Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 23. 8. 2013 - 29. 8. 2013

TV tipy: Akční výplachy i náročnější dramata

Vydáno: 23.08.2013 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

V posledním prázdninovém týdnu se v televizi můžete těšit na různorodou směsici filmů všech žánrů. Náročnější divák může zvolit méně známá vztahová dramata, ten méně náročný zase akční výplachy typu G.I. Joe nebo Armageddon.

SDÍLET:    
G.I. Joe (G.I. Joe: The Rise of Cobra) (sobota 24. 8., Nova, 20.20 - 22.30)

Plakát filmu G.I. Joe / G.I. Joe: The Rise of CobraAkční snímek založený na sérii plastových hraček je jedním velkým dobrodružstvím a tzv. výplachem. To znamená, že postavy nemají hloubku, logika si vzala volno a celá zápletka je přitažená za vlasy. Jenže režírující Stephen Sommers vsadil velmi správně na tzv. první signální a divákovi naservíroval zdařilou akci, hodně výbuchů, charismatické Dennise Quaida a Channinga Tatuma a sexy Siennu Miller a Rachel Nichols. Jen ty triky možná mohly být lepší.

Synopse: G.I. Joe je organizace, která disponuje nejmodernější technologií a těmi nejpovolanějšími lidmi a dohlíží na bezpečnost celého světa. V jejím hledáčku se aktuálně ocitá zbrojařská firma Destro a také tajemná organizace Kobra, jejíž aktivity vedou svět do chaosu. Situace je o to horší, že tento spolek je skoro stejně vybaven jako G.I. Joe. 

Zajímavost: Klíčová akční scéna v podobě zběsilé automobilové honičky byla natáčena v Praze.

Oficiální trailer filmu G.I. Joe / G.I. Joe: The Rise of Cobra

Mezi cizinci (Between Strangers) (sobota 24. 8., Nova Cinema, 23.50 - 01.35)

Plakát filmu Mezi cizinci / Between StrangersNenápadné kanadsko-italské drama sází na realističnost, propracované postavy a výborný scénář. Režírující Edoardo Ponti se mohl opřít i o výtečné obsazení, jemuž dominuje legendární Sophia Loren, vedle které se mimo jiné objeví i Pete Postlethwaite, Mira Sorvino nebo Deborah Kara Unger. Na škodu budiž to, že příběh může někomu přijít ne úplně zajímavý a vykalkulovaný a příliš pomalé tempo.

Synopse: Olivia (Sophia Loren) celé roky tajně kreslí a svou cestu pomalu nachází k dceři, kterou její otec donutil k potratu. Natalia (Mira Sorvino) je fotografka, která se vrací ke své první titulní straně a pátrá po osudech Angolanky, jíž na ní zachytila. Violoncellistka Catherine (Deborah Kara Unger) zase touží po pomstě svému otci, jehož viní ze smrti matky. Životy těchto tří žen se brzy osudově protnou. 

Zajímavost: Ponti je i autorem scénáře.

Originální trailer filmu Mezi cizinci / Between Strangers

Zabijáci (The Killers) (neděle 25. 8., ČT2, 12.10 - 13.45)

Plakát filmu Zabijáci / The KillersNa čtyři Oscary nominované noirové drama potěší hlavně všechny fanoušky žánru. Adaptace povídky Ernesta Hemingwaye se může pyšnit nádhernou černobílou kamerou, s tím souvisejícím pohrávaním se světlem a stínem, temnou atmosférou a také zajímavým a nelineárním scénářem, který vše oživuje. V hlavních rolích se objevují charismatický Burt Lancaster a krásná a sexy Ava Gardner. Škoda jen, že režisér Robert Siodmak neodvyprávěl vše o něco svěžeji a místy je hodně rozvláčný.

Synopse: Dva zabijáci přepadnou malé městečko a zabijí obsluhujícího benzinové stanice, který je očekával. Vyšetřující policista se snaží přijít na motivy obou pachatelů, ačkoli jeho nadřízený případ považuje za banalitu. Přesto vyplouvají na povrch zajímavé věci. 

Zajímavost: Snímek je jednou z mála adaptací některého z Hemingwayových děl, která se líbila i samotnému spisovateli.

Originální trailer filmu Zabijáci / The Killers

Maraton lásky (Run, Fatboy, Run) (neděle 25. 8., Nova, 16.05 - 17.50)

Plakát filmu Maraton lásky / Run Fatboy RunPřekvapivě slušný režijní debut Davida Schwimmera sice trpí přílišným využíváním klišé a nejasnou žánrovou vyhraněností, neboť komické momenty se místy hodně bijí s těmi vážnějšími, ale rozhodně jde o příjemný kousek. To je do značné míry dáno i poměrně vtipným scénářem, který napsal Simon Pegg, jenž si zahrál i hlavní roli. V těch dalších uvidíte kupříkladu Thandie Newton nebo Hanka Azariu. Víceméně ideální a nenáročná záležitost na víkendové odpoledne.

Synopse: Hlídač v obchodě Dennis (Simon Pegg) neustále shání peníze na nájem a ani charakter není tím, co by ho zdobilo. Před pěti lety totiž utekl své těhotné snoubence Libby (Thandie Newton) od oltáře. Až příliš pozdě si ale uvědomil, že ji stále miluje. Šanci na to jí to dokázat možná získá už při charitativním maratonu, který se v jeho městě chystá a kterého se zúčastní i Libbyin nový přítel Whit (Hank Azaria). Pokud by ho Dennis porazil, možná by mohl ženu svého srdce získat zpátky.

Zajímavost: Schwimmer si neodpustil cameo a mihl se v roličce muže s čepicí, který při maratonu podá Dennisovi pivo.

Oficiální trailer filmu Maraton lásky / Run, Fatboy, Run

V pasti (Hard Candy) (neděle 25. 8., ČT2, 21.35 - 23.15)

DVD obal filmu V pasti / Hard CandyDrsný a svým způsobem provokativní snímek, který neznalého diváka mnohdy překvapí. Režírující David Slade totiž naláká na úplně něco jiného, aby po pár minutách úplně otočil a naservíroval drsný a místy i hodně brutální thriller. Povedenou vizuální stránku doplňují fantastičtí Ellen Page a Patrick Wilson, jejichž psychologický souboj je radost sledovat. Jde jen o to, jak přijmete ústřední zápletku a fakt, že čtrnáctiletá dívka někdy dokáže opravdu dost nepravděpodobné věci.

Synopse: Hayley (Ellen Page) je chytrá čtrnáctiletá dívka, která se přes internet seznámí s módním fotografem Jeffem (Patrick Wilson). Když si dají sraz v kavárně, je Hayley jasné, že muž není tím, kým se dělal a ač působí uhlazeně, skrývá něco děsivého. Přesto přijímá nabídku a odjíždí k němu domů.

Zajímavost: Ve snímku zazní pouhých devět minut hudby.

Originální trailer filmu V pasti / Hard Candy

Nevěrná (Unfaithful) (neděle 25. 8., Nova, 22.05 - 00.20 / pondělí 26. 8., Nova Cinema, 01.30 - 03.25)

Plakát filmu Nevěrná / UnfaithfulLehce nadprůměrné drama zaujme zejména na začátku, kdy se atraktivně rozjíždí, jenže brzy se vše vrátí do typických žánrových kolejí, z nichž už nevyjede. Režírující Adrian Lyne naštěstí stále zvládá vytvořit zajímavou erotickou atmosféru a natočit žhavé a vkusné milostné scény, jenže příběh, který vypráví, je tuctový a neoriginální. Alespoň obsazení, jemuž dominuje na Oscara nominovaná Diane Lane, je více než slušné a ani tradičně lehce toporný Richard Gere nijak zvlášť nevadí. Zamrzí i nesmyslně dlouhá stopáž.

Synopse: Stále atraktivní Connie (Diane Lane) žije spokojený život s manželem a osmiletým synem. Při cestě do města se seznámí s pohledným Paulem (Olivier Martinez), který ji zavede do bytu plného starodávných knih. Connie na něho nepřestává myslet a brzy se z nich stávají milenci. Oklamaný manžel (Richard Gere) však něco tuší a nechá ženu sledovat.

Zajímavost: Snímek je remakem dramatu Claudea Chabrola.

Originální trailer filmu Nevěrná / Unfaithful

Tělesné vztahy (Carnal Knowledge) (pondělí 26. 8., ČT2, 21.50 - 23.25)

Plakát filmu Tělesné vztahy / Carnal KnowledgeTéměř neznámý počin Mikea Nicholse je vydařeným vztahovým dramatem sestávajícím většinou z břitkých a v mnohém pravdivých a nadčasových dialogů o vztazích a sexu. Jak je tvůrcovým zvykem, diváka uvádí rovnou do děje bez dlouhých okolků, takže někomu může později chybět určitá motivace postav. V hlavní roli překvapí zejména písničkář Art Garfunkel, který drží krok s jako vždy skvělým Jackem Nicholsonem. Vedle nich se objeví i na Oscara nominovaná Ann-Margret. Výrazným nedostatkem jsou snad jen zmiňovaná přemíra dialogů a určitá divadelnost.  

Synopse: Sandy (Art Garfunkel) a Jonathan (Jack Nicholson) se znají už z dob vysoké školy a nemají před sebou takřka žádné tajnosti. Oba zároveň momentálně prochází vleklou krizí. Každý jejich pokus o navázání smysluplného vztahu totiž končí velkým neúspěchem. Jak z této situace ven?

Zajímavost: V postelové scéně mezi Sandym a Susan se vůbec poprvé ve filmu objevil záběr na kondom.

Originální trailer filmu Tělesné vztahy / Carnal Knowledge

Travička zelená (Pineapple Express) (úterý 27. 8., Smíchov, 20.50 - 22.45)

Plakát filmu Travička zelená / Pineapple ExpressAmerická krimikomedie dojíždí hlavně na to, že se v ní nic moc neděje a potřebná zápletka působí až příliš béčkově a násilně. Scénář je sledem několika epizod, které jsou sice vtipné, ale překvapivě ne tolik, jak by divák očekával. Naštěstí tu nechybí pár hlášek a humorných situací. Své si uhrají i Seth Rogen a James Franco. Škoda, že režie Davida Gordona Greena je místy nejistá a některé scény jsou delší, než by se slušelo. Na druhou stranu je tu zajímavá a překvapivě drsná akce.

Synopse: Poslíček Dale (Seth Rogen) je flákač, který většinu času tráví hulením trávy. Jeho kamarád Saul (James Franco), který je i jeho dodavatelem, na tom není o moc lépe. Jejich klidný život ale skončí ve chvíli, kdy se Dale stane svědkem vraždy, v níž jsou zapleteni i policisté. A jelikož je zrovna v rauši, zpanikaří a je spatřen. Od tohoto momentu jde o život úplně všem.  

Zajímavost: Jde o první snímek s marihuanovou tématikou, který celosvětově vydělal přes sto milionů dolarů.

Originální trailer filmu Travička zelená / Pineapple Express

Dům (Dom) (úterý 27. 8., ČT2, 21.40 - 23.-20)

Plakát filmu Dům / DomČesko-slovenské drama je na naše poměry unikátní v tom, že neoplývá přílišným množstvím dialogů, ale spoléhá spíše na mimiku a gesta. Důležité bylo tudíž obsazení, které si režijně debutující Zuzana Liová pohlídala. Hlavní role svěřila výtečným Miroslavu Krobotovi a Českým lvem oceněné Taťjaně Medvecké. Taktéž další a povětšinou neznámé tváře příjemně překvapí. Co už příliš nepotěší, jsou určitá epizodičnost děje a řešení mnoha problémů, z nichž většina vyšumí. Přesto ale slušná záležitost.

Synopse: Mrzoutský Imrich (Miroslav Krobot) staví dům pro svou mladší dceru Evu (Judit Bárdos), do něhož přenáší veškeré ambice, které v nepříznivé době totalitního režimu nemohl realizovat. Na dvoře už ovšem jeden nedostavěný dům stojí - byl určen pro pro Evinu sestru Janu (Lucia Jašková), která se otci vzepřela a on ji vymazal ze svého života. Možná i proto se Eva bojí říct, že po maturitě by se ráda osamostatnila. 

Zajímavost: Snímek získal ocenění na filmovém festivalu v Palm Springs v kategorii New Voices / New Visions, což se žádnému tuzemskému ani slovenskému filmu nepodařilo.

Originální trailer filmu Dům / Dom

Armageddon (Armageddon) (čtvrtek 29. 8., Prima Cool, 21.50 - 00.50)

Plakát filmu  / ArmageddonAkční dobrodružný thriller je typickým produktem megalomana Michaela Baye. Na diváka tak čekají velkolepé akční scény, exploze a samozřejmě i těžce nereálný scénář, s nímž už tvůrce vskutku dost přestřelil. I nezbytný americký patos tu působí hodně směšně a jen velmi těžko snesitelně. Přes míru je i stopáž, která je vskutku chvílemi nesnesitelná. Kladem jsou určitě skvělí herci, mezi nimiž nechybí Bruce WillisBilly Bob Thornton, Liv Tyler, Steve Buscemi nebo poněkud prkenný Ben Affleck, některé vtipné hlášky a momenty a slavný písničkový soundtrack. Ukázkový příklad "devadesátkového" hollywoodského velkofilmu.

Synopse: Na Zemi se řítí asteroid veliký jako Texas, což znamená, že za osmnáct dní přestane existovat. Pokud ji ovšem nezachrání někdo, kdo by na asteroid doletěl, zavrtal hluboko pod jeho povrchem jaderné nálože a odpálil je. Tím někým se stává parta drsných naftařů, kterou vede Harry Stamper (Bruce Willis). V rámci záchrany světa se tak všichni vydávají na dost možná sebevražednou misi.

Zajímavost: Štáb mohl díky proamerickému scénáři natáčet i v místech, která jsou určena pouze pro NASA.

Originální trailer filmu Armageddon / Armageddon

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Oscar 2019: Nejlepší film
Oscar 2019: Nejlepší film Jaký film se stane vítězem 91. ročníku předávání cen Oscarů? V kategorii Nejlepší film je nominováno osm snímků. Za největší favority jsou pokládány snímky Roma a Zelená kniha. čtěte zde
Vydáno: 23.02.2019 09:30 v sekci Články | Publicistika
0
Jak vycvičit draka 3 7/10
Recenze: Jak vycvičit draka 3 s noblesou završuje animovanou trilogii Třetí část animované filmové série Jak vycvičit draka posiluje romantické motivy, kvalitativně překonává předchozí díl a tvoří důstojnou a emotivní tečku za celou trilogií. čtěte zde
Vydáno: 22.02.2019 13:00 v sekci Recenze | Premiéry
4
Oscar 2019: Nejlepší režie
Oscar 2019: Nejlepší režie Jednoznačným favoritem na zisk sošky letošního režijního Oscara je mexický tvůrce Alfonso Cuarón. Tomu může trumf z rukou sebrat snad jen Řek Yorgos Lanthimos. Spike Lee, Adam McKay a Pawel Pawlikowski jsou pak spíše za outsidery. čtěte zde
Vydáno: 22.02.2019 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 22. 2. 2019 - 28. 2. 2019
TV tipy: Mravenec Z, Charlie Chaplin a Sicario vysílají zprávy Hlavní televizní událostí konce února je premiéra chváleného thrilleru Sicario: Nájemný vrah. Vedle něj ale zaujmou i dva filmy s Karlem Högerem a Danou Medřickou, animovaný Mravenec Z nebo komediální drama Vysíláme zprávy.... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Všichni to vědí 6/10
Recenze: Španělské drama Všichni to vědí nese rukopis íránského režiséra Zahajovací film loňského festivalu v Cannes, drama s Penélope Cruz a Javierem Bardemem v hlavních rolích, je sice španělské, ale natočil jej oscarový íránský režisér, tvůrce filmů Klient a Rozchod Nadera a Simin. čtěte zde
Vydáno: 21.02.2019 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Ben Affleck plánuje dokonalou loupež v thrilleru Triple Frontier (16.02.2019 12:10 v Novinky | Trailery)
- Cesta do Ameriky 2, Bond 25, Duna a Rychle a zběsile 9 dorazí v roce 2020, další M:I pak v roce 2021 a 2022 (16.02.2019 10:58 v Novinky | Zprávy)
- Seth Rogen a Charlize Theron v romantické komedii Long Shot (15.02.2019 17:56 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Muž taiči hledá v zemi Jane Austenové nekonečnou lásku (08.02.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Potomek Marie, královny skotské si na střeše žije svůj LEGO příběh (06.02.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Cenu za režii DGA získal Alfonso Cuarón (03.02.2019 10:18 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Ticho před bouří maří ambiciózní námět pokulhávajícím zpracováním (02.02.2019 07:00 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Velký táta Tom Jones svádí Annu Kareninu a vychovává syny hor (01.02.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Nový Batman dorazí v létě 2021 (31.01.2019 06:31 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Odvážně neuspokojivý Skleněný zpochybňuje výjimečnost superhrdinů (26.01.2019 12:00 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Reportér v moci posedlosti se ocitá v pevnosti Petticoat, kde hledá strom na pověšení (18.01.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Skleněný Kursk má husí kůži ze zjevení amatérů (16.01.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: Nejočekávanější filmy roku 2019 (12.01.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Téma: nejlepší filmy roku 2018 podle filmserver.cz (06.01.2019 15:39 v Články | Žebříčky)
- TV tipy: Asterix a správní chlapi už jsou tady zas (04.01.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Za horizontem: Backtrace je horší než Plán útěku 2 (25.12.2018 16:00 v Recenze | Za horizontem)
- Téma: TOP 10: nejlepší filmy Jeffa Bridgese (22.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Proč právě divoch Méďa hledá piráty a má Kainovo znamení? (21.12.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- LEGO® příběh 2: nový trailer sequelu animovaného hitu (20.12.2018 14:00 v Novinky | Trailery)
- Téma: Zlatý glóbus část 2: 1981-2017 (16.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   07/2019

Jak vycvičit draka 3
7/10

Třetí část animované filmové série Jak vycvičit draka posiluje romantické motivy, kvalitativně překonává předchozí díl a tvoří důstojnou a emotivní tečku za celou trilogií.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver