Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 22. 11. 2013 - 28. 11. 2013

TV tipy: Machete, James Bond a další zběsilá akce

Vydáno: 22.11.2013 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: 2010 Twentieth Century Fox

Poslední listopadový televizní výběr udělá radost milovníkům zběsilé a někdy i brutální akce a napětí. V premiéře se můžete těšit na Rodriguezova Macheteho, norské Lovce hlav nebo poslední film Tonyho Scotta Nezastavitelný.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Deset důvodů, proč tě nenávidím (10 Things I Hate About You) (pátek 22. 11., Prima Love, 20.15 - 22.25)

Český plakát filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím / 10 Things I Hate About YouRomantická komedie z konce devadesátých let je důkazem, že i hra Williama Shakespearea se dá uzpůsobit teenagerům vkusně a hlavně vtipně. Režírující Gil Junger dostal k dispozici poměrně inteligentní scénář, u něhož vadí snad jen typicky hollywoodská hloupost některých školních dialogů. To ale hravě vyvážil svěžím tempem, několika originálními momenty, pohodovou atmosférou a výtečným obsazením, v němž se v ústředních rolích objeví Heath LedgerJulia Stiles a Joseph Gordon-Levitt. Velmi příjemná žánrovka.

Synopse: Sestry Stratfordovy snad ani nemohou být rozdílnější. Krásnou a křehkou Biancu (Larisa Oleynik) obdivují snad všichni kluci ze školy. Zásadní problém však je ten, že kvůli otcovu nařízení nesmí děvče randit, dokud si chlapce nenajde i její starší sestra Kat (Julia Stiles), která je hádavá, jízlivá a hlavně inteligentní. Biance proto nezbývá nic jiného než se pokusit seznámit ji s podobně nesnesitelným mladíkem. Najde se však takový?

Zajímavost: Původní verze scénáře byla mnohem temnější a jedna z postav v ní dokonce spáchala sebevraždu. 

Originální trailer filmu Deset důvodů, proč tě nenávidím / 10 Things I Hate About You

Goldfinger (Goldfinger) (sobota 23. 11., ČT2, 20.55 - 22.45)

Plakát filmu  / GoldfingerJedna z nejlepších bondovek vůbec přinesla agentovi 007 velkou popularitu a také definovala jeho pozdější trademarky. James Bond v podání Seana Conneryho tu dostává dost na frak a mimo klasické motivace ho vpřed žene i pomsta. Jeho charismatického a výrazného protivníka si zahrál Gert Fröbe, v roli bondgril se objeví Honor Blackman. Režírující Guy Hamilton dodal svěží tempo, na svou dobu perfektní akci a typicky britský humor. Nezapomenutelní jsou i legendární Aston Martin DB5 se všemožnými "udělátky" a titulní song nazpívaný Shirley Bassey. Absolutní klasika.

Synopse: Auric Goldfinger (Gert Fröbe) plánuje útok na americkou pevnost Fort Knox, kde se nachází velké zásoby zlata. Zločinec se je ovšem překvapivě nechystá ukrást, nýbrž je chce atomovým výbuchem na mnoho let znehodnotit. Pak by totiž zlato zůstalo radioaktivní a tím pádem nepoužitelné. Zabránit mu v tomto činu může jedině agent 007 James Bond (Sean Connery). 

Zajímavost: Blackman je vůbec nejstarší bondgirl v historii, v době natáčení jí bylo sedmatřicet let.

Originální trailer filmu Goldfinger / Goldfinger

Nezastavitelný (Unstoppable) (sobota 23. 11., Prima, 21.45 - 00.05)

Plakát filmu Nezastavitelný / UnstoppableDefinitivně poslední režijní počin zesnulého Tonyho Scotta rozhodně neoplývá originalitou a objeví se v něm tuny klišé, jenže zpracován je tak, že místy bere dech. Ač se tu tvůrce poměrně dost "krotil", nechybí tu parádní kamera, skvělá atmosféra, napětí, výborné akční scény a trefná a řízná hudba. V hlavních rolích nezklamou spolehlivý Denzel Washington a velmi dobrý Chris Pine. Možná malinko škoda rozvláčného úvodu. Ideální oddechovka na víkendový večer.

Synopse: Masivní lokomotiva bez obsluhy, které se přezdívá Bestie, veze toxický náklad a nezadržitelně se řítí krajinou. Zastavit se ji pokoušejí bývalý inženýr Frank (Denzel Washington) a mladý průvodčí Will (Chris Pine), kteří na ni čekají na palubě dalšího vlaku a doufají v takřka nemožné. 

Zajímavost: V průběhu natáčení bylo použito osm lokotiv a zhruba šedesát speciálních vagónů.

Oficiální trailer filmu Nezastavitelný / Unstoppable

Dobrodruzi (Les Aventuriers) (sobota 23. 11., ČT1, 22.35 - 00.25)

Plakát filmu Dobrodruzi / Les aventuriersU nás méně známé francouzsko-italské romantické dobrodružné drama je dle mnohých jednou z nejkrásnějších oslav "chlapáctví". V hlavních rolích excelují Lino Ventura a Alain Delon, které skvěle doplňuje Joanna Shimkus. Právě toto trio drží snímek nad vodou v několika slabších chvílích, které jsou způsobeny tím, že režírující Robert Enrico ne úplně šťastně střídá chvíle vtipné s těmi vážnějšími a nedaří se mu po celou dobu udržet pohodovou atmosféru. Za zmínku ovšem stojí nádherná kamera a parádní hudba. Hodně vydařený kousek. 

Synopse: Pilot bez licence Manu (Alain Delon), automobilový závodník Roland (Lino Ventura) a dle kritiků špatná sochařka Laetitia (Joanna Shimkus) jsou nejlepší přátelé. Když se dozvědí, že v Kongu havarovalo do moře osobní letadlo s belgickým obchodníkem, který převážel celý svůj majetek v hodnotě půl miliardy franků, vydají se poklad najít. Nejsou ale sami. 

Zajímavost: Stěžejní část filmu se odehrává na proslulé pevnosti Boyard.

Originální trailer filmu Dobrodruzi / Les Aventuriers

Vražedná terapie (Session 9) (neděle 24. 11., Prima, 00.05 - 02.05)

Plakát filmu Vražedná terapie / Session 9Zdánlivě tuctový horor zaujme především svou formální stránkou. Režisér Brad Anderson ho totiž natočil na digitální kameru, čímž dosáhl jakéhosi "levného" vzhledu, což ne každému sedne. Lepší už to je s potřebně stísněnou až depresivní atmosférou, údernou hudbou a dobře napsaným scénářem. Ten se soustředí na dobře propracované postavy, díky kterým také postupně graduje napětí. Ve vesměs neznámém obsazení vyčnívá snad jen David Caruso. Snímek sráží hlavně závěrečná pointa, která působí lehce vykonstruovaně a nerealisticky.

Synopse: Gordon (Peter Mullan) vede stavební firmu a aktuálně získal zakázku na opravu části staré psychiatrické léčebny. Aby vyhrál, slíbil, že práci zvládne v šibeničním termínu. Všichni jsou tedy pod velkým tlakem, a když navíc objeví nahrávky z terapie jedné schizofrenní pacientky, začnou se dít zvláštní věci.

Zajímavost: Natáčelo se v Danverské státní nemocnici, ale vzhledem k jejímu stavu se využívalo jen velmi málo místností.  

Originální trailer filmu Vražedná terapie / Session 9

Machete (Machete) (neděle 24. 11., ČT2, 21.55 - 23.35)

Plakát filmu Machete / MacheteZajímavá a záměrně béčková hříčka Roberta Rodrigueze potěší hlavně jeho fandy a příznivce podobně "zvrhlých" filmů. Děj místy nedává smysl, trpí množstvím zbytečných dialogů a samozřejmě v něm nechybí brutální a přepálená akce, která si nebere servítky. V hlavní úloze se představí Danny Trejo, který si ji evidentně užívá, ale celý film sám neutáhne. Za zmínku stojí ještě výborní Robert De Niro a Steven Seagal (!), jenž tu prožil takový malý comeback. Když nebudete příliš přemýšlet a necháte se jen bavit, snímek se vám zřejmě bude líbit. Musíte ovšem být naladěni na stejnou vlnu jako tvůrce.

Synopse: Vypadal jako dělník, proto byl ideálním kandidátem na to, aby na něj hodili vraždu. Jenže to byl Machete (Danny Trejo), legendární agent, kterého se nevyplatí naštvat. Poté, co ho vyhlášený mexický drogový magnát Torrez (Steven Seagal) nechal v pustině polomrtvého, se mu podaří přežít a uprchne do Texasu, kde chce začít znovu. Jenže i tady narazí na síť korupce a podvodů, na jejímž konci je zastřelený senátor (Robert De Niro). A je to opět Machete, kdo je z činu obviněn. Bude se tedy muset bránit a jeho nepřátelé by se měli mít na pozoru. 

Zajímavost: Film je založen na původně falešném traileru.

Oficiální trailer filmu Machete / Machete

Lovci hlav (Hodejegerne) (neděle 24. 11., Barrandov, 23.00 - 01.05)

Plakát filmu Lovci hlav / HodejegerneNorsko-německá adaptace literárního bestselleru populárního Jo Nesbøho získává body právě tím, že nemusí dělat žádné kompromisy. Režírující Morten Tyldum od začátku jede ve velkém stylu, nasazuje svěží tempo a poměrně baví. Nechybí tu ani relativně černý humor, dvojsmyslnost některých dialogů a scén a zajímavý námět. Ve výborném, ale téměř neznámém obsazení hrají prim Aksel Hennie, Synnøve Macody Lund a Nikolaj Coster Waldau, kteří jsou skvostní. Zamrzí jen to, že závěrečná třetina už je plná nedůvěryhodných a mnohdy křečovitých zvratů.

Synopse: Roger Brown (Aksel Hennie) je nejúspěšnějším vyhledavačem talentů (lovcem hlav) v Norsku, má krásnou manželku (Synnøve Macody Lund) a velký dům. Jenže aby to tak zůstalo, musí si přivydělávat krádežemi a prodejem vzácných obrazů. Z ničeho nic se seznámí s mužem jménem Clas Greve (Nikolaj Coster Waldau), který je ideálním kandidátem na pozici, o kterou usiluje Roger a hlavně vlastní velmi unikátní Rubensův obraz Lov na kance. Tohle je pro Rogera šance stát se finančně nezávislým. Jenže situace se nečekaně zkomplikuje. 

Zajímavost: Snímek byl distribuován do padesáti zemí, což byl pro norský film rekord.

Český trailer filmu Lovci hlav / Hodejegerne

Prokletí domu Hajnů (pondělí 25. 11., ČT2, 22.00 - 23.50)

Plakát filmu Prokletí domu Hajnů / Prokletí domu HajnůAdaptace psychologického románu Jaroslava Havlíčka Neviditelný zaujme na svou dobu odvážnou a neotřelou režií zkušeného Jiřího Svobody. Ten vsadil na psychotický vizuál a ústřední dům nasnímal jako vskutku fantaskní stavbu, kde nic není v pořádku. Snímek oplývá i na naše poměry solidní hororovou atmosférou. Devízou jsou i výtečné výkony všech zúčastněných, z nichž vynikají mrazivá Valerie Kaplanová a fantastický Petr Čepek. Ne tak často vysílaná záležitost.

Synopse: Profesor Švejcar se spíše než z lásky oženil se Soňou Hajnovou (Petra Vancíková) z prospěchu. Jenže brzy po svatbě zjistí, že rod je poznamenán dědičným šílenstvím. Sonin strýc Cyril (Petr Čepek) trpí představou, že je neviditelný a choroba se začíná projevovat i u mladé ženy. Jenže Švejcar se nechce nabytého majetku a postavení vzdát.

Zajímavost: Emila Horvátha ml. v roli nadaboval Martin Stropnický.

Upoutávka na film Prokletí domu Hajnů

Kovboj Bebop: Lovec odměn (Cowboy Bebop: Tengoku no tobira) (úterý 26. 11., ČT art, 23.40 - 01.35)

Plakát filmu Kovboj Bebop: Lovec odměn / Cowboy Bebop: Tengoku no tobiraJaponské animované akční sci-fi je završením stejnojmenného úspěšného seriálu. To mimo jiné znamená, že se tu objeví až příliš postav a scén, které neznalý divák jen těžko pochopí. Režírující dvojice Shinichiro Watanabe a Hiroyuki Okiura se nevyhýbá ani hodně drsným a brutálním výjevům, takže děti by se od filmu měly držet raději dál. Filmové fanoušky potěší několik přímých westernových odkazů a hodně svérázná atmosféra. Logicky platí, že čím lépe znáte původní seriál, tím více si snímek užijete. Ale ani v opačném případě byste se neměli vyloženě nudit.

Synopse: V roce 2071 je Mars v ohrožení. V předvečer Halloweenu vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě osídlené město, bomba. Exploze má děsivé následky v podobě pěti set mrtvých a zraněných, které nejspíše zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna. Do pátrání se pouští i slavný kovboj Bebop a jeho parta. Dokáží najít pachatele včas?

Zajímavost: V Íránu a Iráku byl snímek zakázán.

Originální trailer filmu Kovboj Bebop: Lovec odměn / Cowboy Bebop: Tengoku no tobira

Jdi na to! (Nati con la camicia) (čtvrtek 28. 11., Smíchov, 20.50 - 22.45)

Plakát filmu Jdi na to! / Nati con la camiciaItalsko-americká komedie je typickou ukázkou tvorby slavné herecké dvojice Bud Spencer a Terence Hill. To tedy znamená, že tu nechybí jejich ikonický humor, slovní přestřelky a jednoduchý příběh, který je jen záminkou pro jejich gagy a hlášky. Na druhou stranu jsou tu i plno bitek, v nichž je evidentní, že nedochází k žádnému kontaktu a přehnané zvukové efekty. Režírující Enzo Barboni ale nemá problém s rychlým tempem, nadhledem a celkově pohodovou atmosférou, takže jako nostalgický kousek funguje snímek báječně. Nic víc ale raději nečekejte.  

Synopse: Rosco Frazer (Terence Hill) a Doug O´Riordan (Bud Spencer) mají různé životní osudy. Náhoda je však svede dohromady a brzy jsou považováni za zločince, posléze pro změnu za špiony a navíc se jim do rukou dostane milion dolarů v hotovosti. Jako agenti nakonec začnou bojovat proti organizaci šíleného gangstera (Buffy Dee), který chce ovládnout svět tím, že z lidského vědomí vymaže čísla. 

Zajímavost: Scény na lodi se natáčely na jednom křižníku přímo v průběhu plavby, takže přítomni byli i civilní pasažéři.

Originální trailer filmu Jdi na to! / Nati con la camicia

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 24. 9. 2021 - 30. 9. 2021
TV tipy: Dvojitý milenec má zraněné srdce a mění se v gentlemana s pistolí Ani s končícím zářím se situace v televizích moc nemění a zásadní premiéry stále ustupují osvědčeným a mnohokrát viděným hitům. Tento týden tak nejvíc upoutají asi romance Zraněná srdce a krimikomedie Gentleman s pistolí. ... čtěte zde
Vydáno: 24.09.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 38. týden
Kinopremiéry: Quo Vadis, zbožňovaný vlku? Z šestice aktuálních premiér má největší divácký potenciál hvězdně obsazená tuzemská komedie Zbožňovaný režiséra a scenáristy Petra Kolečka. Náročnější publikum pak určitě ocení chválené festivalové drama Quo Vadis,... čtěte zde
Vydáno: 22.09.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 37. týden
Top 20 ČR: Zátopek se vrací na první místo Po týdnu se na první místo domácího žebříčku tržeb vrátil český snímek Zátopek, který sesadil z trůnu amerického superhrdinu z marvelovky Shang-Chi a legenda o deseti prstenech. čtěte zde
Vydáno: 21.09.2021 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 37. víkend
Box office: Shang-Chi vládne dál Marvelovka Shang-Chi a legenda o deseti prstenech potřetí obhájila prvenství v žebříčku tržeb a nic na tom nezměnil ani western Cry Macho Clinta Eastwooda. čtěte zde
Vydáno: 20.09.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 17. 9. 2021 - 23. 9. 2021
TV tipy: Nepříčetná policajtka vydává příkaz k popravě S pomalu nastupujícím podzimem jako by televize boj o diváka vzdaly. Znovu spoléhají na osvědčené reprízy a novinek, které by stály za řeč, moc nenabízí. V tomto týdnu tak nejvíc upoutají experimentální horor a artový western. čtěte zde
Vydáno: 17.09.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Teaser: The Tragedy of Macbeth (21.09.2021 16:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Vyhnanec detektiv Pikachu je drsný chlapík, který se vrací do Číny (10.09.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Jean-Paul Belmondo (06.09.2021 16:58 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: A Journal for Jordan (12.08.2021 13:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: filmy Martina Bresta seřazené od nejhoršího k nejlepšímu (07.08.2021 12:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Boží zápasník Lukáš Krpálek na veliké řece bojuje s vlkodlakem (06.08.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Lví král je poberta a pašerák, který se vydal na výlet do Měsíčního údolí (25.06.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Úžasňákovi krotí duchy a stepfordské paničky a stávají se nepřáteli lidu (18.06.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: První kráva Cruella, Godzilla a Kong se ocitají na tichém místě (09.06.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zemřel producent Jerome Hellman (29.05.2021 07:18 v Novinky | Zprávy)
- Oscar 2021: Nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli (10.04.2021 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Gagarin, Pancho Villa, Igor Stravinsky a Coco Chanel jsou Street Kings (09.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Chicagský tribunál poutavě vypráví o známém americkém soudním procesu! (30.03.2021 07:30 v Recenze)
- Nikolaj Coster-Waldau mezi satanisty (19.03.2021 08:55 v Novinky | Zprávy)
- Portrét: Bruce Willis - cesta do filmového zatracení (13.03.2021 13:30 v Články | Publicistika)
- Hugh Grant bude záporákem v Dungeons & Dragons (03.03.2021 11:03 v Novinky | Zprávy)
- Jesse Plemons bude vyšetřovat vraždy (18.02.2021 12:00 v Novinky | Zprávy)
- Lily Gladstone se přidává k DiCapriovi (12.02.2021 13:32 v Novinky | Zprávy)
- Box office: Thriller Střípky se drží na prvním místě (08.02.2021 07:30 v Komentáře | Box office)

PREMIÉRA TÝDNE   34/2021

Zátopek
8/10

Zahajovací film karlovarského festivalu je na české poměry špičkově realizovaným sportovním dramatem ze života Emila Zátopka, kterého ztvárnil herec Václav Neužil, a jeho manželky Dany, kterou si zahrála Martha Issová.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu