Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 11. 8. 2023 - 17. 8. 2023

TV tipy: Dámy v černém spustily mnoho povyku pro nic

Vydáno: 11.08.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V polovině srpna nelze v televizních programech hledat nějaké zásadní premiéry. Do našeho výběru se tak podobně jako v týdnu minulém dostaly většinou takřka neznámé počiny, které se mnohdy vysílají jen velmi vzácně.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Dámy v černém (Ladies in Black) (pátek 11. 8., Nova Cinema, 17.50 - 20.00 / sobota 12. 8., 10.30 - 12.30 / pondělí 14. 8., 07.55 - 10.05)

Plakát filmu Dámy v černém / Ladies in Black
© IMDb
Pět let stará australská komedie v našich končinách není nijak zvlášť známá, což má svou logiku. Režisér a spoluscenárista Bruce Beresford v ní totiž uchvátí především dobovou atmosférou padesátých let a velmi specifickým poetickým a melancholickým laděním, z něhož je znát absolutní nadhled. Děj jako takový nemá smysl moc řešit, protože prakticky neexistuje a je plný klišé, překvapivě moc nefunguje ani humor a někdy trochu zbytečně se autor pokouší o dramatický přesah, který se mu ale nedaří skoro vůbec. Přesto má ale výsledek zvláštní energii, nenudí, je poměrně laskavý a příjemně odsýpá. Do značné míry za to ale může i obsazení, v němž se sešli Julia OrmondAngourie RiceRachael Taylor nebo Vincent Pérez. Oddechovka na konec pracovního týdne, která přece jen potěší více ženské publikum. 

Zajímavost: Snímek je adaptací románu Madeleine St. John.

Originální trailer filmu Dámy v černém / Ladies in Black

Bojovný muž z Kentucky (The Fighting Kentuckian) (sobota 12. 8., ČT2, 12.50 - 14.30)

Plakát filmu Bojovný muž z Kentucky / The Fighting Kentuckian
© IMDb
Western z konce čtyřicátých let je v tuzemsku takřka neznámý a jeho zařazení do programu je velikou raritou. Už jeho samotné žánrové zařazení je problematické, neboť režisér a scenárista George Waggner v něm zkombinoval klasický western s válečným dramatem a částečně komedií a výsledek z dnešního pohledu lehce drhne. Značně naivní příběh totiž zbytečně uvozují vnitřní monology hlavního hrdiny, které jsou příliš doslovné, klíčová romantická zápletka taktéž není tak atraktivní, jak tvůrci asi předpokládali, děj nedává úplně smysl a ani humor tolik nefunguje. Na druhou stranu tu jsou výborné a hodně netradiční a originální kostýmy a velmi dobrá závěrečná akce, která má spád. Nad vodou snímek drží i obsazení, v němž je hlavní hvězdou spolehlivý John Wayne, jemuž sekundují třeba Oliver HardyJohn Howard nebo Marie Windsor, našinec pak ocení i účast Very Ralston a Huga Haase. Zapomenutá záležitost na víkendové odpoledne.

Zajímavost: Jedná se o jeden z pouhých dvou filmů, v nichž hrál Hardy bez Stana Laurela.

Originální trailer filmu Bojovný muž z Kentucky / The Fighting Kentuckian

Želvy Ninja 2 (Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows) (sobota 12. 8., Prima Cool, 14.50 - 17.15 / středa 16. 8., Prima Max, 08.10 - 10.25)

Český plakát filmu Želvy Ninja 2 / Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
© Facebook tvůrce
Sedm let staré pokračování tehdy nejnovější verze legendárních želvích dobrodružství skončilo na půli cesty a jen dokázalo, že hrané adaptace slavného komiksu dopadají rozpačitě. Režírující Dave Green by v něm evidentně přitvrdil, byl ale svázán přístupností, takže z temnější atmosféry toho moc nezůstalo a přednost dostal infantilní humor a atraktivní zápletka s motivem cestování v čase, která ale neřešila logiku a je dost na vodě. Moc uspokojivé nejsou ani digitální efekty, kterých je zbytečně moc a jsou příliš viditelné. Dojem ale rozhodně vylepšují nijak objevná, ale solidní akce, bizarní vzhled většiny záporáků, svižné tempo a specifická nostalgická nálada, která útočí především na ty, kteří na populárních "želvácích" vyrůstali. V obsazení se sešli Megan FoxLaura LinneyWill Arnett nebo Tyler Perry. Nenáročná podívaná na víkendové odpoledne, o níž se více dočtete v naší recenzi

Zajímavost: Jde o vůbec první hraný film, v němž vystupují Krang, Bebop a Rocksteady.

Český trailer filmu Želvy Ninja 2 / Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Mnoho povyku pro nic (Much Ado About Nothing) (sobota 12. 8., Nova Cinema, 17.40 - 20.00 / neděle 13. 8., 10.40 - 12.55)

Plakát filmu Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing
© IMDb
Jak už název napovídá, komedie z první poloviny devadesátých let je adaptací slavné hry Williama Shakespearea. Režijně, scenáristicky i ztvárněním hlavní role se jí ujal Kenneth Branagh, který neměl potřebu jakkoli modernizovat a vycházel z původního textu scénáře, který zachoval takřka doslova. Tím měl práci částečně usnadněnou, protože nadčasový a odlehčený příběh zaobalil do pohodové atmosféry, kterou ještě dotvořila výborná hudba Patricka Doylea. Podařilo se mu také eliminovat určitou divadelnost, neboť vše zrealizoval v nádherných lokacích zabíraných malebnou kamerou a nasadil svižné tempo, v němž se ale rozhodně nikdo neztratí v množství dialogů. Vrcholem je nicméně hvězdné obsazení, v němž se krom samotného tvůrce objeví třeba Kate BeckinsaleEmma ThompsonMichael KeatonImelda StauntonDenzel Washington a ne úplně výrazný Keanu Reeves. Spolehlivá klasika.

Zajímavost: Závěrečná scéna, kde všichni tančí a zpívají, je natočena na jeden záběr.

Oficiální trailer filmu Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing

Válka vynálezců (The Current War) (sobota 12. 8., Nova Cinema, 20.00 - 22.05 / neděle 13. 8., 14.25 - 16.25 / pondělí 14. 8., 11.55 - 14.00)

Plakát filmu Válka vynálezců / The Current War
© Impawards
Šest let staré drama je u nás známé jen minimálně a oficiální cestou se shání velmi těžko. Jeho nejslabším článkem je režírující Alfonso Gomez-Rejon, který měl k dispozici příběh s velkým potenciálem, který ale nedokázal úplně vytěžit. A je to škoda, protože dobová atmosféra je velmi dobrá, tempo potřebně svižné a také kamera se maximálně snaží a vytváří místy fascinující obrazy. O to víc pak bije do očí, jak je zápletka nedotažená, místy se hodně táhne, především je ale zoufale nevýrazná, nezajímavá a chybí v ní jediná zapamatovatelná scéna, kde by byly znát emoce. Z toho pak rezultuje to, že je vlastně jedno, jestli skutečné události, z nichž vychází, zpracovává historicky přesně, nebo dost fabuluje. Nejsilnější stránkou snímku tak zůstává obsazení, v němž titulní role ztvárnili velmi dobří až výborní Benedict CumberbatchMichael Shannon a Nicholas Hoult, jimž zdatně sekundovali například Tom HollandTuppence MiddletonMatthew Macfadyen nebo Stanley Townsend. Tip s promarněným potenciálem.  

Zajímavost: Celosvětová premiéra proběhla na MFF v Torontu.

Oficiální trailer filmu Válka vynálezců / The Current War

Když rozvod, tak rozvod (úterý 15. 8., Televize Seznam, 20.10 - 21.31 / středa 16. 8., 21.50 - 23.15)

Plakát filmu  / Když rozvod, tak rozvod
© CSFD
Normalizační komediální drama z počátku osmdesátých let není ničím výjimečné a postupem let poměrně zestárlo. Režisér a spoluscenárista Štěpán Skalský v něm řešil nenáročné, ale nadčasové téma vztahů a druhých šancí, které poměrně funguje i dnes, s uplynulým časem ale pochopitelně působí lehce naivně. Opíral se tak zejména o vesměs pohodovou atmosféru, v níž se střídají scény humorné s těmi vážnějšími, pozitivem budiž, že jsou relativně vyvážené, i když ne vždy fungují a dialogů je v nich přece jen zbytečně moc. Tempo je naštěstí poměrně svižné a stopáž střídmá, takže by se divák neměl úplně nudit. Jak to v podobných počinech své doby bylo běžné, obsazení bylo i v této nevýrazné žánrovce více než slušné a kraloval mu Vladimír Menšík, který si snímek vesměs ukradl pro sebe, společnost mu pak dělali třeba Veronika ŽilkováJan ČenskýLaďka Kozderková nebo Blanka Bohdanová. Nenáročný a zapomenutelný tip.  

Zajímavost: Na snímku výtvarně spolupracoval kreslíř a humorista Jiří Winter Neprakta.

Televizní spot k filmu Když rozvod, tak rozvod

Elena a muži (Elena et les hommes) (středa 16. 8., ČT2, 22.10 - 23.50 / čtvrtek 17. 8., 09.25 - 11.00)

Plakát filmu Elena a muži / Elena et les hommes
© CSFD
V tuzemsku málo známé italsko-francouzské komediální drama z druhé poloviny padesátých let trochu mate tělem a znalejšího diváka možná zklame. Režijně a scenáristicky je pod ním totiž podepsán Jean Renoir, ten už ale tehdy byl v závěru kariéry a rezignoval v něm na nějakou snahu o přesah nebo přílišné umění. Místo toho natočil přímočarou podívanou, která měla za cíl hlavně diváky pobavit. To se mu povedlo jen částečně, neboť příběh je prostinký, nedává moc smysl a mění se v přiznanou frašku, která je ale někdy rozpačitá a nevyrovnaná. Technicky se ale přece jen jméno velikána projevuje, protože dobová atmosféra je takřka perfektní a výprava a zejména kostýmy jsou uchvacující a sytě barevné, a i když jde viditelně o studiové dílo, kulisy jsou vybrány poměrně dobře a příliš nevyrušují. Klíčové bylo obsazení, v němž hlavní role ztvárnili spolehliví Ingrid Bergman a Jean Marais, kterým sekundovali třeba ještě Mel FerrerJuliette Gréco nebo Pierre Bertin. Tip, který se vzhledem ke krátké stopáži dá vidět i dnes, jen je potřeba trochu tolerance.

Zajímavost: Ve Francii měl snímek premiéru 12. září 1956.

Originální trailer filmu Elena a muži / Elena et les hommes

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 39. týden
Top 20 ČR: Tlapková patrola vede Rodinný animovaný film Tlapková patrola ve velkofilmu převálcoval veškerou konkurenci a bez problémů ovládl tuzemskou víkendovou návštěvnost. čtěte zde
Vydáno: 03.10.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 39. víkend
Box office: Tlapková patrola porazila konkurenci U pokladen kin zvítězila o víkendu Tlapková patrola ve velkofilmu, která porazila konkurenci v podobě hororu Saw X i sci-fi Stvořitel. čtěte zde
Vydáno: 02.10.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Městečko Twin Peaks 10/10
Stroj času: Městečko Twin Peaks Ve speciálním článku věnovaném původnímu seriálu Městečko Twin Peaks z let 1990-91 si seřadíme šest částí režírovaných Davidem Lynchem od brilantní po tu nejbrilantnější. čtěte zde
Vydáno: 30.09.2023 15:30 v sekci Recenze | Stroj času
1
TV tipy: 29. 9. 2023 - 5. 10. 2023
TV tipy: Malý Nicky našel místo u moře, kde pohřbil nesnesitelnou tíhu obrovského talentu Na přelomu září a října přichází televizní dramaturgové s několika zajímavými premiérami. I přesto však náš výběr tentokráte sestává jen ze šesti filmů. Tipem týdne je oscarové drama Místo u moře. čtěte zde
Vydáno: 29.09.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 39. týden
Kinopremiéry: Stvořitel Tlapkové patroly nerozdýchal hadí plyn Na Den české státnosti odstartuje v kinech pětice premiér, z nichž tou nejatraktivnější je rozhodně poměrně očekávané sci-fi Stvořitel Garetha Edwardse. Dočkají se ale i fanoušci hororů, neboť série Saw dostala desátý díl.... čtěte zde
Vydáno: 27.09.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Expend4bles: Postr4datelní (22.09.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Postradatelná Golda hledá bod obnovy (20.09.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box office: Sestra II poráží Poirota (18.09.2023 07:30 v Komentáře | Box office)
- Trailer: Podivuhodný příběh Henryho Sugara (15.09.2023 12:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Vermeera děsí v temných oknech přízraky v Benátkách (13.09.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box office: Denzel Washington se vrací na trůn (04.09.2023 07:30 v Komentáře | Box office)
- Kinopremiéry: Equalizer zažívá brutální vedro (30.08.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Sommersby se vrátil kolem půlnoci a zatančil si tanec v temnotách (18.08.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Komiksový fenomén Želvy Ninja: Mutantí chaos se opět vrací k animaci (05.08.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Trailer: Přízraky v Benátkách (21.07.2023 15:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Baby Driver veze Spider-Mana a Anastázii do paralelních světů (21.07.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Zázračný aparát Barbenheimer (19.07.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Jennifer Garner se vrátí jako Elektra (09.07.2023 08:00 v Novinky | Zprávy)
- Andy Muschietti natočí nového Batmana (16.06.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Flash bleskurychle servíruje fanservis, ale jako příběh pokulhává (15.06.2023 07:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Flash hledá americkou spravedlnost mezi živly (14.06.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Expend4bles: Postr4datelní (08.06.2023 08:00 v Novinky | Trailery)
- Top 10: Sam Raimi (04.06.2023 10:30 v Články | Žebříčky)

PREMIÉRA TÝDNE   38/2023

Expend4bles: Postr4datelní
7/10

Partička kolem Barneyho Rosse musí zastavit nebezpečného tajemného Ocelota, který má v plánu rozpoutat třetí světovou válku. Premiéru v českých kinech má akční sequel Expend4bles: Postr4datelní.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu