Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 28. týden

Kinopremiéry: Spalovač mrtvol Pavarotti je kořistí devadesátek

Vydáno: 10.07.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Druhý prázdninový týden sice v kinech startuje hned devatero premiér, žádná ale není jednoznačným tahákem. V duchu ročního období se tak těšte spíše na odlehčené a nenáročné žánrovky, které asi nebudou nikterak výrazné.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Devadesátky (Mid90s) (Aerofilms)

Český plakát filmu Devadesátky / Mid90sKomediální drama mohli zájemci vidět už na nedávno skončeném festivalu ve Varech. Nejzajímavější je na něm to, že jde o celovečerní režijní a scenáristický debut komika Jonaha Hilla, který ho nejspíše pojal jako generační výpověď o svém dospívání, čemuž odpovídá i název. A vypadá to, že se spolehl opravdu jen na tematiku, protože v hlavních rolích se neobjeví nikdo extra známý. Za zmínku určitě stojí, že soundtrack je z dílny dvojice Trent Reznor a Atticus Ross, což by mohlo zážitek ještě umocnit. Ohlasy jsou navíc dost pozitivní a vyzdvihují celkovou atmosféru i formát 4:3, v němž byl snímek natočen. Decentní premiéra týdne.

Synopse: Stevie (Sunny Suljic) se dostává do věku, kdy by mohl prožít mnoho svých poprvé. Rád by zapadl do party starších kluků, zažil nějaký ten mejdan pod kalifornským sluncem, vyzkoušel si skejt a poznal nějakou příjemnou dívku. Tohle vše navíc prožívá v období poloviny devadesátých let, kdy bylo dovoleno téměř vše.

Zajímavost: Natáčelo se na 16mm film.

Český trailer filmu Devadesátky / Mid90s
Kořist (Crawl) (CinemArt)

Český plakát filmu Kořist / CrawlAmerický horor vypadá podle synopse dost banálně a předvídatelně a zázraky se od něj opravdu asi čekat nedají. Ono na střetu člověka s krvežíznivými krokodýly toho zase vymyslet moc nejde a jde spíš o to, zda vše bude formálně zajímavé a alespoň v mezích žánru napínavé. To by měl zajistit režírující Alexandre Aja, který patří ke zkušeným rutinérům, který divákům většinou dá přesně to, co čekají. V hlavních rolích se objeví Kaya Scodelario a Barry Pepper. Ohlasy ani komentáře zatím neexistují, což v tomto případě asi tolik nevadí.

Synopse: Nadějná plavkyně Haley Keller (Kaya Scodelario) se navzdory varování a přípravě na jeden z největších hurikánů posledních let vypravila do uzavřené zóny na Floridě. Její otec (Barry Pepper) se totiž na poslední chvíli pokusil zabezpečit dům a evakuovat se, stále se ale neozývá. Haley ho objeví v částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho však stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se ti, kteří jejímu otci zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště místních aligátorů, kteří jsou hladoví a zvědaví. Situace začíná být vážná a beznadějná.

Oficiální český trailer filmu Kořist / Crawl
Spolujízda (Stuber) (CinemArt)

Český plakát filmu Spolujízda / StuberTaktéž akční komedie vypadá dost předvídatelně a prvoplánově a je dost možné, že nejlepším vtipem na ní bude slovní hříčka, která jí dala originální název. Ani tady se nedají čekat zázraky, protože synopse působí přímočaře a nijak náročně a příliš nenapoví ani jméno režiséra, jímž je méně známý Michael Dowse. Diváky tak pravděpodobně nejvíc naláká samotná zápletka a obsazení bývalého wrestlera Davea Bautisty do jedné z hlavních rolí, tu druhou pak ztvárnil Kumail Nanjiani. I v tomto případě platí, že ohlasy ani komentáře dosud nejsou dostupné.

Synopse: Nesmělý řidič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) touží po pětihvězdičkovém hodnocení od svých zákazníků, pro což dělá absolutní maximum. Když mu ale do auta nastoupí obrovský chlap jménem Vic (Dave Bautista), zjistí, že trpělivost a úsměv na něj moc nezabírají. Z nerudného pasažéra se navíc vyklube tajný policajt po oční operaci, který nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto trochu netradičně objedná Stuův Uber. Tím začíná jejich bláznivá spolujízda, která prověří schopnosti a charakter obou účastníků.

Oficiální český trailer filmu Spolujízda / Stuber
Late Night (Late Night) (Falcon)

Český plakát filmu Late Night / Late NightAni komediální drama nebude nijak náročnou záležitostí a půjde spíše o letní podívanou, která asi nebude mít dlouhé trvání. Ze synopse se opět dozvíme skoro vše a jde znovu jen o to, jak to bude podané a jak moc vtipné. To se ale odhaduje velmi těžko, neboť za režii je zodpovědná televizí ostřílená Nisha Ganatra a scénářem na velkém plátně debutuje Mindy Kaling, která zároveň ztvárnila jednu z hlavních rolí. Její kolegyní a tou nejslavnější tváří, kterou může snímek nabídnout, je Emma Thompson, obě pak doplňují třeba John Lithgow nebo Hugh Dancy. Zahraniční hodnocení se pohybují někde kolem lehkého nadprůměru, ty tuzemské, kterých je ale výrazně méně, jsou sotva průměrné. Tak uvidíme, až jich bude víc.

Synopse: Katherine Newbury (Emma Thompson) je jedinou ženou, které se kdy povedlo po několik let moderovat úspěšnou noční talkshow. Když je však označena za "ženu, která nenávidí ženy", rozhodne se urychleně přijmout nezkušenou Molly (Mindy Kaling), která je jedinou ženou mezi stávajícími scenáristy. Jenže to možná přišlo pozdě, protože Katherine čelí nízké sledovanosti a rozhodnutí stanice nahradit ji někým jiným, ideálně mladým a atraktivním mužem. Molly je nicméně rozhodnuta všem dokázat, že práci nezískala jen na základě pohlaví a chce Katherine pomoci a oživit její talkshow. Svými činy ale dosáhne úplně něčeho jiného.

Český spot filmu Late Night / Late Night
Pavarotti (Pavarotti) (Bontonfilm)

Český plakát filmu Pavarotti / PavarottiUž z názvu britsko-amerického dokumentu je jasné, kdo je jeho hlavním objektem. A že by nemuselo jít o úplně rutinní žánrovku, napovídá jméno režírujícího Rona Howarda, který láká především na využití dosud nezveřejněných videozáběrů, které mu poskytla rodina a přátelé asi nejslavnějšího operního pěvce na světě, na nichž je prý naprosto otevřený a upřímný. Ohlasů zatím není mnoho, ale jsou vesměs nadšené a chválí především tempo dokumentu a pak pochopitelně i velké množství árií, z nichž mnohdy mrazí. Navíc by se podle nich měli bavit i ti, kteří opeře jinak neholdují. Tak uvidíme, kolik si u nás najde snímek diváků.

Synopse: Luciano Pavarotti se z chudého italského chlapce stal v podstatě mezinárodní rockovou hvězdou. Jeho životní příběh svými emocemi. zvraty a velkolepostí připomíná operu, v níž celý život účinkoval. Vedle veřejných záběrů využili tvůrci v tomto dokumentu videozáběry od jeho přátel, spolupracovníků, rodiny a manželky.

Oficiální český trailer filmu Pavarotti / Pavarotti
Willy a kouzelná planeta (Terra Willy: Planéte inconnue) (Bioscop)

Český plakát filmu Willy a kouzelná planeta / Terra Willy: Planète inconnueAnimáky patří k nejpopulárnějším a nejvýdělečnějším žánrům, proto není divu, že se do tuzemských kin žene další. Tentokrát ale výrazně méně ambiciózní, protože pochází z Evropy, konkrétně z Francie. To povětšinou znamená, že nepůjde o nic originálního, ale spíše o levnější kompilát slavnějších hollywoodských počinů, který se spoléhá na neutuchající chuť malých dětí vidět pořád něco nového. I podle synopse, trailerů a plakátů si lze domyslet, že půjde o chudšího příbuzného, který opravdu nemá moc co nabídnout. Režisérem a spoluscenáristou je méně známý, ale poměrně zkušený Eric Tosti, což nikomu asi moc neřekne. Ohlasů a komentářů je naprosté minimum, což ale také asi nijak moc nevadí. Premiéra, která bez dětí nemá smysl.

Synopse: Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou planetu. Naštěstí ale s sebou má důležitého parťáka v podobě robota Bucka. V cizím světě na něj totiž číhá mnoho nástrah a objevů.

Český trailer filmu Willy a kouzelná planeta / Terra Willy: Planéte inconnue
The Cure - Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park London (The Cure: Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park) (Aerofilms)

Český plakát filmu The Cure - Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park London / The Cure: Anniversary 1978-2018 Live in Hyde ParkV červenci 2018 odehrála legendární kapela The Cure, v jejímž čele stojí excentrický zpěvák Robert Smith, koncert v londýnském Hyde Parku, jímž oslavila neuvěřitelných čtyřicet let svého působení. Byl u toho mimo jiné i režisér a dlouholetý spolupracovník skupiny Tim Pope, který vše zachytil a sestříhal do celku, který můžete ve vybraných kinech vidět i u nás. V průběhu večera zazněly všechny zásadní hity a dle dostupných informací jsou muzikanti pořád ve formě, takže by mělo být nač se těšit. Premiéra pro hudební fanoušky.

Synopse: Jednoho červencového večera roku 2018 vystoupila legendární kapela The Cure na pódiu v londýnském Hyde Parku, aby oslavila neuvěřitelných čtyřicet let na scéně. Dlouholetý spolupracovník kapely a režisér Tim Pope tento neopakovatelný večer zaznamen -al a díky nejmodernějším technologiím ho přenesl do celého světa.

Český trailer filmu The Cure - Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park London / The Cure: Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park
Spalovač mrtvol (NFA)

Plakát filmu  / Spalovač mrtvolNově restaurované a digitalizované verze se konečně dočkal i jeden z nejlepších filmů v historii československé kinematografie. Tím je psychologický a notně černohumorný horor podle románu Ladislava Fukse, který na plátno brilantně převedl Juraj Herz a natočil v něm nadčasové a mrazivé poselství o síle manipulativnosti totalitních režimů i o naprosté ztrátě soudnosti ve snaze o to se zavděčit. Svou životní roli v něm ztvárnil naprosto přesný a dokonalý Rudolf Hrušínský, vedle kterého se objevili třeba ještě Vlasta Chramostová nebo Ilja Prachař, důležitou úlohu ve filmu ovšem hraje i netradiční kamera Stanislava Miloty. Naprostá povinnost pro všechny, kteří se zajímají o kinematografii, protože jde o dodnes zcela unikátní a neopakovatelnou podívanou.

Synopse: Pan Karel Kopfrkingl (Rudolf Hrušínský) je na začátku třicátých let obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu svých dětí. Rád předčítá ze své oblíbené knihy o Tibetu. Tíživá atmosféra napjaté doby ale násobí všeobecný strach. V měšťáckém stereotypu žijící Kopfrkingl spolupracuje s nacistickými okupanty a s obludnou samozřejmostí se zbavuje všeho nebezpečného ve svém okolí, včetně členů vlastní rodiny. Jeho velká a nebezpečná kariéra začíná.

Zajímavost: Jde o jeden ze dvou československých filmů, který měl premiéru čtyřikrát, tento konkrétně v roce 1969, posléze obnovenou v roce 1990, v roce 2004 pak byl součástí Projektu 100 a nyní následuje ta aktuální.

Trailer restaurované verze filmu Spalovač mrtvol
Uzly a pomeranče (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Uzly a pomerančeS naprosto minimální až žádnou propagací vstupuje do kin česko-německo-slovenské romantické drama, z jehož synopse si nejde domyslet vůbec nic. Na velkém plátně s ním režijně debutuje Ivan Pokorný, který dosud natáčel převážně divadelní záznamy a televizní filmy a ani obsazení není nijak slavné, neboť v hlavní roli se objeví Tomáš Dalecký, těmi nejznámějšími tvářemi tak zůstávají Stanislav MajerLeoš Noha a Ewa Farna. Dle dostupných ohlasů, které nejsou příliš spokojené a kritizují nepovedené postsynchorny německých herců a příběh, který nedává smysl, to ovšem vypadá, že stejně nebude moc o co stát. Zřejmě premiéra odsouzena k zapomnění.

Synopse: Darek (Tomáš Dalecký) dospívá v odloučenosti a kráse Lužických hor. Miluje dívku vonící po pomerančích, jeho vztah k otci je poněkud zauzlovaný a svou lásku tak věnuje hlavně malé sestře a stádu koní. Tato zvířata tu nejsou jen drahým exemplářem dostihových stájí, ale bytosti, o něž je třeba se starat a mít je rád. Jak ale Darek na sklonku léta, které je tečkou za jeho dětstvím, pozná, ani to někdy nestačí.

Oficiální trailer filmu Uzly a pomeranče

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 5. týden
Top 20 ČR: Češi se vydali na Ostrov Česká komedie Ostrov sesadila z trůnu americký Avatar, který vládnul uplynulých sedm týdnů v řadě. V domácích kinech se prosadily i další novinky. čtěte zde
Vydáno: 07.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Ostrov 5/10
Recenze: Dobrodružná romantická komedie Ostrov uspokojivě pracuje s pravidly žánru V komedii Rudolfa Havlíka ztvárnili Jiří Langmajer a Jana Plodková rozhádané manžele před rozvodem, kteří jsou po ztroskotání na opuštěném exotickém ostrově nuceni se znovu naučit spolupracovat. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 5.víkend
Box office: Shyamalan sesazuje Avatar Nový thriller M. Nighta Shyamalana Někdo klepe na dveře sesadil z prvního místa po osmi týdnech Cameronův blockbuster z Pandory. Dobře si vedla i komedie 80 for Brady. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 3. 2. 2022 - 9. 2. 2022
TV tipy: Nesmrtelný ježek Sonic zúčtovává s Flashem Gordonem V dalším nevýrazném televizním týdnu je tím nejzásadnějším a nejatraktivnějším premiéra překvapivého diváckého hitu, adaptace videohry Ježek Sonic. Nostalgici nepochybně uroní slzu u zařazení legendární sci-fi Flash Gordon.... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 5. týden
Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla Z první osmičky únorových premiér tuzemský divák nepochybně nejvíce uslyší na českou komedii Ostrov, která bude atakovat čelní místa žebříčků návštěvnosti. K tomu lepšímu by měla patřit třeba hollywoodská verze... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Zemřel Jiří Macháně (21.01.2023 19:04 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Johnny English a Robin Hood letí balónem a zbožňují prachy (20.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Teaser: History of the World: Part II (16.01.2023 17:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Sharper (15.01.2023 10:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Z jiného těsta (05.01.2023 18:32 v Novinky | Trailery)
- Nový trailer: Někdo klepe na dveře (04.01.2023 09:45 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Příběh zrození mladého mesiáše je téměř dokonalé tajemství (23.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 10+1 zahraničních vánočních klasik, které musíte do Vánoc vidět (04.12.2022 12:30 v Články | Publicistika)
- Trailer: Strážci Galaxie: Volume 3 (02.12.2022 08:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Temné síly hledají cestu zpátky a mají srdce na dlani (25.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Na nože: Glass Onion (08.11.2022 07:30 v Novinky | Trailery)
- Zemřel Douglas McGrath (05.11.2022 08:11 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Naše kamarádka Atomic Blonde bez lítosti hledá lék na život (04.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Matilda Roalda Dahla: Muzikál (13.10.2022 16:13 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Někdo klepe na dveře (22.09.2022 17:30 v Novinky | Zprávy)
- Daniel Craig se vrací v detektivce Na nože: Glass Onion (08.09.2022 16:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Pan Včelka chytil druhou mízu a utekl z L.A. (02.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Muž v povětří Shazam prožívá tulipánovou horečku a čeká na tramvaj do stanice Touha (12.08.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Žertující Hádkovi zvedli černý telefon, po kterém prožili erupci lásky (13.07.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   04/2023

Víly z Inisherinu
8/10

Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu