Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Nymfomanka ví, jak si hrát s Legem

BD a DVD tipy: Nymfomanka ví, jak si hrát s Legem

Vydáno: 20.06.2014 12:30 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

BD a DVD tipy tentokrát doporučují pouhé tři filmy (z toho jeden rozdělený pro svou délku vejpůl), které by ale neměly uniknout vaší pozornost. Do obchodů se dostávají především obě části Nymfomanky za příznivou cenu.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
LEGO® příběh (The Lego Movie) (Magic Box)
BD obal filmu LEGO® příběh /
LEGO® příběh není jenom jedním z nejlepších animovaných filmů 21. století, ale i jedním z nejlepších snímků uvedených letos v kinech, a to nehledě na jakoukoliv klasifikaci (hraný/animovaný/dokumentární...). Dvojice tvůrců Phil Lord a Chris Miller již svým debutovým celovečerním počinem Zataženo, občas trakaře prokázala, že umí pobavit nejenom dětského diváka přívalem precizně načasovaných a skvěle vypointovaných groteskních gagů, ale že nezapomíná ani na dospělého či kritického diváka. Pro toho je určena velká řada odkazů na jiná umělecká díla, podvracení vývojových vzorců vyprávění, výsměšná nápodoba žánrových konvencí i satirický meta-rozměr (časté brechtovské zcizováky), jímž se dává najevo, že jde o film. V LEGO® příběhu svou poetiku dotáhli k dokonalosti, akorát se jejich pozornost nezaměřila na katastrofické dobrodružné podívané, ale na schematičnost blockbusterů, z nichž si utahují - stejně jako z celého společenského zřízení.

Bonus (BD): Komentář tvůrců a herců; LEGO kraťasy: Batman - opravdový umělec (1:02 min.), Michelangelo a Lincoln: History Cops (1:21 min.), Enter The Ninjago (2:03 min.); Ze zákulisí: Oživování Lega (12:36 min.), Úvod Michaela Fullera (0:49 min.), Stavění dvoupatrového gauče (3:53 min.), Stavění Emmetova auta (2:55 min.), Úvod Adama Ryana (0:41 min.), Digitální dvoupatrový gauč (2:01 min.), Digitální Emmetovo auto (1:51 min.), Příběhy od týmu, který má na starost příběh (4:02 min.); Fanouškovské filmy (3:51 min.), Nepovedené scény (2:33 min.); Promo materiál (3:51 min.); Zkušební záběr (0:55 min.); Vystřižené scény (3:20 min).
Bonus (DVD): Distributor neposkytl informace o bonusové výbavě disku.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, portugalsky, rumunsky, rusky, slovensky, ukrajinsky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky. 

Titulky (BD): české, anglické, bulharské, estonské, chorvatské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, ruské, slovenské, slovinské, srbské.
Titulky (DVD): české...

Doporučená cena: 399 Kč (DVD), 599 Kč (2D BD), 699 Kč (2D a 3D BD).

V obchodech od 18. června 2014. Koupit na Bontonland.cz

Bonus z BD LEGO® příběh - upoutávka na History Cops.

Nymfomanka, část I. (Nymph()maniac: Volume I) (Aerofilms/Levné knihy)

DVD obal filmu Nymfomanka / NymphomaniacZavršení trilogie Deprese u nás stejně jako předchozí části (Antikrist, Melancholia) vychází pouze na DVD. Přicházíme tím o vysokodefiniční obraz a zvuk, který ale stejně vzhledem k lo-fi estetice Trierových filmů působil nepatřičně, a o bonusové materiály, které ale tentokrát nejsou žádnou výhrou, jelikož na zahraničních edicích sestávají z již dříve dostupných rozhovorů. Na druhou stranu je omezení na síť Levných knih, do kterých jsou oba díly distribuovány, výhodné cenou, která je pro obě části stanovena na necelou sto korunu (dohromady tedy 198,- za dva filmy). Je ale obtížné si oba díly představit jako funkční celek, protože jsou od sebe velmi odlíšné: "jednička" je nespolehlivě odvyprávěná hra, která přebírá postupy a konvence z jiných uměleckých děl a jiných médií, ale není u ní ještě zcela jasné, jestli to blbnutí má nějaký význam.

Bonus (DVD): Film je distribuován bez bonusů.
Obraz (DVD):  16:9 / 2.35:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky.
Titulky (DVD): české.
Doporučená cena: 99 Kč (DVD).

V obchodech od 18. června  2014.

Rozhovor s představitelkou nymfomanky Stacy Martin.

Nymfomanka, část II. (Nymph()maniac: Volume II) (Aerofilms/Levné knihy)

DVD obal filmu Nymfomanka / NymphomaniacZato "dvojka" je mnohem přímočarejší dílo, které už nemate diváka nespolehlivými pasážemi a nemá styl založený na střídání dvou různých poetik z předchozích Trierových trilogií, tj. o Zlatosrdečce (pod vlivem Dogma 95) a Americké (stylizovanost a její narušování pod brechtovským vlivem). Namísto toho ale uštědří ránu svou významovou komplexností a záměrnou nejednoznačností patrnou na dvojím epilogu, kdy není jisté, jestli oba snímky zastávají spíše liberální východisko blízké sociálnímu konstruktivismu, nebo jsou naopak obhajobou pudovosti, které by se člověk neměl vzdávat. A vedle společenského přesahu je možné obě části chápat jako metafilm o tvorbě fikčních děl a polemiku autora se sebou, což umožňuje velká řada narážek na jeho předchozí počiny i na rodinnou historii a mediální image. Označení "Edice náročného diváka" je tak na místě, i když jde o "pouhé" kinoverze.

Bonus (DVD): Film je distribuován bez bonusů.
Obraz (DVD):  16:9 / 2.35:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky.
Titulky (DVD): české.
Doporučená cena: 99 Kč (DVD).

V obchodech od 18. června  2014.

Rozhovor s představitelkou nymfomanky Charlotte Gainsbourg. 

Památkáři (The Monuments Men) (Bonton)
BD obal filmu Památkáři /

Památkáři měli odloženou premiéru (z konce minulého roku na začátek tohoto), což nikdy nevěstí nic dobrého. Zvlášť když se zprvu zdálo, že půjde o ambiciózní snímek, který bude usilovat o Oscary. Nakonec se ale použila univerzální formule ohledně potřeby více času kvůli náročné postprodukci - a k ní se přidalo překvapivě sebekritické (či spíše vysoká očekávání tlumící) vyjádření režiséra a zároveň jednoho z herců George Clooneyho, že jde o zábavnou, nikoliv náročnou podívanou. Diváci doufající v Dobrou noc a hodně štěstí či Den zrady budou zklamáni, ale komu se zamlouvala pocta klasickým hollywoodským screwballovým komediím Tvrdé palice a přál by si jejich kombinaci s evropskými vzory, bude s Památkáři nadprůměrně spokojen. Nekonvenční válečná týmovka, ve které se tým rozpadá a znovu schází a která nekončí spolu s válkou, má sice pomalejší tempo a dává až příliš na odiv svou oslavu kultury jako součásti národního i historického dědictví, ale patří mezi nadprůměrná díla.

Bonus (BD): Vystřižené scény (2x, cca. 2 min.); Jejich vlastními slovy (12:12 min.); Žena mezi Památkáři (4:24 min.); Složení jednotky (7:54 min.); Mise George Clooneyho (5:10 min.).
Bonus (DVD): Složení jednotky (7:54 min.); Mise George Clooneyho (5:10 min.).

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master anglický; 5. 1 česky, španělsky, kastilsky, japonsky, portugalsky, maďarsky, thajsky, turecky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5. 1 anglicky, česky, rusky, ukrajinsky; Dolby Digital 5.+ polsky (voice-over). 

Titulky (BD):
 české, anglické, španělské, kastilské, japonské, portugalské, arabské, bulharské, čínské, chorvatské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, indonéské, korejské, malajské, mandarínské, polské, rumunské, srbské, slovinské, thajské, turecké, vietnamské.
Titulky (DVD): české, anglické, ruské, estonské, litevské, lotyšské, polské, ukrajinské.


Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD).

V obchodech od 18. června  2014. Koupit na Bontonland.cz

B-Roll z natáčení filmu Památkáři (2014).
 
Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nabarvené ptáče 6/10
Recenze: Je Nabarvené ptáče bílou vránou mezi českými filmy? Adaptace kontroverzního románu reprezentovala tuzemskou kinematografii v hlavní soutěži benátského festivalu. O počinu Václava Marhoula, který vzbuzuje rozporuplné reakce, se tím pádem hodně mluví. Jak to s ním tedy dopadlo? čtěte zde
Vydáno: 16.09.2019 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 37. víkend
Box office: druhé To je znovu první Horor To Kapitola 2 obhájil první místo z minulého víkendu. Hvězdný debut zaznamenalo drama Zlatokopky, naopak drama Stehlík propadlo. čtěte zde
Vydáno: 16.09.2019 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Slavné filmové propadáky
Téma: (ne)slavné filmové propadáky Hollywoodská továrna na sny přináší na svět kromě omračujících trháků také jejich opak. Následující článek vám představí nejznámější (ne)slavné hollywoodské propadáky. čtěte zde
Vydáno: 14.09.2019 14:00 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy:13. 9. 2019 - 19. 9. 2019
TV tipy: Hastrman, Jackie a Viktor Frankenstein jsou zoufalci Září se přehouplo do druhé poloviny, televizní programy ale stále připomínají vrcholící léto, protože novinek je jen málo a přednost dostávají osvědčené reprízy. Nejvíce tak zaujme premiérové zařazení tuzemského Hastrmana.... čtěte zde
Vydáno: 13.09.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 37. týden
Kinopremiéry: Zlatokopky si na panství Downton oblékají krásné šaty a hledají nabarvené ptáče Ve druhém zářijovém týdnu odstartuje v kinech především domácí událost dekády, kterou je drama Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Nejvyšší příčky žebříčků návštěvnosti bude ale atakovat spíše jeho konkurence. čtěte zde
Vydáno: 11.09.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- George Clooney natočí sci-fi Good Morning, Midnight (25.06.2019 08:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Pistolník Johnny Cash se ocitl na jatkách č. 5, kde bojoval o Hedvábnou stezku (17.05.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Kde najít fantastická zvířata, tátovu volhu a památkáře? (22.03.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Catch-22: první trailer komediální válečné minisérie (12.02.2019 09:51 v Novinky | Trailery)
- Box Office: LEGO® příběh 2 není až tak boží (11.02.2019 07:30 v Komentáře | Box office)
- Recenze: LEGO® příběh 2 hravě tematizuje sourozenecké konflikty (09.02.2019 14:06 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Potomek Marie, královny skotské si na střeše žije svůj LEGO příběh (06.02.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 10: Nejlepší kameramani pracující v současném Hollywoodu (19.01.2019 18:30 v Články | Publicistika)
- Téma: Zlatý glóbus část 2: 1981-2017 (16.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Aquaman a Spider-Man se ocitají v paralelních světech (12.12.2018 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Spider-Man: Paralelní světy – ráj geeků, kdy jeden pavoučí muž nestačí (30.11.2018 12:12 v Recenze | Premiéry)
- LEGO příběh 2: kostičky se vrací v prvním traileru (20.11.2018 17:55 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Jack staví dům, v němž se zrodily hvězdy Venom a Toman (03.10.2018 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- V plánu je ženský spin-off 21 Jump Street (02.10.2018 18:51 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Thriller Jack staví dům je uměleckou autoterapií Larse von Triera (02.10.2018 13:00 v Recenze | Premiéry)
- Nicolas Cage bude Spider-Man (06.07.2018 11:15 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   37/2019

Nabarvené ptáče
6/10

Adaptace kontroverzního románu reprezentovala tuzemskou kinematografii v hlavní soutěži benátského festivalu. O počinu Václava Marhoula, který vzbuzuje rozporuplné reakce, se tím pádem hodně mluví. Jak to s ním tedy dopadlo?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver