Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 1. 1. 2021 - 7. 1. 2021

TV tipy: Vlastník Meky hledá psí ostrov a ocitá se v zemi bez zákona

Vydáno: 01.01.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Eclectic Pop

Rok 2021 v televizních programech odstartuje několika opomíjenými počiny a zajímavými premiérami. Tou nejlákavější určitě bude oceňované komediální drama Vlastníci, nechybí ale ani dokument Meky nebo animák Psí ostrov.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Meky (pátek 1. 1., ČT2, 20.00 - 21.20 / sobota 2. 1., 15.30 - 16.50)

Plakát filmu  / Meky
© Červený koberec
Česko-slovenský dokument se pokouší představit osobu hitmakera a úspěšného hudebníka Miroslava Žbirky. Režisér a spoluscenárista Šimon Šafránek v něm však potěší vesměs jen muzikantovy fanoušky, protože ti ostatní se dozví jen kusé informace, z nichž příliš moudří nebudou. Jeho největší devízou tak zůstává celková dynamika, protože i díky vzácným archivním záběrům a fotografiím a minimu tzv. mluvících hlav je snímek svižný, nápaditý a baví po celou dobu. K tomu přispívá i sám hlavní hrdina, který vše glosuje se svým příjemným anglickým klidem a inteligentním humorem, nechybí ani jeho největší hity. Jediná škoda je, že neveselé momenty jeho života a konflikt s kapelníkem Lacem Lučeničem jsou pouze naznačeny, nic z nich nevyplyne a příliš se o nich nemluví. O trochu méně pak mrzí určitá zkratkovitost a snaha pojmout na malé ploše celou kariéru, což je nemožné. Novoroční medailon československé legendy, o němž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Některé archivní záběry viděl Žbirka poprvé v životě až při sledování filmu.

Originální trailer filmu Meky
Najednou jsme rodina (Instant Family) (pátek 1. 1., Prima, 20.15 - 22.45 / sobota 2. 1., Prima Cool, 14.45 - 17.15 / neděle 3. 1., Prima, 16.20 - 18.52)

Plakát filmu Najednou jsme rodina / Instant Family
© IMDb
Tři roky staré komediální drama se tuzemským kinům zcela vyhnulo, což je při zpětném pohledu škoda. Režisér a spoluscenárista Sean Anders v něm sice neohromí příběhem, který je od prvních minut předvídatelný a plný klišé, podařilo se mu v něm ale zkombinovat určitou nadsázku, nadhled a lehkost, které jsou znát z každého záběru, navíc umně vybalancoval humor s vážnými momenty, které se vzájemně nepřebíjí. K tomu přidal i velmi příjemnou a pohodovou atmosféru, svižné tempo a na žánr relativně zdařilý soundtrack. Titulní role si vychutnali Mark Wahlberg a Rose Byrne, které kromě velmi dobře vybraných a neotravných dětských představitelů doplnili třeba Octavia Spencer nebo Joan Cusack. Kdyby tvůrce chvílemi nevolil příliš zběsilý střih a v závěru prvoplánově netlačil na emoce, mohl být celkový dojem ještě o něco lepší. Nenáročná novoroční podívaná.   

Zajímavost: Film byl inspirován událostmi ze života samotného autora.

Oficiální trailer filmu Najednou jsme rodina / Instant Family
Amundsen (Amundsen) (pátek 1. 1., ČT2, 21.20 - 23.25 / neděle 3. 1., 15.45 - 17.50)

Český plakát filmu Amundsen / Amundsen
© Facebook tvůrce
Koprodukční dobrodružné drama, na němž se podíleli i tuzemští tvůrci, trochu klame tělem. Vzhledem ke jménu hlavního hrdiny slibuje podívanou plnou exotických dálek a napínavých výprav, režírující Espen Sandberg se v něm ovšem vydal trochu jinou cestou. Chtěl totiž legendárního objevitele představit široké veřejnosti a tak se zaměřil na jeho nelehký soukromý život a dlouhé polární cesty výrazně upozadil. To je na jednu stranu dobře, protože intimní portrét je komornější a odhaluje, že život s objevitelem nebyl vůbec jednoduchý a on sám se mnohdy sám v sobě nevyznal. Na tu druhou se ale tvůrce obral o možnost atraktivní zápletky a krásných záběrů nekonečné krajiny, což mnohé zklame, protože zvolil dost pomalé tempo a po celou trochu přetaženou stopáž se mu nepodařilo najít ten správný náboj, kterým by diváka strhl. I vzhledem k chybějícím a záměrně potlačeným emocím tak sledování není úplně jednoduché. Dojem částečně napraví velmi dobrá kamera, solidní výprava a výborný Pål Sverre Valheim Hagen v titulní roli. Trochu netradiční novoroční tip.  

Zajímavost: Sandberg spolupracoval při natáčení s muzeem v Oppegardu, kde jsou vystaveny Amundsenova loď a jiné artefakty.

Český trailer filmu Amundsen / Amundsen
Marley a já (Marley & Me) (sobota 2. 1., Nova, 17.15 - 19.30 / pondělí 4. 1., 09.00 - 11.10)

Plakát filmu Marley a já / Marley & Me
© IMP Awards
Třináct let staré komediální drama dodnes patří k nejlepším filmům se zvířaty minimálně v posledních dvaceti letech. Režírující David Frankel totiž dostal k dispozici poměrně dobrý příběh, který vychází z knihy Johna Grogana, je sice plný klišé a značně předvídatelný, nedrží se ale typické šablony podobných žánrovek a na pozadí klasických dobrodružství rodiny, která si pořídila psa, vypráví o hluboké manželské krizi, které právě zvíře může pomoci. Podařilo se mu vyladit hodně příjemnou atmosféru a velmi dobře vypointoval většinu vtipných momentů, které naštěstí stojí na decentním a chytrém humoru. V tomto kontextu pak ani nevadí, že celistvý příběh tu neexistuje a střídají se pouze scénky, které jsou ale jako okoukané ze života. Vedle neodolatelně roztomilého psího hrdiny zaujmou velmi dobří Owen Wilson a Jennifer Aniston v titulních rolích, kterým výtečně sekundují především Eric Dane a Alan Arkin, objeví se ale i Kathleen Turner. Jen si tvůrci mohli odpustit naprosto zbytečně a lacině prvoplánový závěr, který není ničím jiným než těžkým útokem na divácké emoce. Odpolední podívaná pro celou rodinu. 

Zajímavost: Marleyho hrálo celkem dvaadvacet psů.

Originální trailer filmu Marley a já / Marley & Me
Vlastníci (sobota 2. 1., ČT1, 20.05 - 21.40)

Plakát filmu  / Vlastníci
© Facebook tvůrce
Tuzemské komediální drama, které předloni slavilo velký úspěch u diváků, vychází ze stejnojmenné divadelní hry Jiřího Havelky, který ji sám zrežíroval a odnesl si Českého lva a Cenu české filmové kritiky za scénář. Právě ten je naprosto stěžejní, protože je odpozorovaný a těm, kteří podobnou schůzi nezažili, bude připadat strašlivě vtipný a těm, kteří se jí naopak alespoň jednou účastnili, až děsivě reálný. Je tedy pravda, že vzhledem k tomu, že se vše odehrává v jedné místnosti, nebyly filmařské prostředky zásadně potřeba, nicméně tempo je poměrně svižné, kamera solidní a střih relativně klidný. Občasné zakolísání vůbec nevadí, protože humor je inteligentní a divákovi se příliš nepodbízí, navíc si tvůrce dal záležet na výtečném obsazení, které bylo naprosto stěžejní. Září v něm především Českými lvy oceněné Tereza Ramba a Klára Melíšková, které pak doplňují na stejnou cenu nominovaní Jiří LábusDagmar Veškrnová-HavlováPavla TomicováVojtěch Kotek a David Novotný, nechybí ani Stanislav MajerLadislav Trojan nebo Ondřej Malý. Jeden z těch lepších domácích počinů posledních let, s čímž ale naše recenze úplně nesouhlasí.

Zajímavost: Kotek kvůli filmu výrazně přibral, po natáčení prý shodil sedmnáct kilo.

Oficiální trailer filmu Vlastníci
Psí ostrov (Isle of Dogs) (sobota 2. 1., Prima Cool, 20.15 - 22.20 / neděle 3. 1., 15.10 - 17.15)

Český plakát filmu Psí ostrov / Isle of Dogs
© Facebook tvůrce
Dobrodružný loutkový snímek je dost svérázný, protože za ním stojí režisér a scenárista Wes Anderson. Právě jeho jméno je naprosto klíčové pro celkové chápání a hodnocení, které bude rozhodně dost odlišné. Jeho pravověrní fanoušci budou nejspíše zklamaní, protože pro něj typická hravost tu sice nechybí, je ale dost upozaděna a ani příběh není tak vtipný a sofistikovaný, jak jsou zvyklí, navíc jim bude připadat povrchní a přímočarý. Ti, kteří ho naopak neznají, nebo jeho tvorbě příliš neholdují, budou překvapeni tím, jak je tempo svižné a příběh, který otevírá přece jen až moc témat, nedává odpovědi na vše a místy nikam nemíří, je nápaditý a netradiční. Všichni se ale shodnou na tom, že animace je i přes záměrnou nedokonalost úchvatná a nezískává si prvoplánovou pozornost přehnanou barevností, situování příběhu do Japonska je výtečný nápad a všechny postavy jsou komicky absurdní. Určitý naznačený společenský přesah asi také nikoho neurazí. Dvojnásob pak může mrzet, že snímek bude uveden s dabingem, protože původní hlasové obsazení je exkluzivní. Osobitý tip pro celou rodinu na víkendový večer, o němž více prozradí naše recenze.  

Zajímavost: Psí srst byla vyrobena z vlny lamy alpaky.

Oficiální český trailer filmu Psí ostrov / Isle of Dogs
Čas smyslnosti (Restoration) (neděle 3. 1., ČT1, 23.15 - 01.10)

Plakát filmu Čas smyslnosti / Restoration
© Pinterest
Historické drama z poloviny devadesátých let u nás není tolik známé a bylo zcela zastíněno podobnými žánrovkami. A je to škoda, protože režírující Michael Hoffman, který v něm adaptoval román Rose Tremain, se v něm spolehl na precizní a po všech stránkách věrnou atmosféru Anglie sedmnáctého století, kterou zachycuje bez příkras a neidalizuje ji. Nejvíce upoutají opulentní výprava a kostýmy, které se po zásluze dočkaly Oscara, neboť jsou opravdu nádherné a velkolepé. Celek dotváří i krásná hudba Jamese Newtona Howarda a důležitá je pochopitelně i nádherná kamera. Ačkoli příběh není nijak originální a nevyvaruje se určitých klišé, body sbírá tím, že se nevyhýbá nepříjemným a temným věcem, čímž působí realističtěji. V titulní roli uchvátí Robert Downey Jr., jehož doplňují mimo jiné Sam NeillDavid ThewlisMeg RyanIan McKellen nebo Hugh Grant. Příjemný dojem pokazí snad jen přeslazený a ne úplně se hodící závěr. Pozapomenutá záležitost na konec týdne. 

Zajímavost: Románová předloha česky vyšla pod názvem Navrácená minulost.

Oficiální trailer filmu Čas smyslnosti / Restoration
Země bez zákona (Lawless) (pondělí 4. 1., ČT2, 21.45 - 23.40)

Český plakát filmu Země bez zákona / Lawless
© Bontonfilm
Devět let staré kriminální drama je naprosto precizní a i přes vysoké hodnocení poměrně nedoceněnou záležitostí. Režírující John Hillcoat v něm spojil síly se scenáristou Nickem Cavem, který převedl na plátno předlohu Matta Bonduranta a tato spolupráce se ukázala jako skvěle fungující. Dobová atmosféra je naprosto výtečná a pomáhá jí i typicky potemnělá hudba samotného scenáristy, příběh je výborně vypointován a skvěle vymyšlený a závěrečná přestřelka fascinující. K tomu se přidává i skvělá výprava. Uhrančivý výsledek pak na ještě vyšší úroveň posouvají excelentní herecké výkony, které podávají famózní Tom Hardy, velmi dobrý Shia LaBeouf, skvělá a sexy Jessica Chastain, Mia Wasikowska, záporáka si pak vychutnal slizký Guy Pearce, v menší roli se objeví i Gary Oldman. Výtečný počin, který ale určitě zcela nesedne každému. Detaily hledejte v naší recenzi.

Zajímavost: LaBeouf kvůli roli přibral osmnáct kilogramů.

Český trailer filmu Země bez zákona / Lawless
Majster kat (pondělí 4. 1., ČT art, 23.15 - 01.00)

Plakát filmu  / Majster kat
© Terryhoponozky
Československé historické drama z druhé poloviny šedesátých let do značné míry klame tělem. Podle názvu by totiž mnozí čekali temnou a depresivní podívanou, úplně tomu tak ale není. Režisér a scenárista Paľo Bielik v něm tedy dobové reálie zcela neopomíjí a opírá se o vynikající výpravu a kostýmy, nádhernou kameru a syté technicolorové barvy, výbornou hudbu a hodně zajímavou atmosféru, v níž silně rezonuje období turecké nadvlády. Nikoho ani nepřekvapí velmi dobrý a silný příběh s propracovanými a údernými dialogy. Co už by ale jeden u podobného filmu nečekal, je značná porce humoru a nadsázky, která dělá z výsledku ještě lepší záležitost. Některé situace jsou totiž až montypythonovsky absurdní, ukrutně vtipné a nešetří se ani nečekanými, o to ale skvělejšími hláškami. Vrcholem je pak herecké obsazení, jemuž dominuje trojice Vlado MullerŠtefan Kvietik a Peter Debnár, které výtečně přihrávají i Emília Vášáryová nebo František Dibarbora. Zoufale opomíjený klenot Československé nové vlny. 

Zajímavost: Debnára předaboval Marián Labuda.

Ukázka z filmu není dostupná.

Mejdan v Las Vegas (What Happens in Vegas) (úterý 5. 1., Nova, 20.20 - 22.05)

Plakát filmu Mejdan v Las Vegas / What Happens in Vegas
© JoBlo.com
Romantická komedie ze druhé poloviny nového milénia není absolutně ničím výjimečná a je typickou nenáročnou jednohubkou. Režírující Tom Vaughan v ní spoléhal na absolutní jistotu a od počátku jel podle tradiční žánrové šablony. To tedy znamená, že od úvodních minut je jasné, jakým směrem se klišovitý a předvídatelný příběh bude ubírat, naštěstí dal přednost relativně vkusnému humoru, který nikoho neurazí, a i když je zoufale prvoplánový, při nižších nárocích pobaví. To platí zejména pro první polovinu snímku, která je svižnější, o něco nápaditější a vtipnější, v té druhé už se přece jen objeví pár nudných momentů a všechny osudy se musí uzavřít, což neumožňuje přílišný odklon od očekávaného průběhu. Na lehkém nadprůměru tak výsledek udržuje především obsazení, v němž titulní role ztvárnili obstojný Ashton Kutcher a stárnoucí, ale pro mnohé stále sexy Cameron Diaz, které doplnili kupříkladu Treat WilliamsRob CorddryLake Bell nebo Zach Galifianakis. Oddechová podívaná.

Zajímavost: Ústřední herecký pár byl nominován na Zlatou malinu, stejné "výsady" se dostalo i samotné Diaz.

Oficiální trailer filmu Mejdan v Las Vegas / What Happens in Vegas

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 27. 1. 2023 - 2. 2. 2023
TV tipy: Drsnej Shaft a Abraham Lincoln jsou božští kazišuci Také přelom ledna a února je v televizích spíše ve znamení mnoha repríz, případně takřka neznámých snímků, o nichž toho nejde moc zjistit. Nejlákavějšími tipy tak jsou pravděpodobně komedie Kazišuci a Jsem božská.... čtěte zde
Vydáno: 27.01.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 4. týden
Kinopremiéry: Víly z Inisherinu se ocitají v zajetí dealerovy mysli Jednoznačným tahákem konce ledna v kinech je premiéra čerstvě na devět Oscarů nominovaného komediálního dramatu Víly z Inisherinu. Své diváky by si mohlo najít i uvedení dánské trilogie Dealer, která proslavila Madse Mikkelsena.... čtěte zde
Vydáno: 25.01.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Oscar 2023: nominace na nejlepší filmy roku vyhlášeny
Oscar 2023: nominace na nejlepší filmy roku vyhlášeny Před chvílí byly ohlášeny nominace na 95. ročník udílení cen americké Akademie filmových věd a umění Oscar. Nabízíme vám hlavní přehled nominovaných snímků a tvůrců. čtěte zde
Vydáno: 24.01.2023 15:00 v sekci Novinky | Zprávy
0
Top 20 ČR: 3. týden
Top 20 ČR: Avatar znovu první Ani nová česká komedie Přání k narozeninám nesesadila z trůnu blockbuster Avatar: The Way of the Water, který pošesté za sebou obhájil zlato. čtěte zde
Vydáno: 24.01.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 3. víkend
Box office: Avatar válí dál Druhý díl Avatara je stále bez konkurence a šestý víkend v řadě vládne světovým tržbám a stal se teprve šestým filmem v historii, který překonal hranici dvou miliard. čtěte zde
Vydáno: 23.01.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nový trailer: Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (24.01.2023 09:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Johnny English a Robin Hood letí balónem a zbožňují prachy (20.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Český lev 2023: Nominacím vévodí filmy Arvéd a Il Boemo (16.01.2023 15:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Chůvák má smůlu, protože se na bílý bílý den ocitl v údolí smrti (13.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Muž s kinoaparátem je lhář na plný úvazek (11.01.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Operace Fortune je blízko osmi hor (04.01.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2022 opustily (26.12.2022 12:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Příběh zrození mladého mesiáše je téměř dokonalé tajemství (23.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Oppenheimer (19.12.2022 12:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Grinch pořádá hon na pačlověky a chce splnit tři přání pro Popelku (16.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Dillinger s Tonyou cestují na tajuplný ostrov, kde řeší trable o Vánocích (09.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 10+1 zahraničních vánočních klasik, které musíte do Vánoc vidět (04.12.2022 12:30 v Články | Publicistika)
- Český lev oslaví 30. narozeniny s rekordním počtem filmů (01.12.2022 09:03 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Když srdce dubu promluvilo, přišla láska (30.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: Top 10: čeští režiséři po roce 1989 (26.11.2022 14:30 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   03/2023

Babylon
6/10

Scenárista a režisér Damien Chazelle se konečně dočkal a do kin dostal svůj vysněný projekt v podobě monumentální fresky Babylon. Ten v zámoří ovšem finančně propadl a kritickou obec rozdělil. Jak to s ním tedy nakonec je?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu