Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 40. týden

Kinopremiéry: Králova milenka našla za úsvitu peníze těch tupců

Vydáno: 04.10.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Sony

Říjen v kinech otevře čtveřice premiér, mezi níž není žádný jednoznačný hit. Největší pozornost však upoutají údajně velmi dobrá satira Peníze těch tupců a ambiciózní a dost drahé tuzemské dobové drama Úsvit.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Peníze těch tupců (Dumb Money) (Falcon)

Český plakát filmu Peníze těch tupců / Dumb Money
© Cinemahouse
Životopisné komediální drama to bude mít u diváků extrémně těžké. Točí se totiž kolem události, která svého času otřásla Wall Street a burzovním světem, což je tematika, které málokdo rozumí a považuje ji za natolik atraktivní, aby na ni chodil do kina. Ohlasy jsou nicméně velmi slušné, takže ti, kteří se tak rozhodnou, by neměli litovat. O režii se postaral zatím vesměs spolehlivý Craig Gillespie, jemuž před kamerou ze známějších tváří pomohli Paul DanoVincent D'OnofrioShailene Woodley a Seth Rogen. Uvidíme tedy, co na to české publikum. Premiéra týdne.

Synopse: Parta amatérských investorů se na internetu rozhodla demonstrovat, jak je burza na Wall Street křehká, a organizovaně začala navyšovat hodnotu společnosti GameStop, obchodu s videohrami, až se z ní stala nejúspěšnější společnost na světě. V důsledku toho utrpěly významné hedgeové fondy a nezávislí short selleři zničující finanční ztrátu.

Oficiální český trailer filmu Peníze těch tupců / Dumb Money

Jeanne du Barry - Králova milenka (Jeanne du Barry) (Film Europe)

Český plakát filmu Jeanne du Barry - Králova milenka / Jeanne du Barry
© CSFD
V rámci pravidelné podzimní festivalové minipřehlídky Be2Can startuje v kinech francouzské životopisné drama, které je z celé události českým distributorem promováno nejvíce. A není se co divit, protože má krom atraktivního historického námětu lákadlo v podobě Johnnyho Deppa v titulní roli Ludvíka XV. Hlavní hvězdou je ovšem Maïwenn, která se chopila režie, podílela se na scénáři a zahrála si ústřední ženskou roli. Dostupné ohlasy jsou spíše spokojené a mluví o staromilském a hodně pomalém počinu, jakých se dnes už v kinech moc nevidí. Premiéra pro trpělivější publikum.

Synospe: Jeanne du Barry (Maïwenn) je kurtizána pocházející z chudých poměrů, která se stane oblíbenkyní krále Ludvíka XV. (Johnny Depp), který ovšem o jejím postavení neví, získá ale díky ní zpátky chuť k životu. Propukne mezi nimi také vášnivé milostné pouto. Oproti všem zvyklostem se Jeanne přestěhuje do Versailles, kde její příchod způsobí na dvoře skandální povyk.

Zajímavost: Snímek otevíral letošní festival v Cannes a dočkal se sedmiminutového standing ovation.

Oficiální český trailer filmu Jeanne du Barry - Králova milenka / Jeanne du Barry

Bláznivý piknik (Velyka prohulianka) (Bohemia MP)

Český plakát filmu Bláznivý piknik / Velyka prohulianka
© Bohemia Motion Pictures
Ukrajinská komedie je jednou velkou neznámou a může spíš sloužit jako ukázka toho, co v těžce zkoušené zemi v současnosti vzniká. Synopse vypadá typicky klišovitě, což by vadit nemuselo, pokud bude humor fungovat a vtipy budou nápadité. To se ale nedá moc odhadnout, protože ohlasy úplně chybí a režírující Oleg Zborovsky je debutant. O nějaké povědomější tváři v obsazení nemá smysl psát, takže alespoň nějaká autenticita by měla být zachována. Premiéra, která pravděpodobně z nabídek rychle zmizí.

Synopse: Dvě rodiny - intelektuálové Drahomanovi a podnikatelé Nalivajčenkovi se o jarních prázdninách vydávají na tradiční rodinnou stanovačku. Řízením osudu se ale setkají na jedné louce, kterou každá z rodin považuje za své místečko a jejich představa pobytu v přírodě se dost liší. Zatímco Drahomanovi chtějí klid a souznění s přírodou, Nalivajčenkovi připravují párty plnou hudby a jídla. Na bláznivý piknik je tedy zaděláno.

Český trailer filmu Bláznivý piknik / Velyka prohulianka

Úsvit (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Úsvit
© CSFD
Už na festivalu v Karlových Varech byl k vidění asi nejambicióznější a rozhodně nejdražší letošní český počin. Stojí za ním mladý režisér Matěj Chlupáček, který vsadil na atraktivní dobové lokace a netradiční kriminální zápletku, která má evidentně přesah do dnešních časů. To ostatně splňuje i to, že hlavní postavou je silná žena, kterou ztvárnila Eliška Křenková. Pozitivem je rozhodně to, že dostupné ohlasy jsou přímo nadšené z atmosféry, překrásné a vskutku světové vizuální stránky, výpravy a částečně i příběhu, který sice není nikterak objevný a má své nedostatky, ale v rámci možností funguje dobře. Teď jen nezbývá než doufat, že většinově málo náročný český divák si do kina najde cestu na něco, co vypadá na tuzemské poměry netradičně.

Synopse: V roce 1937 přijíždí do městečka Svit pod Tatrami ředitel velké továrny s manželkou, aby zde vybudoval moderní průmyslové město. Jejich plány ale naruší znepokojující nález mrtvoly v areálu továrny. Mrtvým je novorozenec s mužským i ženským pohlavním orgánem, monstrum. Jelikož případ přesahuje možnosti místních četníků a podléhá přísnému utajení, přijíždí na místo tajná policie. Zdá se ale, že jedinou, která chce případ opravdu vyřešit, je těhotná ředitelova manželka. I ona ale naráží na překážky, které mnohdy tvoří její vlastní předsudky.

Zajímavost: Rozpočet filmu se vyšplhal na devadesát milionů korun.

Originální trailer filmu Úsvit

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 52. týden
Kinopremiéry: Ahoj a díky, SpongeBobe Poslední premiéry roku 2025 neskrývají žádný velký divácký hit, ačkoli je velmi pravděpodobné, že děti si den po rozbalení dárků možná návštěvu kina vynutí, neboť startuje další celovečerní SpongeBob. čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Biggest BO Flops of 2025
Téma: Největší propadáky roku 2025 Každý rok má své vítěze a poražené, alespoň co se týče komerčního výsledku. Pojďme si připomenout deset největších letošních komerčních propadáků. čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 16:30 v sekci Články | Žebříčky
0
Top 20 ČR: 51. týden
Top 20 ČR: Avatar vrátil lidi do kin Lidé v Česku se konečně vydali do kin. Donutil je k tomu až třetí díl Avatara, který měl o víkendu premiéru. Jde o poslední filmový hit tohoto roku. čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 51.víkend
Box Office: Avatar se vrací do kin Poslední velkou premiérou tohoto roku je třetí díl Avatara, který podle očekávání kraloval pokladnám kin, a to nejen v USA, ale po celém světě. čtěte zde
Vydáno: 22.12.2025 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Avatar: Oheň a popel 7/10
Recenze: Velkofilm Avatar: Oheň a popel vstupuje doslova podruhé do téže řeky Třetí díl populární ságy dokončuje příběh, jenž načal díl druhý. Jde nicméně v podstatě jen o variaci na předchozí počin, která znovu opakuje mnohá již nejednou viděná příběhová schémata. čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Stroj času: The Doors - When You’re Strange (06.12.2025 10:30 v Recenze | Stroj času)
- Kinopremiéry: Neztrácejte naději, že prožijete pět nocí u Freddyho (03.12.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: Terry Gilliam slaví 85 (22.11.2025 12:30 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Dracula a Nepela jsou Boží úlet (29.10.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Depp bude Scrooge (24.10.2025 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Velký pán a kasař Ferrari se ocitl 610 metrů nad zemí (24.10.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Bod zvratu v deváté bráně vyvolal velké očekávání (17.10.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Po setkání s čelistmi mají Roseovi život v hajzlu (27.08.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Boží úlet (26.07.2025 10:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Šmoulové znají tajemství loňského léta a kouzlo derby (16.07.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Boží úlet (29.05.2025 18:55 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Muž jménem Otto hledá v Zombielandu ztracenou Annu (18.04.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Elvis, Nixon a Gabriela Soukalová vyhlížejí zázrak na majáku (28.03.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Vilém Tell pronásleduje agenta Čuníka, čarodějnici a lovce (12.03.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Studio (11.03.2025 18:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Komuna za úsvitu namíchala výbušnej koktejl (22.11.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Modelář Batman nikdy neodvrací zrak a prožívá milostnou aféru (31.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Na Amistadu sledují knihy smrti očima Tammy Faye (02.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   50/2025

Avatar: Oheň a popel
7/10

Třetí díl populární ságy dokončuje příběh, jenž načal díl druhý. Jde nicméně v podstatě jen o variaci na předchozí počin, která znovu opakuje mnohá již nejednou viděná příběhová schémata.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe