Postava naštvaného zeleného obra jménem Hulk byla vždy populární, ale bohužel se nepodařilo se stejným úspěchem převést charakter na filmové plátno, s výjimkou Avengers. Dostane další šanci? A kdy?
Díky komiksové týmovce
Avengers z dílny
Josse Whedona se fanouškům dostalo spokojeného pocitu, že postava Hulka přece jen může fungovat na plátnech kin stejně dobře jako v komiksových sešitech. Ačkoliv Hulk aka Bruce Banner nehrál ve snímku prim a byl součástí superhrdinského kolektivu, byl zpracován natolik poutavě, že se okamžitě začalo mluvit o dalším samostatném snímku, který by na úspěch v
Avengers měl navázat.
Po několika spekulacích přišel prezident Marvel Studios
Kevin Feige s oficiálním prohlášením, které přineslo několik zajímavých informací. Prý se případného třetího pokusu o vzkříšení Hulka v samostatném snímku dočkáme s největší pravděpodobností až po druhých Avengers, kteří jsou prozatím plánovaní na rok 2015.
Je zajímavé, že ostatní členové
Avengers se dočkají pokračování svých samostaných sérií ještě před pokračováním nejvýdělečnější komiksovky všech dob, tudíž budeme mít dobrou představu o tom, co mezi Avengers 1 a 2 dělali, zatímco Hulk se podobné pocty nedočká. Vzhledem k tomu, že aktuální představitel Hulka
Mark Ruffalo má, stejně jako ostatní hlavní hráči v marvelovských filmech, smlouvu na více filmů, je pravděpodobné, že se mihne v nějakém z filmů před druhými Avengers. A pokud nás nepoctí svojí fyzickou přítomností, jistě o jeho osudech padne alespoň zmínka.
Ačkoliv je případné natáčení ještě daleko,
Feige už naznačil, nad kterými příběhy pro další Hulkovo dobrodružství se uvažuje. V úvahu prý připadá linie z
Planet Hulk, ve které jsou Hulkovy nevypočitatelné činy již neúnosné, a je proto vyhoštěn do vesmíru vystřelením ostatními hrdiny a po přistání na neznámé planetě se zhostí vedení odboje a stane se králem. Na tento příběh navazuje
World War Hulk, kdy se zelený obr vrací na Zemi se svými novými stoupenci, aby se pomstil za své vyhoštění.
Jedná se o zajímavé téma, které by se výrazně lišilo od předchozích Hulkových filmů a mohlo by být velice osvěžující. Vzhledem k tomu, že oba příběhy by vydaly na samostatný snímek, rojí se spekulace, že vyhoštění Hulka do vesmíru by bylo tématem další sólovky, zatímco pomsta na planetě Zemi by klidně mohla sloužit jako zápletka pro třetí Avengers. Nebylo by to velké překvapení, neboť již v dobách přípravy jedničky se spekulovalo o Hulkovi coby záporákovi.
Uvidíme, jak se situace vyvine. O dalších aktualitách vás samozřejmě budeme informovat.
Zdroj: Slashfilm