Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Téma: Nejočekávanější filmy roku 2015, část II. - blockbustery

Téma: Nejočekávanější filmy roku 2015, část II. - blockbustery

Vydáno: 11.01.2015 21:01 v sekci Články | Publicistika - Pavel Pinker

Ve druhé části výhledového článku se zaměříme na blockbustery - téma, které zbožňují producenti, majitelé kin a milovníci okázalosti. Nákladných trháků nás letos čeká opět spoustu a jsou mezi nimi i sequely populárních sérií.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Bombastické velkofilmy, nákladné adaptace populárních knih, ambiciózní kusy renomovaných tvůrců, pokračování ověřených hitů. Monstrózní reklamní kampaně nás bombardují ze všech myslitelných médií; blockbustery útočí tradičně ve velkém. Jejich rozpočty by bez problémů nakrmily průměrné maloměsto na celý rok - doufejme, že pobavit a ohromit zvládnou podstatně větší část světové populace.

Rezistence

Český plakát filmu Rezistence / Insurgent
Adaptace další knižní ságy pro mládež aneb další několikadílná záležitost pro nenáročné teenagery. Předchozí Divergence vyprávěla o dystopickém světě, jehož obyvatelé se dělili do pěti frakcí. Všechny byly něčím charakteristické a každý dospívající se nevyhnutelně musel do některé z nich zařadit. Hrdinka Tris byla jiná a... no však to znáte. Na jednu stranu je fakt, že film nebyl příliš důsledný při rozkrývání pravidel, stejně jako se mu nedostávalo nijak závratného množství inteligence, nicméně byl komerčně úspěšný - především proto, že představil dalšího mladistvého hrdinu, bojujícího s nepřízní zdeformované civilizace (ve spřízněných ságách se obvykle mění jen způsob, jakým je civilizace deformována). Rezistence dále sleduje osudy mladé Tris, kterou čekají další těžká rozhodnutí, nová odhalení a rostoucí konflikt mezi frakcemi, stojícími v přízračném stínu války. Není vám to povědomé?

Premiéra: 19. března

Originální trailer filmu Rezistence

Rychle a zběsile 7 

Jason Statham, Vin Diesel ve filmu Rychle a zběsile 7 / Furious 7Série, v níž s každým dílem přibývá testosteronu a ubývá fyzikálních zákonů, bude letos pokračovat už sedmou kapitolou. Zdaleka nejspekulovanější událostí kolem filmu je tragické úmrtí herce Paula Walkera, které v rámci pietní povinnosti přitáhne do kin všechny jeho příznivce (jejichž počet se poněkud pokrytecky zdesetinásobil až po jeho smrti). Herecké obsazení pochází z vlhkých snů každého chlapa - k již ověřeným jménům přibudou Tony JaaKurt RussellDjimon Hounsou a konečně v plné míře Jason Statham. Přinejmenším rozpačitý však zůstává první trailer, jehož extrémnost/imbecilita (vyber dle vztahu k sérii) už se snad ani nedá schovat za pojem "úmyslné over the top". Nechme se překvapit, co úspěšný hororista James Wan do série přinese.

Premiéra: 
2. dubna

Originální trailer filmu Rychle a zběsile 7

Avengers: Age of Ultron

Fotografie z filmu  / Avengers: Age of UltronMegaúspěšné studio Marvel slavilo před třemi lety monstrózní úspěch se svou vlajkovou lodí. 
Film Avengers, v němž se konečně sešli Iron Man, ThorHulk a Captain America, trůní na třetí pozici žebříčku nejvýdělečnějších filmů všech dob; je nutno připomínat, proč Marvel dále chrlí několik komiksových filmů ročně? Ve dvojce nám bude představen Ultron, "mírový program" Tonyho Starka, sestávající z důmyslné umělé inteligence a pokročilých bojových strojů. Ultron pochopitelně vyhodnotí jako největší hrozbu samotné lidstvo a zápletka je na světě. Tým superhrdinů doplní sourozenecká dvojice nováčků - čarodějka Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a superrychlík Quicksilver (Aaron Johnson). Projekt má opět pod palcem Joss Whedon.

Premiéra: 30. dubna

Originální trailer filmu Avengers: Age of Ultron

Šílený Max: Zběsilá cesta

Tom Hardy ve filmu Šílený Max: Zběsilá cesta / Mad Max: Fury Road
Černý kůň roku. George Miller se vrací k látce, která ho před třiceti lety "udělala" (a představila světu Mela Gibsona). Prozatímní trailery dávají příslib vizuálně vymazlené šílenosti, která ve své explozivnosti vyloženě roste pro velké plátno. V hlavní roli se objeví čím dál obsazovanější Tom Hardy, dále uvidíme Charlize Theron či Nicholase Houlta. Za zmínku stojí také autor hudby - bude jím totiž Junkie XL, tvůrce infernálního soundtrackového skvostu pro druhou Třístovku.

Premiéra: 14. května

Originální trailer filmu Šílený Max: Zběsilá cesta

Honba za zítřkem

Brittany Robertson ve filmu Honba za zítřkem / TomorrowlandBrad Bird, tvůrce úspěšných pixarovek Úžasňákovi a Ratatouille, případně ještě Železného obra a čtvrté Mission: Impossible, se navrací do pohádkového světa, byť zůstane v hrané rovině. V Honbě za zítřkem se bývalý dětský génius Frank (George Clooney) snaží odhalit tajemství místa skrytého v čase a prostoru, jež je známé jako "Tommorowland". Pomáhat mu bude zvídavá teenagerka Casey (Brittany Robertson).
Zajímavost: spoluautorem scénáře je v poslední době silně neoblíbený Damon Lindelof.

Premiéra: 21. května

Originální trailer filmu Honba za zítřkem

San Andreas

Dwayne Johnson, Carla Gugino ve filmu  / San Andreas
Katastrofický film nesmí na poli blockbusterů chybět. San Andreas není zfilmováním oblíbeného dílu počítačové hry GTA, nýbrž příběhem o extrémně silném zemětřesení, jež zdevastuje Kalifornii. V nastalém zmatku se pilot záchranné helikoptéry (Dwayne Johnson) snaží najít a zachránit svou dceru (Alexandra Daddario). Prosté. Režíruje Brad Peyton, jehož dosavadní tvorba se pohybovala v rámci rodinných komedií. Nepříliš ambiciózní dílo může jen překvapit.
P.S. Pokud by někoho zajímalo, jaká hudba to v traileru zní, pak vězte, že se jedná o skladbu California Dreamin' od The Mamas and the Papas, respektive o její cover, jehož autorem je Robot Koch & Delhia de France.

Premiéra: 28. května

Originální trailer filmu San Andreas

Jurský svět

Fotografie z filmu Jurský svět /
Další z řady sequelů profláklých sérií. Jurský park si dal od posledního dílu čtrnáctiletého šlofíka, nicméně počátkem léta nás opět přiběhnou okusovat digitální dinosauři. Film byl svěřen začínajícímu Colinovi Trevorrowi, který nedávno zaujal neortodoxní a poněkud asociální romancí Vlastní zbraň podmínkou. V hlavních rolích se představí strážce galaxie Chris PrattBryce Dallas Howard a geneticky upravený dinosaurus, jehož koníčkem se stane narušování chodu konečně zprovozněného parku.

Premiéra: 
11. června

Originální trailer filmu Jurský svět

Terminátor Genisys

Plakát filmu Terminátor Genisys / Terminator Genisys
A další sequel s velkým jménem hned v závěsu. Terminátor aka uklízeč lidského pokolení a počátek úspěchu Jamese Camerona dostane už pátý korálek na kybernetickou šňůrku války se Skynetem (zajímavostí je, že by se stroje ve filmu měly definovat spíše slovem android, jelikož u kyborga se stále předpokládá organický základ, nikoliv pouhý obal). Režíruje Alan Taylor, jehož zkušenosti začínají spoustou televizních seriálů a končí druhým filmovým Thorem. Příběh je vskutku zákeřný - bude totiž zčásti pokračováním a zčásti reebotem! Když se Kyle Reese (Jai Courtney) přenese v čase do minulosti, aby chránil Sarah Connor (seriálová Khaleesi Emilia Clarke), zjišťuje, že nebyl první - z jiné budoucnosti sem byl vyslán starý dobrý T-800 (Arnold Schwarzenegger - ano, on se vrátil), chránící Sarah už od jejích devíti let. Zajímavý nápad, který může snadno skončit úspěchem i naprostým fiaskem. Trailer je každopádně spíše rozpačitý.

Premiéra: 9. července

Originální trailer filmu Terminátor Genisys

Ant-Man

Paul Rudd ve filmu  / Ant-Man
A zase ten Marvel. Za maskou Ant-Mana se ukrývá podvodník Scott Lang (Paul Rudd), jehož schopnosti by mu záviděli všichni konkurenti v nečestných hrách - umí se zmenšovat a zároveň násobit svou sílu. Právě v obleku Ant-Mana se však skrývá důležité tajemství, jež musí být ochráněno; ze Scotta se stává hrdina, který musí v rámci světové bezpečnosti provést nebezpečnou loupež. Mentorem mu bude doktor Hank Pym (Michael Douglas). Režíruje Peyton Reed (Yes Man).

Premiéra: 16. července

Originální trailer filmu Ant-Man

Fantastická čtyřka

Pouhých deset let od uvedení posledního zpracování přichází aktuální verze komiksové čtveřice, jejíž jednotliví členové disponují schopnostmi od neviditelnosti až po nadlidskou sílu či schopnost vzplanout. Fantastická čtyřka z roku 2005 mnoho pozitivních ohlasů nesklidila a reparát je vzhledem k současné popularitě Marvelu na místě. Ujal se ho třicetiletý Josh Trank (Kronika) a čtyřku hrdinů pod jeho taktovkou ztvární Kate MaraMiles TellerJamie Bell a Michael B. Jordan. Nepřítelem jim opět bude Viktor Domashev alias Doctor Doom (Toby Kebbell). Trailer zatím není a k nalezení není ani mnoho fotografií, informace k filmu vám každopádně v budoucnu přineseme.

Premiéra: 6. srpna

Pixels

Fotografie z filmu  / Pixels
Značně nerdovský počin vzniká na základě stejnojmenného krátkometrážního filmu. Ten byl převelice milou upomínkou starým počítačovým hrám, které de facto skutečně stály za pixelizací našeho světa. Celovečerní Pixely mají odpovídající zápletku: na planetu Zemi zaútočí zlí mimozemšťané, kteří staré pozemské hry pochopí jako výzvu k mezigalaktické válce. Režie Chris Columbus, v hlavních rolích Peter DinklageAdam SandlerSean BeanKevin JamesJosh Gad a Michelle Monaghan. Trailer zatím nepřítomen.

Premiéra: 20. srpna

Krátkometrážní film Pixels

Kniha džunglí

Artwork filmu Kniha džunglíJon Favreau, režisér prvních dvou dílů Iron Mana, se v produkci studia Disney na podzim postará o novou adaptaci Kiplingovy literární klasiky. Bude v ní jediný "skutečný" herec - Neel Sethi jako Mauglí, zvířata budou plně animována a dabována takovými veličinami, jako jsou Scarlett JohanssonBill MurrayBen Kingsley či Christopher Walken. Zajímavostí je, že takřka přesně o dva roky později se o totéž pokusí režírující motion capture herec Andy Serkis.

Premiéra: 8. října

Spectre

SpectreNová bondovka, starý Bond, starý režisér. Sam Mendes znovu režíruje Daniela Craiga podle scénáře Johna Logana. Agent 007 se tentokrát snaží na základě záhadné zprávy dostat na kobylku zlověstné organizaci, schovávající se pod názvem SPECTRE (Přízrak). M (Ralph Fiennes) zatím vede válku s politickými tlaky, ohrožujícími budoucnost tajných služeb. V dalších rolích Dave BautistaMonica Bellucci nebo Christoph Waltz.

Premiéra: 6. listopadu

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

Banner filmu Hunger Games: Síla vzdoru 1. část / The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
Katniss (Jennifer Lawrence) jde po krku samotnému prezidentovi Snowovi a zatím netuší, že ji čeká podraz z vlastních řad. Hunger Games tvoří navzdory rozporuplné kvalitě patrně to nejlepší, co aktuálně oblíbené dystopické ságy pro mladistvé nabízí. Druhá půle Síly vzdoru komerčně veleúspěšnou sérii uzavře a nám nezbyde než čekat, kdo pomyslnou štafetu převezme. Zatím to vypadá na výše uvedenou Rezistenci. U režie zůstává Francis Lawrence.

Premiéra: 19. listopadu

The Martian

Nemnoho informací je známo o nadcházejícím projektu Ridleyho Scotta - nemůžeme ani s určitostí říct, zda půjde o film, který by se dal charakterizovat slovem blockbuster. Dílo vzniká na motivy stejnojmenného knižního debutu Andyho Weira (v loňském roce vyšel i u nás), jehož hrdina Mark Watney (ve filmu Matt Damon) uvízne na Marsu v prachové bouři. Zbytek posádky ho považuje za mrtvého a planetu opustí. Mark, nemaje mnoho zásob ani jak odeslat zprávu, se pokouší přežít a zachránit v podmínkách, kde to není možné. Nebo je? Uvidíme. V dalších rolích se objeví Kate Mara a Jessica Chastain.

Premiéra: 26. listopadu

Star Wars: Síla se probouzí

Fotografie z filmu Star Wars: Síla se probouzí / Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
Trumfová esa číhají na konci roku. Disney zaúřadoval, koupil Lucasfilm a Star Wars jsou rázem zpátky ve hře. Zapřisáhlí fanoučci starých epizod vznikající trilogii vytrvale bojkotují, nicméně podobná situace tu byla už před patnácti lety, přestože měl epizody I.-III. pevně v rukou sám jejich duchovní otec George Lucas. Ten, ač vždy výborný obchodník, jemuž nechyběla odvaha a nápady, nikdy nebyl opravdu dobrým režisérem či scenáristou - což je fakt, který novým Hvězdným válkám dává naději. Sešel se kolem nich tým, jenž zahrnuje scenáristu Lawrence Kasdana (psal scénáře pro Impérium vrací úder a Návrat Jediho), režiséra J.J. Abramse (nové Star Treky - mnoha fanoušky space oper nenáviděny, avšak zrežírovány jsou brilantně) a mnoho hereckých tváří z nejstarší trilogie, doplněných nadějnými nováčky. Po prvním teaseru se zvedla jistá vlna nevole, jež je zatím planým poplachem - o filmu totiž zveřejněné video neříká prakticky nic, pouze předhazuje několik trademarků. Předčasné hysterie a nekonečných obav se však nezbavíme, což potvrzuje jedinou věc: bez ohledu na výsledek půjde o filmovou událost roku. Nechť nás do té doby provází síla.

Premiéra: 17. prosince

Originální teaser filmu Star Wars: Síla se probouzí

Mission: Impossible 5

Tom Cruise má na krku pět křížků a koncem tohoto roku bude moci říci totéž o sérii nesplnitelných misí. Mission: Impossible je prozatím i shánění informací o filmu, jelikož o příběhu není známo nic a kromě několika fotek z natáčení nejsou k dispozici ani žádné obrazové materiály. Shrňme si tedy, co víme: film natáčí podle vlastního scénáře Christopher McQuarrie, který s Cruisem spolupracoval už na Jackovi Reacherovi. Herecké obsazení doplňují Jeremy RennerVing RhamesPaula Patton či Simon Pegg. Do kin vyrazíme den po Štědrém večeru, pokud tedy tvůrci premiéru takticky neodloží. O týden dříve totiž startují komerčně ambiciózní Hvězdné války.

Premiéra: 25. prosince

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 20. 9. 2019 - 26. 9. 2019
TV tipy: Švadlenka prožívá poslední prázdniny ve ztraceném městě Z Září se pomalu chýlí ke konci a televize stále nevytahují žádné filmové trumfy. Tento týden nicméně potěší premiéry nenápadného dobrodružného snímku Ztracené město Z a posledního vítěze Českých lvů, dramatu Všechno... čtěte zde
Vydáno: 20.09.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 38. týden
Kinopremiéry: Rambo letí ke hvězdám, kde vyvádí psí kusy a píše román pro pokročilé Z pětice novinek, která v tomto týdnu obohatí programy kin, vyčnívají dvě. Tou první je meditativní sci-fi s Bradem Pittem Ad Astra, druhou pak pátý díl legendárního Ramba. Žebříček návštěvnosti ale nejspíš ovládne jiná... čtěte zde
Vydáno: 18.09.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Takové krásné šaty 3/10
Recenze: Takové krásné šaty jsou hrdým uměleckým brakem Osobitý britský filmař Peter Strickland natočil film o prokletých šatech. Znovu se v něm na nikoho neohlížel, složil poctu italským giallo filmům a naservíroval lahůdku pro všechny cinefily plnou bizarních momentů. Nebo ne? čtěte zde
Vydáno: 17.09.2019 12:30 v sekci Recenze
0
Top 20 ČR: 37. týden
Top 20 ČR: Nabarvené ptáče na Přes prsty nestačilo Vrchol tuzemského žebříčku návštěvnosti patřil znovu české komedii Přes prsty. České drama Nabarvené ptáče se umístilo třetí. čtěte zde
Vydáno: 17.09.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Nabarvené ptáče 6/10
Recenze: Je Nabarvené ptáče bílou vránou mezi českými filmy? Adaptace kontroverzního románu reprezentovala tuzemskou kinematografii v hlavní soutěži benátského festivalu. O počinu Václava Marhoula, který vzbuzuje rozporuplné reakce, se tím pádem hodně mluví. Jak to s ním tedy dopadlo? čtěte zde
Vydáno: 16.09.2019 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: (ne)slavné filmové propadáky (14.09.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Zemřel herec a kulturista Franco Columbu (31.08.2019 18:05 v Novinky | Zprávy)
- Star Wars: Vzestup Skywalkera v novém traileru (26.08.2019 15:24 v Novinky | Trailery)
- The Mandalorian: TV prequel Star Wars má první trailer (24.08.2019 08:48 v Novinky | Trailery)
- Nová bondovka získala název (20.08.2019 18:48 v Novinky | Zprávy)
- Osmička filmů Jamese Camerona (10.08.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- Dvojku Venoma natočí Andy Serkis (06.08.2019 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 80. let (03.08.2019 16:00 v Články | Publicistika)
- Preview: Co nás čeká ve zbytku roku 2019 v kinech? (31.07.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: deset nejlepších rolí Harrisona Forda (13.07.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- Christoph Waltz se vrací do bondovky (13.07.2019 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Takový normální vozíčkář Kick-Ass se ocitá ve videodromu, kde prožívá lásku z Khon Kaen (12.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Spider-Man: Daleko od domova – vyhláškovaný epilog k Avengers (03.07.2019 11:00 v Recenze | Premiéry)
- Baz Luhrmann hledá Elvise Presleyho (02.07.2019 18:29 v Novinky | Zprávy)
- James Wan chystá překvapení (30.06.2019 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Hunger Games budou mít prequel (18.06.2019 11:08 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Aladin – podruhé do stejné (nadčasové) pouště (23.05.2019 09:00 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   37/2019

Nabarvené ptáče
6/10

Adaptace kontroverzního románu reprezentovala tuzemskou kinematografii v hlavní soutěži benátského festivalu. O počinu Václava Marhoula, který vzbuzuje rozporuplné reakce, se tím pádem hodně mluví. Jak to s ním tedy dopadlo?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver