Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 28. týden

Kinopremiéry: Spalovač mrtvol Pavarotti je kořistí devadesátek

Vydáno: 10.07.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Druhý prázdninový týden sice v kinech startuje hned devatero premiér, žádná ale není jednoznačným tahákem. V duchu ročního období se tak těšte spíše na odlehčené a nenáročné žánrovky, které asi nebudou nikterak výrazné.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Devadesátky (Mid90s) (Aerofilms)

Český plakát filmu Devadesátky / Mid90sKomediální drama mohli zájemci vidět už na nedávno skončeném festivalu ve Varech. Nejzajímavější je na něm to, že jde o celovečerní režijní a scenáristický debut komika Jonaha Hilla, který ho nejspíše pojal jako generační výpověď o svém dospívání, čemuž odpovídá i název. A vypadá to, že se spolehl opravdu jen na tematiku, protože v hlavních rolích se neobjeví nikdo extra známý. Za zmínku určitě stojí, že soundtrack je z dílny dvojice Trent Reznor a Atticus Ross, což by mohlo zážitek ještě umocnit. Ohlasy jsou navíc dost pozitivní a vyzdvihují celkovou atmosféru i formát 4:3, v němž byl snímek natočen. Decentní premiéra týdne.

Synopse: Stevie (Sunny Suljic) se dostává do věku, kdy by mohl prožít mnoho svých poprvé. Rád by zapadl do party starších kluků, zažil nějaký ten mejdan pod kalifornským sluncem, vyzkoušel si skejt a poznal nějakou příjemnou dívku. Tohle vše navíc prožívá v období poloviny devadesátých let, kdy bylo dovoleno téměř vše.

Zajímavost: Natáčelo se na 16mm film.

Český trailer filmu Devadesátky / Mid90s
Kořist (Crawl) (CinemArt)

Český plakát filmu Kořist / CrawlAmerický horor vypadá podle synopse dost banálně a předvídatelně a zázraky se od něj opravdu asi čekat nedají. Ono na střetu člověka s krvežíznivými krokodýly toho zase vymyslet moc nejde a jde spíš o to, zda vše bude formálně zajímavé a alespoň v mezích žánru napínavé. To by měl zajistit režírující Alexandre Aja, který patří ke zkušeným rutinérům, který divákům většinou dá přesně to, co čekají. V hlavních rolích se objeví Kaya Scodelario a Barry Pepper. Ohlasy ani komentáře zatím neexistují, což v tomto případě asi tolik nevadí.

Synopse: Nadějná plavkyně Haley Keller (Kaya Scodelario) se navzdory varování a přípravě na jeden z největších hurikánů posledních let vypravila do uzavřené zóny na Floridě. Její otec (Barry Pepper) se totiž na poslední chvíli pokusil zabezpečit dům a evakuovat se, stále se ale neozývá. Haley ho objeví v částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho však stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se ti, kteří jejímu otci zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště místních aligátorů, kteří jsou hladoví a zvědaví. Situace začíná být vážná a beznadějná.

Oficiální český trailer filmu Kořist / Crawl
Spolujízda (Stuber) (CinemArt)

Český plakát filmu Spolujízda / StuberTaktéž akční komedie vypadá dost předvídatelně a prvoplánově a je dost možné, že nejlepším vtipem na ní bude slovní hříčka, která jí dala originální název. Ani tady se nedají čekat zázraky, protože synopse působí přímočaře a nijak náročně a příliš nenapoví ani jméno režiséra, jímž je méně známý Michael Dowse. Diváky tak pravděpodobně nejvíc naláká samotná zápletka a obsazení bývalého wrestlera Davea Bautisty do jedné z hlavních rolí, tu druhou pak ztvárnil Kumail Nanjiani. I v tomto případě platí, že ohlasy ani komentáře dosud nejsou dostupné.

Synopse: Nesmělý řidič Uberu Stu (Kumail Nanjiani) touží po pětihvězdičkovém hodnocení od svých zákazníků, pro což dělá absolutní maximum. Když mu ale do auta nastoupí obrovský chlap jménem Vic (Dave Bautista), zjistí, že trpělivost a úsměv na něj moc nezabírají. Z nerudného pasažéra se navíc vyklube tajný policajt po oční operaci, který nemůže řídit auto. Na cestu do akce, na jejímž konci by mělo být dopadení drogového dealera, si proto trochu netradičně objedná Stuův Uber. Tím začíná jejich bláznivá spolujízda, která prověří schopnosti a charakter obou účastníků.

Oficiální český trailer filmu Spolujízda / Stuber
Late Night (Late Night) (Falcon)

Český plakát filmu Late Night / Late NightAni komediální drama nebude nijak náročnou záležitostí a půjde spíše o letní podívanou, která asi nebude mít dlouhé trvání. Ze synopse se opět dozvíme skoro vše a jde znovu jen o to, jak to bude podané a jak moc vtipné. To se ale odhaduje velmi těžko, neboť za režii je zodpovědná televizí ostřílená Nisha Ganatra a scénářem na velkém plátně debutuje Mindy Kaling, která zároveň ztvárnila jednu z hlavních rolí. Její kolegyní a tou nejslavnější tváří, kterou může snímek nabídnout, je Emma Thompson, obě pak doplňují třeba John Lithgow nebo Hugh Dancy. Zahraniční hodnocení se pohybují někde kolem lehkého nadprůměru, ty tuzemské, kterých je ale výrazně méně, jsou sotva průměrné. Tak uvidíme, až jich bude víc.

Synopse: Katherine Newbury (Emma Thompson) je jedinou ženou, které se kdy povedlo po několik let moderovat úspěšnou noční talkshow. Když je však označena za "ženu, která nenávidí ženy", rozhodne se urychleně přijmout nezkušenou Molly (Mindy Kaling), která je jedinou ženou mezi stávajícími scenáristy. Jenže to možná přišlo pozdě, protože Katherine čelí nízké sledovanosti a rozhodnutí stanice nahradit ji někým jiným, ideálně mladým a atraktivním mužem. Molly je nicméně rozhodnuta všem dokázat, že práci nezískala jen na základě pohlaví a chce Katherine pomoci a oživit její talkshow. Svými činy ale dosáhne úplně něčeho jiného.

Český spot filmu Late Night / Late Night
Pavarotti (Pavarotti) (Bontonfilm)

Český plakát filmu Pavarotti / PavarottiUž z názvu britsko-amerického dokumentu je jasné, kdo je jeho hlavním objektem. A že by nemuselo jít o úplně rutinní žánrovku, napovídá jméno režírujícího Rona Howarda, který láká především na využití dosud nezveřejněných videozáběrů, které mu poskytla rodina a přátelé asi nejslavnějšího operního pěvce na světě, na nichž je prý naprosto otevřený a upřímný. Ohlasů zatím není mnoho, ale jsou vesměs nadšené a chválí především tempo dokumentu a pak pochopitelně i velké množství árií, z nichž mnohdy mrazí. Navíc by se podle nich měli bavit i ti, kteří opeře jinak neholdují. Tak uvidíme, kolik si u nás najde snímek diváků.

Synopse: Luciano Pavarotti se z chudého italského chlapce stal v podstatě mezinárodní rockovou hvězdou. Jeho životní příběh svými emocemi. zvraty a velkolepostí připomíná operu, v níž celý život účinkoval. Vedle veřejných záběrů využili tvůrci v tomto dokumentu videozáběry od jeho přátel, spolupracovníků, rodiny a manželky.

Oficiální český trailer filmu Pavarotti / Pavarotti
Willy a kouzelná planeta (Terra Willy: Planéte inconnue) (Bioscop)

Český plakát filmu Willy a kouzelná planeta / Terra Willy: Planète inconnueAnimáky patří k nejpopulárnějším a nejvýdělečnějším žánrům, proto není divu, že se do tuzemských kin žene další. Tentokrát ale výrazně méně ambiciózní, protože pochází z Evropy, konkrétně z Francie. To povětšinou znamená, že nepůjde o nic originálního, ale spíše o levnější kompilát slavnějších hollywoodských počinů, který se spoléhá na neutuchající chuť malých dětí vidět pořád něco nového. I podle synopse, trailerů a plakátů si lze domyslet, že půjde o chudšího příbuzného, který opravdu nemá moc co nabídnout. Režisérem a spoluscenáristou je méně známý, ale poměrně zkušený Eric Tosti, což nikomu asi moc neřekne. Ohlasů a komentářů je naprosté minimum, což ale také asi nijak moc nevadí. Premiéra, která bez dětí nemá smysl.

Synopse: Malý Willy cestuje s rodiči vesmírem. Po nehodě vesmírné lodi se sám v záchranné kapsli dostává na neznámou planetu. Naštěstí ale s sebou má důležitého parťáka v podobě robota Bucka. V cizím světě na něj totiž číhá mnoho nástrah a objevů.

Český trailer filmu Willy a kouzelná planeta / Terra Willy: Planéte inconnue
The Cure - Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park London (The Cure: Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park) (Aerofilms)

Český plakát filmu The Cure - Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park London / The Cure: Anniversary 1978-2018 Live in Hyde ParkV červenci 2018 odehrála legendární kapela The Cure, v jejímž čele stojí excentrický zpěvák Robert Smith, koncert v londýnském Hyde Parku, jímž oslavila neuvěřitelných čtyřicet let svého působení. Byl u toho mimo jiné i režisér a dlouholetý spolupracovník skupiny Tim Pope, který vše zachytil a sestříhal do celku, který můžete ve vybraných kinech vidět i u nás. V průběhu večera zazněly všechny zásadní hity a dle dostupných informací jsou muzikanti pořád ve formě, takže by mělo být nač se těšit. Premiéra pro hudební fanoušky.

Synopse: Jednoho červencového večera roku 2018 vystoupila legendární kapela The Cure na pódiu v londýnském Hyde Parku, aby oslavila neuvěřitelných čtyřicet let na scéně. Dlouholetý spolupracovník kapely a režisér Tim Pope tento neopakovatelný večer zaznamen -al a díky nejmodernějším technologiím ho přenesl do celého světa.

Český trailer filmu The Cure - Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park London / The Cure: Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park
Spalovač mrtvol (NFA)

Plakát filmu  / Spalovač mrtvolNově restaurované a digitalizované verze se konečně dočkal i jeden z nejlepších filmů v historii československé kinematografie. Tím je psychologický a notně černohumorný horor podle románu Ladislava Fukse, který na plátno brilantně převedl Juraj Herz a natočil v něm nadčasové a mrazivé poselství o síle manipulativnosti totalitních režimů i o naprosté ztrátě soudnosti ve snaze o to se zavděčit. Svou životní roli v něm ztvárnil naprosto přesný a dokonalý Rudolf Hrušínský, vedle kterého se objevili třeba ještě Vlasta Chramostová nebo Ilja Prachař, důležitou úlohu ve filmu ovšem hraje i netradiční kamera Stanislava Miloty. Naprostá povinnost pro všechny, kteří se zajímají o kinematografii, protože jde o dodnes zcela unikátní a neopakovatelnou podívanou.

Synopse: Pan Karel Kopfrkingl (Rudolf Hrušínský) je na začátku třicátých let obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu svých dětí. Rád předčítá ze své oblíbené knihy o Tibetu. Tíživá atmosféra napjaté doby ale násobí všeobecný strach. V měšťáckém stereotypu žijící Kopfrkingl spolupracuje s nacistickými okupanty a s obludnou samozřejmostí se zbavuje všeho nebezpečného ve svém okolí, včetně členů vlastní rodiny. Jeho velká a nebezpečná kariéra začíná.

Zajímavost: Jde o jeden ze dvou československých filmů, který měl premiéru čtyřikrát, tento konkrétně v roce 1969, posléze obnovenou v roce 1990, v roce 2004 pak byl součástí Projektu 100 a nyní následuje ta aktuální.

Trailer restaurované verze filmu Spalovač mrtvol
Uzly a pomeranče (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Uzly a pomerančeS naprosto minimální až žádnou propagací vstupuje do kin česko-německo-slovenské romantické drama, z jehož synopse si nejde domyslet vůbec nic. Na velkém plátně s ním režijně debutuje Ivan Pokorný, který dosud natáčel převážně divadelní záznamy a televizní filmy a ani obsazení není nijak slavné, neboť v hlavní roli se objeví Tomáš Dalecký, těmi nejznámějšími tvářemi tak zůstávají Stanislav MajerLeoš Noha a Ewa Farna. Dle dostupných ohlasů, které nejsou příliš spokojené a kritizují nepovedené postsynchorny německých herců a příběh, který nedává smysl, to ovšem vypadá, že stejně nebude moc o co stát. Zřejmě premiéra odsouzena k zapomnění.

Synopse: Darek (Tomáš Dalecký) dospívá v odloučenosti a kráse Lužických hor. Miluje dívku vonící po pomerančích, jeho vztah k otci je poněkud zauzlovaný a svou lásku tak věnuje hlavně malé sestře a stádu koní. Tato zvířata tu nejsou jen drahým exemplářem dostihových stájí, ale bytosti, o něž je třeba se starat a mít je rád. Jak ale Darek na sklonku léta, které je tečkou za jeho dětstvím, pozná, ani to někdy nestačí.

Oficiální trailer filmu Uzly a pomeranče

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 16. 4. 2021 - 22. 4. 2021
TV tipy: Captain Marvel si rodinu nevybírá a raději tančí foxtrot Jednoznačným tipem aktuálního televizního týdne je premiéra marvelovky Captain Marvel. Ta ale přijde překvapivě až s jeho koncem a do té doby se dá doporučit především několik velmi málo známých a povětšinou evropských filmů.... čtěte zde
Vydáno: 16.04.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Box office: 14. víkend
Box office: Godzilla a Kong zůstali první Film Godzilla vs. Kong o dvou legendárních monstrech, která se střetnou v boji o nadvládu nad světem, se podruhé za sebou stal vítězem u pokladen kin. čtěte zde
Vydáno: 12.04.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Oscarová recenze: Země nomádů 8/10
Oscarová recenze: Vydejte se krásnou krajinou na kočovnou jízdu v Zemi nomádů Slavnostní Oscarový ceremoniál, jehož scénář zatím není známý, se nezadržitelně blíží a vítěze všech kategorií odhalí už 25. dubna 2021. Filmserver.cz pro Vás připravil osm recenzí filmů, které jsou nominovány v hlavní... čtěte zde
Vydáno: 11.04.2021 12:30 v sekci Recenze
0
Oscar 2021: Nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli
Oscar 2021: Nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli Pěticí nominovaných herců v hlavní roli jsou Chadwick Boseman, Anthony Hopkins, Riz Ahmed, Steven Yeun a Gary Oldman. Za vedlejší roli jsou nominováni Daniel Kaluya, Sacha Baron Cohen, Leslie Odom jr., Paul Raci a LaKeith Stanfield. čtěte zde
Vydáno: 10.04.2021 10:30 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 9. 4. 2021 - 15. 4. 2021
TV tipy: Gagarin, Pancho Villa, Igor Stravinsky a Coco Chanel jsou Street Kings V polovině dubna už to v televizích není taková premiérová smršť jako v minulých týdnech, přesto se v programech najdou hodně zajímavé a navíc málo vysílané snímky, které se leckdy nedají jinou cestou sehnat. čtěte zde
Vydáno: 09.04.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Armáda mrtvých (13.04.2021 19:06 v Novinky | Trailery)
- Remake Resident Evil posunul premiéru na podzim (01.04.2021 15:25 v Novinky | Zprávy)
- Třináct životů nabírá obsazení (12.03.2021 12:39 v Novinky | Zprávy)
- Teaser: Kyslík (11.03.2021 19:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Nabarvené ptáče pozoruje tajemnou záři nad Pacifikem, poznává tvář vody a nakonec se ocitá v síti (05.03.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zlatý glóbus 2021: přehled vítězů (01.03.2021 05:14 v Články | Publicistika)
- Teaser: Armáda mrtvých (25.02.2021 16:54 v Novinky | Trailery)
- Emma Stone jako Cruella v prvním traileru (18.02.2021 08:00 v Novinky | Trailery)
- Zlatý glóbus 2021: přehled nominací (03.02.2021 15:34 v Články | Publicistika)
- Za horizontem: Americká elegie je nejhorším filmem Rona Howarda (31.01.2021 16:00 v Recenze | Za horizontem)
- Filmy s Hannibalem Lecterem od nejhoršího k nejlepšímu (31.01.2021 10:00 v Články | Žebříčky)
- TV tipy: Přísně tajná mazací hlava hledá světlo mezi oceány (22.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité? (20.01.2021 10:10 v Články | Publicistika)
- Český lev 2020: Nominacím vévodí Krajina ve stínu (19.01.2021 07:30 v Novinky | Zprávy)
- Emma Thompson si zazpívá ve filmovém muzikálu Matilda (16.01.2021 11:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Když dostával otázky a odpovědi, zažil Angličan zlý časy v El Royale a Twin Peaks (15.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu