ale nic špatně nedělá a spoléhá se na příjemnou dobovou atmosféru, podmanivou hudbu, jejímž spoluautorem je Howard Shore a excelentní výkony herců v klíčových rolích, jimiž jsou spolehliví Mathieu Amalric a Benicio del Toro. Snímek, jenž jednoznačně promarnil slibný potenciál.

Zajímavost: Film se natáčel v Michiganu a Montaně.

Oficiální trailer filmu Jimmy P. / Jimmy P.
Zvonilka a tvor Netvor (Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast) (neděle 12. 11., Nova, 10.25 - 11.50 / úterý 14. 11., Nova Cinema, 15.25 - 16.45 / středa 15. 11., 05.30 - 06.40)

Plakát filmu Zvonilka a tvor Netvor / Tinker Bell and the Legend of the NeverBeastDobrodružná rodinná animovaná fantasy není nijak originální a příběhem rozhodně nepřekvapí, potěší ale, že je poměrně kvalitní. Režírující Steve Loter vše podřídil těm nejmenším divákům, což znamená, že se mohl opřít o velmi dobrou animaci a technickou stránku, velké množství jednodušších písní, hodně barev a poměrně sympatické hrdinky. Dospělé pak asi nejvíc překvapí to, že zatímco v první polovině ničím nevyniká a navozuje neškodnou a pohodovou atmosféru, v té druhé jako by se utrhl ze řetězu a trochu přitlačí, začne vizuálně experimentovat a dětské publikum malinko (ale opravdu jen malinko) děsit. Vzhledem ke krátké stopáži se navíc nikdo nezačne nudit, takže dojmy budou víceméně pozitivní. Nedělní dopolední zábava pro celou rodinu.

Zajímavost: Hvězdná roklinka a vílí domy jsou inspirovány tureckou Kapadokií.

Český trailer filmu Zvonilka a tvor Netvor / Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast
Taxi (Taxi) (neděle 12. 11., ČT2, 21.50 - 23.15)

Plakát filmu Taxi / TaxiZa rok přesně dvacet let stará akční komedie dodnes patří k tomu nejlepšímu z produkční stáje Luca Bessona, který k ní napsal i scénář. Režírující Gérard Pirès, pro něhož šlo o nejvýraznější počin kariéry, si v ní počínal s lehkostí a od začátku uchvátí svižným a místy až zběsilým tempem, perfektními akčními scénami, celkovou odlehčenou atmosférou, humorem slovním i situačním a krásnými auty. V ústřední roli mu výrazně pomáhá neodolatelný Samy Naceri, vedle kterého určitě nepřehlédnete ani tehdy prakticky neznámou a začínající Marion Cotillard. Potěší též krátká stopáž, během které není čas na zásadní přemýšlení o nelogickém, chvílemi hloupém a nesmyslném ději. Adrenalinový tip na konec týdne.

Zajímavost: Besson napsal scénář za třicet dní.

Originální trailer filmu Taxi / Taxi
Vůně ženy (Scent of a Woman) (pondělí 13. 11., Nova Cinema, 20.00 - 23.00 / úterý 14. 11., 12.15 - 15.10 / středa 15. 11., 11.20 - 14.10)

Plakát filmu Vůně ženy / Scent of a WomanDrama z počátku devadesátých let je jedním z mála hollywoodských remaků evropských (v tomto případě italského) snímků, který může být s originálem srovnáván a možná ho i předčí. Režírující a na Oscara nominovaný Martin Brest v něm dostal k dispozici hodně intimní a civilní příběh, v němž nijak neexhibuje, ale vše podřizuje posmutnělé atmosféře, kterou dokresluje nádherná hudba Thomase Newmana, síle samotného tématu a poselství o kráse pomíjívých životních okamžiků. V ústřední roli naprosto exceluje famózní a po právu Oscarem oceněný Al Pacino, jemuž je důstojným partnerem jindy unylý Chris O'Donnell, jenž zde podal svůj suverénně životní výkon, v jedné ze svých prvních úloh se tu objevil i Philip Seymour Hoffman. Možná, že stopáž i vzhledem k trochu předvídatelnému rozuzlení a zbytečně pomalému tempu mohla být kratší, to je ale jen minimální vada na kráse jinak skoro dokonalého a rezonujícího filmu, jenž se překvapivě zas tak často nevysílá. Jeden z tipů týdne.

Zajímavost: Pacinovi a jeho herecké partnerce Gabrielle Anwar trvalo dva týdny, než perfektně nacvičili tango, scéna se pak natočila za tři dny.

Oficiální trailer filmu Vůně ženy / Scent of a Woman
Manželé z roku II (Les mariés de l’an deux) (pondělí 13. 11., ČT2, 22.40 - 00.15)

Plakát filmu Manželé z roku II / Les mariés de l'an deuxFrancouzsko-italsko-rumunská dobrodružná romantická komedie patří ke klasikám svého žánru a fanoušky rozhodně nezklame. Režisér a scenárista Jean-Paul Rappeneau v ní pracoval s jednoduchým, ale účinným příběhem, který umístil do období francouzské revoluce, z něhož asi vytěžil maximum. Nejenže si pohrál s dobovou atmosférou a výpravou, ale pustil se i do poměrně zdařilé politické satiry, která nikomu nestraní a “rovnoměrně“ zesměšňuje všechny důležité strany oné revoluce. Vše navíc natočil ve svižném tempu, odlehčeně a s nadhledem, takže slovní i situační humor fungují perfektně, k tomu se ještě přidávají bravurní a nápadité akční scény. Vrcholem pak je obsazení titulních rolí, které byly svěřeny Jeanu-Paulu Belmondovi a Marlene Jobert, mezi nimiž vládne až unikátní chemie, a kteří snímku dodávají trochu jiný rozměr. Nijak originální, ale zábavná podívaná, která zpříjemní pondělní večer.

Zajímavost: Autor psal scénář celé dva roky.

Originální trailer filmu Manželé z roku II / Les mariés de l’an deux
London (London) (úterý 14. 11., Nova Cinema, 22.05 - 23.50 / čtvrtek 16. 11., 00.35 - 02.15)

Plakát filmu London / LondonBritsko-americké romantické drama se těší slušnému hodnocení a skrývá v sobě potenciál, který ale nebyl úplně využit. Debutující a dodnes skoro neznámý režisér a scenárista Hunter Richards si v něm totiž tzv. ukousl příliš velké sousto a chtěl toho zachytit tolik, že ve výsledku zůstal na půli cesty. Na jednu stranu se nebojí zběsilé atmosféry nočních klubů, řízného soundtracku, nápaditých a efektních kamerových hrátek, zajímavého nápadu, kdy se část děje odehrává na uzavřené toaletě a odbíhá jen pomocí flashbacků, a hodně vtipných a zapamatovatelných hlášek a momentů. Na tu druhou se ovšem pokusil o filozofování a moralizování v podobě rádoby vznešených dialogů, které pronášejí postavy z vyšší společnosti, čímž vlastně sám sebe odsoudil do laciné pozice pozéra, což působí trochu směšně a hlavně je to škoda, protože v těchto chvílích film ztrácí atraktivitu a tempo. Výsledku pak nepřidá ani zbytečně romantický a sladkobolný závěr. V hlavních rolích se objeví spolehliví Chris Evans, Jessica Biel, Louis C.K., Isla Fisher a Paula Patton, zvláštní pozornost pak zaslouží Jason Statham v jedné z mála neakčních úloh. Nedotažená žánrovka.

Zajímavost: Celé natáčení probíhalo v New Yorku.

Oficiální trailer filmu London / London
Práče (středa 15. 11., Prima Max, 16.40 - 18.10)

Plakát filmu  / PráčeČeskoslovenské rodinné válečné drama zůstává ve filmografii režiséra a scenáristy Karla Kachyni ve stínu mnohem známějších počinů, což je trošku škoda, i když je trošku horší. Tvůrce si tu vůbec poprvé vyzkoušel své oblíbené téma nahlížení na hrůzné události pohledem nevinného dítěte a poměrně se mu podařilo diváka tímto postupem zaujmout, ačkoli tento snímek je na rozdíl od těch pozdějších opravdu určen i dětem. To tedy znamená, že atmosféra je ještě odlehčená a válka se tu děje jen tak mimochodem, přičemž důraz je kladen na silné vlastenectví a význam dospělých vzorů v životě. Zcela klíčové tak bylo obsazení dětských rolí, které se povedlo, neboť Michal Koblic i Marie Magdolenová jsou vynikající a přirození a s dospělými herci, mezi něž patří třeba Vladimír Menšík, Gustav Valach nebo Stanislav Remunda, bez problému kooperují. Z časového odstupu tak kvalitu díla snižuje snad jen to, že režie je víceméně rutinní, poselství není tak silné a téma není zcela vytěžené. Tuzemská klasika.

Zajímavost: Ačkoli se děj odehrává na východní frontě, ani jednou nezazní oslovení “soudruhu“.

Ukázka z filmu PráčeNÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 23. týden
Kinopremiéry: Transformers probudili kostlivce Těžko odhadovat, na jakou novinku nalákat v tomto týdnu do kin tuzemského diváka. Mainstream totiž zastupují noví Transformers, jejichž slávu odvál čas a kingovský horor Kostlivec, který je dle všeho vesměs průměrný. čtěte zde
Vydáno: 07.06.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 22. TÝDEN
TOP 20 ČR: Spider-Man jde do čela V Česku měl premiéru animovaný superhrdinský snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy, který se dostal do vedení tuzemského žebříčku návštěvnosti za uplynulý víkend. čtěte zde
Vydáno: 06.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
FUBAR 7/10
TV recenze: Arnold Schwarzenegger je zpátky v seriálu FUBAR Arnold Schwarzenegger je zpátky. Legendární akční ikona se vrací, tentokrát jako tajný agent Luke Brunner v komediálním akčním seriálu FUBAR. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 12:30 v sekci Recenze
0
Box office: 22. týden
Box office: Spider-Man měl hvězdný otvírák Animovaný snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy podle očekávání předčil všechna očekávání a jeho hvězdný otvírák je druhým letošním nejlepším výsledkem. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 10: Sam Raimi
Top 10: Sam Raimi Sam Raimi patří mezi moderní klasiky nejen hororového žánru. V následujícím článku si představíme reprezentativní desítku jeho filmů. čtěte zde
Vydáno: 04.06.2023 10:30 v sekci Články | Žebříčky
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Mladí milenci se rychle a zběsile znovu zamilují (17.05.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Assassination nabírá hvězdné obsazení (16.05.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)
- První trailer: Meg 2: Příkop (09.05.2023 11:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: 10+1 nejočekávanějších filmů roku 2023 (20.04.2023 15:00 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Invalida se bojí, že jeho základní instinkt vypustí smrtelné zlo (19.04.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Nelítostný souboj 2 je na cestě (04.04.2023 12:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Venom vzpomíná na Manhattan a hledá temnou hvězdu (31.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Přenašeč Spider-Man jede daleko od domova poslední závod, v němž chce vždycky zvítězit (24.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Egypťan Sinuhet vyšel na denní světlo a začal dělat chyby (03.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Oklamaní a pokoření Prvok, Šampón, Tečka a Karel prožívají lepší časy (24.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 1. část (18.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Příchozí následník bojuje u Thermopyl a je ďábelsky váš (17.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Hugh Hudson (11.02.2023 06:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Generála Eisenhowera čeká na sv. Valentýna smrt ve tmě (10.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla (01.02.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Chůvák má smůlu, protože se na bílý bílý den ocitl v údolí smrti (13.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Old Shatterhand bojuje s prázdnotou a kreslí portrét dívky v plamenech (06.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Velký lov na nacisty se vrací (05.01.2023 09:30 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   22/2023

Spider-Man: Napříč paralelními světy
8/10

Pokračování Oscarem oceněného animovaného komiksového filmu je opět gejzírem představivosti, nápaditosti a audiovizuálního obžerství. Jedná se však jen o polovinu příběhu, jehož vyvrcholení se dočkáme až v březnu příštího roku.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu