Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 17. 10. 2014 - 23. 10. 2014

TV tipy: Hledání Batmana, Amy a Totora

Vydáno: 17.10.2014 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V tomto týdnu se televize s atraktivními premiérami zrovna nepředhánějí, to ale neznamená, že by se nebylo nač dívat. Mimo dvou skvělých animáků totiž rozhodně zaujme minimálně výborná komedie kultovního Kevina Smithe.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Můj soused Totoro (Tonari no Totoro) (sobota 18. 10., ČT :D, 09.20 - 10.50)

Plakát filmu Můj soused Totoro / Tonari no TotoroNejslabší stránkou klasického japonského anime je příběh, který v něm prakticky není a cílí především na nejmenší diváky. Legendární režisér a scenárista Hayao Miyazaki ale znovu prokázal svou nekonečnou fantazii a s obrazovou stránkou a barevným spektrem si vyhrál dokonale, takže místy ze snímku přechází zrak. Vysloveně potěší "vypiplané" detaily, skvělá atmosféra, nádherná hudba Joeho Hisaishiho a několik nezapomenutelných momentů. Ideální a originální probuzení do víkendu pro celou rodinu.

Synopse: Satsuke a její malá sestřička Mei se s tatínkem stěhují do nového domu na venkově. Jelikož matka je v nemocnici a otec je pracovně vytížen, zbývá oběma dívkám čas na seznamování se s novým prostředím. Brzy poznají, že jejich okolí není jen tak ledajaké, ale obývají ho kouzelné bytosti. Jednou z nich je i dobrácký lesní duch Totoro, kterým jim připraví hned několik nezapomenutelných dobrodružství.

Zajímavost: FIlm je označován za tvůrcův nejautobiografičtější, protože se v něm pracuje s motivy stěhování a odloučení od matky.

Originální trailer filmu Můj soused Totoro / Tonari no Totoro

Désirée (Désirée) (sobota 18. 10., ČT2, 13.50 - 15.40)

Plakát filmu Désirée / DésiréeŠedesát let staré romantické drama je dnes už pozapomenuté a v našich končinách prakticky neznámé. Dáno je to zřejmě tím, že režírující Henry Koster zpracoval pro Američany ne až tak záživné osudy Napoleona Bonaparta a věnoval se jim dost podrobně, takže film místy připomíná dokument. Řemeslná stránka je ale precizní a upoutají z ní především na Oscara nominované výprava a kostýmy, atmosféru navíc skvěle dotváří francouzská hymna použitá jako hudební motiv. V ústředních rolích se můžete těšit na výtečného Marlona Branda a solidní Jean Simmons. Jen zřídka vysílaný snímek.

Synopse: Krásná měšťanská dcera Desirée (Jean Simmons) se zamiluje do mladého Napoleona Bonaparta (Marlon Brando) ještě v době, kdy byl neznámým generálem. On se však ožení s mladičkou Josephine (Merle Oberon), ona si pro změnu vezme francouzského maršála, který se později stane švédským králem (Michael Rennie). Na Napoleona ale stále nemůže zapomenout.

Zajímavost: Koster byl velkým znalcem Napoleona, což prý ale nikdo z produkce při jeho obsazování netušil.

Ukázka z filmu Désirée / Désirée

Batman: Rok jedna (Batman: Year One) (sobota 18. 10., Nova Cinema, 15.00 - 16.15 / neděle 19. 10., 05.45 - 06.45)

Plakát filmu Batman: Rok jedna / Batman: Year OnePatříte-li k fandům posledních dobrodružství netopýřího muže, tento tři roky starý animák se vám bude líbit. Režírující duo Sam Liu a Lauren Montgomery totiž vsadilo na podobně temnou až depresivní atmosféru a soustředilo se spíše na psychologii postav a vyprávění silného příběhu než na akci. Výsledku také prospívá jen zhruba hodinová délka, v níž vše drží u sebe a snímek ani na chvilku nenudí. Je tedy pravda, že někdy je to celé moc uspěchané a ztvárnění akce je zvláštní, předloha Franka Millera byla ale vytěžena prakticky na maximum.

Synopse: Po letech v zahraničí se domů vrací Bruce Wayne a stává se bojovníkem proti zločinu, do Gothamu se zároveň přesouvá poručík Jim Gordon, neúplatný a čestný policista, který zjišťuje, že ve městě bují korupce a bezpráví. Přesně to je živná půda pro existence jako Catwoman nebo nejrůznější gangstery.

Zajímavost: Komiks měl být původně zadaptován do hrané podoby režisérem Darrenem Aronofskym, vzhledem k okolnostem a popularitě Nolanovy verze se od toho ale ustoupilo.

Originální trailer filmu Batman: Rok jedna / Batman: Year One

Kamkoli půjdeš (Same Same But Different) (sobota 18. 10., ČT art, 22.00 - 23.40)

Plakát filmu Kamkoli půjdeš / Same Same But DifferentNěmecké drama je nejsilnější ve své první polovině, kdy se odehrává v exotické Kambodži, která mu dodává unikátní a zajímavou atmosféru. Režírující Detlev Buck navíc nikam nespěchá a nastoluje hodně pomalé tempo, takže si můžete prostředí a rozvíjející se vztahy mezi postavami užít do sytosti. V polovině druhé se však snímek mění v přehlídku klišé a předvídatelnou romanci, kterou nad vodou udržují ústřední představitelé David Kross a Apinya Sakuljaroensuk. Typická žánrová jednohubka.

Synopse: Německý středoškolák Ben (David Kross) cestuje se svým kamarádem do Kambodži. V prvních dnech zažívá klasické věci spojené s exotickým prostředím, tzn. drogy, jídlo a návštěvu turisticky ceněných míst. V jednom nočním podniku se seznámí s okouzlující Sreykeo (Apinya Sakuljaroensuk), do které se bláznivě zamiluje. A nevadí mu ani fakt, že je prostitutka a navíc HIV pozitivní. 

Zajímavost: Snímek byl na festivalu v Locarnu oceněn cenou Variety Piazza Grande.

Originální trailer filmu Kamkoli půjdeš / Same Same But Different

Lovci skalpů (The Scalphunters) (neděle 19. 10., Fanda, 16.40 - 18.35 / pondělí 20. 10., 14.00 - 15.45)

Plakát filmu Lovci skalpů / The ScalphuntersAčkoli tomu název nikterak nenapovídá, je u nás nepříliš známý western spíše odlehčenou komedií a částečně i parodií a satirou. Režírující Sydney Pollack tentokráte šetřil akcí a důraz kladl hlavně na skvěle vypointované vtipné situace a dialogy a překvapivě i pomalé tempo. Příběh tedy není dvakrát originální a místy je dokonce dost hloupý, to ale tolik nevadí, protože nepostrádá stupňující se napětí a může se pyšnit výborným obsazením, jemuž dominují Burt Lancaster, Shelley Winters, Telly Savalas a Ossie Davis. Trocha humoru na konec týdne.

Synopse: Traper Joe Bass (Burt Lancaster) má po úspěšné lovecké sezóně namířeno do obchodní stanice, jenže cestou přes území Kiowů jej přepadnou indiáni a donutí ho kožešiny vyměnit za otroka Josepha (Ossie Davis). Oba se tak začnou vydávat za indiány, aby kožešiny získali zpět. Předběhne je ale Jim Howie (Telly Savalas), který navíc ukradne i Josepha. Tohle si Joe nemůže nechat líbit.

Zajímavost: Všechny zbraně, které jsou ve filmu, se začaly používat až po občanské válce.

Ukázka z filmu Lovci skalpů / The Scalphunters

Hledám Amy (Chasing Amy) (neděle 19. 10., Barrandov, 20.10 - 22.30 / úterý 21. 10., 00.30 - 02.55)

Plakát filmu Hledám Amy / Chasing AmyRomantická komedie je mnohými fanoušky považována za to nejlepší, co kdy svérázný Kevin Smith napsal a natočil. Její síla tkví v naprosté upřímnosti a přirozenosti. Je plná dialogů a situací, které jako by vypadly z běžného života, což tedy mimo jiné znamená i to, že se tu nemluví dvakrát vybraně. Nečekejte ani přehnané množství komických scén, neboť většina jich je mrazivě reálných. V hlavních rolích excelují Ben Affleck, Jason Lee a Joey Lauren Adams. Pokud se vám film trefí do noty a nálady, příliš chyb v něm nenajdete.

Synopse: Holden (Ben Affleck) a Banky (Jason Lee) jsou nejlepšími přáteli a oba se živí jako kreslíři. Jejich přátelství je ale vystaveno těžké zkoušce, když se citlivý Holden zamiluje do atraktivní Alyssy (Joey Lauren Adams), která je lesbičkou. A Banky homosexuály v lásce moc nemá. 

Zajímavost: Smith skutečně nějaký čas randil s Joey Lauren Adams a právě na základě jejich vztahu vznikl tento film.

Originální trailer filmu Hledám Amy / Chasing Amy

Muž, který miloval ženy (L'homme qui aimait les femmes) (neděle 19. 10., ČT art, 20.20 - 22.15)

Plakát filmu Muž, který miloval ženy / L'homme qui aimait les femmesVe francouzském romantickém komediálním dramatu složil režisér François Truffaut poctu ženám a umění, zejména knihám. A pravda je, že nebýt jeho, snímek se propadl do těžkého podprůměru. Jen cit pro detail a osvědčené umění legendárního tvůrce většinou udržují diváckou pozornost. Nechybí tu ani vyvážený poměr mezi vážnem a komičnem. Výborná se ukázala být i volba Charlese Dennera do hlavní role. Stopáž je nicméně přetažená a děj tak místy působí nastavovaně a samoúčelně, protože ke konci nabízí už jen rádoby moudré citáty a pokouší se moralizovat. Slabší počin velikána filmu.

Synopse: Bertrand Morane (Charles Denner) byl nenapravitelný svůdník, jehož náručí prošlo bezpočet žen. Desítky z nich se schází na jeho pohřbu, aby mu vzdaly poslední poctu a zavzpomínaly na to, co s ním všechno prožily. 

Zajímavost: V roce 1977 byl Truffaut za tento snímek nominován na festivalu v Berlíně na cenu za režii.

Televizní spot filmu Muž, který miloval ženy / L'homme qui aimait les femmes

Přízrak (Domovoy) (pondělí 20. 10., ČT2, 23.30 - 01.15)

Český plakát filmu Přízrak / DomovoyRuský thriller z roku 2008 se pokouší napodobit své zámořské vzory a relativně se mu to daří. Režírující Karen Oganesyan se mohl opřít o svěží tempo, slušnou atmosféru, dynamickou kameru, trefný hudební doprovod a zajímavou zápletku, která zpočátku nepostrádá napětí. Plusem jsou i solidní výkony u nás neznámých tváří. S blížícím se koncem se však snímek mění v drama a příběh začíná být předvídatelný, dost nesmyslný, což vygraduje v nejednoznačném a zbytečně zamotaném závěru. Jako ukázka současné ruské žánrovky ale film poměrně obstojí.

Synopse: Úspěšný spisovatel Anton (Konstantin Khabensky) prochází tvůrčí krizí. Při jedné autogramiádě se stává svědkem profesionálně provedené vraždy a zjišťuje, že vrah si u něj těsně před činem nechal podepsat knihu. Brzy se dozví, že jde o nechvalně proslulého zabijáka přezdívaného Přízrak. Ten jej však brzy překvapí tím, že ho osloví, aby napsal jeho biografii. Chce ale, aby si prošel všemi úskalími, které povolání nájemného vraha obnáší.

Zajímavost: Režisérská verze dosahuje délky bezmála dvou a půl hodin.

Originální trailer filmu Přízrak / Domovoy

Luna (La luna) (úterý 21. 10., ČT art, 23.30 - 01.45)

Plakát filmu Luna / La lunaItalsko-americké drama slavného režiséra a scenáristy Bernarda Bertolucciho potěší hlavně ty, kteří vyznávají "art" v pravém slova smyslu. Jelikož je tvůrce spíše estetik, je vždy nač se dívat a jeho kompozice a sestavení scén rozhodně stojí za pozornost. Je tak vesměs jasné, že vše plyne dost pomalu, což může být v kombinaci s bohatou stopáží smrtící kombinace. Autor se tu také snaží šokovat, což se mu ne vždy daří a tím pádem vyznívá samoúčelně a zbytečně, na druhou stranu tu je poměrně dost silných a nezapomenutelných momentů. Problémem pro někoho může být i to, že oba hlavní hrdinové, které ztvárnili Jill ClayburghMatthew Barry, nejsou příliš sympatičtí. Záležitost pro náročného diváka.

Synopse: Operní zpěvačka Caterina Silveri (Jill Clayburgh) se po smrti manžela stěhuje z New Yorku do Itálie a bere s sebou i patnáctiletého syna Joea (Matthew Barry). Brzy se pohrouží do práce, tudíž si ani nevšimne, že chlapec se dostal do špatné společnosti a stal se závislým na drogách. Zoufalá matka se tak pokouší napravit důsledky své nepozornosti a bere syna na dlouhý výlet po Itálii. V jeho průběhu ale jejich vztah dalece přeroste to, čím by měl být.

Zajímavost: Clayburgh při přípravě na roli navštěvovala kurzy operního zpěvu a Italštiny.

Ukázka z filmu Luna / La luna

Únosci (The Way of the Gun) (středa 22. 10., Prima Cool, 23.05 - 01.30 / čtvrtek 23. 10., 02.45 - 04.40)

Plakát filmu Únosci / The Way of the GunRežijní debut oscarového scenáristy Christophera McQuarrieho je hodně zajímavým kriminálním thrillerem, který udělá radost milovníkům žánrovek za staré školy. Tvůrce v něm skvěle zkombinoval suchý a černý humor, drsné hlášky a syrovou a notně krvavou akci a neopomněl ani svižné tempo, v němž není prostor na nudu. Stylové je i obsazení, ve kterém hrají prim Ryan Phillippe, Benicio del Toro, Juliette Lewis a James Caan. Škoda jen, že je tu až moc postav, příběh je překomplikovaný a v závěru se vkrádá dost nelogičností. Hodně slušná žánrovka.

Synopse: Parker (Ryan Phillippe) a Longbaugh (Benicio del Toro) jsou drobní zlodějíčci, kterým už ale menší krádeže moc nevoní a rádi by spáchali něco většího. Rozhodnou se tedy unést mladou těhotnou dívku (Juliette Lewis), která má však porodit dítě jednomu z nejbohatších mužů v zemi. A ten je kvůli budoucímu potomkovi schopen rozpoutat válku. 

Zajímavost: Technickým poradcem pro scény přestřelek byl tvůrcův bratr, důstojník amerického námořnictva.

Originální trailer filmu Únosci / The Way of the Gun

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Duna: Část druhá 8/10
Recenze: Sci-fi Duna: Část druhá láká na příběh mesiáše i na jízdu na pouštních červech Snímek Denise Villeneuva zručně převedl mnohovrstevnatou a významově i dějově komplikovanou románovou předlohu do unikátní filmové podoby poctivého blockbusteru, jenž nestojí jen na akčních atrakcích. čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 1. 3. 2024 - 7. 3. 2024
TV tipy: Zatracený Dalibor prožil šok na návštěvě Venku o sobě pomalu dává vědět jaro a televizní dramaturgové se paradoxně docela snaží udržet diváka u obrazovek. Na začátku března nejvíce zaujmou premiéry oscarového dramatu Moonlight a Shyamalanova thrilleru Na návštěvě.... čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Manželé Stodolovi 5/10
Recenze: Drama o sériových vrazích Manželé Stodolovi vypráví o primitivním zlu bez přesahu V příběhu o dvojici známých českých sériových vrahů, jenž nabyl podoby sociálního psychologického dramatu vyprávěného z perspektivy obou anti-hrdinů, ztvárnili titulní manžele Jan Hájek a Lucie Žáčková. čtěte zde
Vydáno: 29.02.2024 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 9. týden
Kinopremiéry: Manželé Stodolovi zavalila Duna Poslední únorový den přechodného roku patří v kinech premiéře velkolepého pokračování úspěšné a očekávané sci-fi Duna. Jasný komerční hit celého jara se pokusí trochu přibrzdit především tuzemské drama o manželech... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 8. týden
Top 20 ČR: Matka v trapu diváky zaujala Premiéra nové české komedie Matka v trapu slavila slušný divácký ohlas a porazila zbytek konkurence s velkým přehledem. Uvidíme, jak si povede za týden v konkurenci s Dunou. čtěte zde
Vydáno: 27.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Můj táta hrdina má poslední šanci si vzpomenout (23.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Oscar 2024: nominace na nejlepší filmy roku vyhlášeny (24.01.2024 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Nejlepší filmy a seriály roku 2023 podle Filmserveru (14.01.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Zlatý glóbus vyhráli Oppenheimer a Chudáčci (08.01.2024 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Jeden gól stačí Ferrarimu k zásahu štěstím (03.01.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Šťastná hvězda Cruella podstupuje poslední souboj (22.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Portrét: Jane Fonda - jen hrát nestačí (16.12.2023 14:30 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Napoleon slaví Den díkůvzdání a odhaluje tajemství a smysl života (22.11.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Muž na laně a skřítek si připíjí na zvrácenost strachu (20.10.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Policejní inspektorka miluje souseda svého a řeší operaci Spodnička (06.10.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Ještěr (23.08.2023 16:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: 10 nejlepších rolí Roberta De Nira (17.08.2023 16:30 v Články | Publicistika)
- Zemřel Mark Margolis (04.08.2023 19:34 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Tvůrce atomové bomby bojuje ve filmu Oppenheimer o spásu své duše (22.07.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Recenze: Mission: Impossible Odplata – První část staví Tomu Cruisovi do cesty umělou inteligenci (19.07.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Zázračný aparát Barbenheimer (19.07.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Rebelova odplata je mission impossible (12.07.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   09/2024

Duna: Část druhá
8/10

Snímek Denise Villeneuva zručně převedl mnohovrstevnatou a významově i dějově komplikovanou románovou předlohu do unikátní filmové podoby poctivého blockbusteru, jenž nestojí jen na akčních atrakcích.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu