Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 24. 9. 2021 - 30. 9. 2021

TV tipy: Dvojitý milenec má zraněné srdce a mění se v gentlemana s pistolí

Vydáno: 24.09.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Wallpaper Cave

Ani s končícím zářím se situace v televizích moc nemění a zásadní premiéry stále ustupují osvědčeným a mnohokrát viděným hitům. Tento týden tak nejvíc upoutají asi romance Zraněná srdce a krimikomedie Gentleman s pistolí.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Příběh stoleté ryby (Da yu hai tang) (pátek 24. 9., Televize Seznam, 20.00 - 22.15 / sobota 25. 9., 11.50 - 14.00)

Plakát filmu Příběh stoleté ryby / Da yu hai tang
© Simkl
Pět let starý čínský animovaný snímek je v našich končinách velkou neznámou, což je ale veliká škoda. Režijní debutující duo Xuan Liang a Chun Zhang v něm uchvátí především nádherným a uhrančivým vizuálem, který je promyšlený do nejmenšího detailu, plný krásných a sytých barev a v kombinaci s až meditativním hudebním podkresem dopřává naprosto unikátní zážitek. Jak už to u podobných snímků z asijské provenience bývá, příběh není úplně jednoduchý a určený těm nejmenším dětem, protože vychází z tamních mýtů a legend, postavy jsou dost propracované a nechybí v něm ani silné emoce. Mladší diváky by určitě odradilo i pomalejší tempo a hodně specifická melancholická atmosféra. Občas se sice objeví pár nelogičností a návaznost některých scén je chabá, to ale v konečném účtování tolik nevadí. Nenápadný tip na konec pracovního týdne. 

Zajímavost: Snímek je dodnes druhým komerčně nejúspěšnějším čínským filmem ve své domovině.

Oficiální trailer filmu Příběh stoleté ryby / Da yu hai tang
Madame Sans-Gene (Madame Sans-Gêne) (pátek 24. 9., ČT2, 21.50 - 23.30)

Plakát filmu Madame Sans-Gene / Madame Sans-Gêne
© FilmAffinity
Francouzsko-italsko-španělské romantické komediální drama je naprosto typickou ukázkou poctivé evropské žánrovky své doby, přesto je dnes zapomenuté a moc se nepřipomíná. Režisér a spoluscenárista Christian-Jaque v něm tedy spoléhá na opulentní kostýmy, bohatou výpravu, atraktivní, i když jednoduchý příběh z atraktivní historické doby, svižné tempo a hodně solidní šermířské souboje a celkovou akci. K tomu přidává i poměrně unikátní ženský pohled na ryze mužské období Francouzské revoluce a sem tam si dovolí i nějakou tu lehkou ironii. Samozřejmostmi pak jsou i notně odlehčená atmosféra a celkový nadhled. V hlavních rolích excelují Sophia LorenRobert Hossein a Julien Bertheau, jimž zdatně sekundují třeba Gianrico TedeschiMarina Berti nebo Robert Dalban. Je pravda, že děj mohl být celistvější a někdy to celé nepříjemně připomíná lacinou frašku a některé vtipy se moc nevydařily, jako jednorázová zábava ale snímek bez problémů splní svůj účel.  

Zajímavost: Závěrečné scény se natáčely v interiérech zámku Caserta poblíž Neapole.

Originální trailer filmu Madame Sans-Gene / Madame Sans-Gêne
Dvojitý milenec (L’amant double) (pátek 24. 9., ČT art, 22.30 - 00.15)

Český plakát filmu Dvojitý milenec / L'amant double
© Facebook tvůrce
Francouzsko-belgický thriller se před čtyřmi lety objevil i v tuzemských klubových kinech. Režisér a scenárista François Ozon v něm vychází z románu Joyce Carol Oates, kterým se ale jen volně inspiruje a jednoduchý vztahový příběh mu slouží k různým kamerovým hrátkám a obrazovým metaforám. Přiznaně v něm skládá poctu svým slavnějším kolegům a legendárním filmům, zároveň je ale jen otrocky necituje. Velmi dobře a často pracuje s různými motivy, které rozvíjí do někdy trochu nečekaných cest a nebojí se ani rozpůlit obraz a sledovat dva příběhy navzájem. Vzhledem k tomu, že prolíná realitu s fikcí, aniž by je nějak odděloval, je jasné, že vyžaduje plnou diváckou pozornost. Nechybí ani velmi dobře a citlivě natočené erotické scény. Hlavní role ztvárňují Marine Vacth a Jérémie Renier, suverénně nejslavnější tváří je ale Jacqueline Bisset. Škoda jen, že několik zvratů je vysloveně zbrklých a celá poslední třetina je zbytečně překombinovaná. Vše potvrdí i naše recenze.

Zajímavost: Světovou premiéru měl snímek na festivalu v Cannes.

Český trailer filmu Dvojitý milenec / L’amant double
Ovečky a vlci: V rouše beránčím (Volki i ovtsy. Beeezumnoe prevrashchenie) (sobota 25. 9., ČT :D, 12.50 - 14.15)

Plakát filmu Ovečky a vlci: V rouše beránčím / Volki i ovtsy. Beeezumnoe prevrashchenie
© AntonioGenna
Ruský animák se do tuzemských kin nedostal a nejde sehnat ani oficiální cestou. To by sice evokovalo, že za moc nestojí, tak zlé to s ním ale rozhodně není. Režijně debutující duo Andrey Galat a Maksim Volkov v něm tedy ničím zásadně nepřekvapí, na druhou stranu ale nedělá nic špatně. Příběh je klasicky klišovitý a šablonovitý, plný jednoduchých postav, které jsou vesměs sympatické, odsýpá ve svižném tempu, a jelikož je cílen především na menší diváky, pořád se v něm něco děje a není čas přemýšlet o nesmyslech a nelogičnostech. Humor naštěstí není úplně infantilní a při snížených očekáváních pobaví i dospělé, protože není nijak podbízívý. Nejvíc ale potěší animace, která je na vysoké úrovni, a i když je na ní znát, že jí k dokonalosti něco chybí, za těmi nejlepšími hollywoodskými počiny zas o tolik nezaostává. Příjemně strávené víkendové odpoledne s celou rodinou. 

Zajímavost: Na festivalu v indické Kalkatě získal snímek ocenění za mimořádný počin v kategorii animovaných filmů.

Originální trailer filmu Ovečky a vlci: V rouše beránčím / Volki i ovtsy. Beeezumnoe prevrashchenie
Zraněná srdce (The Aftermath) (sobota 25. 9., Prima Max, 20.00 - 22.15)

Český plakát filmu Zraněná srdce / The Aftermath
© Facebook tvůrce
Dva roky staré romantické drama podle románu Rhidiana Brooka mělo velký potenciál, trestuhodně ho ale nedokázalo využít. Režírující James Kent v něm dostal k dispozici scénář, na němž se překvapivě podílel i autor předlohy, který ústřední příběh smrskl na předvídatelnou a klišovitou romanci, která od poloviny spěje k očekávanému konci. Atmosféra je sice potřebně nostalgická a melancholická, dobová výprava i romantická linie fungují vesměs dobře, jen spolu nedokáží nějak kooperovat a snímek se mění spíše v přehlídku jednotlivých scén než v konstantní celek. Nejvíc ale zarazí absolutní absence emocí, která je o to překvapivější, když snímek se odehrává v poválečném Hamburku a potenciálně silných záběrů na rozbombardované město je v něm dost a dost. Nad vodou ho drží výborné obsazení, v němž hrají prim Keira KnightleyJason Clarke a Alexander Skarsgård. Solidní, i když strašlivě nevýrazná záležitost, o níž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Autora předlohy inspirovalo k napsání knihy vyprávění jeho dědečka.

Oficiální český trailer filmu Zraněná srdce / The Aftermath
Jen ho nechte, ať se bojí (neděle 26. 9., Nova, 13.50 - 15.40 / pondělí 27. 9., 00.10 - 02.00 / úterý 28. 9., Nova Cinema, 14.50 - 16.10)

Plakát filmu  / Jen ho nechte, ať se bojí
© IMDb
Normalizační komedie z druhé poloviny sedmdesátých let těží z toho, že se v něm sešli tehdy klíčoví představitelé divadla Semafor a svou poetiku a humor do ní dokázali přenést. Režírující Ladislav Rychman v ní prokázal smysl pro rytmus scén a natočil svéráznou variaci na hollywoodské muzikály, pochopitelně ji ale musel přizpůsobit skromnějším podmínkám a dobovým požadavkům. To víceméně znamená, že příběh tu neexistuje a jde spíš o sled jednotlivých scén, které jsou většinou vtipné, někdy ale střílí vedle, trapných je naštěstí jen minimum, stopáž je přiměřená a tempo dost svižné. Selhává ale v hudební složce, která postrádá výraznější hit a nápaditější písně, které z hlavy vyjdou dřív, než skončí. Nemálo diváků bude mít problém s Luďkem Sobotou v titulní roli, neboť ten tu předvádí svou klasickou úlohu, společnost mu dělají i jeho dva tehdejší parťáci Miloslav Šimek a Petr Nárožný, hlavní ženský part ztvárnila Helena Vondráčková, která také není nikterak výrazná. Jeden z těch lepších normalizačních počinů, který asi obstojí jen díky velké nostalgii.

Zajímavost: Nárožný ve filmu skutečně řídil lokomotivu.

Televizní spot filmu Jen ho nechte, ať se bojí
Evo, vdej se! (neděle 26. 9., Televize Seznam, 21.20 - 23.05 / pondělí 27. 9., 13.40 - 15.25 / středa 29. 9., 22.10 - 23.55)

Plakát filmu  / Evo, vdej se!
© Terryhoponozky
Československá komedie z první poloviny osmdesátých let je dnes skoro zapomenutá a připomíná se jen málokdy. Režírující Jaroslava Vošmiková v ní dostala k dispozici debutový scénář tehdy neznámé Haliny Pawlowské, jejíž rukopis je na něm dost znát, i když příběh není nikterak propracovaný a nevyhýbá se určitým klišé. Útrapy mladé a trochu naivní učitelky jsou zachyceny s lehkou dávkou ironie, nechybí v nich ani hodně specifický humor, zároveň ale ani vážné momenty, které mají tragikomické vyústění. Za zmínku pak stojí i výborně zachycená dobová atmosféra zvláštní šedi, v níž se toho moc neděje, autentický je též hudební doprovod, v němž je slyšet i tehdejší disco hudba, velkým kladem budiž střídmá stopáž, v níž je čas jen na to nejdůležitější. Titulní roli výborně sehrála Jindra Bartošová, které zdatně sekundovali Vladimír KratinaJana DítětováMilena DvorskáKvěta Fialová nebo Jiří Kodet. Raritní tip.  

Zajímavost: V době, kdy napsala scénář, Pawlowská ještě studovala.

Televizní spot filmu Evo, vdej se!
Gentleman s pistolí (The Old Man & the Gun) (pondělí 27. 9., ČT2, 21.50 - 23.20)

Plakát filmu Gentleman s pistolí / The Old Man & the Gun
© Facebook tvůrce
Tři roky stará krimikomedie je zcela záměrně neoriginální a předvídatelná. Režisér a scenárista David Lowery se v ní totiž soustředil především na naprosto dokonalou dobovou atmosféru a celkovou staromilskost, která je znát z každého políčka. Hodně připomíná díla Hollywoodské nové vlny, protože velmi pomalu vypráví o osudech člověka, jenž možná není úplně morálním vzorem, ale je sympatickým hrdinou a na určité romantice přidává i to, že je inspirován skutečnou postavou. Velmi si pomáhá precizně vypointovanými dialogy, vskutku nádhernou kamerou a zajímavým střihem, jen komediální rovinu moc nevyužívá a skutečného humoru je tu pomálu. V hlavní roli exceluje Robert Redford, který tu uzavřel svou hereckou kariéru, které zároveň tvůrce vzdává hold a nebojí se odkazů na některá jeho slavná díla, krok s ním ovšem drží podobně vynikající Casey Affleck, neztratí se ale ani Sissy SpacekDanny Glover nebo Tom Waits. Příjemné loučení s jednou legendou, které možná mohlo být o něco výraznější.

Zajímavost: Scénář vychází z novinového článku z roku 2003 z The New Yorker.

Oficiální trailer filmu Gentleman s pistolí / The Old Man & the Gun
Sedmero krkavců (úterý 28. 9., ČT1, 17.30 - 18.55)

Plakát filmu  / Sedmero krkavců
© Bontonland
Televizní pohádka z první poloviny devadesátých let má sice trochu nižší hodnocení, to je ale tentokráte dáno tím, že od žánru se přece jen očekává něco jiného. Režírující Ludvík Ráža v ní rezignoval na tradiční kýčovitost, líbivost a nenáročný příběh a z dnešního pohledu má blíže k fantasy, protože naopak vsadil na hodně temnou až depresivní atmosféru, některé skoro hororové výjevy a děsivé postavy, které se leckdy pohybují na hraně šílenství a celé to ještě umocnil výtečnou hudbou Petra Hapky. Na druhou stranu vytvořil i svébytnou poetiku, která odkazuje k určitým lidovým tradicím a prapůvodnímu poslání pohádek. Titulní roli ztvárnila méně výrazná Mária Podhradská, vedle ní ale uchvátí démoničtí Ivana Chýlková a Boris Rösner, dále pak třeba Michal DlouhýJana Hlaváčová nebo Radoslav Brzobohatý. V kontextu všeho pak možná trochu mrzí, že autor nešel na dřeň trochu víc a přece jen musel kvůli dětskému divákovi udělat pár ústupků. Potemnělá podívaná na sváteční podvečer.  

Zajímavost: Snímek vychází z klasické předlohy Boženy Němcové.

Ukázka z filmu Sedmero krkavců
Země (Terra) (středa 29. 9., ČT2, 18.05 - 19.40 / čtvrtek 30. 9., 08.30 - 10.05)

Plakát filmu Země / Terra
© IMDb
Šest let starý francouzský dokument není úplně tradiční žánrovkou a u nás není příliš známý. Režisér Yann Arthus-Bertrand, který se o režii podělil s autorem scénáře Michaelem Pitiotem, v něm sice divákovi nabídne úchvatné a nádherné obrazy skoro všeho, co naše planeta nabízí, zároveň se ale nebojí hodně kritického komentáře, který si nebere moc servítky. Postupem nedlouhé stopáže tedy mění atmosféru od té kouzelné a uchvacující k trochu temné, místy beznadějné a hodně apelativní. Důraz klade na škody, které člověk svým konáním činí a snaží se velmi jednoduše ukázat, k čemu všemu to může vést. Můžeme mu sice vytýkat, že v rámci hodně omezeného prostoru některé informace nerozvede, hodně je zjednodušuje a většinu problémů vůbec nezmiňuje, to ale nic nemění na tom, že jeho počin, jakkoli obrazově nádherný, donutí k zamyšlení nad směřováním civilizace. Poučná záležitost. 

Zajímavost: Snímek se natáčel přes osmnáct měsíců.

Originální trailer filmu Země / Terra

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 42. víkend
Box office: Duna byla první Sci-fi epos Duna bral prvenství amerického žebříčku tržeb. Jde o nejlepší výsledek režiséra Denise Villeneuva (Blade Runner 2049). čtěte zde
Vydáno: 25.10.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Recenze: Duna 10/10
Recenze: Vizuálně strhující Duna rozvážně otevírá nové světy a potvrzuje status filmu roku Dobrodružná sci-fi Duna byla stejně jako spousta dalších filmů několikrát odložena, ale v tomto případě platí otřepané pravidlo, že čekat se vyplácí. Pokud byste si měli vybrat jeden jediný film, na který jít letos do kina,... čtěte zde
Vydáno: 23.10.2021 12:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Seriál Arcane chystá velkolepou premiéru
Seriál Arcane chystá velkolepou premiéru, sledovat ji může každý streamer Seriál Arcane ze světa populární hry League of Legends brzy dorazí na Netflix. Už 7. listopadu se fanoušci dočkají uvedení prvních dílů. Diváci jej budou moci sledovat nejenom na Netflixu, ale velkolepá premiéra se uskuteční také... čtěte zde
Vydáno: 22.10.2021 12:30 v sekci Novinky | Zprávy
0
Poslední souboj 9/10
Recenze: Matt Damon a Adam Driver svádí Poslední souboj Matt Damon a Adam Driver svádí Poslední souboj ve středověké Francii a všemu přihlíží Ben Affleck. Ridley Scott natočil moderní středověké drama Poslední souboj. čtěte zde
Vydáno: 22.10.2021 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 22. 10. 2021 - 28. 10. 2021
TV tipy: Bojový anděl Alita se účastní hry peněz a poznává tajemství mumie Na konci října je televizní výběr dost různorodý a docela zajímavý. Z premiér nejvíc upoutají osobitá romantická komedie Palm Springs a dobrodružné sci-fi Alita: Bojový anděl. I zbytek našeho výběru ale stojí za vidění.... čtěte zde
Vydáno: 22.10.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Při očistě ve světě kde se nežebrá, chlapi nepláčou a hledají světlo svého života (08.10.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: V komedii Zbožňovaný je nevěrník Jiří Bartoška potrestán ochrnutím (28.09.2021 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Quo Vadis, zbožňovaný vlku? (22.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Zelený rytíř v marťanské lodi hledá lásku pod kapotou (15.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Ant-Man a Wasp reagují na tísňové volání ďábelského houslisty (27.08.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Zátopek každou minutu života běhá za Candymanem (25.08.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Boží zápasník Lukáš Krpálek na veliké řece bojuje s vlkodlakem (06.08.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Nicholas Hoult bude Renfield (04.08.2021 11:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Angelika nasadila slaměný klobouk, ohlédla se v hněvu a spáchala atentát na střední (23.07.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Rozhněvaný muž má čas poznat psa Gumpa, který ho naučil žít (21.07.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Portrét: Charlie Chaplin, věčný tulák s buřinkou (18.07.2021 11:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Fantastická čtyřka potkala kluky na řece a zahrála jim requiem za sen (16.07.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel režisér a producent Richard Donner (06.07.2021 10:22 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Už teď nám chybí rodinný víkend, během kterého poznáme Johna Lennona a Cyrila s Metodějem (02.07.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Mstitel Lindemann se ocitá ve spirále strachu a nutně potřebuje očistu (30.06.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   42/2021

Duna
10/10

Dobrodružná sci-fi Duna byla stejně jako spousta dalších filmů několikrát odložena, ale v tomto případě platí otřepané pravidlo, že čekat se vyplácí. Pokud byste si měli vybrat jeden jediný film, na který jít letos do kina, určitě by to měla být právě Duna.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu