Reklama

Téma: České kinopremiéry v první polovině roku 2018

Vydáno: 06.02.2018 21:22 - Jakub Kos

Jako každý rok, i letos vstoupí do českých kin několik původních snímků. Některé z nich horší a některé ty lepší. Loni bylo těch lepších dokonce tak málo, že v podstatě každý ze snímků má nominaci skoro ve všech kategoriích Českého lva.
Letos do kin vstoupily již tři snímky - příšerné pohádky Čertoviny a Dukátová skála, a celovečerní film se satirickým glosátorem dění Tondou Blaníkem. Nejočekávanějšími filmy za následující půlrok jsou Hmyz a Hastrman.

Alenka v zemi zázraků
v kinech od 8.2.2018Český plakát filmu Alenka v zemi zázraků
Film dvojice Otakáro Maria-Schmidt a Jana Kristina Studničková vypadá opravdu velice zvláštně. Nutno ale podotknout, že ve snímku uvidíme například Boleslava Polívku či Jiřího Dvořáka. Poetické vyprávění malé dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou svého dětství jako kouzelným labyrintem a pozoruje a zaznamenává svět. Sny a realita se jí prolínají a vykreslují skrze její rodinu a svět slavností, kterými doslova protančí svým fantazijním viděním světa. Před očima jí ožívají tajuplné a legendární postavy Malého Prince, Andělky, Jana Nepomuckého a dalších - na Malé Straně a v okolí Karlova mostu a také v Itálii, kde v kraji své babičky prožije kouzelné zážitky na karnevalu v Benátkách.

Oficiální trailer filmu Alenka v zemi zázraků
Hmyz
Plakát filmu  / Hmyzv kinech od 19.2.2018

Režisérské eso Jan Švankmajer se po letech vrací se zbrusu novým filmem, který nesmí zůstat  bez povšimnutí kritiků i obecenstva. V hlavních rolích Jan Budař, Jaromír Dulava či Jiří Lábus.
Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Tulák leží doma s ischiasem. Chrobáčice a Kukla ještě nepřišly.

 

Oficiální trailer filmu Hmyz
Věčně tvá nevěrnáPlakát filmu  / Věčně tvá nevěrná
22.2.2018
A sakra, Cieslar vrací úder. Režisér propadáku Špindl a televizní scenárista spojili své síly a společně s těmi nejobyčejnějšími herci na planetě (jako např. Vilma Cibulková nebo Saša Rašilov) natočili další komedii o lásce. Značka: Věčně tvá nevěrná.
Josef a Miluška jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější  ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta, která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít.

Oficiální trailer filmu Věčně tvá nevěrná
Tátova volha
Plakát filmu Tátova volha
v kinech od 8.3.2018
Jiří Vejdělek představuje svůj další snímek. Úspěšný režisér Účastníků zájezdu nebo Románu pro ženy tentokrát spojil síly s Eliškou Balzerovou a Tatianou Vilhelmovou a okopíroval americký námět filmu s Billem Murraym, který objíždí své staré milenky.
Kostýmní výtvarnice Eva nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy, má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek a přátel, aby o tajemství zjistily víc...
 
Oficiální trailer filmu Tátova volha

Tlumočník
Plakát filmu  / Tlumočníkv kinech od 15.3.2018

Snímek Tlumočník slovenského režiséra Martina Šulíka představuje v hlavních rolích Jiřího Menzela a Petra Simonischeka. V předpremiéře ho uvede Jiří Menzel na letošním Berlinale, kde bude také oceněn.
Hlavními hrdiny svérázné roadmovie jsou dva staří páni, kteří cestují napříč Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Během cesty se dostávají do bizarních situací, potkávají rozmanité lidi a postupně si skládají mozaikovitý obraz světa, který se navenek mění, ale v hloubce ukrývá nevyřešené konflikty. Díky poznání života toho druhého, začínají chápat vlastní činy a přehodnocují i svou identitu.Oficiální trailer filmu Tlumočník

Do větru
v kinech od 5.4.201
Fotografie z natáčení filmu Do větruV hlavních rolích nového snímku se představí Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková a Matyáš Řezníček. Jedná se o celovečerní debut Sofie Šustkové.
Mladý dokumentarista Honza se vydává do Řecka na plachetnici svého otce. Chce natočit, jak místní obyvatelé vnímají uprchlickou krizi. V přístavu se setkává se sourozenci Matyášem a Natálkou, které si jeho otec najímá jako posádku.

Pepa
v kinech od 12.4.2018
Fotografie z filmu PepaRežisér Ján Novák se letos činil. Přístav mu skončil, a tak se vrhl na filmovou tvorbu. Příšerně amatérská Dukátová skála, která se vydala do kin v lednu, byla jeho počinem. Dalším filmem v jeho režii je Pepa, komedie s Michalem Suchánkem v hlavní roli. Autorem scénáře je sám Novák, vypomohl mu scenárista Špindlu. Film splňuje všechny aspekty na propadák roku.

Hlavní hrdina Pepa od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou a dospívající dcerkou Zdeničkou. Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi a jeho ženě Jarmile. Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný.

Hastrman
v kinech od 19.4.2018
Fotografie z filmu HastrmanAsi nejočekávanějším filmem celé poloviny roku je režijní debut herce a divadelníka Ondřeje Havelky. Romantický thriller Hastrman podle předlohy Miloše Urbana představí v hlavní roli předního českého herce Karla Dobrého.

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus, jehož láska k venkovské dívce Katynce naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni i učitel Voves a farář Fidelius. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí. Z počátku 19. století se děj na moment přesune do současnosti, kde příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny končí.
 
Oficiální teaser filmu Hastrman

Dvě nevěsty a jedna svatba
v kinech od 26. 4. 2018
Fotografie z filmu Dvě nevěsty a jedna svatbaNezastavuje se ani Tomáš Svoboda, režisér průměrných komedií typu Manžel na hodinu nebo Jak se zbavit nevěsty. Ten se již podruhé spojil se scenáristou průměrných komedií Marcelem Bystroněm. Takže očekávajme průměrnou komedii. Ve filmu hrají herci Anna Polívková, Eva Holubová nebo Bohumil Klepl.
 
Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry.
 
Na krátko
v kinech od 31. 5. 2018
Fotografie z natáčení filmu Na krátkoOčekávané drama podle scénáře Petry Soukupové představí v hlavních rolích Petru Špalkovou, Martina Fingera nebo Jindřicha Žampu. Režie se ujal Jakub Šmíd, natočil Laputu s Terezou Voříškovou a je držitelem Českého lva za nejlepší studentský film.

Na krátko je drama o chlapci Jakubovi, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou iluzí se vyrovnat, a nebo… skončit špatně. Pomoct mu nemůže nikdo. Ani matka, protože to ona mu lhala a tu pohádku o tatínkovi, který se mu nemůže věnovat, protože brázdí moře na zaoceánské lodi, si vymyslela. Ani otec, který na něj ve skutečnosti celý život kašlal a teď se chce starat, ale jen proto, že o něj jeho „opravdový“ syn z manželství nestojí.

A ať je, jaký chce, kapitán tedy rozhodně není. Ani sestra Pavlína, která je ve svých šestnácti též na prahu zjištění, že život je úplně jiný, než si ho představovala, a které to srdce zlomí úplně stejně. Na krátko je příběh o dětech, které předčasně dospívají, protože už tu nejsou celé rodiny, aby je chránily před tím, jaký svět skutečně je. A které svoji zkoušku z dospělosti musejí skládat předčasně. A o dospělých, kteří nevědí, jak jim pomoci. Jak by mohli, když nedokážou pomoct ani sobě.


Reklama

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

Reklama

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY