Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 23. 5. 2014 - 29. 5. 2014

TV tipy: Geniální Fargo a vizuálně lákavý Sherlock Holmes

Vydáno: 23.05.2014 08:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Konec května je v televizi ve znamení zajímavých žánrovek i filmů, které málokdo zná. Největšími programovými lákadly nicméně jsou oscarové Fargo bratrů Coenů a vizuálně atraktivní Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Šlechetná srdce a šlechtické korunky (Kind Hearts and Coronets) (sobota 24. 5., ČT2, 13.50 - 15.35)

Plakát filmu Šlechetná srdce a šlechtické korunky / Kind Hearts and CoronetsStařičký a většině publika neznámý britský film je brilantní černou komedií, která pobaví i po mnoha letech. Zásadní problém však může být v tom, že režírující Robert Hamer v podstatě rezignoval na jakkoli zajímavou vizuální stránku a spoléhal jen a pouze na jediný dlouhý monolog, jímž snímek prakticky je. Tím pádem je někdy dost obtížné všemu věnovat pozornost a vše plně pochopit. V titulních rolích se objeví Alec Guinness, Dennis Price, Valerie Hobson a Joan Greenwood. Hodně zajímavá záležitost určená především fajnšmekrům.

Synopse: Matka Louise Mazzaniho (Dennis Price) pocházela z ctihodného šlechtického rodu, který ji ovšem zavrhl pro sňatek s chudým mužem. Když zemřela, přichází čas pomsty. Klan má ještě osm žijících členů a nositelů titulu (Alec Guinness) a Louis tak vymyslí ďábelský plán, jak by se mohl stát jediným legitimním vévodou z Chelfontu.

Zajímavost: Guinness ve filmu skutečně ztvárnil osm rolí a navíc seděl jako model pro všechny použité obrazy rodu.

Originální trailer filmu Šlechetná srdce a šlechtické korunky / Kind Hearts and Coronets

Klik - život na dálkové ovládání (Click) (sobota 24. 5., Nova, 15.30 - 17.30 / neděle 25. 5., Nova Cinema, 08.20 - 10.10)

Plakát filmu Klik - život na dálkové ovládání / ClickAmerická komedie je paradoxně lepší ve své druhé polovině, kdy malinko zvážní a pokouší se o jakési morální poselství. Režírující Frank Coraci má totiž zpočátku velké problémy s načasováním vtípků a celkovým tempem, které malinko vázne. Naštěstí je tu Adam Sandler v titulní roli, který se tentokráte drží dost při zemi, což je jedině dobře a uhraje i onu serióznější polohu své postavy. Potěší i poměrně originální námět, několik vtipných momentů a zbytek obsazení, který tvoří třeba Kate Beckinsale, Christopher Walken nebo David Hasselhoff. Velice solidní oddechovka.

Synopse: Michael Newman (Adam Sandler) je workoholik, který nemá prakticky žádný čas na svou ženu (Kate Beckinsale) a děti, protože neustále bojuje o přízeň nevděčného šéfa (David Hasselhoff). Východisko z jeho zoufalé situace mu nabídne až potrhlý prodavač Morty (Christopher Walken), jenž mu prodá magické dálkové ovládání, díky němuž se může vyhnout všem myslitelným životním přehmatům. Je jasné, že takový vynález se rozhodně hodí. 

Zajímavost: V závěru filmu se při scéně na hřbitově objeví na náhrobcích jména některých jeho tvůrců.

Originální trailer filmu Klik - život na dálkové ovladání / Click

Den pro mou lásku (sobota 24. 5., Prima Love, 20.15 - 22.20)

Plakát filmu  / Den pro mou láskuNa civilním československém psychologickém dramatu asi nejvíc překvapí fakt, že ho točil Juraj Herz, jehož proslavily filmy spíše silně výtvarně a atmosféricky stylizované. Něčeho podobného se v tomto snímku nedočkáte a z jeho tvůrce tu zbyla jen těžká a bezvýchodná depresivní atmosféra, která může mnohé od sledování zcela odradit. To by byla škoda, protože Marta Vančurová i Vlastimil Harapes jsou v titulních rolích výborní, hudba Petra Hapky je spolehlivá a celé to donutí k zamyšlení. Jen je potřeba počítat s tím, že z toho není zrovna dvakrát veselo.

Synopse: Manželská dvojice Marie (Marta Vančurová) a Petr (Vlastimil Harapes) se bohužel musí vyrovnat s tím nejhorším, co ji mohlo potkat. Tragická událost zcela změnila životy obou partnerů a jejich vztah je na pokraji krachu. Zvládnou všechno ustát?

Zajímavost: Scénář Markéty Zinnerové odmítlo šest režisérů, až Herz se ho chopil a přepsal ho. Autorka s tím však nesouhlasila a nějakou dobu se s ním soudila.

Ukázka z filmu Den pro mou lásku

Sherlock Holmes: Hra stínů (Sherlock Homes: A Game of Shadows) (sobota 24. 5., Nova, 20.20 - 22.50 / neděle 25. 5., Nova Cinema, 15.35 - 18.10)

Plakát filmu Sherlock Holmes: Hra stínů / Sherlock Holmes: A Game of ShadowsNejvětším problémem pokračování příběhů slavného detektiva je ústřední příběh, který je nezajímavý a překombinovaný. Navíc nedrží u sebe a mění se jen ve sled více, či méně zajímavých epizod. Ani Holmesův protivník není nijak zajímavý a z jejich vzájemné konfrontace šlo rozhodně vytěžit víc. Režisér Guy Ritchie toho na druhou stranu hodně zachraňuje atraktivním a typicky klipovitým vizuálním pojetím plným zpomalovaček a zběsilé, ač méně přehledné akce. V hlavních rolích znovu uvidíte Roberta Downeyho Jr. a Juda Law, které doplňují například Noomi Rapace, Stephen Fry nebo Jared Harris. Na víkendový večer ideální jednohubka.

Synopse: Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) býval nejchytřejším mužem v celé Anglii. To už ale neplatí, protože se na scéně objevuje profesor Moriarty (Jared Harris), který ho převyšuje a navíc neslouží zrovna dobrým skutkům. Když je nalezen mrtvý rakouský korunní princ, tuší detektiv, jakým směrem zaměřit své pátrání. 

Zajímavost: Harris získal roli až deset dní před začátkem natáčení.

Český trailer filmu Sherlock Holmes: Hra stínů / Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Fargo (Fargo) (sobota 24. 5., ČT2, 21.35 - 23.10)

Plakát filmu Fargo / FargoSvérázné kriminální drama definitivně katapultovalo bratrskou tvůrčí dvojici Joela a Ethana Coenových mezi naprostou extratřídu a proslavilo ji mezi širší veřejností. Bezmála geniální záležitost je skvěle natočená, vymyšlená, zahraná, zkrátka zvládnutá po všech stránkách. Nechybí jí ani místy hodně drsný humor a explicitní scény, které ale mají svůj význam. Důkazem kvality budiž Oscary za scénář a výkon Frances McDormand, mimo které tu uvidíte prakticky celou "coenovskou" dvorní hereckou sestavu (Steve Buscemi, Peter Stormare, William H. Macy a další). Víc netřeba dodávat.

Synopse: Jerry (William H. Macy) pracuje v tchánově firmě a má velké finanční potíže. Proto se rozhodne nechat unést svou manželku a požadovat po jejím otci vysoké výkupné. Netuší ale, jaký koloběh událostí tím spustí. 

Zajímavost: Ačkoli je uvedeno, že film vychází ze skutečné události, jde pouze o další coenovskou mystifikaci.

Oficiální trailer filmu Fargo / Fargo

Hranice (Partition) (sobota 24. 5., Nova Cinema, 23.55 - 01.55)

Plakát filmu Hranice / PartitionU nás prakticky neznámé kanadsko-britsko-jihoafrické drama spoléhá na silný příběh řešící stále aktuální problematiku. Režisér Vic Sarin ho v úvodu podpoří odpovídající atmosférou a hlavně nádhernou kamerou, která využívá snad celé barevné spektrum a je na ní znát jeho indický původ. Taktéž romantická linie je zachycena velmi citlivě a nekýčovitě. S přibývajícím časem je ale bohužel předvídatelné, zbytečně protahované a typicky hollywoodsky zakončené, což působí dost lacině. Z povědomých tváří se v hlavních rolích objeví snad jen Neve Campbell. Tip pro milovníky zřídka vysílaných filmů.

Synopse: Na konci druhé světové války zruší vysloužilý voják Gian Singh (Jimi Mistry) svůj závazek vůči armádě a vrací se do rodné vesnice poblíž budoucí pákistánské hranice. Těší se, že po prožitých hrůzách bude mít klid a bude se věnovat farmaření. To se daří jen do roku 1947, kdy Indie prohlásí svou samostatnost a on se najednou ocitá na hranici dvou náboženství, která spolu mírumilovně rozhodně nevyjdou. Bude tak muset bojovat další životní bitvu.  

Zajímavost: Na konci snímku je zmínka o stromu banyan, což je jeden ze symbolů Indie a také tamní národní strom.

Originální trailer filmu Hranice / Partition

Nehoda (Accident) (neděle 25. 5., ČT2, 21.50 - 23.30)

Plakát filmu Nehoda / AccidentSvým způsobem zajímavé britské drama je brilantní psychologickou studií několika charakterů. Režírující Joseph Losey se jako tradičně soustředí na dialogy, hutnou atmosféru, všudypřítomné napětí, propracované postavy a excelentní herecké výkony, které podávají třeba Dirk Bogarde, Stanley Baker nebo Michael York. Problémem je tempo, které je záměrně extrémně pomalé a pro mnohé diváky může hraničit s neúnosnou nudou. Otevřený konec výsledku také moc nepomáhá. Pro milovníky komorních dramat ale jasná volba.

Synopse: Mladý student William (Michael York) jede na návštěvu ke svému profesorovi (Dirk Bogarde), jenž zrovna prochází manželskou krizí. Při cestě bohužel dojde k nehodě a William umírá. Postupně se ale ukazuje, že všechno možná bylo trochu jinak a roli tu hrál i komplikovaný milostný víceúhelník.

Zajímavost: Na festivalu v Cannes v roce 1967 získal snímek zvláštní cenu poroty.

Originální trailer filmu Nehoda / Accident

Quigley u protinožců (Quigley Down Under) (úterý 27. 5., Barrandov, 20.10 - 22.30 / středa 28. 5., 11.05 - 13.35)

Plakát filmu Quigley u protinožců / Quigley Down UnderAustralsko-americký western z počátku devadesátých let potěší hlavně tím, že se pokouší upozornit na problematiku boje australských domorodců za svá práva. Jinak se ale režírující Simon Wincer od žánrové šablony příliš neodchýlil a naservíroval podařenou atmosféru, ucházející romantiku, slušnou akci a přestřelky, zajímavý příběh, neoriginální, ale fungující hudbu Basila Poledourise a neopomněl ani určitý nadhled a humorné situace. Z obsazení vyniká tradičně záporný a jako vždy vynikající Alan Rickman, který zastiňuje titulního a lehce nevýrazného Toma Sellecka. Tip pro milovníky žánru.

Synopse: Amerického ostrostřelce Matthewa Quigleyho (Tom Selleck) si v polovině devatenáctého století najímá australský rančer Elliott Marston (Alan Rickman) na to, aby ho zbavil psů dingo, kteří ohrožují jeho stádo. Ve skutečnosti po něm ale chce, aby postřílel domorodé Aborigince, protože touží po jejich půdě. To se Quigleymu nelíbí a zakázku odmítne. Tím si samozřejmě mocného muže poštve proti sobě a on udělá vše pro to, aby ho zničil. 

Zajímavost: Při natáčení byly ve skutečnosti použity tři Quigleyho pušky - jedna při střílení, jedna jako pomůcka při bojových scénách a třetí jako záložní, kdyby se některá rozbila. 

Oficiální trailer filmu Quigley u protinožců / Quigley Down Under

Jan Hus (úterý 27. 5., ČT2, 21.45 - 23.40)

Plakát filmu  / Jan HusKdyž pomineme silnou politickou agitaci a záměrnou historickou dezintepretaci osoby církevního reformátora, je drama Otakara Vávry stále ukázkou perfektního tuzemského velkofilmu. I dnes upoutá majestátní a vydařenou výpravou, dechberoucími davovými scénami, opulentní barevností a perfektní řemeslnou a vizuální stránkou. V hlavní roli exceluje Zdeněk Štěpánek, vedle kterého se objeví tehdejší naprostá elita včetně Karla Högera, Jana Pivce nebo Ladislava Peška. Absolutní klasika s kontroverzním vyzněním.

Synopse: Mistr Jan Hus (Zdeněk Štěpánek) pranýřuje ve svém kazání v Betlémské kapli nešvary uvnitř církve. Je proto postižen papežskou klatbou a vyzván, aby na Kostnickém koncilu své učení obhájil. Krále Zikmunda ale nepřesvědčí a stihne ho ten nejhorší možný trest. 

Zajímavost: Natáčelo se celkem třiadevadesát dní.

Ukázka z filmu Jan Hus

Gang Story (Les Lyonnais) (čtvrtek 29. 5., Barrandov, 23.15 - 01.25)

Plakát filmu Gang Story / Les LyonnaisFrancouzsko-belgický thriller bohužel doplácí na fakt, že není vyprávěn chronologicky, ale režisér a spoluscenárista Olivier Marchal přeskakuje v časových rovinách. To se mu tak úplně nedaří a místy je těžké se v ději orientovat, čímž trpí hlavně atmosféra. Nebýt toho, mohlo jít o výrazně lepší film, neboť akce je potřebně drsná a tvůrce se velmi sympaticky a úspěšně pokouší o jakousi realističnost. V tom mu pomáhá i vynikající Gérard Lanvin v titulní roli, vedle kterého se neztratí ani Tchéky Karyo. Fanoušci drsné evropské školy si přijdou na své.

Synopse: Edmond Vidal (Gérard Lanvin) vyrůstal v chudé cikánské osadě a za svůj původ se nikdy nestyděl. Jeho život ale nejvíce ovlivnilo přátelství se Sergem Suttelem (Tchéky Karyo) s nímž se seznámil ve vězení, kde skončil pro krádež třešní. Oba se zapojili do organizovaného zločinu a dali vzniknout legendárnímu gangu Lyonnais, jehož členové se stali nejznámějšími ozbrojenými lupiči sedmdesátých let. Jenže všechno jednou končí. 

Zajímavost: Předlohou k filmu se stala autobiografická kniha Edmonda Vidala.

Originální trailer filmu Gang Story / Les Lyonnais

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ve stínu nejslavnější role: Rupert Grint (Ron Weasley, série Harry Potter filmů)
Téma: Ve stínu nejslavnější role: Rupert Grint (Ron Weasley, série Harry Potter filmů) Je spousta herců, které známe jen díky jejich nejslavnější roli a často se stane, že z jejího stínu nikdy nevystoupí. V našem novém seriálu se takovým hercům budeme věnovat. V prvním dílu se podíváme na hereckou kariéru Ruperta... čtěte zde
Vydáno: 24.07.2021 10:30 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 23. 7. 2021 - 29. 7. 2021
TV tipy: Angelika nasadila slaměný klobouk, ohlédla se v hněvu a spáchala atentát na střední Na konci července se situace v televizích mírně zlepšuje, i když stále chybí nějaká výraznější a atraktivnější premiéra. Divák se ale da nalákat na několik méně známých a opomíjených, nicméně vydařených snímků. čtěte zde
Vydáno: 23.07.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 29. týden
Kinopremiéry: Rozhněvaný muž má čas poznat psa Gumpa, který ho naučil žít Tento týden je v kinech novinkově hodně silný, protože startují třeba thrillery Guye Ritchieho Rozhněvaný muž a M. Nighta Shyamalana Čas nebo pokračování animovaných Croodsových. Český divák ale určitě nepohrdne ani psem Gumpem. ... čtěte zde
Vydáno: 21.07.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 28. týden
Top 20 ČR: Black Widow dále vládne V českých kinech stále kraluje marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson následovaná divácky veleúspěšnou českou komedií Matky. čtěte zde
Vydáno: 20.07.2021 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 28. víkend
Box office: LeBron a Bugs Bunny porazili Black Widow Premiéra rodinné komedie Space Jam: Nový začátek s basketbalovou hvězdou LeBronem Jamesem a animovaným Bugsem Bunnym sesadila z trůna marvelovku Black Widow. čtěte zde
Vydáno: 19.07.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Johanka z Arku, kapitán Bombarďák a Godzilla poznávají továrnu na sny (09.07.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Robert Downey Sr. (07.07.2021 20:49 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Black Widow a Lavi společně naskočili na palubu (07.07.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Už teď nám chybí rodinný víkend, během kterého poznáme Johna Lennona a Cyrila s Metodějem (02.07.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kate Beckinsale v traileru akčního filmu Jolt (30.06.2021 16:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Úžasňákovi krotí duchy a stepfordské paničky a stávají se nepřáteli lidu (18.06.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Frances McDormand a Women Talking (17.06.2021 13:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Ve znamení lásky se zrodila hvězda, která nikdy nezestárne (11.06.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Svatý Black Panther je iracionální muž (04.06.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- V červnu na streamovacích službách: Kluk s parožím nebo lekce aerobiku? Bude to pestré! (02.06.2021 12:30 v Radar)
- Kinopremiéry: Jak Bůh hledal Karla a duši v zemi nomádů (02.06.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Muž jménem Ove ví, že poslouchat Bohemian Rhapsody je sázkou na nejistotu (28.05.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Šofér Dumbo uvízl na mělčinách, kde ho čeká inferno (14.05.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Oscar 2021: filmem roku je Země Nomádů (26.04.2021 05:56 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Barry Seal, Giordano Bruno a Hanele spolu hrají dvojí hru, v níž je pronásleduje čistokrevné zlo (23.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Captain Marvel si rodinu nevybírá a raději tančí foxtrot (16.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Oscarová recenze: Vydejte se krásnou krajinou na kočovnou jízdu v Zemi nomádů (11.04.2021 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Oscar 2021: Nejlepší herečka v hlavní a vedlejší roli (03.04.2021 13:30 v Články | Publicistika)
- Trailer: Rozhněvaný muž (29.03.2021 18:36 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   27/2021

Black Widow
7/10

První popcornový blockbuster právě míří na plátna znovuotevřených kin! Očekávání jsou velká stejně jako natěšení všech komiksových diváků. Obstojí Black Widow mezi kvalitními superhrdinskými sólovkami studia Marvel, nebo vzbudí spíše zklamání?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu