Asi největší událostí v kinech je v tomto týdnu premiéra očekávaného českého dramatu Bratři, které bylo s předstihem posláno do bojů o Oscara. V restaurované verzi se na velká plátna vrací také Kurosawova klasika Ran.
Démon ve mně (
It Lives Inside) (Bioscop)
© Bioscop
Na vlně popularity hororů se snaží svézt režijní a scenáristický debut
Bishala Dutty. Ten podle synopse vypadá poměrně tuctově, nicméně se zápletku pokouší oživit netradiční indickou mytologií, s níž se obecně moc nepracuje. Dle ohlasů je to ale bohužel to jediné, co stojí v jeho prvotině za zmínku, protože jinak prý jde o naprosto standardní a rutinní žánrovku, která nikoho nepřekvapí. A nepřekvapí ani to, že v obsazení se neobjeví žádná extrémně známá tvář. Slabá premiéra týdne.
Synopse: Teenagerka Sam (Megan Suri) se trápí kvůli indicko-americkému původu a zoufale se snaží zapadnout do školního kolektivu. Její nejistotu ještě umocňuje podivné chování nejlepší kamarádky Tamiry (Mohana Krishnan), která se najednou všech straní a nosí u sebe zavřenou prázdnou sklenici. V návalu vzteku z hádky Sam tuto sklenici rozbije a nevědomky tak uvolní prastarou démonickou entitu, která její kamarádku unese. Sam je ovšem rozhodnuta udělat cokoliv, aby Tamiru zachránila.
Český trailer filmu Démon ve mně / It Lives Inside
Poslední Mohykán (The Last of the Mohicans) (Film Europe)
© Film Europe
Oficiálně od soboty 28. října můžete ve vybraných kinech vidět pravděpodobně vůbec první adaptaci slavného románu Jamese Fenimorea Coopera. Před více než sto lety se jí režijně ujali zkušený Maurice Tourneur a tehdy debutující Clarence Brown, kteří ji vzhledem k datu vzniku natočili jako němou. S tím je tedy třeba počítat. Nemnoho ohlasů, které snímek v našich končinách získal, se shoduje na tom, že ačkoli už dost zastaral, má i tak modernímu publiku co nabídnout. V hlavních rolích se objevili Wallace Beery, Barbara Bedford a Alan Roscoe. Premiéra, která bude nejspíše uváděna s živým hudebním doprovodem.
Synopse: Uncas (Alan Roscoe), syn posledního žijícího náčelníka Mohykánů, varuje Brity před blížícím se vojenským oddílem Hurónů. Zároveň upoutá pozornost plukovníkovy dcery Cory (Barbara Bedford), která přišla na návštěvu z vojenské pevnosti Fort Henry. Když ale zvěd a domnělý britský spojenec Magua (Wallace Beery) vyslaný doprovodit Coru a její sestru zpět do Fort Henry děvčata unese, vydává se jim Uncas se svým otcem a nejlepším přítelem na pomoc.
Zajímavost: Ve své první roli se objevil později legendární Boris Karloff, který si zahrál jednoho z vojáků.
Český trailer filmu Poslední Mohykán / The Last of the Mohicans
Strašidlo cantervillské (The Canterville Ghost) (Bohemia MP)
© CSFD
Britský animák vychází z poměrně známé povídky Oscara Wildea. A je to asi to jediné, co se o něm dá napsat, protože režie se chopilo debutující duo Robert Chandler a Kim Burdon a ohlasy zatím nejsou dostupné. Tuzemský divák tentokráte může litovat nutného dabingu, protože v původním znění se sešlo hodně hvězdných jmen. Uvidíme tedy, co na to tuzemské děti, protože bez nich nemá smysl do kina chodit.
Synopse: Sir Simon de Canterville ve svém sídle po tři staletí strašil a výborně se u toho bavil. Jenže teď jeho dům koupili Američané, kteří se nedají vystrašit a staré dobré časy na ně neplatí. Podaří se Simonovi ty otravné cizáky vyhnat ze svého domu?
Český trailer filmu Strašidlo cantervillské / The Canterville Ghost
Ran (Ran) (Pannonia Ent.)
© CSFD
V rámci projektu Kultovky v kinech se v restaurované verzi do kinosálů zhruba na tři týdny vrací japonské drama, které je místní variací na Krále Leara Williama Shakespearea. Za jeho režií a scénářem stojí legenda Akira Kurosawa, který se ho chopil velkolepě a za opulentní kostýmy si odnesl Oscara, u nominací pak zůstalo u režie, kamery a výpravy. Akce je vynikající, osudovost je znát z každé scény a ono exotické pojetí už tak silnému příběhu jedině prospělo. Ústřední roli si zahrál Tatsuya Nakadai, který je naprosto vynikající. Za zmínku pak stojí i úderný hudební doprovod a fantastická vizuální stránka. Jedinečná šance vidět na velkém plátně opomíjenou klasiku.
Synopse: Zámožný pan Hidetora (Tatsuya Nakadai) se na oslavě sedmdesátin rozhodne své panství rozdělit mezi tři syny. Nejmladší Saburo (Daisuke Ryu) se ho od ukvapeného rozhodnutí pokouší odradit, pyšný a tvrdohlavý vládce se ale přesvědčit nedá. Když se dva starší synové vlády ujmou, okamžitě se proti otci obrátí a začnou usilovat o kontrolu nad celým územím. Hidetora tak nakonec musí své vlastní království po krvavé bitvě opustit a vyrovnat se s důsledky násilné a kruté minulosti.
Zajímavost: Ve filmu se objeví zhruba čtrnáct set komparzistů a dvě stě koní.
Český trailer filmu Ran / Ran
Bratři (CinemArt)
© CSFD
Dlouho očekávané tuzemské drama, které bude Českou republiku zastupovat v boji o zahraničního Oscara, vstupuje do kin. Režisér Tomáš Mašín v něm zpracoval příběh kontroverzních bratří Mašínů, s nimiž je vzdáleně příbuzný. Hlavní role svěřil Oskaru Hesovi a Janu Nedbalovi, jejich matku si pak zahrála Tatiana Dyková. První reakce jsou trochu rozpačité, protože někteří chválí látku jako takovou a nečernobílé zpracování, jiní ovšem vytýkají nedostatek emocí a prázdné postavy bez větší hloubky. Uvidíme nicméně, kolik diváků si najde cestu do kin na takhle důležitý počin.
Synopse: V komunistickém Československu se rodina Mašínových stává terčem pronásledování. Bratři Josef (Oskar Hes) a Ctirad (Jan Nedbal) věří, že proti diktatuře se dá bojovat jen se zbraní v ruce a zakládají odbojovou skupinu. Zároveň si jsou vědomi odpovědnosti vůči matce (Tatiana Dyková) a sestře (Karolina Lea Novaková). Vyšetřováním činů jejich skupiny je pověřen kapitán Státní bezpečnosti Koller (Stefan Konarske). Mašínové se rázem stávají nejhledanějšími muži v zemi, což jim nevadí v plánu vstoupit do americké armády a osvobodit Československo.
Zajímavost: Prapradědeček režiséra byl prastrýcem obou bratrů.
Originální trailer filmu Bratři
Moje nová tvář (Falcon)
© Falcon
Český dokument bude podle všeho hodně silným zážitkem, neboť jeho hlavní hrdinkou je žena, kterou napadl její bývalý přítel a polil ji kyselinou, čímž jí zcela zničil dosavadní život. Režii a částečně scénář obstarala Jarmila Štuková, která zvolila časosběrnou metodu, takže dojmy by měly být dost intenzivní. Ohlasů je zatím tedy naprosté minimum, nicméně jsou vesměs nadšené, takže se zdá, že milovníci dokumentů a silných lidských příběhů jeho zhlédnutím určitě vedle nešlápnou.
Synopse: Martina se po brutálním útoku bývalého partnera snaží najít sílu znovu žít. Je neobyčejnou ženou, které pouze vnitřní síla a odhodlání pomohly překonat to, co je pro ostatní nepředstavitelné. Po útoku oslepla a její život tak, jak ho dosud znala, skončil. Jak máte žít dál, když vám někdo ze dne na den vymazal tvář?
Zajímavost: Snímek vznikal devět let.
Oficiální trailer filmu Moje nová tvář