![Jake Gyllenhaal ve filmu Slídil / Nightcrawler](/img/42849.jpg)
Tržby kritiky milovaného (94% na Rotten Tomatoes), ale diváky ne zas tak adorovaného (známka B- na Cinemascore, která je vyhodnocena z lístků, které diváci po skončení filmu vhazují do krabičky u kina) snímku se vlastně docela přibližují obdobně laděnému snímku Drive z roku 2011 (11,3 milionů). Slidíl (v originále lákavější Nightcrawler) bude sice příští víkend zastíněn mnohem většími snímky, ale i tak si jeho tvůrci nemohou na dosavadní tržby stěžovat. Což je to stejné, co může říci i studio Universal, jehož horor podle deskové hry Ouija, byl přiměřeně navštěvovaným snímkem během Halloweenu (nic jiného bohužel nebylo).
![Fotografie z filmu Saw: Hra o přežití / Saw](/img/28626.jpg)
Na třetím, nezměněném místě zůstává válečný thriller Železná srdce s Bradem Pittem, který dalšími 9 miliony zaokrouhlil americké tržby filmu na pěkných 60 milionů. Mnohem lépe se ale daří psychologickému thrilleru Zmizelá, který se již oficiálně stal nejúspěšnějším filmem kariéry Davida Finchera - aktuálních 136 milionů jen z USA už předběhlo dosavadní režisérovu jedničku, Benjamina Buttona. Celosvětově má pak film na kontě už 263 milionů.
![Fotografie z filmu Dřív než půjdu spát / Before I Go to Sleep](/img/42395.jpg)
Příští víkend nakopnou skomírající nabídku dva těžkotonážní tituly. Do kin se totiž konečně podívá dlouho očekávaný snímek Christophera Nolana Interstellar a také nový animák studia Walt Disney Velká šestka.
BOX OFFICE: VÍKEND OD 31.10.2014
1. Slídil 10,91 mil. (novinka)
2. Ouija 10,9 mil.
3. Železná srdce 9,1 mil.
4. Zmizelá 8,8 mil.
5. Kniha života 8,3 mil.
6. John Wick 8,1 mil.
7. St. Vincent 7,8 mil.
8. Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day 6,5 mil.
9. Soudce 3,4 mil.
10. Drákula: Neznámá legenda 2,9 mil.
Tržby jsou uvedené v amerických dolarech. Kompletní žebříček s podrobnými statistikami naleznete zde.