TOPlist
Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Box office: 7. víkend

Box office: McClane ovládl kina, ale radost nemá

Vydáno: 20.02.2013 22:01 v sekci Komentáře | Box office - Zbyněk Kubín | foto: Twentieth Century Fox

Bruce Willis v páté Smrtonosné pasti bojoval seč mu jeho padesátileté síly stačily a o plešku urval víkendové vítězství v pokladnách severoamerických kin. Jak komedie Identity Thief, tak romantika Safe Haven však důrazně dotíraly.

Článek je založen na odhadech tržeb podle hollywoodských studií. Aktualizovaný žebříček tržeb podle reálných čísel přineseme po jejich zveřejnění.
Po šestileté pauze se na plátna kin vrátila akční ikona John McClane a jeho představitel Bruce Willis dokázal, že tenhle krvácející hrdina ještě má co říci. Sice jej poslouchá stále méně diváků, ale po debaklu, jaký v nedávné době v kinech předvedli Arnie se Slyem je smrtonosný otvírák za 24,8 mega a první příčka v tabulce jednoznačným úspěchem. Mohlo to totiž dopadnout mnohem hůř.
Johnova ruská mise od začátku vypadala na průšvih. Vše působilo levně, režisér je žabař, trailery budily rozpaky a očekávání bylo značně skeptické. Foxové filmu taktéž příliš nevěřili, točilo se v levné Budapešti a rozpočet se od minule smrskl ze 110 mega na 92. První recenze pak dokázaly to, čeho se všichni obávali - Smrtonosná past: Opět v akci je přůšvih (16 procent kladných recenzí, průměrné hodnocení 4 z 10).
Jenže diváctvo se se zdrcující kritikou neshodlo a snímek hodnotilo kladně, což zapůsobilo a víkendové tržby společně s Valentýnem se vyšplhaly na velmi pěkných 33 mega. Američané si užívají svátek i v pondělí, Smrtonosná pětka by to mohla dotáhnout na čtyřicetimilionový pětidenní otvírák, což není úplně špatné. V porovnání se čtyřkou však tržby rapidně klesly (Smrtonosná past 4.0 vydělala 33 mega jen za první tři dny).
Největším McCleanovým konkurentem byla veleúspěšná nenáročná komedie Identity Thief, která si s pouhými 32 procentními propady připsala neřestných 23,7 mega a navýšila své celkové desetidenní tržby na 70 milionů dolarů, tedy dvojnásobek svého rozpočtu. Z težkotonážní Melissy McCarthy roste dolarový tahák.
Bronz bere s 21,5 miliony dolarů valentýnská romantická novinka Safe Haven kde se divačky snaží dojmouit Josh Duhamel a Julianne Hough. Společně s vynikajícím valentýnským prvním místem za téměř devět mega si slaďák z pera romantického romanopisce Nicholase Sparkse (Milý Johne, Zápisník jedné lásky) kočírovaný zkušeným slzo-dojičem Lasse Hallströmem, připočetl za první čtyři dny solidních 30 mega.
Nečekaně dobře se mezi diváky chytl Weinsteinovic minimálně propagovaný animák Escape from Planet Earth, kterému se za víkend přikutálelo 16 mega, což je při střídmém čtyřicetimilionové rozpočtu slušný začátek. Modří ufouni jsou zkrátka v kurzu.
Zamtímco zombie romance Warm Bodies opět držela nízké propady a lákala do kin mládež, které se stýská po Twilight sáze, další emoupírský pohrobek, podivná novinková srdceryvnost Nádherné bytosti s rozpočtem 60 mega vyhořela za pouhopouhých 7,5 mega za první víkend.
Zbytek první desítky pak zastupuje neúspěšný farmaceutický trhriller Vedlejší účinky, vytrvalecký veterán Terapie láskou, pohádkové akční béčko Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic a špionážní akce 30 minut po půlnoci.<>p Za týden se do kin nepřižene žádný vyložený trhák, pouze lákavý lákavý horor Dark Skies a béčková akce Snitch.
BOX OFFICE: VÍKEND OD 15.02.2013
  1. Smrtonosná past: Opět v akci 24,8 mil. (novinka)
  2. Identity Thief 23,7 mil.
  3. Safe Haven 21,5 mil. (novinka)
  4. Escape from Planet Earth 15,9 mil. (novinka)
  5. Warm Bodies 8,8 mil.
  6. Nádherné bytosti 7,6 mil. (novinka)
  7. Side Effects 6,3 mil.
  8. Silver Linings Playbook 6,0 mil.
  9. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic 3,5 mil.
  10. Zero Dark Thirty 3,0 mil.
Všechny tržby jsou vedeny v amerických dolarech. Kompletní žebříček s podrobnými statistikami naleznete zde.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kalamita 8/10
Stroj času: Kalamita je raným vrcholným dílem Věry Chytilové a Bolka Polívky O co hůře se Kalamitě vedlo při jejím zrodu, o to silněji odolává zubu času a právem ji můžeme řadit mezi raná, přesto vrcholná díla režisérky Věry Chytilové a herce Bolka Polívky. čtěte zde
Vydáno: 23.03.2025 13:30 v sekci Recenze | Stroj času
0
Sněhurka 5/10
Recenze: Disneyho hraná Sněhurka selhává ve snaze zavděčit se všem Sněhurka je hranou předělávkou Disneyho animované klasiky Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937. Kvůli vlně kontroverzí snímek doprovází do kin pověst nejnenáviděnějšího filmu roku. čtěte zde
Vydáno: 22.03.2025 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 21. 3. 2025 - 27. 3. 2025
TV tipy: Neznámý Ferdinand je přítelem Eddieho Coylea Jaro už oficiálně začalo a dramaturgové televizí jako by ho reflektovali výběrem tradičních a poněkud ohraných repríz. Náš výběr je tedy velmi skromný a potěší především náročnější publikum dvěma ne tak známými... čtěte zde
Vydáno: 21.03.2025 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Navždy s vámi 8/10
Recenze: Brazilský držitel Oscara Navždy s vámi je obžalobou praktik totalitního režimu Historicky prvního Oscara získala Brazílie za drama podle skutečných událostí, které zažívala jedna rodina v období brazilské vojenské diktatury na počátku 70. let minulého století. čtěte zde
Vydáno: 20.03.2025 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 12. týden
Kinopremiéry: Sněhurka prožila spermageddon a udělala poslední nádech Asi největším diváckým tahákem tohoto týdne v kinech by měla být hraná verze disneyovské klasiky Sněhurka, která je ale problematičtější, než asi tvůrci sami čekali. Podobně srovnatelnou konkurenci nicméně nemá. čtěte zde
Vydáno: 19.03.2025 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 10: Áčkoví herci v béčkových filmech (30.11.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Portrét: Kluk, který se odnaučil koktat (17.03.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Portrét: Bruce Willis (13.03.2021 13:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Mistr hazardu Batman ztratil Stalina a volá netvora (20.11.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Shrek Třetí a Jiří Suchý jsou dvojčata, která hledají dítě Bridget Jonesové (15.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Smrtonosná past 6 má nový název (04.09.2018 06:59 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Freud prožívá v Casablance hurikán v ringu a čeká na hokejový zázrak (06.01.2017 07:30 v Radar | TV tipy)
- Box Office: Rychle a zběsile 7 dominovalo konkurenci (13.04.2015 07:00 v Komentáře | Box office)
- Téma: Kult jménem Terminator (10.01.2015 18:00 v Články | Publicistika)
- Box Office: Železná srdce sesadila z trůnu Zmizelou (20.10.2014 07:00 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Tři bratři kralují i do třetice, v Česku nemají konkurenci (02.09.2014 10:26 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Preview: Labyrint: Útěk - zase další Hunger Games? (30.08.2014 10:00 v Radar | Preview)
- Top 20 ČR: Tři bratři smetli všechny novinky (27.08.2014 18:00 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Tři bratři nemilosrdně sejmuli Expendables (19.08.2014 13:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Česká kina patří i nadále Strážcům Galaxie (14.08.2014 07:00 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Kinopremiéry: Luc Besson a Woody Allen V oku tornáda (06.08.2014 07:29 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Strážci galaxie opanovali tuzemská kina (05.08.2014 17:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box Office: Chraň nás od Dne nezávislosti (07.07.2014 08:00 v Komentáře | Box office)
- Smrtonosná past 6 přinese jedno setkání po letech (15.04.2014 17:47 v Novinky | Zprávy)
- Kdo natočí Uncharted? (05.02.2014 12:40 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   11/2025

Sněhurka
5/10

Sněhurka je hranou předělávkou Disneyho animované klasiky Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937. Kvůli vlně kontroverzí snímek doprovází do kin pověst nejnenáviděnějšího filmu roku.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím