Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 37. týden

Kinopremiéry: Krásné bytosti si pořídily vstupenku do ráje

Vydáno: 14.09.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Universal

Ačkoli v tomto týdnu startuje v poslední době netradičně osm premiér, žádná z nich není vysloveným lákadlem a potenciálním hybatelem čelních míst žebříčků návštěvnosti. Divácky nejatraktivnější se jeví komedie Vstupenka do ráje.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Vstupenka do ráje (Ticket to Paradise) (CinemArt)

Český plakát filmu Vstupenka do ráje / Ticket to Paradise
© Cinemax
Největším diváckým lákadlem romantické komedie, jejíž synopse vypadá dost tuctově, je hvězdné obsazení ústředního páru. Ten si zahráli George Clooney a Julia Roberts, vedle nichž už se nikdo slavný neobjeví. Jelikož ani relativně zkušený režisér a ještě zkušenější scenárista Ol Parker není tak známým jménem, je jasné, že distributoři spoléhají jen a pouze na hvězdný status obou účastníků. Reakce ani komentáře zatím prakticky neexistují, nedá se ale očekávat žádná zásadní událost, přinejlepším jen příjemná žánrová oddechovka. Premiéra týdne.

Synopse: Lily (Kaitlyn Dever) trávila dovolenou na Bali, kde se zamilovala a svým rodičům oznámila, že se bude vdávat. To je ovšem pro Davida (George Clooney) a Georgii (Julia Roberts) dost šokující, protože úplně totéž se před devatenácti lety stalo jim. Před čtrnácti lety se ale rozvedli a od té doby se snaží jeden druhému vyhýbat, protože každé jejich shledání končí bouřlivou hádkou. Teď jsou ale nuceni spolupracovat, protože své dceři musí domluvit a od sňatku s podnikavým domorodcem ji odradit.Co když ale i mezi nimi znovu vzplane stará vášeň?

Zajímavost: I když se snímek odehrává na Bali, natáčen byl v australském Queenslandu.

Oficiální český trailer filmu Vstupenka do ráje / Ticket to Paradise
Moonage Daydream (Moonage Daydream) (CinemArt)

Český plakát filmu Moonage Daydream / Moonage Daydream
© DK Teplice
Po šesti letech od smrti legendárního Davida Bowieho se do kin dostává poměrně unikátní dokument, v němž protřelý režisér a scenárista Brett Morgen dostal od správců pozůstalosti přístup do archivů, kde našel velké množství nikdy nepublikovaných záznamů z vystoupení nebo raritní obrázky z jeho soukromí. Podle distributora navíc nejde o klasický portrét, v němž známí a rodina vzpomínají, ale o medailon, v němž umělec vzpomíná a připomíná sám sebe. Nemnoho dostupných ohlasů je vesměs nadšených, takže to vypadá, že fanoušci legendy by měli být spokojeni.

Synopse: Více než padesát let ovlivňoval David Bowie svět svou hudbou, životním stylem a názory, které často svou dobu předbíhaly. V roce 2018 umožnili správci jeho pozůstalosti přístup do jeho archivu, v němž se našly dosud neviděné záběry z jeho soukromí, nepublikované záznamy z vystoupení, sbírky obrazů, které namaloval, jeho poezie a různé audionahrávky. A o tom všem vznikl tento dokument.

Zajímavost: Tvůrce se bohatým archivem probíral čtyři roky.

Oficiální trailer filmu Moonage Daydream / Moonage Daydream
Krásné bytosti (Berdreymi) (Artcam Films)

Český plakát filmu Krásné bytosti / Berdreymi
© CSFD
Severská dramata jsou v našich končinách stále populární, možná i proto míří do kin další, které je koprodukční, převážně ale islandské. Na rozdíl od ostatních by ale nemělo jít o temnou detektivku, ale o sociální drama o dospívání. A právě země původu a samotná tematika jsou těmi největšími diváckými lákadly, protože režisérem a scenáristou je jen minimálně známý Guðmundur Arnar Guðmundsson, který do hlavních rolí obsadil dětské a málo povědomé herce. Ohlasů je opět naprosté minimum, platí ale, že jsou vesměs více než spokojené. Severská premiéra.

Synopse: Čtrnáctiletý Balli (Áskell Einar Pálmason) je outsider z rozvrácené rodiny. Ve škole je obětí šikany a marně hledá nějakou oporu. Vše se změní v momentě, kdy potkává skupinku tří problematických teenagerů, kteří ho nečekaně přijmou mezi sebe. Parta, v níž dominují násilnický Konni (Viktor Benóný Benediktsson) a inteligentní Addi (Birgir Dagur Bjarkason), nabídne Ballimu druhý domov.

Český trailer filmu Krásné bytosti / Berdeymi
Exhibition on Screen: Raffael odhalen (Exhibition on Screen: Raphael Revealed) (Pannonia Ent.)

Český plakát filmu Exhibition on Screen: Raphael odhalen / Exhibition on Screen: Raphael Revealed
© CSFD
V rámci nepravidelného cyklu Umění v kině přichází britský dokument, který diváky provede unikátní výstavou uspořádanou k výročí pěti set let od úmrtí Raffaela Santiho, která se konala před dvěma lety v Římě. Režie se chopil Phil Grabsky, který má s podobnými záležitostmi dost zkušeností, takže ti, kteří už něco z tohoto cyklu viděli, přesně vědí, co očekávat. Premiéra pro milovníky umění.

Synopse: V roce 2020 se v Římě při příležitosti pětistého výročí smrti Raffaela Santiho konala největší výstava jeho tvorby všech dob. S více než dvěma sty malbami a kresbami zapůjčenými z různých koutů světa umožňuje tato výstava unikátní možnost vidět šíři umělcových dovedností, kreativity a vynalézavosti.

 

Český trailer filmu Exhibition on Screen: Raffael odhalen / Exhibition on Screen: Raphael Revealed
Tichá země (Cicha ziemia) (Balkanfilm)

Český plakát filmu Tichá země / Cichia ziemia
© CSFD
Ačkoliv jméno distributora evokuje kinematografii z úplně jiné oblasti, další premiérou je polsko-česko-italské drama, na které se divák bude lákat jen těžko. Ze synopse totiž není moc jasné, co očekávat, protože ta je dost tajemná a může být pojata jakkoliv. Režií a scénářem celovečerně debutuje Aga Woszczynska, která do hlavních rolí obsadila samé pro tuzemské publikum neznámé tváře s výjimkou Jeana-Marca Barra. Hodnocení, kterých opět není příliš, se udržují někde kolem lehkého nadprůměru, takže se zdá, že půjde o solidní, avšak zapomenutelný počin.

Synopse: Mladý polský pár si pronajal na slunném italském ostrově prázdninový dům s bazénem. Bazén je ale prázdný a stává se terčem nespokojenosti obou rekreantů. I když vědí, že ostrov čelí nedostatku vody, žádají provozovatele o okamžitou nápravu. Najatý cizinec, který se má o vše postarat, u nich ale vzbudí značnou nedůvěru a pocit nebezpečí.

Originální trailer filmu Tichá země / Cicha ziemia
Slovo (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Slovo
© CSFD
Na letošním karlovarském festivalu se o tuzemském dramatu poměrně dost mluvilo a ozývala se na něj z určitých stran relativní chvála. Režisérka a scenáristka Beata Parkanová si dokonce odnesla cenu za režii, představitel hlavní role Martin Finger byl za svůj výkon taktéž oceněn. Nyní se tedy snímek reflektující zásadní rok 1968 dostává do širší distribuce a uvidíme, jak si v ní povede a kolik dokáže zaujmout náročnějších diváků. V dalších rolích se pak představí Jenovéfa BokováGabriela MikulkováOndřej SokolBoleslav Polívka nebo Vladimír Polívka. Zajímavá, avšak nevyzpytatelná tuzemská premiéra.

Synopse: Václav (Martin Finger) a Věra (Gabriela Mikulková) jsou manželé, kteří si slíbili, že budou stát vždy při sobě a nikdy nepřekročí své morální hranice. Doba kolem roku 1968 ale jejich vzájemný slib prověří až nečekaným způsobem.

Zajímavost: Autorku inspiroval příběh jejích vlastních rodičů.

Originální trailer filmu Slovo
Ucho (NFA)

Plakát filmu  / Ucho
© CSFD
Jeden z nejzásadnějších a nejlegendárnějších snímků československé kinematografie se konečně dočkal restaurované verze, která byla poprvé uvedena na letošním karlovarském festivalu a nyní si ji můžou zájemci vychutnat v širší distribuci. Režírující Karel Kachyňa, který společně se svým tehdejším tradičním spolupracovníkem Janem Procházkou napsal i scénář, v něm natočil naprosto fascinující paranoidní thriller, který otevřeně odkryl praktiky tehdejšího režimu a pochopitelně tak musel skončit v trezoru. Hlavní roli navíc obsadil tehdy manželský pár Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová. Při znalosti toho, že to, co se v příběhu děje, se o pár let později stalo i komunisty nenáviděnému Procházkovi, až mrazí. Obnovená premiéra tuzemské legendy.

Synopse: Ministerský náměstek (Radoslav Brzobohatý) se svou ženou (Jiřina Bohdalová) už si na neustálé špehování zvykli. Jednou se ale vrací z vládní recepce, na kterou byli oba pozváni a po návratu domů propadají panice. Vydedukují si totiž že muži hrozí zatčení kvůli kritické zprávě, na níž se podílel.

Zajímavost: Film byl v kinech uveden až v roce 1990, ihned po dokončení putoval do trezoru.

Trailer restaurované verze filmu Ucho
Good Old Czechs (Pilot Films)

Plakát filmu  / Good Old Czechs
© CSFD
Česko-slovenský dokument je naprosto unikátní a potěší milovníky historie a letectví. Režisér a spoluscenárista Tomáš Bojar ho sestavil výhradně z dobových archivních záběrů československých letců sloužících v britské jednotce RAF a nechal ho vyprávět dva přímé účastníky bojů. Navíc je jejich vyprávění zachyceno v přítomném čase, což by divácký zážitek mělo o dost zatraktivnit a umocnit. Ohlasy zatím neexistují a nedá se čekat, že by se to po uvedení nějak zásadně změnilo, nicméně ty stejně nebudou podstatné, protože tohle je záležitost pro specifické publikum. Premiéra pro fajnšmekry.

Synopse: Čeští letci RAF ušli v bojích druhé světové války dlouhou cestu z Prahy přes Francii, bitvu o Británii a východní frontu zpět do osvobozené Prahy. Jejich putování je možné nyní vidět očima několika hrdinů, jako by se odehrávalo v reálném čase.

Originální trailer filmu Good Old Czechs

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
John Wick 4 8/10
Recenze: Nekompromisní John Wick počtvrté a nejlépe? Počtvrté na plátna kin přichází John Wick, který před devíti lety částečně resuscitoval celý akční žánr. Od té doby ušel dlouho cestu a jeho tvůrci dostávali čím dál větší rozpočet. Jak tedy Kapitola 4 dopadla?... čtěte zde
Vydáno: 23.03.2023 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 12. týden
Kinopremiéry: Buď chlap s Johnem Wickem! První jarní týden chystá frontální útok v kinech nekompromisní čtvrtý díl akční série John Wick. Je ale dost možné, že i on se bude muset sklonit, neboť divácky mu bude výrazně konkurovat česká komedie Buď chlap!.... čtěte zde
Vydáno: 22.03.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 11. týden
Top 20 ČR: Bastardi složili Shazama V Česku zvítězili v souboji novinek domácí Bastardi, kteří složili reparát a přeskočili amerického Shazama i hněv bohů. čtěte zde
Vydáno: 21.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 11. víkend
Box office: Shazam zklamal Novinka Shazam! Hněv bohů, pokračování čtyři roky starého Shazama!, sice otevřela na prvním místě, ale zůstala daleko za očekáváním. čtěte zde
Vydáno: 20.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Služka 6/10
Recenze: Drama Služka je skromnější, ale na slovensko-české poměry trochu jiné drama Slovensko-české historické drama Služka z období konce monarchie neútočí dle obsazení na přední místa žebříčků návštěvnosti, ale pokouší se diváky zaujmout trochu jinak. Jak moc se to režisérce Marianě Čengel Solčanské... čtěte zde
Vydáno: 19.03.2023 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Železný stisk Spider-Mana je mimořádnou událostí (17.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Bastard Shazam se služkou skládají reparát, který se mění ve velké nic (15.03.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Generála Eisenhowera čeká na sv. Valentýna smrt ve tmě (10.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Old Shatterhand bojuje s prázdnotou a kreslí portrét dívky v plamenech (06.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Box office: Black Panther znovu vítězí (05.12.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Kinopremiéry: Když srdce dubu promluvilo, přišla láska (30.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box office: Den díkuvzdání ve znamení Black Panthera (28.11.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Téma: Top 10: čeští režiséři po roce 1989 (26.11.2022 14:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Temné síly hledají cestu zpátky a mají srdce na dlani (25.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Fabelmanovi vypráví vánoční příběh z divnosvěta (23.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Black Panther zůstal první (22.11.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box offixe: Black Panther bez konkurence (21.11.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Black Panther triumfoval (15.11.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: Black Panther se vrací (14.11.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Kinopremiéry: Hranice lásky hledejte v Rimini (02.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Mamánek sesadil Adama (01.11.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Vstupenka do ráje je jen nablýskanější verzí devadesátkových romantických komedií (31.10.2022 12:30 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   12/2023

John Wick: Kapitola 4
8/10

Počtvrté na plátna kin přichází John Wick, který před devíti lety částečně resuscitoval celý akční žánr. Od té doby ušel dlouho cestu a jeho tvůrci dostávali čím dál větší rozpočet. Jak tedy Kapitola 4 dopadla?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu