Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 12. 10. 2012 - 18. 10. 2012

TV tipy: Francouzské kriminálky a jiné lahůdky

Vydáno: 12.10.2012 18:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Milovníci francouzských kriminálek si tento týden v televizi přijdou na své. Do našeho výběru se dostaly hned čtyři a všechny jsou výborné. Zkrátka nepřijdou ani fandové hororů, akce a filmů noir. A nechybí ani nějaká ta komedie.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Český plakát filmu Lepší pozdě nežli později Lepší pozdě nežli později (Something´s Gotta Give) (pátek 12. 10., Nova Cinema, 20.00 - 22.40 / sobota 13. 10., 13.30 - 16.00)
Příjemná a velmi vydařená romantická komedie stojí zejména na ústřední dvojici v podání Jacka Nicholsona a na Oscara nominované Diane Keaton. Také režie Nancy Meyers je zručná a natolik zkušená, že snímek zaujme i jindy znuděné muže. Zamrzí tak jen to, že druhá polovina je výrazně horší než ta první a film tedy spadne až k hranici lehkého nadprůměru. S tím souvisí i přehnaná délka. Díky dobře napsanému scénáři a skvělým hercům se ale budete bavit až do konce.
Synopse: Harry (Jack Nicholson) je stárnoucí playboy, ale svůj věk si vůbec nepřipouští. Jeho fyzická stránka mu ale v průběhu milostných hrátek s nejnovějším objevem (Amanda Peet) o sobě dá vědět. Harryho zkrátka chytnou záda. Vyhledá tak pomoc ošetřovatelky, kterou je shodou náhod matka jeho milenky (Diane Keaton). Ke svému překvapení se do ní Harry zamiluje a nevadí mu, že už není nejmladší. To ale netuší, že o svou lásku bude muset ještě tvrdě bojovat s ambiciózním lékařem (Keanu Reeves).
Zajímavost: Studio původně nechtělo film točit, protože hlavní postavy mu připadaly příliš staré.
Originální trailer filmu Lepší pozdě nežli později

Plakát filmu Dotek zla Dotek zla (Touch of Evil) (pátek 12. 10., ČT2, 21.40 - 23.30)
Výtečná záležitost, která patří k nejlepším zástupcům žánru filmů noir. Režírující Orson Welles tu potvrdil svou velikost a naservíroval hutnou atmosféru, silný příběh, obří porci emocí a vymazlenou vizuální stránku. K tomu musíme připočítat excelentní výkony nejen samotného tvůrce, ale také Charltona Hestona nebo Janet Leigh. Někomu sice může vadit pomalejší začátek, zbytek snímku by ale tento nedostatek měl bez problémů vynahradit. Naprostý majstrštyk.
Synopse: Mexický šéf oddělení narkotik Mike (Charlton Heston) je na svatební cestě v jednom malém americkém pohraničním městečku. Ani tady ho však nemine pracovní povinnost a on je nucen zapojit se do vyšetřování vraždy a svědčit proti místnímu drogovému bossovi Grandimu (Akim Tamiroff). Logicky se tak ocitá v nebezpečí života nejen on, ale i jeho krásná žena (Janet Leigh).
Zajímavost: Janet Leigh si krátce před natáčením zlomila ruku, film ale dokončila i s tímto handicapem.
Oficiální trailer filmu Dotek zla

Český plakát filmu Okrsek 13 Okrsek 13 (Banlieue 13) (pátek 12. 10., Barrandov, 21.55 - 23.30)
Ryzí a na nic si nehrající akční snímek je jednou velkou a zběsilou jízdou. Režisér Pierre Morel servíruje jednu bizarnost za druhou a diváka zahlcuje krkolomnými a efektními kaskadérskými kousky a scénami. Tím pádem mu nedává možnost přemýšlet nad hloupým a jednoduchým scénářem z pera Luca Bessona, což je jedině dobře. Také David Belle a Cyril Raffaelli jsou výborně obsazeni a své role si užívají. Pokud nebudete přemýšlet, dostanete ideální kousek na "výplach hlavy" při konci pracovního týdne.
Synopse: Paříž je v roce 2010 rozdělena na ghetta, v nichž neplatí žádná pravidla ani zákony. Jednomu z místních gangů se podařilo ukradnout experimentální nukleární bombu. Policista Damien (Cyril Raffaelli) a jeden z obyvatelů třináctého okrsku (David Belle) mají pouhý den na to, aby nálož našli a zneškodnili.
Zajímavost: Celková výroba filmu trvala pouze deset měsíců.
Originální trailer filmu Okrsek 13

Český plakát filmu Harry Potter a Princ dvojí krve Harry Potter a Princ dvojí krve (Harry Potter and the Half-Blood Prince) (sobota 13. 10., Nova, 20.20 - 23.30)
Šesté pokračování kouzelnické ságy nedělá svým předchůdcům žádnou ostudu a bojuje vlastně jen se snahou co nejvěrněji se přiblížit slavné literární předloze. David Yates prokazuje, že je výtečný režisér a snímku dodává temnější atmosféru, relativně svižné tempo a také výbornou kameru. Vyzrálé výkony nejen Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta a Emmy Watson asi netřeba připomínat. Škoda jen přílišného tlačení na emoce a již zmiňovaného problematického scénáře. Fanoušci série by ale neměli být zklamáni.
Synopse: Harry Potter (Daniel Radcliffe) má podezření, že nebezpečí číhá uvnitř Bradavic. Brumbál (Michael Gambon) se mezitím připravuje na závěrečné střetnutí s Voldemortem. Situace se ale dost komplikuje a je potřeba odkrýt klíč, který vede k jeho poražení. Aby toho nebylo málo, začínají studenti bojovat také s probouzejícími se hormony.
Zajímavost: V tomto díle se opět objeví populární famfrpál.
Oficiální trailer filmu Harry Potter a Princ dvojí krve

Český plakát filmu Brutální Nikita Brutální Nikita (Nikita) (sobota 13. 10., ČT2, 22.00 - 23.55)
Jeden z nejlepších režijních počinů Luca Bessona se spíše než na akci soustředí na dusnou atmosféru a psychologii postav. Zaujme také velkým důrazem na realističnost. Francouzskému tvůrci se tu poměrně daří bořit některá klišé a překvapit diváka nečekaným závěrem. Na pozitivním dojmu se podílí i excelentní Anne Parillaud v titulní úloze, které neméně skvěle přihrávají Tchéky Karyo nebo Jean Reno. Nechybí ani výtečný soundtrack Erica Serry. Pro vývoj moderní evropské kinematografie zcela zásadní snímek.
Synopse: Drogově závislá Nikita (Anne Parillaud) jako jediná ze skupiny pachatelů přežije přepadení lékárny. Je zatčena a odsouzena na doživotí. Tajné služby jí ale dají novou šanci - pracovat pro vládu jako agentka. V průběhu pár let se tak z Nikity stává vraždící stroj a s novou identitou se vrací do života. Co když se ale rozhodne se vším skončit?
Zajímavost: Jde o první francouzský film, který v USA překročil pětimilionové tržby.
Originální trailer filmu Brutální Nikita

Český plakát filmu Veřejný nepřítel č. 1 Veřejný nepřítel č. 1 (L'instinct de mort) (sobota 13. 10., Nova Cinema, 22.05 - 00.35 / neděle 14. 10., 02.20 - 06.30)
Příjemně staromilské francouzské krimi je založeno na skutečných osudech velkého gangstera Jacquese Mesrina. Precizně zrežírovaná podívaná, za níž stojí Jean-François Richet, nabízí několik památných a nezapomenutelných scén, vynikající kameru, perfektní akci a zejména životní výkon Vincenta Cassela. To pak ani tolik nemrzí, že příběh a motivace postav jsou dost povrchní a je na nich znát, že v tomto případě jde jen o předvoj toho, co se bude dít v závěrečném filmu. Nicméně jde o výbornou podívanou.
Synopse: Gangster Jacques Mesrin (Vincent Cassel) byl ve své zemi celebritou. Každý jeho čin budil velké ohlasy a udivovala na nich hlavně jeho absolutní drzost a nepředvídatelnost. Díky tomu, že používal hodně převleků, byl nazýván mužem tisíce tváří. Ženy ho milovaly, národ ho uctíval, ale pro stát byl nepřítelem číslo jedna. Hrdina, nebo antihrdina?
Zajímavost: V průběhu své "kariéry" byl Mesrin pětkrát zatčen, trest si ale odseděl jen dvakrát. V ostatních případech utekl.
Originální trailer filmu Veřejný nepřítel č. 1

Český plakát filmu Odplata Odplata (Payback) (středa 17. 10., Nova, 23.20 - 01.20)
I na dnešní poměry hodně nekompromisní a brutální film Briana Helgelanda umně využívá charismatu Mela Gibsona, jenž zde ztvárnil jednu z nejlepších rolí své kariéry. Snímek zaujme skvěle vypointovanými dialogy a situacemi, které sice nejsou nikterak originální, do nastoleného příběhu ale přesně zapadnou. Za zmínku stojí i úžasně vymyšlení a zahraní záporáci, které si vychtunali Kris Kristofferson, Gregg Henry a James Coburn. Jedinými výtkami zůstávají rozvleklý úvod, nutné milostné pasáže a nezajímavý konec.
Synopse: Portera (Mel Gibson) podtrhnou vlastní kumpáni, ukradnou mu podíl sedmdesáti tisíc a nechají ho napospas smrti. On ale nezemře a vrátí se pro to, o co přišel. A to lze udělat jen jediným způsobem - sehnat si prostředky a hlavně velké pistole a skoncovat se všemi gaunery. Pomsta to bude krutá a brutální.
Zajímavost: V průběhu natáčení byl Helgeland vyměněn.
Originální trailer filmu Odplata

Plakát filmu Plivu na váš hrob Plivu na váš hrob (I Spit on Your Grave) (středa 17. 10., Prima Cool, 23.25 - 01.30)
Překvapivě slušně zvládnutý horor, který si na nic moc nehraje a ukazuje přesně to, co chce, aby bylo vidět. Nečekejte tedy žádné zbytečné hlášky ani přehnanou nahotu. Setkáte se tu naopak s explicitními scénámi plnými krve a násilí, na žánr sympatickými postavami a hlavně velice solidními hereckými výkony, jimž kraluje výborná Sarah Butler. Na neznámého Stevena R. Monroea prostě tehdy sedla múza a on natočil svůj suverénně nejlepší film.
Synopse: Jennifer (Sarah Butler) potřebuje napsat novou knihu, odjíždí tedy na venkov, aby ji nic nerozptylovalo. Tamní obyvatelé ale na nikoho nejsou dvakrát zvědaví a rozhodnou se spisovatelku vystrašit. To, co mělo být nevinným škádlením, se změnilo v brutální útok zahrnující mučení a znásilnění. Jennifer však přežije a v hlavě má už jen jedinou myšlenku - pomstít se.
Zajímavost: Až na dva případy nebyli herci zastupováni kaskadéry.
Oficiální trailer filmu Plivu na váš hrob

Plakát filmu MR 73 MR 73 (MR 73) (čtvrtek 18. 10., Barrandov, 22.10 - 00.45)
Temná a lehce noirová francouzská krimi stojí a padá na umění Daniela Auteuila. Ten dělá ze svého hrdiny zajímavou a nejednoznačnou postavu a zajišťuje diváckou pozornost po celou dobu. Olivier Marchal sice tentokráte není úplně jistý v kramflecích a strhující momenty střídají ty nudné a prázdné, částečně to dokáže zakrýt podařenými akčními scénámi, kterých ale zase není tolik, jak by si divák přál. Za zmínku rozhodně stojí i podařená hudba Bruna Coulaise. Pro milovníky evropských detektivek jasná volba.
Synopse: Policista Louis (Daniel Auteuil) řeší těžkou havárii manželky alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a přichází tím pádem o vyšetřování brutálních vražd čtyř žen. Nezbývá mu tak nic jiného než problémy vyřešit po svém.
Zajímavost: MR 73 je zkrácený název francouzského revolveru, který používají tamní zvláštní jednotky.
Originální trailer filmu MR 73

Plakát filmu Blade II Blade II (Blade II) (čtvrtek 18. 10., Nova, 23.20 - 01.40)
Ne úplně doceněné pokračování tehdy slušně rozběhnuté upírské série natočil Guillermo del Toro. Ten sice zvolil odlišné tempo, ale akci ponechal svěží a v mnohém invenčnější. Příběhem, který je místy hodně hloupý, opravdu oslnit nemohl, proto vsadil na výpravu a triky. Samozřejmostí je charismatický Wesley Snipes, jehož soupeřem tu je neméně výrazný Ron Perlman. Našince potěší dnes už kultovní rolička a hláška Marka Vašuta. Solidní comicsová jednohubka, která v daném čase přesně splní svůj účel.
Synopse: Blade (Wesley Snipes) žil v domnění, že jeho přítel Whistler (Kris Kristofferson) je mrtvý. Netuší ale, že nezemřel, nýbrž byl nakažen zhoubným upířím virem. Proto když se dozví, že je zadržován kdesi v Praze a je na tom dost špatně, neváhá ani vteřinu a se svým novým přítelem (Norman Reedus) vyráží do středu Evropy, aby svého mentora zachránil.
Zajímavost: Krev reaperů musela být zelená, aby film získal alespoň rating R.
Oficiální trailer filmu Blade II

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 21. týden
Top 20 ČR: V síti nepřestává lákat diváky V kinech se i přes omezení opět objevují lidé a nejvíce je přitahuje český dokument V síti o zneužívání na internetu. Z novinek se dokázalo prosadit jen komediální drama Emma. čtěte zde
Vydáno: 26.05.2020 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Top 10: akční filmy 90. let
Téma: nejslavnější akční filmy 90. let V pokračování našeho seriálu o filmových žánrech se podíváme na zlatou éru akčního filmu a představíme vám desítku slavných akčních snímků z 90. let. čtěte zde
Vydáno: 23.05.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
3
Emma. 6/10
Recenze: Jemně komediální Emma. se úspěšně pokusila být sebeironická Hlavní hrdinkou britské, jemným delikátním humorem okořeněné adaptace románu Jane Austenové, je dvacetiletá, bohatá a trochu domýšlivá Emma, která sama nemá na svatbu ani pomyšlení, leč s oblibou dělá dohazovačku jiným. čtěte zde
Vydáno: 22.05.2020 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 22. 5. 2020 - 28. 5. 2020
TV tipy: Tarzan a rudí američtí psanci prožívají podzim v New Yorku Ani konec letošního května není v televizích ve znamení žádných zásadních novinek. Mainstream zastupuje třeba dobrodružná Legenda o Tarzanovi, fajnšmekři si naopak vychutnají epické tříoscarové drama Warrena Beattyho Rudí.... čtěte zde
Vydáno: 22.05.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 21. týden
Kinopremiéry: Vysoká dívka Emma řekla malou lež a ocitla se v Mariině ráji Jasným lákadlem následujícího týdne v omezeném režimu kin je nová adaptace románu Jane Austen Emma. Vedle ní pochopitelně startují menší a náročnější filmy, mezi nimiž vyniká komediální drama Malá lež. čtěte zde
Vydáno: 20.05.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Mel Gibson v traileru Force of Nature (19.05.2020 06:51 v Novinky | Trailery)
- Bratrstvo pěti: trailer nového filmu Spika Lee (18.05.2020 15:46 v Novinky | Trailery)
- Téma: nejslavnější akční filmy 80. let (16.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Novou Zjizvenou tvář natočí Luca Guadagnino (15.05.2020 08:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Shrek Třetí a Jiří Suchý jsou dvojčata, která hledají dítě Bridget Jonesové (15.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: nejslavnější akční filmy 70. let (09.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Sylvester Stallone říká, že bude Demolition Man 2 (05.05.2020 13:57 v Novinky | Zprávy)
- Další Noční můry z temnot (24.04.2020 09:05 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Lovec prožívá v Atlantidě zimní válku a tančí poslední valčík (24.04.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Beethoven a Turbo Kid potkávají jezdce Apokalypsy (17.04.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Kráska a zvíře vyslovují muži na odstřel přání smrti (10.04.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Teroristka chodí na gympl, kde podstupuje souboj na slunci (03.04.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Blu-ray recenze: Špionážní thriller Anna na bonusy zanevřel (19.03.2020 12:00 v Recenze | Blu-ray)
- TV tipy: Tarzan s ligou spravedlnosti provádějí loupež ve velkém stylu a zachraňují Willyho (13.03.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Bluray recenze: Oscarový vítěz Toy Story 4: Příběh hraček uzavírá populární sérii (03.03.2020 13:30 v Recenze | Blu-ray)
- Klub odložených žen se znovu sejde (21.02.2020 17:21 v Novinky | Zprávy)
- Westworld: nový trailer 3. série (21.02.2020 08:51 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Král Artuš se ocitá za zrcadlem, kde hledá purpurový vrch (14.02.2020 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   20/2020

Emma.
6/10

Hlavní hrdinkou britské, jemným delikátním humorem okořeněné adaptace románu Jane Austenové, je dvacetiletá, bohatá a trochu domýšlivá Emma, která sama nemá na svatbu ani pomyšlení, leč s oblibou dělá dohazovačku jiným.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver