Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 9. 10. 2015 - 15. 10. 2015

TV tipy: ...a televize stvořily nudu

Vydáno: 09.10.2015 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Pravděpodobně vůbec nejslabší za celý rok je v tomto týdnu nabídka tuzemských televizí. Vedle osvědčených repríz totiž musíte v programu hledat hodně podrobně, abyste vůbec objevili snímky, o jejichž existenci nejspíš ani nevíte.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Organ (pátek 9. 10., ČT art, 21.50 - 23.20)

Plakát filmu  / OrganOpomíjené československé drama není divácky úplně vstřícné a je potřeba k němu přistupovat s troškou tolerance a připravenosti. Režírující Štefan Uher v něm vypráví silný a působivý příběh, který však ukryl za spousty dlouhých černobílých záběrů, pomalé tempo a neuchopitelnou atmosféru. Navíc přidal opravdu úchvatnou kameru, propracovanou obrazovou kompozici a monumentální varhanní hudební doprovod. Do hlavních rolí obsadil v drtivé většině neznámé tváře, z nichž poznáte jen Hanu Maciuchovou. Poněkud náročnější podívaná, která nesedne každému.

Synopse: Polský zběh a varhanní virtuoz se v průběhu druhé světové války ukrývá v jednom slovenském klášteře jako mnich Felix. V čase vraždění ovšem poslání hudby příliš nevěří a není ochoten dát se zneužít pro zlo. Východisko má ale jen jediné - buď únik cestou lemovanou minovými poli, kterou přišel, nebo dobrovolnou smrt obětního beránka.

Zajímavost: Alexander Brezina, který ztvárnil hlavní roli, byl skutečným varhaníkem a nehercem.

Ukázka z filmu není dostupná.

Fimfárum - Do třetice všeho dobrého (sobota 10. 10., ČT :D, 09.20 - 10.35)

Plakát filmu  / Fimfárum - Do třetice všeho dobréhoTřetí pokračování animovaných adaptací knihy Jana Wericha nejvíc doplácí právě na to, že už potřetí variuje totéž. Dvojice režisérek Vlasta Pospíšilová a Kristina Dufková a jejich kolega David Sukup sice odvedli velmi slušnou práci, jenže nevyrovnanou úroveň animace i jednotlivých povídek zakrýt nedokázali. Na druhou stranu se mohli spoléhat na sílu předlohy, veskrze příjemnou atmosféru a povedenou výpravu, která se dočkala i nominace na Českého Lva. Pozitivem jsou i krátká stopáž a příjemně zvolené hlasy dabérů a vypravěčů. Neškodná rodinná jednohubka.

Synopse: Tentokrát se dostává na pohádky Jak na Šumavě obři vyhynuli, v níž filmový štáb pátrá po tom, zda obři žijí, nebo nežijí, O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, kde potomci panovníka hledají jeho ztracený klobouk vysoko v horách a Rozum a Štěstí, v níž se řeší otázka, zda se dá žít bez těchto dvou atributů.

Zajímavost: Všechny pohádky se odehrávají v první polovině dvacátého století.

Originální trailer filmu Fimfárum - Do třetice všeho dobrého
...a Bůh stvořil ženu (Et Dieu... créa la femme) (sobota 10. 10., ČT2, 13.35 - 15.05)

Plakát filmu ...a Bůh stvořil ženu / Et Dieu... créa la femmeSkoro šedesát let staré francouzsko-italské drama bylo svého času dost skandální, dnes už působí spíše úsměvně. Režisér a scenárista Roger Vadim totiž natočil přímočarou a nenápaditou podívanou, která má jasně rozdělené postavy, všechny ženy hází do jednoho pytle a snaží se působit prudérně, aniž by ukázal jakýkoli náznak erotiky. Všechno vsadil na představitelku hlavní role Brigitte Bardot, která tu je pochopitelně za sexbombu a musí především dobře vypadat, a také na malebné kulisy Saint-Tropez. Potěší naopak pár roztomile cudných scén, zajímavý (ale nevyužitý) námět a poměrně překvapivá pointa. Těžce nostalgický kousek.

Synopse: Osmnáctiletá Juliete (Brigitte Bardot) žije u svých pěstounů v Saint-Tropez a nijak se nesnaží zakrývat svou krásu před muži, kteří před ní padají na kolena. Ucházejí se o ni tři nápadníci - záletník Antoine (Christian Marquand), jeho stydlivý bratr Michel (Jean-Louis Trintignant) a postarší Eric (Curd Jürgens). Děvče si s nimi pohrává, jak se mu to hodí, aniž by domyslelo všechny následky.

Zajímavost: V době natáčení bylo Bardot dvaadvacet let.

Ukázka z filmu ...a Bůh stvořil ženu / Et Dieu.. créa la femme
Kid (The Kid) (sobota 10. 10., ČT art, 23.45 - 01.35)

Plakát filmu Kid / The KidBritské drama není přijímáno úplně jednoznačně, pozitivní ohlasy ale převažují. Režisér Nick Moran se v něm inspiroval skutečným příběhem, který může na kdekoho působit jako prvoplánový kalkul plný klišé, údajně se tak ale stal. Snímek nepochybně zaujme zcela se hodícím soundtrackem, zajímavou atmosférou a minimálně také první polovinou, která je plná typicky britské nekompromisnosti a černého humoru. Horší je to s realizací akčnějších scén, které vypadají dost amatérsky, zbytečně utahanou druhou polovinou a Rupertem Friendem v titulní roli, který může někoho vysloveně iritovat. Více se dočtete v naší recenzi, která se řadí mezi ty méně spokojené.

Synopse: Kevin Lewis (Rupert Friend) vyrůstal v chudém prostředí londýnského sídliště, byl často bit, ponechán rodiči o hladu, ve škole šikanován a nakonec se na něj vykašlal i sociální úřad. Není divu, že se ocitá na ulici a na hraně zákona. Přesto se rozhodne žít dál a vybojovat si lepší život.

Zajímavost: Skutečný Kevin Lewis se objeví v závěrečných titulcích.

Originální trailer filmu Kid / The Kid
Šest medvědů s Cibulkou (neděle 11. 10., Nova, 16.20 - 18.10)

Plakát filmu  / Šest medvědů s CibulkouDnes už legendární československá komedie pobaví především ty nejmenší děti. Režisér a spoluscenárista Oldřich Lipský v ní rezignoval na veškeré ambice a naservíroval přímočarou podívanou plnou gagů, skečů a různých humorných situací, v níž chybí ucelenější a zajímavější příběh. Na druhou stranu většina infantilních vtipů poměrně funguje, objeví se tu i dost nezapomenutelných hlášek a v hlavní roli se objeví vynikající a bohužel nedávno zemřelý Lubomír Lipský, jehož doplňují mimo jiné Jiří Sovák, Miloš Kopecký nebo František Filipovský. Vzpomínka na oblíbeného herce.

Synopse: Klaun Cibulka (Lubomír Lipský) předvádí již mnoho let v cirkuse úspěšné číslo s medvědy. Když je však ředitel vymění za cvičené pašíky, dostane Cibulka výpověď. Na popud dětí se pak převlékne za ženu a nastupuje ve škole jako kuchařka. Problémy nastanou v okamžiku, kdy za ním do vzdělávacího ústavu přijdou uprchlí medvědi.

Zajímavost: Medvědi mohli natáčet jen hodinu v kuse, pak museli mít několik hodin přestávku.

Ukázka z filmu Šest medvědů s Cibulkou
Můj kamarád Tim (Het zakmes) (úterý 13. 10., Kino Barrandov, 15.50 - 17.40 / středa 14. 10., 06.00 - 07.30)

Plakát filmu Můj kamarád Tim / Het zakmesNejen u nás skoro neznámé nizozemské rodinné drama zaujme citlivým vyprávěním. Režírující Ben Sombogaart skutečně nijak netlačí na divácké emoce, ale velmi pozvolně je dávkuje, čímž dosahuje potřebného účinku. Radost udělají i příjemná atmosféra, zajímavý příběh a strhující výkon Oliviera Tuiniera v titulní roli. Hodně raritní záležitost, k níž neexistuje mnoho obsáhlejších komentářů.

Synopse: Mees (Olivier Tuinier) má problém, neboť omylem odnesl domů kapesní nožík svého nejlepšího kamaráda Tima (Verno Romney). Ten se ovšem druhý den stěhuje a Mees už ho doma nezastihne. Proto se rozhodne ho najít, ačkoli netuší, kam přesně se jeho rodina přesunula.

Zajímavost: Snímek je adaptací románu Sjoerda Kuypera, který k němu také napsal scénář.

Ukázka z filmu Můj kamarád Tim / Het zakmes
Psí dostihy (Hundrennen) (úterý 13. 10., ČT art, 20.20 - 21.55)

Plakát filmu Psí dostihy / HundrennenPoměrně exkluzivní a těžce raritní švýcarská komedie s laskavým humorem, nadhledem a porcí satiry nahlíží na život československých emigrantů v jejich nových vlastech. Debutující Bernard Šafařík sice občas bojuje s mnohovrstevnatým příběhem a nedaří se mu atraktivní téma úplně prodat, nicméně ale funguje zamýšlený humor. V hlavní roli naprosto strhne nepřehlédnutelný a svérázný Pavel Landovský, který zastíní všechny ostatní. Právě on drží snímek nad vodou ve slabších chvilkách. Možná nikdy nevysílaný snímek.

Synopse: Malíř Rek se protlouká v Basileji jako příležitostný autor plakátů a portrétista zvířat. Ačkoli ho ponižující práce v nepřátelském prostředí skličuje, stále věří vlastním hodnotám a nechybí mu sebevědomí. Jeho kamarád Láďa Lapák je jeho úplným opakem, i když paradoxně vede prázdný a neúplný život. Pro zneuznaného výtvarníka je tedy exil krušný, každá návštěva u přátel ho ale přesvědčí o tom, že doma by bylo snad ještě hůř.

Zajímavost: Šafařík realizoval snímek z větší části za své finance.

Ukázka z filmu není dostupná.

Vykuk Tom a cestující filatelista (Tommy Tricker and the Stamp Traveller) (středa 14. 10., Kino Barrandov, 15.30 - 17.40 / čtvrtek 15. 10., 06.00 - 07.40)

Plakát filmu Vykuk Tom a cestující filatelista / Tommy Tricker and the Stamp TravellerAni kanadský dobrodružný rodinný film nepatří k těm nejznámějším a opět u něj platí, že shovívavější u jeho hodnocení budou dětští diváci. Jen ti totiž plně ocení, že režirující Michael Rubbo natočil naivní a už v době svého vzniku takřka archaickou podívanou, která si na nic nehraje a roztomile se snaží děti přivést ke sbírání známek. Tomu přizpůsobil i vizuální stránku, která kombinuje reálný svět a svět na známkách, přičemž mezi nimi plynule přechází. Při troše tolerance a nostalgické náladě slušná podívaná.

Synopse: Malý Ralph (Lucas Evans) omylem vymění vzácnou známku svého otce a nutně potřebuje najít náhradu. Netrvá dlouho a ocitá se na nebezpečné cestě na poštovní známce mířící do Austrálie s nečekanou zastávkou v Číně.

Zajímavost: V závěrečných titulcích se objeví i československá známka.

Televizní spot filmu Vykuk Tom a cestující filatelista / Tommy Tricker and the Stamp Traveller
Nepříznivý Saturn (Saturno contro) (čtvrtek 15. 10., Kino Barrandov, 11.30 - 13.50 / pátek 16. 10., 08.55 - 11.30)

Plakát filmu Nepříznivý Saturn / Saturno controItalské drama je v zahraničí o dost známější a lépe hodnocené než v našich končinách. Režisér a scenárista Ferzan Özpetek se v něm spolehl především na depresivní atmosféru a ožehavé téma gayů. Škoda, že pozapomněl na lepší propracovanost postav a až příliš tlačí na emoce, takže výsledek mnohdy působí prvoplánově. Někoho nepotěší ani typicky pomalejší tempo a viditelná snaha o "umění". Na hranici průměru tak snímek udržují hlavně nepříliš známí herci, docela dost povedených scén a zajímavě rozehraný, leč nedotažený příběh.  

Synopse: Skupina přátel se schází na večeři. Hostiteli jsou dynamický Lorenzo (Luca Argentero) a jeho partner, úspěšný spisovatel Davide (Pierfrancesco Favino). Dnešní setkání se ale změní v těžce nostalgickou diskuzi o ztracených letech a promarněných příležitostech.

Zajímavost: Film se objevil v soutěžní sekci karlovarského festivalu v roce 2007.

Originální trailer filmu Nepříznivý Saturn / Saturno contro
Dobrý den, Babylone! (Good Morning, Babylon) (čtvrtek 15. 10., ČT art, 20.20 - 22.20)

Český plakát filmu Dobrý den, Babylone! / Good Morning, BabylonKoprodukční drama potěší zejména ty, kteří se zajímají o filmovou historii. Režírující bratři Vittorio a Paolo Tavianiovi se v něm ohlédli do zákulisí Hollywoodu v době němého filmu a z větší části se jim daří diváka zaujmout. Jak je u tvůrců zvykem, tempo je opět pomalé, i když jde o skoro epické vyprávění. Nechybí skvělý hudební doprovod, decentní erotika a místy také pocit veliké autenticity. V titulních rolích se objeví Vincent Spano, Joaquim de Almeida a Greta Scacchi. Zamrzí snad jen nepovedený a trošku "odfláknutý" konec.

Synopse: Slavná italská restaurátorská firma Bonnanových zkrachovala. I proto se dva nejmladší a nejnadanější bratři Nicola (Vincent Spano) a Andrea (Joaquim de Almeida) vydali do USA, kde chtěli vydělat dost na to, aby si firmu mohli koupit zpět. Lukrativní práci ale nezískali, protože neovládali jazyk a museli se tak různě protloukat. To se změnilo až ve chvíli, kdy potkali slavného režiséra D. W. Griffitha.

Zajímavost: Jedná se o vůbec první anglicky mluvený film slavné autorské dvojice.

Originální trailer filmu Dobrý den, Babylone! / Good Morning, Babylon
 


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité?
Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité? UPDATE: Letošní Awards Season je zcela odlišná od všech ostatních kvůli celosvětové pandemii koronaviru, která neblaze ovlivnila nejen svět filmu a Oscarů. Jací jsou letošní favorité, se snaží přiblížit následující přehled. čtěte zde
Vydáno: 23.11.2020 17:30 v sekci Články | Publicistika
0
Box office: 47. víkend
Box office: tržby se propadly na dno Americký žebříček tržeb zažil historické dno, když se tržby vedoucího snímku Slečna bestie propadly o hrozivých šestašedesát procent. čtěte zde
Vydáno: 23.11.2020 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Smrtonosná zbraň od nejhorší po nejlepší
Téma: filmová série Smrtonosná zbraň seřazená od nejhorší po nejlepší Filmová série čtyř Smrtonosných zbraní je legendární. Režisérem všech čtyř dílů je Richard Donner. Hlavními představiteli ústřední dvojice byli Mel Gibson a Danny Glover. čtěte zde
Vydáno: 21.11.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
2
TV tipy: 20. 11. 2020 - 26. 11. 2020
TV tipy: Mistr hazardu Batman ztratil Stalina a volá netvora Ani blížící se poslední měsíc roku nepřiměl televize k zásadnějším změnám, tudíž se tak nelze těšit na žádné velké premiéry. Z těch menších ale rozhodně stojí za pozornost fantasy Volání netvora a satira Ztratili jsme... čtěte zde
Vydáno: 20.11.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
1
Jak se točí nový Jurský svět v pandemických podmínkách?
Jak se točí nový Jurský svět v pandemických podmínkách? O krachujících firmách, lidech bez práce a tíživé situaci slýcháme dnes a denně ze všech stran. Pojďme se podívat na to, jak pandemie koronaviru ovlivnila natáčení připravovaných blockbusterů i menších nezávislých filmů. čtěte zde
Vydáno: 16.11.2020 12:30 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Doktor Flastr hlídá přejezd Kassandra a čte Staré pověsti české (23.10.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 100 let od narození Rudolfa Hrušínského (17.10.2020 10:00 v Články | Publicistika)
- Zemřel Limonádový Joe Karel Fiala (03.10.2020 15:52 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Osamělý mstitel Wolverine řeší Mission: Impossible (25.09.2020 19:48 v Radar | TV tipy)
- Země nomádů získala Zlatého lva (13.09.2020 12:58 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Jedinečný Baťa prožívá léto v Provence a hledá zlatý kruh (07.08.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Strážci Galaxie na planetě pokladů zoufale hledají Susan (31.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer filmu Waiting for the Barbarians (25.06.2020 11:17 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Tarzan a rudí američtí psanci prožívají podzim v New Yorku (22.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel francouzský herec Michel Piccoli (18.05.2020 14:11 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Piráti z Karibiku rychle a zběsile plánují Salazarovu pomstu (27.03.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Legion: Mickey Rourke v historickém akčním filmu (25.03.2020 07:47 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Tarzan s ligou spravedlnosti provádějí loupež ve velkém stylu a zachraňují Willyho (13.03.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Noční zvířata se za 13 hodin stávají přízrakem svobody (06.03.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Mimoni a Pennywise obhlíží horizont události (10.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: První zrádce nemá slitování s vlastníky ledového království (20.11.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver