Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 4. 11. 2022 - 10. 11. 2022

TV tipy: Naše kamarádka Atomic Blonde bez lítosti hledá lék na život

Vydáno: 04.11.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Wallpaper Abyss - Alpha Coders

Začátkem listopadu už televizní nabídka začíná být zajímavější a konečně se objeví nějaké potenciální divácké hity. Těmi hlavními by v tomto týdnu měly být akční thriller Atomic Blonde: Bez lítosti a drama Lék na život.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Mune - Strážce měsíce (Mune, la gardien de la lune) (pátek 4. 11., Nova Cinema, 20.00 - 21.30 / sobota 5. 11., 13.45 - 15.15 / neděle 6. 11., 09.50 - 11.20)

Plakát filmu Mune - Strážce měsíce / Mune, le gardien de la lune
© Facebook tvůrce
Francouzský animák sice není nikterak starý, ale v průběhu let se na něj už zapomnělo. Režijní dvojice Alexandre Heboyan a Benoît Philippon v něm doplácí na vlastní ambice, které asi byly větší, než by bylo záhodno. V úvodu totiž láká na hodně zajímavou mytologii, velké množství postav a dobře vyprávěný příběh, jenže postupem nedlouhé stopáže se uchyluje ke značným klišé, prvoplánovým zvratům a z naznačených plánů ustupuje, protože vše vyšumí do prázdna a zápletka je rázem velmi jednoduchá a určená spíše menším divákům. A je to škoda, protože zejména animace prostředí je relativně povedená, u postav jsou trochu nedostatky, ty se ale dají bez problémů odpustit. Ke kladům určitě můžeme počítat svižné tempo, solidní, ačkoli trochu infantilní humor a velmi dobrou fantasy atmosféru. Tip, který promarnil svůj potenciál.

Zajímavost: Příběh velmi volně vychází z řecké mytolgie.

Oficiální český trailer filmu Mune - Strážce měsíce / Mune, la gardien de la lune
Přepadení vlaku z Pelhamu (The Taking of Pelham One Two Three) (pátek 4. 11., ČT2, 21.40 - 23.30)

Plakát filmu Přepadení vlaku z Pelhamu / The Taking of Pelham One Two Three
© IMDb
Kriminální thriller z první poloviny sedmdesátých let je brilantní ukázkou staromilské žánrovky, která ale u nás zase tolik známá není. Režírující Joseph Sargent v něm spoléhá na naprostý minimalismus, protože si vystačí s dvěma klaustrofobními prostředími, hutnou atmosférou, pomalejším tempem, v němž má prostor na představení a prohloubení klíčových postav, především ale s velmi dobře napsaným scénářem. Ten místo akce, která je sice povedená, ale není jí tu tolik, vsází na brilantně vypointované dialogy a velké množství hlášek, které je opravdu extrémní a snímek zcela záměrně mění v cynickou satiru tehdejší společnosti, která je úderná a třeskutě vtipná. Humor ustupuje až v závěru, který je neméně výtečný, protože práce s napětím je až učebnicová a některé zvraty jsou poměrně překvapivé. V hlavních rolích se sešli spolehliví Walter MatthauRobert ShawMartin Balsam a Hector Elizondo. Opomíjený hollywoodský klenot.

Zajímavost: Snímek je adaptací románu Johna Godeye.

Oficiální trailer filmu Přepadení vlaku z Pelhamu / The Taking of Pelham One Two Three
Atomic Blonde: Bez lítosti (Atomic Blonde) (pátek 4. 11., Nova, 22.30 - 00.50 / pondělí 7. 11., Nova Cinema, 01.15 - 03.20)

Český plakát filmu Atomic Blonde: Bez lítosti / Atomic Blonde
© Facebook tvůrce
Pět let starý thriller nejvíc žehrá na to, že místo toho, aby byl poctivým béčkem, se snaží být chytřejší, než v reálu je. Režírující David Leitch bravurně vystihl atmosféru končícího socialismu v Berlíně, opíral se o výbornou výpravu a kostýmy a vše doplnil úderným hitovým soundtrackem. Naprostým vrcholem pak je propracovaná akce, která má promyšlenou choreografii, je potřebně syrová a realistická, navíc ozvučená jen zvuky a ruchy, což jí dodává velmi specifický náboj. Podobně výborné je i obsazení, v jehož hlavní roli exceluje Charlize Theron, které více než zdatně sekundují James McAvoyJohn Goodman nebo Sofia Boutella. O to víc pak mrzí, že příběh je zbytečně překombinovaný, vrší zvrat za zvratem, tím pádem se v něm velmi těžko orientuje a nedává ani moc smysl. Ideální zábava na páteční večer, která ale mohla dopadnout lépe, což se píše i v naší recenzi.

Zajímavost: Theron si při natáčení zlomila dva zuby.

Oficiální český trailer filmu Atomic Blonde: Bez lítosti / Atomic Blonde
Past na kachnu (sobota 5. 11., Prima, 16.55 - 18.52 / neděle 6. 11., Prima Max, 10.25 - 12.20 / středa 9. 11., 11.40 - 13.25)

Plakát filmu  / Past na kachnu
© Filmový přehled
Normalizační krimidrama z konce sedmdesátých let patří k tomu lepšímu, co bylo ve své době natočeno, ačkoli nejde o žádný zázračný počin. Předčasně zesnulý režisér Karel Kovář v něm upoutá především výbornou atmosférou tehdejšího pražského podsvětí a zejména scény z hráčského doupěte jsou až autentické a překvapivě temné. K pozitivům patří i střídmá stopáž, hodně zajímavý hudební doprovod a perfektní kamera. Jak už to u podobných počinů bylo, obsazení si tvůrce pohlídal a v hlavních rolích se sešli Miroslav MacháčekIvan VyskočilJiří KodetPetr Čepek nebo Milan Sandhaus. A právě oni drží snímek nad vodou v těch slabších chvílích, k nimž rozhodně patří utahané tempo, prakticky absentující napětí, nezajímavý a předvídatelný příběh a celková nevýraznost. Za zmínku nicméně stojí, že finále ocení zejména fanoušci Sparty Praha, kteří tu uvidí ještě starou Letnou. Zapomenutelná záležitost.

Zajímavost: V kinech měl film premiéru 1. prosince 1978.

Televizní spot filmu Past na kachnu
Lansky: Příběh mafie (Lansky) (sobota 5. 11., Nova Cinema, 22.00 - 00.20 / pondělí 7. 11., 03.20 - 04.05)

Plakát filmu Lansky: Příběh mafie / Lansky
© Impawards
Loňské kriminální drama je v tuzemsku známé jen minimálně a oficiálně se dá sehnat jen na několika placených VOD službách. Režisér a v tomto případě i debutující scenárista Eytan Rockaway v něm nejvíc doplácí na neoriginalitu a nenápaditost. Dobovou atmosféru sice zachycuje dobře a příběh je pořád dost atraktivní, nicméně značně předvídatelný a klišovitý. Navíc ho zfilmoval jako položku z encyklopedie, což znamená, že vše je odvyprávěné hodně heslovitě, povrchně a dává do souvislosti ty nejzákladnější události a působí to naprosto bez života a chladně. I retrospektivní rámec je silně neinvenční a velmi brzy se okouká. Celkově pak výsledek připomíná spousty jiných mafiánských filmů, z nichž si půjčuje jednotlivé postupy a scény, sám ale vlastní tvář nemá. Na lehkém nadprůměru výsledek udržuje především obsazení, jemuž kraluje výborný Harvey Keitel, jemuž dělají společnost třeba Sam WorthingtonAnnaSophia RobbMinka Kelly nebo David James Elliott. Solidní záležitost na sobotní večer.   

Zajímavost: Natáčení probíhalo ve státě Alabama.

Originální trailer filmu Lansky: Příběh mafie / Lansky
Náš kamarád (Our Friend) (neděle 6. 11., Nova Cinema, 17.40 - 20.00 / středa 9. 11., 10.30 - 13.05 / čtvrtek 10. 11., 05.35 - 08.00)

Plakát filmu Náš kamarád / Our Friend
© IMDb
Pod alternativním tuzemským názvem Skutečný přítel najdete v programu tři roky staré drama, které se hodnotí velmi těžko. Režírující Gabriela Cowperthwaite v něm totiž vsadila na závažné téma rakoviny blízkého člověka, které vždy přidává body navíc a kritizuje se poměrně špatně. Trochu předvídatelný příběh v něm naštěstí dokázala až na výjimky odvyprávět hodně civilně, citlivě a bez laciného dojímání, navíc do něj přidala chytrý a decentní humor, který tíživou a melancholicky posmutnělou atmosféru příjemně odlehčuje. A je to jedině dobře, protože vyprávění je nelineární a přeskakuje mezi několika časovými rovinami, v nichž se divákovi hůř orientuje. V hlavních rolích se objeví výborní Dakota JohnsonCasey Affleck a Jason Segel, který mnohé překvapí soustředěným a seriózním výkonem. Jen škoda, že stopáž je zbytečně přetažená. Malinko slzopudný tip na konec týdne.     

Zajímavost: Snímek měl premiéru na festivalu v Torontu.

Originální trailer filmu Náš kamarád / Our Friend
Poslední zúčtování (Final Score) (středa 9. 11., Prima Max, 22.25 - 00.35 / pátek 11. 11., 01.00 - 03.15)

Plakát filmu Poslední zúčtování / Final Score
© MyMovies
Čtyři roky stará britská akční podívaná je typickým béčkem, které by před pár lety splňovalo definici tzv. direct to DVD filmu. Režírující Scott Mann si v ní vůbec na nic nehraje a inspiruje se mnoha dalšími a mnohem staršími počiny, které pořád mají své publikum. O příběhu tedy nemá smysl se moc bavit, protože ten je přehlídkou těch nejprvoplánovějších klišé, akce je solidní, i když víceméně průměrná a není jí tu zase tolik a znát je pochopitelně i nižší rozpočet. Občas se objeví nějaká ta vtipná hláška a humor, těch je ale moc málo na to, aby nenápaditost kompenzovaly. Titulní roli si zahrál Dave Bautista, který pochopitelně vyniká v akčních momentech, jinak je toporný a necharismatický, víceméně do počtu tu pak jsou Pierce Brosnan a Ray Stevenson, kteří jedou evidentně na půl plynu. Tip pro milovníky naivních a trochu zastaralých béček.

Zajímavost: Natáčení probíhalo na starém stadionu West Hamu United, který byl zbourán ještě před premiérou filmu. 

Oficiální trailer filmu Poslední zúčtování / Final Score
Bony a klid (čtvrtek 10. 11., Televize Seznam, 20.15 - 22.15)

Plakát filmu  / Bony a klid
© Facebook tvůrce
Takřka kultovní československá komedie z konce osmdesátých let je obrazem své doby a ocení ji především ti, kteří ji zažili, případně viděli hned po pádu železné opony. Režisér a spoluscenárista Vít Olmer v něm tehdy dost odvážně a převratně zavedl diváky do světa veksláků a drobných podvodníčků, o nichž se vědělo, ale nemluvilo a dokonale zachytil dekadentní a temnou atmosféru jejich životů. Navíc se nebál ani mnoha erotických momentů, o kterých taktéž platí, že jsou natočeny hodně otevřeně a odvážně, i když z dnešního pohledu pochopitelně možná směšně a zastarale. K plusům rozhodně patří i střídmá stopáž a svižné tempo, v němž není prostor na nudu, zmínit se pak musí i legendární muzika od kapely Frankie Goes to Hollywood, jejíž dva největší hity tu zní stále dokola, čímž se mění v dost otravné. Dost sympatické bylo i obsazení, v němž hlavní roli ztvárnil Jan Potměšil, kterému sekundují Veronika JeníkováRoman SkameneJosef Nedorost nebo Tomáš Hanák. Předposlední zdařilý počin kdysi nadějného tvůrce, který se po revoluci ztratil v naprostém bahně. Více se dočtete v našem Stroji času.  

Zajímavost: Kvůli scéně skupinového sexu byl režisérovi snížen honorář.

Ukázka z filmu Bony a klid
Mžitky (Powidoki) (čtvrtek 10. 11., ČT art, 20.15 - 21.50)

Český plakát filmu Mžitky / Powidoki
© Facebook tvůrce
Poslední počin legendárního polského režiséra Andrzeje Wajdy se před pěti lety mihl i v našich kinech. A jak je u slavného tvůrce zvykem, i v něm byl nekompromisní, naprosto adresný a dobu komunismu zobrazil ve vší nahotě, syrovosti a bezútěšnosti. Některé jeho fanoušky možná zklame, že rezignoval na osobitost a celý film je až moc přesný, promyšlený a vše v něm sedí přesně, jak má, to by ale tolik vadit nemělo. I v kontextu české kinematografie je fascinující, jak se autor nebojí vykreslit totalitní režim zcela depresivně a na diváky dokonale přenáší beznaděj a leckdy marný boj proti vládní mašinérii. Příběh není nikterak komplikovaný a naopak je poměrně přímočarý, což je ale zcela záměrné, protože pozornost je soustředěna na osudy hlavního hrdiny, který je vládnoucí garniturou opravdu těžce zkoušen. V hlavní roli exceluje fenomenální Bogusław Linda. Náročnější, ale silně realistický tip. 

Zajímavost: Film se natáčel od 12.září do 30. října 2015. 

Oficiální český trailer filmu Mžitky / Powidoki
Lék na život (A Cure for Wellness) (čtvrtek 10. 11., Prima Max, 22.10 - 01.00)

Český plakát filmu Lék na život / A Cure for Wellness
© Facebook tvůrce
Šest let starý snímek střídá několik žánrů, a i když byl svého času relativně chválený, k divákům si moc cestu nenašel a zařadil se k jedněm z největších propadáků roku. Režírující Gore Verbinski v něm dostal k dispozici vskutku štědrý rozpočet, který je znát hlavně na vizuální stránce, která je opulentní, velkolepá a každý záběr by mohl být zarámován jako obraz. Neopomněl ani atmosféru, která funguje báječně a kombinuje v sobě tajemno a určitou temnotu a neklid. První dvě třetiny jsou navíc velmi dobré a po příběhové stránce skládají poctu gotickým hororům a rozehrávají i zajímavou fantasy linii. Samotný závěr toho ale dost pokazí, protože děj se v něm rozpadá a snímek se mění v jednu velkou bizarnost, která se velmi těžko popisuje a dojmy z ní jsou hodně rozporuplné a rozpačité. Právě v těchto momentech je znát přepálená stopáž, která mohla být o pár desítek minut kratší. Ústřední roli si zahrál Dane DeHaan, vedle něhož se objeví třeba Jason IsaacsMia Goth nebo Celia Imrie. Tip, o němž se více dozvíte z naší recenze.   

Zajímavost: Křestní jméno hlavního hrdiny ve filmu nikdy nezazní, jeho příjmení je naopak vysloveno děvetačtyřicetkrát.

Oficiální český trailer filmu Lék na život / A Cure for Wellness

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 39. víkend
Box office: Tlapková patrola porazila konkurenci U pokladen kin zvítězila o víkendu Tlapková patrola ve velkofilmu, která porazila konkurenci v podobě hororu Saw X i sci-fi Stvořitel. čtěte zde
Vydáno: 02.10.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Městečko Twin Peaks 10/10
Stroj času: Městečko Twin Peaks Ve speciálním článku věnovaném původnímu seriálu Městečko Twin Peaks z let 1990-91 si seřadíme šest částí režírovaných Davidem Lynchem od brilantní po tu nejbrilantnější. čtěte zde
Vydáno: 30.09.2023 15:30 v sekci Recenze | Stroj času
0
TV tipy: 29. 9. 2023 - 5. 10. 2023
TV tipy: Malý Nicky našel místo u moře, kde pohřbil nesnesitelnou tíhu obrovského talentu Na přelomu září a října přichází televizní dramaturgové s několika zajímavými premiérami. I přesto však náš výběr tentokráte sestává jen ze šesti filmů. Tipem týdne je oscarové drama Místo u moře. čtěte zde
Vydáno: 29.09.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 39. týden
Kinopremiéry: Stvořitel Tlapkové patroly nerozdýchal hadí plyn Na Den české státnosti odstartuje v kinech pětice premiér, z nichž tou nejatraktivnější je rozhodně poměrně očekávané sci-fi Stvořitel Garetha Edwardse. Dočkají se ale i fanoušci hororů, neboť série Saw dostala desátý díl.... čtěte zde
Vydáno: 27.09.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 38. týden
Top 20 ČR: Bod obnovy střídá Sestru Americký horor Sestra II našel konečně přemožitele, kterým je české sci-fi Bod obnovy. Jeho víkendová návštěvnost byla nicméně spíše průměrná. čtěte zde
Vydáno: 26.09.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (23.08.2023 09:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: 10 nejlepších rolí Roberta De Nira (17.08.2023 16:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Emma žije psí život v prohnilé zemi (28.07.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Freddie Mercury se vydává do casina na cestu samuraje (14.07.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Japonská mafie rozehrává za slunovratu zlodějskou partii (23.06.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Stroj času: vzpomínka na Filipa Topola a jeho Žiletky (18.06.2023 10:30 v Recenze | Stroj času)
- Zemřel Ray Stevenson (22.05.2023 19:36 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Rychle a zběsile 10 servíruje opulentní akci s až dětinskou radostí (20.05.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Mladí milenci se rychle a zběsile znovu zamilují (17.05.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 10: deset nejlepších filmů Harveyho Keitela (13.05.2023 11:25 v Články | Publicistika)
- Recenze: Svéhlaví a emotivní Strážci Galaxie: Volume 3 zakončují osobitou trilogii (06.05.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Trailer: Duna: Část druhá (03.05.2023 18:11 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Bombastičtí Strážci Galaxie zkoumají život kotěte (03.05.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Will Penny a Charley Varrick jsou výjimeční (21.04.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Renfield vsadil na zlato (12.04.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Tenkrát v Hollywoodu patřili apoštol Pavel a myši do nebe (07.04.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Sázka na zlato se chystá do kin (04.04.2023 09:00 v Novinky)
- Thriller Fall bude mít pokračování (18.03.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Můj přítel Monk se vrátí vyřešit poslední případ (16.03.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   38/2023

Expend4bles: Postr4datelní
7/10

Partička kolem Barneyho Rosse musí zastavit nebezpečného tajemného Ocelota, který má v plánu rozpoutat třetí světovou válku. Premiéru v českých kinech má akční sequel Expend4bles: Postr4datelní.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu