Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Téma: České kinopremiéry v první polovině roku 2018

Téma: České kinopremiéry v první polovině roku 2018

Vydáno: 06.02.2018 21:22 v sekci Články | Publicistika - Jakub Kos | foto: facebook tvůrce

Jako každý rok, i letos vstoupí do českých kin několik původních snímků. Některé z nich horší a některé ty lepší. Loni bylo těch lepších dokonce tak málo, že v podstatě každý ze snímků má nominaci skoro ve všech kategoriích Českého lva.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Letos do kin vstoupily již tři snímky - příšerné pohádky Čertoviny a Dukátová skála, a celovečerní film se satirickým glosátorem dění Tondou Blaníkem. Nejočekávanějšími filmy za následující půlrok jsou Hmyz a Hastrman.

Alenka v zemi zázraků
v kinech od 8.2.2018Český plakát filmu Alenka v zemi zázraků
Film dvojice Otakáro Maria-Schmidt a Jana Kristina Studničková vypadá opravdu velice zvláštně. Nutno ale podotknout, že ve snímku uvidíme například Boleslava Polívku či Jiřího Dvořáka. Poetické vyprávění malé dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou svého dětství jako kouzelným labyrintem a pozoruje a zaznamenává svět. Sny a realita se jí prolínají a vykreslují skrze její rodinu a svět slavností, kterými doslova protančí svým fantazijním viděním světa. Před očima jí ožívají tajuplné a legendární postavy Malého Prince, Andělky, Jana Nepomuckého a dalších - na Malé Straně a v okolí Karlova mostu a také v Itálii, kde v kraji své babičky prožije kouzelné zážitky na karnevalu v Benátkách.

Oficiální trailer filmu Alenka v zemi zázraků
Hmyz
Plakát filmu  / Hmyzv kinech od 19.2.2018

Režisérské eso Jan Švankmajer se po letech vrací se zbrusu novým filmem, který nesmí zůstat  bez povšimnutí kritiků i obecenstva. V hlavních rolích Jan Budař, Jaromír Dulava či Jiří Lábus.
Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly.

 

Oficiální trailer filmu Hmyz
Věčně tvá nevěrnáPlakát filmu  / Věčně tvá nevěrná
22.2.2018
A sakra, Cieslar vrací úder. Režisér propadáku Špindl a televizní scenárista spojili své síly a společně s těmi nejobyčejnějšími herci na planetě (jako např. Vilma Cibulková nebo Saša Rašilov) natočili další komedii o lásce. Značka: Věčně tvá nevěrná.
Josef a Miluška jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější  ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta, která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít.

Oficiální trailer filmu Věčně tvá nevěrná
Tátova volha
Plakát filmu Tátova volha
v kinech od 8.3.2018
Jiří Vejdělek představuje svůj další snímek. Úspěšný režisér Účastníků zájezdu nebo Románu pro ženy tentokrát spojil síly s Eliškou Balzerovou a Tatianou Vilhelmovou a okopíroval americký námět filmu s Billem Murraym, který objíždí své staré milenky.
Kostýmní výtvarnice Eva nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy, má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek a přátel, aby o tajemství zjistily víc...
 
Oficiální trailer filmu Tátova volha

Tlumočník
Plakát filmu  / Tlumočníkv kinech od 15.3.2018

Snímek Tlumočník slovenského režiséra Martina Šulíka představuje v hlavních rolích Jiřího Menzela a Petra Simonischeka. V předpremiéře ho uvede Jiří Menzel na letošním Berlinale, kde bude také oceněn.
Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.Oficiální trailer filmu Tlumočník

Do větru
v kinech od 5.4.201
Fotografie z natáčení filmu Do větruV hlavních rolích nového snímku se představí Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková a Matyáš Řezníček. Jedná se o celovečerní debut Sofie Šustkové.
Mladý dokumentarista Honza se vydává do Řecka na plachetnici svého otce. Chce natočit, jak místní obyvatelé vnímají uprchlickou krizi. V přístavu se setkává se sourozenci Matyášem a Natálkou, které si jeho otec najímá jako posádku.

Pepa
v kinech od 12.4.2018
Fotografie z filmu PepaRežisér Ján Novák se letos činil. Přístav mu skončil, a tak se vrhl na filmovou tvorbu. Příšerně amatérská Dukátová skála, která se vydala do kin v lednu, byla jeho počinem. Dalším filmem v jeho režii je Pepa, komedie s Michalem Suchánkem v hlavní roli. Autorem scénáře je sám Novák, vypomohl mu scenárista Špindlu. Film splňuje všechny aspekty na propadák roku.

Hlavní hrdina Pepa od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou a dospívající dcerkou Zdeničkou. Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi a jeho ženě Jarmile. Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný.

Hastrman
v kinech od 19.4.2018
Fotografie z filmu HastrmanAsi nejočekávanějším filmem celé poloviny roku je režijní debut herce a divadelníka Ondřeje Havelky. Romantický thriller Hastrman podle předlohy Miloše Urbana představí v hlavní roli předního českého herce Karla Dobrého.

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni i učitel Voves a farář Fidelius. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí. Z počátku 19. století se děj na moment přesune do současnosti, kde příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny končí.
 
Oficiální teaser filmu Hastrman

Dvě nevěsty a jedna svatba
v kinech od 26. 4. 2018
Fotografie z filmu Dvě nevěsty a jedna svatbaNezastavuje se ani Tomáš Svoboda, režisér průměrných komedií typu Manžel na hodinu nebo Jak se zbavit nevěsty. Ten se již podruhé spojil se scenáristou průměrných komedií Marcelem Bystroněm. Takže očekávajme průměrnou komedii. Ve filmu hrají herci Anna Polívková, Eva Holubová nebo Bohumil Klepl.
 
Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry.
 
Na krátko
v kinech od 31. 5. 2018
Fotografie z natáčení filmu Na krátkoOčekávané drama podle scénáře Petry Soukupové představí v hlavních rolích Petru Špalkovou, Martina Fingera nebo Jindřicha Žampu. Režie se ujal Jakub Šmíd, natočil Laputu s Terezou Voříškovou a je držitelem Českého lva za nejlepší studentský film.

Na krátko je drama o chlapci Jakubovi, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou iluzí se vyrovnat, a nebo… skončit špatně. Pomoct mu nemůže nikdo. Ani matka, protože to ona mu lhala a tu pohádku o tatínkovi, který se mu nemůže věnovat, protože brázdí moře na zaoceánské lodi, si vymyslela. Ani otec, který na něj ve skutečnosti celý život kašlal a teď se chce starat, ale jen proto, že o něj jeho „opravdový“ syn z manželství nestojí.

A ať je, jaký chce, kapitán tedy rozhodně není. Ani sestra Pavlína, která je ve svých šestnácti též na prahu zjištění, že život je úplně jiný, než si ho představovala, a které to srdce zlomí úplně stejně. Na krátko je příběh o dětech, které předčasně dospívají, protože už tu nejsou celé rodiny, aby je chránily před tím, jaký svět skutečně je. A které svoji zkoušku z dospělosti musejí skládat předčasně. A o dospělých, kteří nevědí, jak jim pomoci. Jak by mohli, když nedokážou pomoct ani sobě.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 23. týden
Kinopremiéry: Transformers probudili kostlivce Těžko odhadovat, na jakou novinku nalákat v tomto týdnu do kin tuzemského diváka. Mainstream totiž zastupují noví Transformers, jejichž slávu odvál čas a kingovský horor Kostlivec, který je dle všeho vesměs průměrný. čtěte zde
Vydáno: 07.06.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 22. TÝDEN
TOP 20 ČR: Spider-Man jde do čela V Česku měl premiéru animovaný superhrdinský snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy, který se dostal do vedení tuzemského žebříčku návštěvnosti za uplynulý víkend. čtěte zde
Vydáno: 06.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
FUBAR 7/10
TV recenze: Arnold Schwarzenegger je zpátky v seriálu FUBAR Arnold Schwarzenegger je zpátky. Legendární akční ikona se vrací, tentokrát jako tajný agent Luke Brunner v komediálním akčním seriálu FUBAR. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 12:30 v sekci Recenze
0
Box office: 22. týden
Box office: Spider-Man měl hvězdný otvírák Animovaný snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy podle očekávání předčil všechna očekávání a jeho hvězdný otvírák je druhým letošním nejlepším výsledkem. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 10: Sam Raimi
Top 10: Sam Raimi Sam Raimi patří mezi moderní klasiky nejen hororového žánru. V následujícím článku si představíme reprezentativní desítku jeho filmů. čtěte zde
Vydáno: 04.06.2023 10:30 v sekci Články | Žebříčky
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Zemřel Peter Simonischek (30.05.2023 15:18 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Top 10: čeští režiséři po roce 1989 (26.11.2022 14:30 v Články | Publicistika)
- Téma: 10 domácích tvůrců nejhorších filmů od roku 1989 (12.11.2022 11:30 v Články | Publicistika)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2021 opustily (22.12.2021 16:00 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Nadějná mladá žena má ještě čas zapadnout mezi rytíře spravedlnosti (26.05.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zemřel herec Andrej Hryc (31.01.2021 10:22 v Novinky | Zprávy)
- Zemřela Hana Maciuchová (26.01.2021 20:01 v Novinky | Zprávy)
- Odešel Jiří Menzel (06.09.2020 23:37 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Pocahontas a Mussolini se trabantem tam a zase zpátky vracejí na tiché místo (01.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Preview: Co nás čeká ve zbytku roku 2019 v kinech? (31.07.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Slovenské filmové ceny ovládlo drama Tlumočník (07.04.2019 11:07 v Novinky | Zprávy)
- Český lev 2019: Filmem roku je Všechno bude (23.03.2019 22:02 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Kde najít fantastická zvířata, tátovu volhu a památkáře? (22.03.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Filmem roku 2018 podle české filmové kritiky je Jan Palach (02.02.2019 23:40 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: Nejúspěšnějším filmem roku 2018 byl hudební biopic Bohemian Rhapsody (24.01.2019 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)

PREMIÉRA TÝDNE   22/2023

Spider-Man: Napříč paralelními světy
8/10

Pokračování Oscarem oceněného animovaného komiksového filmu je opět gejzírem představivosti, nápaditosti a audiovizuálního obžerství. Jedná se však jen o polovinu příběhu, jehož vyvrcholení se dočkáme až v březnu příštího roku.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu