Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 40. týden

Kinopremiéry: Nic ve zlým, Karle, ale myši patří do nebe

Vydáno: 06.10.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: stream

První říjnové premiéry jsou ve znamení osmi evropských filmů, které pochopitelně nechávají dále vynikat poslední bondovku. Největší divácký potenciál tak skrývá dokument Karel, zbytek tvoří vesměs festivalové a náročnější počiny.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Karel (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Karel
© karelgott
Po ročním odkladu se do kin dostává dokument o legendárním českém zpěvákovi Karlu Gottovi. Režii, scénář i kameru obstarala Olga Malířová Špátová, která dostala exkluzivní přístup do umělcova soukromí a mnohým ho představí tak, jak ho asi neznají. Vzhledem k tomu, že jednou z producentek je zpěvákova manželka, nedají se očekávat žádná kontroverzní odhalení, ale jen a pouze portrét určený pro fanynky a fanoušky, o čemž svědčí i dosavadní recenze, které jsou smířlivé a hovoří o dojemném, avšak líbivém portrétu, který je přece jen moc dlouhý. Potenciální divácký hit a opatrná premiéra týdne.

Synopse: Celovečerní dokument přináší ojedinělý pohled do soukromí a duše Karla Gotta. Snaží se ho ukázat nejen jako zpěváka, ale také jako nadšeného malíře, milujícího otce a manžela. Zároveň se vydává i na místa, která sehrála v jeho životě důležitou roli.

Zajímavost: Hrubý střih filmu měl sedm hodin.

Originální trailer filmu Karel
Miloval jsem svou ženu (A feleségem története) (Film Europe)

Český plakát filmu Miloval jsem svou ženu / A feleségem története
© Cinemax
Maďarsko-německo-italská romance je natočena dle románu Milána Füsta a z její synopse nejde úplně odhadnout, zda půjde o naprosto běžnou evropskou romantiku, nebo o žánrovku s přesahem. Režie a scénáře se každopádně chopila Ildikó Enyedi, která diváky možná naláká i na tvář Léy Seydoux v titulní ženské roli. Ohlasů je zatím naprosté minimum, hodnocení se ale pohybují někde kolem lehkého nadprůměru, tak doufejme, že potenciální diváky moc nezklame.

Synopse: Kapitán námořní lodi Jakob Störr (Gijs Naber) a jeho přítel se během pití vsadí, že si Jakob vezme první ženu, která vstoupí do kavárny. Tímto způsobem se seznámí s rozmarnou Francouzkou Lizzy (Léa Seydoux), se kterou se opravdu později ožení. Od té chvíle ale do Jakobova života vstoupí řada těžkých zkoušek.

Zajímavost: Literární předloha, podle níž je film natočen, vznikla v roce 1942 a byla nominována na Nobelovu cenu za literaturu.

Český trailer filmu Miloval jsem svou ženu / A feleségem története
Titan (Titane) (Film Europe)

Český plakát filmu Titan / Titane
© kulturaboskovice
Francouzsko-belgické drama je evidentně určeno náročnějším a ještě lépe festivalovým divákům. Ty totiž nejvíce naláká to, že se dočkalo Zlaté palmy z Cannes a předcházejí ho docela solidní a pochvalné ohlasy. Jinak se ale není čeho chytit, protože synopse je extrémně nejasná a záhadná a režisérku a scenáristku Julii Ducournau zná jen naprosté minimum totálních fajnšmekrů, v hlavní roli možná někdo ještě pozná Vincenta Lindona. Premiéra do klubových a komorních kin.

Synopse: Po sérii nevysvětlitelných trestných činů se otec setká se synem, který byl deset let nezvěstný. Co s tím vším má společného titan - kov vysoce odolný vůči teplu a korozi se slitinami s vysokou pevností v tahu?

Zajímavost: Ducournau se stala teprve druhou režisérkou v historii, která vyhrála hlavní cenu v Cannes.

Český trailer filmu Titan / Titane
Ada (Lamb) (Artcam Films)

Český plakát filmu Ada / Lamb
© Artcam
Severská dramata jsou v našich končinách poměrně oblíbená, proto není divu, že se po delší době zase jedno objevuje. Dle distributora jde ale spíše o baladu, která bude spoléhat na tradičně nádherné záběry islandské přírody a herecké výkony, které by měli obstarávat především titulní Noomi Rapace a Hilmir Snær Guðnason. Jméno režiséra a spoluscenáristy moc nepomůže, neb jím je debutant Valdimar Jóhannsson. Ohlasů moc není, ovšem ty dostupné hovoří o velmi zvláštním počinu, který většinu diváků překvapí svou bizarností a naruší jejich očekávání. Další premiéra pro festivalové publikum.

Synopse: Maria (Noomi Rapace) a Ingvar (Hilmir Snær Guðnason) vlastní ovčí farmu kdesi na zapomenuté výspě Islandu. V jejich životě se střídá jen práce a odpočinek a zdá se, že každý rok je lepší než ty předchozí. Něco mezi nimi ale zůstává nevyřčené, něco jim schází. Oba se snaží smířit se ztrátou, na kterou zřejmě neexistuje lék. Divoká islandská krajina jim však nabídne možné řešení v podobě bytosti, která dostane jméno Ada. Je to dar, nebo prokletí?

Zajímavost: Jde o vůbec první film, v němž Rapace mluví islandsky, což se naučila jako dítě.

Český trailer filmu Ada / Lamb
Nic ve zlým (Wir) (Queer Kino)

Český plakát filmu Nic ve zlým / Wir
© Kino Pilotů
Už jméno českého distributora německého dramatu prozradí, jaká tematika v něm bude dominantní. Debutující režisér a spoluscenárista Faraz Shariat ho navíc spojuje s věčným problémem migrantství, takže se dá říct, že v něm řeší opravdu závažné společenské "problémy". Hodnocení jsou docela spokojená, tudíž se zdá, že by se mu mohlo podařit vše podat citlivě a bez nějakých kontroverzí. To, že obsazení je tvořeno neznámými tvářemi, asi nikoho nepřekvapí. Opět premiéra pro náročnější diváctvo.

Synopse: Parvisovi (Benny Radjaipour) rodiče pocházejí z Íránu, on sám se ale narodil v německém maloměstě, kde si užívá divoké večírky a sex s muži, které poznává online. Ačkoli se sám cítí jako Němec, okolí mu někdy dává najevo, že tak úplně nezapadá. Jeho život se změní poté, co je za krádeže v obchodě odsouzen k práci v přistěhovaleckém centru. Tady poznává sourozeneckou dvojici - energickou a veselou Banafshe (Banafshe Hourmazdi) a stydlivého Amona (Eidin Jalali). Trojice si užívá společné bezstarostné léto a vztah mezi oběma muži se z přátelství začíná měnit v lásku. Tu ale mohou překazit úřady, které rozhodují o udělení azylu.

Zajímavost: Snímek je inspirován osudy jeho autora.

Český trailer filmu Nic ve zlým / Wir
Malířka a zloděj (The Painter and the Thief) (AČFK)

Český plakát filmu Malířka a zloděj / The Painter and the Thief
© Cinemax
U norského dokumentu stačí si přečíst synopsi a mnozí na něj budou zvědaví, protože život přináší vskutku neuvěřitelné zápletky. Režisér a kameraman Benjamin Ree v něm totiž sleduje osudy malířky, která portrétuje zloděje, který ukradl její obraz. Pro tuzemského diváka je navíc lákavý i fakt, že onou malířkou je Češka Barbora Kysilková, která v Norsku žije. Dostupné ohlasy jsou vesměs nadšené a hovoří o opravdu zajímavém psychologickém portrétu dvou lidí a zmiňují i to, že samotná malířka je dost excentrická a charismatická. Milovníci dokumentů by tak měli být spokojeni, ačkoli se prý snímek někdy pohybuje na hraně hraného dramatu.

Synopse: Mladá česká umělkyně Barbora Kysilková žijící v Oslu je zoufalá z krádeže svých dvou obrazů. U soudu ale zloděje osloví a požádá ho, aby jí stál modelem pro portrét. Postupem času se začíná vytvářet jen těžko uvěřitelný vztah a vzniká neoddělitelné pouto, které tyto bytosti spojí navždy.

Zajímavost: Snímek měl být původně krátkometrážní, tvůrce ale nakonec plány přehodnotil a natáčel celé tři roky, aniž by věděl, co se stane dál.

Český trailer filmu Malířka a zloděj / The Painter and the Thief
Pompeje - město hříchu (Pompei - Eros e mito) (Aerofilms)

Český plakát filmu Pompeje - město hříchu / Pompei - Eros e mito
© novemestonm
Už od pondělí 4. října lze ve vybraných kinech vidět dokument, který na slavnou turistickou destinaci už podle svého názvu nahlíží z jiného úhlu pohledu. Zkušený, u nás však neznámý režisér Pappi Corsicato láká především na určité kontroverze, o nichž prý katolická církev v souvislosti s Pompejemi mlčí a představuje je jako naprosto zvrhlé město, které snad vymyslelo slovo zvrhlost. Jelikož ale neexistují žádné ohlasy, velmi těžko se odhaduje, zda jde o skutečnou náplň filmu, nebo jen o marketingový tah. Potenciální diváci se tak budou muset nechat překvapit.

Synopse: Každý rok navštíví Pompeje více než čtyř miliony lidí z celého světa. O jejich utajované a dost neuspořádané historii se toho ale mnoho neví. Příběh skandálů, obscénnosti, ambicí a tvůrčího génia, který se katolická církev marně pokoušela skrýt, odhaluje tento dokument.

Český trailer filmu Pompeje - město hříchu / Pompei - Eros e mito
Myši patří do nebe (CinemArt)

Plakát filmu  / Myši patří do nebe
© CinemArt
Koprodukční, převážně však český animák se těší až překvapivě nadšeným hodnocením. Režisér Jan Bubeníček, který k sobě na pomoc vzal debutantku Denisu Grimmovou, je chválen především za velkou nápaditost a úžasnou animaci, která prý vypadá naprosto "nečesky". Nutno tedy podotknout, že jde stále o podívanou pro děti, protože příběh údajně není tak propracovaný, je ale plný roztomilých postaviček a dospělí v něm nejsou považováni za nutné zlo. Navíc tvůrci získali i spoustu hvězdných hlasů, mezi nimiž nechybí Ondřej VetchýMatouš RumlLukáš PavlásekMartin StránskýMartin DejdarJiří Lábus nebo Barbora Hrzánová. Možná tuzemská událost roku.

Synopse: Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě, jenže opak je pravdou, protože se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako tatínek, který se s nasazením vlastního života dokázal postavit děsivému lišákovi Tlamounovi. Boj sice nevyhrál, všichni ho ale dodnes obdivují. Šupito chce všem ukázat, že odvaha je dědičná a snaží se proto zopakovat jeho legendární kousek - vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Vůbec ale neví, jaké potíže si tím způsobí a co všechno při tom zažije.

Zajímavost: Film vychází ze stejnojmenného románu Ivy Procházkové.

Oficiální trailer filmu Myši patří do nebe

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 49. týden
Kinopremiéry: Můj soused Totoro sleduje West Side Story Restrikce nepolevují, takže nabídka novinek v kinech není nikterak velká. Z aktuální čtveřice premiér nejvíce zaujme nová verze muzikálu West Side Story v podání Stevena Spielberga, zajít se ale dá i na legendárního Miyazakiho.... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 48. týden
TOP 20 ČR: Klan Gucci vedl další slabý víkend V Česku se o víkendu chodilo do kina jen málo. Stále platí, že návštěvnost kin neblaze ovlivňuje koronavirová pandemie. Slabý víkend znovu opanovalo drama Klan Gucci. čtěte zde
Vydáno: 07.12.2021 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 48. víkend
Box office: Encanto vede slabý víkend Víkend následující po svátcích Díkůvzdání byl ve znamení klidu také kvůli absenci novinek. Jde o víkend předtím, než otevřou muzikál West Side Story a nový Spider-Man. čtěte zde
Vydáno: 06.12.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
V prosinci na streamovacích službách: Vánoční dárky v podobě velkých filmů s hollywoodskými hvězdami
V prosinci na streamovacích službách: Vánoční dárky v podobě velkých filmů s hollywoodskými hvězdami Vánoce nám klepou na dveře a své o tom ví i streamovací služby, které si to nejlepší nechaly na prosinec a začátek ledna. Kromě očekávaných seriálových hitů nás čeká pořádná nálož velkých filmů s ještě většími... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2021 10:30 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 3. 12. 2021 - 9. 12. 2021
TV tipy: Bezcharakterní želvy ninja slouží papeži a jdou za svým snem Na začátku prosince lákají televizní dramaturgové na několik zajímavých, ale ne tak výrazných premiér. Velkým tahákem bude asi uvedení druhého dílo hororu To, na programu ale je třeba i režijní debut Andyho Serkise. čtěte zde
Vydáno: 03.12.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Betlémské světlo má první trailer (06.12.2021 13:30 v Novinky | Trailery)
- TOP 20 ČR: Klan Gucci vedl slabý víkend (30.11.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TOP 20 ČR: Přání Ježíškovi znovu první (23.11.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun vzdává hold Francii a novinářům (20.11.2021 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Dívka na koštěti má hlas lásky a posílá francouzskou depeši (17.11.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Češi chodili na Přání Ježíškovi (16.11.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Eternals vystoupali na první místo (09.11.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Kinopremiéry: Eternals jsou na druhé straně, kde prožívají barevný sen (03.11.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Duna je znovu první (02.11.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Duna brala prvenství (26.10.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Venom spláchnul konkurenci (19.10.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Box office: Halloween zabíjí konkurenci (18.10.2021 07:30 v Komentáře | Box office)
- TV tipy: Equalizer Steve Jobs prožívá příběh žraloka (15.10.2021 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   48/2021

Klan Gucci
8/10

Režisér Ridley Scott letos do kin uvádí už svůj druhý film. Z historie vzdálené se v něm podívá na tu trochu bližší a intriky středověké vystřídají intriky (skoro) současné. Odhoďte pravou kůži a luxus a odkryjte temnou historii Klanu Gucci.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu