Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 18. 10. 2019 - 24. 10. 2019

TV tipy: Páni kluci jsou pohřbeni zaživa a ocitají se v zajetí démonů

Vydáno: 18.10.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Ani druhá polovina října nepřináší v televizních programech zásadní změny a stále se spoléhá na obehrané snímky a poměrně dobré, avšak zapomenuté žánrovky. Největším hitem týdne tak je premiéra pokračování V zajetí démonů.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
CHIPS: Bláznivá hlídka (CHIPS) (pátek 18. 10., Nova, 22.25 - 00.30 / neděle 20. 10., Nova Cinema, 00.55 - 02.40)

Plakát filmu CHIPS: Bláznivá hlídka / CHIPSDva roky stará kriminální komedie se do našich kin nedostala a ani na oficiálních nosičích není k sehnání. Hodnocení má ale solidní, i když nikterak závratná. Jednoznačně je to dáno tím, že režisér, scenárista a představitel jedné z hlavních rolí Dax Shepard vsadil na hodně nevyrovnaný humor a střídá vtipy povedené s těmi slabšími až trapnými. V lepších chvilkách připomíná podobné žánrovky z přelomu osmdesátých a devadesátých let a je příjemně nekorektní. Tvůrce se naštěstí může opřít o svižné tempo, poměrně snesitelnou délku, velmi dobrou atmosféru, z níž čiší nadhled a to, že se film nebere moc vážně a o dobré obsazení. V něm se kromě jeho samotného objeví především spolehlivý Michael Peña v jedné z mála svých komických rolí. Tyto dva pak doplňují třeba Vincent D'OnofrioRosa SalazarAdam Brody nebo Jessica McNamee. S trochou tolerance ideální záležitost na páteční večer.

Zajímavost: Film vychází ze stejnojmenného seriálu ze sedmdesátých let.

Oficiální trailer filmu CHIPS: Bláznivá hlídka / CHIPS
Šelma na svobodě (Le fauve est lâché) (sobota 19. 10., ČT2, 13.05 - 14.45)

Plakát filmu Šelma na svobodě / Le fauve est lâchéNejen u nás skoro neznámé francouzské krimi z konce padesátých let je na svou dobu hodně vydařené a i dnešního diváka možná v lecčems překvapí. Režírující Maurice Labro v něm natočil klasickou a poctivou evropskou žánrovku, která je skvěle vyvážená a nezklame nikoho. Spolehnout se mohl na sice otřepaný, ale pořád atraktivní příběh, který je vyprávěn v pomalejším tempu a opírá se o dobře napsané postavy. Nechybí ani akce, které není tolik, ale je velmi kvalitní a syrová, vše navíc obklopuje potřebně hutná a trochu tajemná atmosféra. V hlavní roli po svém exceluje Lino Ventura, jemuž sekundují například Estella BlainPaul Frankeur nebo Nadine Alari. Zapomenutý klenot bez výrazných chyb a snad i s prvotřídním dabingem.

Zajímavost: Labro v průběhu natáčení onemocněl a třetinu filmu tak natočil scenárista Claude Sautet, který ale není v titulcích uveden.

Originální trailer filmu Šelma na svobodě / Le fauve est lâché
Páni kluci (sobota 19. 10., Prima, 14.45 - 16.45 / neděle 20. 10., Prima Max, 10.05 - 12.05)

Plakát filmu  / Páni kluciČeskoslovenský dobrodružný snímek z poloviny sedmdesátých let je variací na slavná Dobrodružství Toma Sawyera a patří k největším tuzemkým dětským klasikám. Režírující Věra Plívová-Šimková v něm původně anglofonní příběh skvěle převedla do českých kulis a vytvořila mu nádhernou atmosféru dětských dobrodružství, kouzelnou a osobitou poetiku a opřela se i o krásné lokace, které všemu dodávají ještě větší magičnost. Nechybí ani geniální hudba Petra Hapky, svižné tempo a krátká stopáž, v níž není prostor na nějakou vatu. Své pochopitelně dělá i obsazení, v němž září skvěle vybraní a dnes neznámí dětští herci, které ze zkušenějších kolegů doplňují třeba Iva JanžurováJosef SomrPetr Nárožný nebo Václav Lohniský. Nestárnoucí klasika.

Zajímavost: Scénář k filmu částečně napsal i tehdy zakázaný Jan Procházka, o čemž režisérka nevěděla, protože je prý dost prostořeká a její okolí mělo strach, aby někde něco nevyzradila.

Ukázka z filmu Páni kluci
Kam čert nemůže (sobota 19. 10., ČT1, 15.40 - 17.05 / neděle 20. 10., 06.50 - 08.10)

Plakát filmu  / Kam čert nemůžeČeskoslovenská komedie z konce padesátých let už dnes nemá takový dopad jako v době vzniku, přesto jde o velmi příjemnou záležitost. Režírující Zdeněk Podskalský si v ní chytře pohrává s faustovským tématem a opírá se o příběh plný jemné satiry, metafor a lehkých náznaků, které ve své době měly jakýsi "zakázaný" nádech. Výraznou složkou je i inteligentní humor, který není prvoplánový. Vše ještě dotváří decentní atmosféra, hodně svérázná romantická linie a pomalejší tempo, v němž všechny vtípky krásně vyniknou. Pozitivem budiž i krátka stopáž, v níž je prostor jen na to nejpodstatnější. Ústřední pár ztvárnili Miroslav Horníček, který nedostatek hereckého talentu brilantně vyvažuje svou dikcí a celkovým projevem, a Jana Hlaváčová. V dalších rolích se objevili třeba Jiří SovákVlastimil Brodský nebo Rudolf Hrušínský. Škoda, že to celé trochu zastaralo.

Zajímavost: Název filmu vychází z úsloví Kam čert nemůže, strčí babu.

Ukázka z filmu Kam čert nemůže
George Michael: Freedom (George Michael: Freedom) (sobota 19. 10., ČT art, 20.20 - 21.50 / čtvrtek 24. 10., 01.00 - 02.35)

Plakát filmu George Michael: Freedom / George Michael: FreedomDva roky starý britský hudební dokument vznikl pouhý rok po smrti slavného zpěváka George Michaela, který se podílel i na jeho režii. Jeho kolega David Austin, který pak vše dokončil, tedy nepředvádí filmařsky nic převratného a spoléhá hlavně na tzv. mluvící hlavy, to ale nikomu v tomto případě vadit nebude. Největší devízou snímku je totiž to, že potěší jak skalní umělcovy fanoušky, tak i ty, kteří mu nějak nepřišli na chuť. Tvůrci se podařilo vypíchnout to nejdůležitější z jeho kariéry a všichni tak pochopí přínos, který pro pop music měl. Trochu zbytečně pak možná působí snad jen samotný závěr, který je dost dojemný a hodně hraje na divákovy city, to se ale dá přičíst i malému odstupu od smutné události. Ve filmu nicméně promluví třeba Tony BennettNaomi CampbellCindy CrawfordRicky GervaisLiam Gallagher nebo Elton John. Portrét hudební legendy.

Zajímavost: Ve filmu vystupuje i sám zpěvák a jde tak o vůbec poslední záběry, na nichž se kdy objevil.

Originální trailer filmu George Michael: Freedom / George Michael: Freedom
Pohřben zaživa (Buried Alive) (neděle 20. 10., Kino Barrandov, 01.05 - 03.10)

Plakát filmu Pohřben zaživa / Buried AliveTelevizní thriller z raných devadesátých let u nás není moc známý, což je svým způsobem škoda, protože jde o celovečerní režijní debut Franka Darabonta. Ten se v něm sympaticky snaží, ale trochu prohrává boj s možnostmi malé obrazovky. I proto potěší několik netradičních kamerových úhlů a snaha o hutnější atmosféru, ty ale přebíjí nízký rozpočet, nepříliš vábná vizuální stránka a celková lacinost. Výsledek ovšem nejvíc sráží značná předvídatelnost a dlouhá stopáž, protože celý námět by se hodil spíš na krátkou povídku. To se trochu kompenzuje ve druhé polovině, která je v rámci možností klaustrofobická a malinko nápaditá. Největším trumfem je pak obsazení, v němž titulní role vytvořili Tim MathesonJennifer Jason Leigh a William Atherton. Solidní záležitost, která by rozhodně zasloužila lepší vysílací čas.

Zajímavost: O roli řidiče náklaďáku byl požádán režisérův kamarád John Carpenter, odmtíl ji ale s tím, že by hrál buď někoho, kdo je vrah, nebo muže, který bude v posteli s krásnou ženou.

Originální trailer filmu Pohřben zaživa / Buried Alive
Malý Nosáček (Karlik Nos) (neděle 20. 10., ČT :D, 09.30 - 10.50)

Plakát filmu Malý Nosáček / Karlik NosŠestnáct let stará ruská animovaná pohádka nepatří v tuzemsku k těm nejslavnějším, pozornost by si ale rozhodně zasloužila. Režírující Ilja Maksimov v ní vychází z klasické německé pohádky Wilhelma Hauffa, takže se spoléhá na atmosféru starých hanzovních měst a úplně obyčejný pohádkový příběh. Ten je však obohacen o inteligentní a jemný humor a několik přesahů, což ocení i dospělí. Zmínit se pak musí i velmi dobrá animace, která je technicky hodně zdařilá, nepříliš barevná a vůbec nepůsobí lacině. Výrazně pak potěší i to, že se tvůrce nebál temnějších tónů a postava zlé čarodějnice je vskutku děsivá až hororová. I vzhledem ke krátké stopáži a svižnému tempu jde o naprosto ideální nedělní probouzení pro celou rodinu.

Zajímavost: Odhadovaný rozpočet filmu byl dva a půl milionu dolarů.

Televizní spot filmu Malý Nosáček / Karlik Nos
V zajetí démonů 2 (The Conjuring 2) (neděle 20. 10., Nova Cinema, 22.10 - 00.40 / pondělí 21. 10., 02.35 - 05.10)

Plakát filmu V zajetí démonů 2 / The Conjuring 2Pokračování hororové série za svým předchůdcem o mnoho nezaostává, a i když není vůbec originální, pořád baví a svým způsobem děsí. Hlavní zásluhu na tom má režisér a spoluscenárista James Wan, jenž umí fantasticky pracovat s atmosférou, která je od začátku do konce hutná a temná. Ruku v ruce s ní jdou lekačky, které tvůrce vždy dá na naprosto nečekané místo, čímž dosáhne maximálního efektu. Záležet si ovšem dává i na věcech, které jsou pro žánr zdánlivě nepodstatné, jako jsou výtečná dobová výprava a kostýmy. Hlavní role si zopakovali Vera Farmiga a Patrick Wilson, jimž skvěle přihrávají méně známí herci, mezi nimiž naštěstí není nikdo protivný. Litovat se dá ovšem toho, že ta nejlepší scéna přijde hned na začátku. Největším problémem snímku je přepálená délka, která má za následek to, že ten působí zdlouhavě a monotónně. Jasný tip týdne, o němž si můžete přečíst v naší recenzi.

Zajímavost: Film vychází ze skutečného případu Enfield Poltergeist, který byl v Anglii vyšetřován v letech 1977 - 79.

Český trailer filmu V zajetí démonů 2 / The Conjuring 2
Pták na drátě (Bird on a Wire) (čtvrtek 24. 10., Nova Cinema, 20.00 - 22.10)

Plakát filmu Pták na drátě / Bird on a WireNa akčním thrilleru z raných devadesátých let jsou hodně znát dozvuky předcházející dekády. Režírující John Badham se tak v něm nebere moc vážně a dost se spoléhá na pohodovou a bezstarostnou atmosféru, která naštěstí funguje po celou dobu. Mnohem horší je to s ústředním příběhem, který je zoufale předvídatelný a nenabízí ani moc humorných situací a velmi brzy upadne do ryzího průměru. Lehce nad něj ho ale pozvedá pár povedených akčních momentů, relativně svižné tempo, několik málo trefných vtipů a hlášek, především ale obsazení, v němž se vyřádil Mel Gibson, jemuž dělá společnost nevýrazná a dost ukřičená Goldie Hawn. Dále se pak objeví David CarradineBill Duke nebo Stephen Tobolowsky. Absolutně zapomenutelná jednohubka se zdlouhavým finále.

Zajímavost: Gibson dostal při natáčení k dispozici dům, takže ho zároveň pojal jako dovolenou s tehdejší rodinou.

Oficiální trailer filmu Pták na drátě / Bird on a Wire
Sedmý hřích (Original Sin) (čtvrtek 24. 10., Prima Max, 22.05 - 00.35)

Plakát filmu Sedmý hřích / Original SinDrama z počátku milénia je v tuzemsku, kde se honosí velmi nepřesným názvem, hodnoceno o dost hůře než na zahraničních databázích, kde to s ním ale také není nikterak výrazně horké. Největší vinu na tom nese režisér a scenárista Michael Cristofer, který v něm adaptoval knižní předlohu Cornella Woolriche a udělal to prakticky nejhůř, jak mohl. Celý příběh totiž připomíná telenovelu, není dobře napsaný, je plný málo uvěřitelných zvratů a proměn jednání postav a toporných dialogů. Velmi lehce nad průměr snímek povyšují slušná výprava, v rámci možností krásná kamera, exotické lokace a decentní erotické scény, které ale asi chtěly být mnohem vyzývavější. Spíše zklamáním je obsazení, v němž titulní role sehráli Antonio Banderas a Angelina Jolie, kteří jsou ale zvláštně unylí a nefunguje mezi nimi vášeň ani chemie, což je špatně, neboť běžný divák od této dvojice nepochybně očekává víc. Při značné toleranci neškodná jednohubka.    

Zajímavost: Dům s plantáží byl skutečným velkostatkem s cukrovou třtinou, ten byl ale opuštěný.

Originální trailer filmu Sedmý hřích / Original Sin

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 15. víkend
Box office: Godzila a King dále vládnou Potřetí za sebou je na vrcholu žebříčku amerických tržeb monstrsnímek Godzilla vs Kong. Jde zatím o nejúspěšnější letošní snímek uvedený v době koronavirové krize. čtěte zde
Vydáno: 19.04.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Oscarová recenze: The Father 9/10
Oscarová recenze: The Father Slavnostní Oscarový ceremoniál, jehož scénář zatím není známý, se nezadržitelně blíží a vítěze všech kategorií odhalí už 25. dubna 2021. Filmserver.cz pro Vás připravil osm recenzí filmů, které jsou nominovány v hlavní... čtěte zde
Vydáno: 18.04.2021 10:30 v sekci Recenze
0
TV tipy: 16. 4. 2021 - 22. 4. 2021
TV tipy: Captain Marvel si rodinu nevybírá a raději tančí foxtrot Jednoznačným tipem aktuálního televizního týdne je premiéra marvelovky Captain Marvel. Ta ale přijde překvapivě až s jeho koncem a do té doby se dá doporučit především několik velmi málo známých a povětšinou evropských filmů.... čtěte zde
Vydáno: 16.04.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Box office: 14. víkend
Box office: Godzilla a Kong zůstali první Film Godzilla vs. Kong o dvou legendárních monstrech, která se střetnou v boji o nadvládu nad světem, se podruhé za sebou stal vítězem u pokladen kin. čtěte zde
Vydáno: 12.04.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Oscarová recenze: Země nomádů 8/10
Oscarová recenze: Vydejte se krásnou krajinou na kočovnou jízdu v Zemi nomádů Slavnostní Oscarový ceremoniál, jehož scénář zatím není známý, se nezadržitelně blíží a vítěze všech kategorií odhalí už 25. dubna 2021. Filmserver.cz pro Vás připravil osm recenzí filmů, které jsou nominovány v hlavní... čtěte zde
Vydáno: 11.04.2021 12:30 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Zabijákova žena & bodyguard (13.04.2021 16:04 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Gagarin, Pancho Villa, Igor Stravinsky a Coco Chanel jsou Street Kings (09.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Angelina Jolie v prvním traileru Kdo mi jde po krku (07.04.2021 15:50 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Raubíř Ralf se v domě ztracených duší objevil na špatné straně, kde prožil zoufalství a získal naději (02.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Aquaman s Aladinem se ocitli na bloku 99, kde prožívají rodinné štěstí (26.03.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Thelma našla úkryt v zoo a v něm všechny prachy světa (19.03.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Druhý Kocour v botách dostal datum premiéry a oficiální název (18.03.2021 10:41 v Novinky | Zprávy)
- Animovaný Blazing Samurai se Samuelem L. Jacksonem na prvních fotkách! (27.02.2021 12:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Než rychle a zběsile přišla bouře nastala nejtemnější hodina (26.02.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Mortal Kombat (18.02.2021 18:45 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Ochotní dospělí absolvovali zocelovací kúru a kurz negativního myšlení (12.02.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Poslední Podskalák čte ostrovní zprávy a řídí se heslem ukradni, co můžeš (05.02.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Those Who Wish Me Dead s Angelinou Jolie má datum premiéry (03.02.2021 12:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Phantom Boy si četl kroniku rodu Spiderwicků a podepsal smlouvu s ďáblem (29.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu