Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 11. 8. 2023 - 17. 8. 2023

TV tipy: Dámy v černém spustily mnoho povyku pro nic

Vydáno: 11.08.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V polovině srpna nelze v televizních programech hledat nějaké zásadní premiéry. Do našeho výběru se tak podobně jako v týdnu minulém dostaly většinou takřka neznámé počiny, které se mnohdy vysílají jen velmi vzácně.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Dámy v černém (Ladies in Black) (pátek 11. 8., Nova Cinema, 17.50 - 20.00 / sobota 12. 8., 10.30 - 12.30 / pondělí 14. 8., 07.55 - 10.05)

Plakát filmu Dámy v černém / Ladies in Black
© IMDb
Pět let stará australská komedie v našich končinách není nijak zvlášť známá, což má svou logiku. Režisér a spoluscenárista Bruce Beresford v ní totiž uchvátí především dobovou atmosférou padesátých let a velmi specifickým poetickým a melancholickým laděním, z něhož je znát absolutní nadhled. Děj jako takový nemá smysl moc řešit, protože prakticky neexistuje a je plný klišé, překvapivě moc nefunguje ani humor a někdy trochu zbytečně se autor pokouší o dramatický přesah, který se mu ale nedaří skoro vůbec. Přesto má ale výsledek zvláštní energii, nenudí, je poměrně laskavý a příjemně odsýpá. Do značné míry za to ale může i obsazení, v němž se sešli Julia OrmondAngourie RiceRachael Taylor nebo Vincent Pérez. Oddechovka na konec pracovního týdne, která přece jen potěší více ženské publikum. 

Zajímavost: Snímek je adaptací románu Madeleine St. John.

Originální trailer filmu Dámy v černém / Ladies in Black

Bojovný muž z Kentucky (The Fighting Kentuckian) (sobota 12. 8., ČT2, 12.50 - 14.30)

Plakát filmu Bojovný muž z Kentucky / The Fighting Kentuckian
© IMDb
Western z konce čtyřicátých let je v tuzemsku takřka neznámý a jeho zařazení do programu je velikou raritou. Už jeho samotné žánrové zařazení je problematické, neboť režisér a scenárista George Waggner v něm zkombinoval klasický western s válečným dramatem a částečně komedií a výsledek z dnešního pohledu lehce drhne. Značně naivní příběh totiž zbytečně uvozují vnitřní monology hlavního hrdiny, které jsou příliš doslovné, klíčová romantická zápletka taktéž není tak atraktivní, jak tvůrci asi předpokládali, děj nedává úplně smysl a ani humor tolik nefunguje. Na druhou stranu tu jsou výborné a hodně netradiční a originální kostýmy a velmi dobrá závěrečná akce, která má spád. Nad vodou snímek drží i obsazení, v němž je hlavní hvězdou spolehlivý John Wayne, jemuž sekundují třeba Oliver HardyJohn Howard nebo Marie Windsor, našinec pak ocení i účast Very Ralston a Huga Haase. Zapomenutá záležitost na víkendové odpoledne.

Zajímavost: Jedná se o jeden z pouhých dvou filmů, v nichž hrál Hardy bez Stana Laurela.

Originální trailer filmu Bojovný muž z Kentucky / The Fighting Kentuckian

Želvy Ninja 2 (Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows) (sobota 12. 8., Prima Cool, 14.50 - 17.15 / středa 16. 8., Prima Max, 08.10 - 10.25)

Český plakát filmu Želvy Ninja 2 / Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
© Facebook tvůrce
Sedm let staré pokračování tehdy nejnovější verze legendárních želvích dobrodružství skončilo na půli cesty a jen dokázalo, že hrané adaptace slavného komiksu dopadají rozpačitě. Režírující Dave Green by v něm evidentně přitvrdil, byl ale svázán přístupností, takže z temnější atmosféry toho moc nezůstalo a přednost dostal infantilní humor a atraktivní zápletka s motivem cestování v čase, která ale neřešila logiku a je dost na vodě. Moc uspokojivé nejsou ani digitální efekty, kterých je zbytečně moc a jsou příliš viditelné. Dojem ale rozhodně vylepšují nijak objevná, ale solidní akce, bizarní vzhled většiny záporáků, svižné tempo a specifická nostalgická nálada, která útočí především na ty, kteří na populárních "želvácích" vyrůstali. V obsazení se sešli Megan FoxLaura LinneyWill Arnett nebo Tyler Perry. Nenáročná podívaná na víkendové odpoledne, o níž se více dočtete v naší recenzi

Zajímavost: Jde o vůbec první hraný film, v němž vystupují Krang, Bebop a Rocksteady.

Český trailer filmu Želvy Ninja 2 / Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Mnoho povyku pro nic (Much Ado About Nothing) (sobota 12. 8., Nova Cinema, 17.40 - 20.00 / neděle 13. 8., 10.40 - 12.55)

Plakát filmu Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing
© IMDb
Jak už název napovídá, komedie z první poloviny devadesátých let je adaptací slavné hry Williama Shakespearea. Režijně, scenáristicky i ztvárněním hlavní role se jí ujal Kenneth Branagh, který neměl potřebu jakkoli modernizovat a vycházel z původního textu scénáře, který zachoval takřka doslova. Tím měl práci částečně usnadněnou, protože nadčasový a odlehčený příběh zaobalil do pohodové atmosféry, kterou ještě dotvořila výborná hudba Patricka Doylea. Podařilo se mu také eliminovat určitou divadelnost, neboť vše zrealizoval v nádherných lokacích zabíraných malebnou kamerou a nasadil svižné tempo, v němž se ale rozhodně nikdo neztratí v množství dialogů. Vrcholem je nicméně hvězdné obsazení, v němž se krom samotného tvůrce objeví třeba Kate BeckinsaleEmma ThompsonMichael KeatonImelda StauntonDenzel Washington a ne úplně výrazný Keanu Reeves. Spolehlivá klasika.

Zajímavost: Závěrečná scéna, kde všichni tančí a zpívají, je natočena na jeden záběr.

Oficiální trailer filmu Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing

Válka vynálezců (The Current War) (sobota 12. 8., Nova Cinema, 20.00 - 22.05 / neděle 13. 8., 14.25 - 16.25 / pondělí 14. 8., 11.55 - 14.00)

Plakát filmu Válka vynálezců / The Current War
© Impawards
Šest let staré drama je u nás známé jen minimálně a oficiální cestou se shání velmi těžko. Jeho nejslabším článkem je režírující Alfonso Gomez-Rejon, který měl k dispozici příběh s velkým potenciálem, který ale nedokázal úplně vytěžit. A je to škoda, protože dobová atmosféra je velmi dobrá, tempo potřebně svižné a také kamera se maximálně snaží a vytváří místy fascinující obrazy. O to víc pak bije do očí, jak je zápletka nedotažená, místy se hodně táhne, především je ale zoufale nevýrazná, nezajímavá a chybí v ní jediná zapamatovatelná scéna, kde by byly znát emoce. Z toho pak rezultuje to, že je vlastně jedno, jestli skutečné události, z nichž vychází, zpracovává historicky přesně, nebo dost fabuluje. Nejsilnější stránkou snímku tak zůstává obsazení, v němž titulní role ztvárnili velmi dobří až výborní Benedict CumberbatchMichael Shannon a Nicholas Hoult, jimž zdatně sekundovali například Tom HollandTuppence MiddletonMatthew Macfadyen nebo Stanley Townsend. Tip s promarněným potenciálem.  

Zajímavost: Celosvětová premiéra proběhla na MFF v Torontu.

Oficiální trailer filmu Válka vynálezců / The Current War

Když rozvod, tak rozvod (úterý 15. 8., Televize Seznam, 20.10 - 21.31 / středa 16. 8., 21.50 - 23.15)

Plakát filmu  / Když rozvod, tak rozvod
© CSFD
Normalizační komediální drama z počátku osmdesátých let není ničím výjimečné a postupem let poměrně zestárlo. Režisér a spoluscenárista Štěpán Skalský v něm řešil nenáročné, ale nadčasové téma vztahů a druhých šancí, které poměrně funguje i dnes, s uplynulým časem ale pochopitelně působí lehce naivně. Opíral se tak zejména o vesměs pohodovou atmosféru, v níž se střídají scény humorné s těmi vážnějšími, pozitivem budiž, že jsou relativně vyvážené, i když ne vždy fungují a dialogů je v nich přece jen zbytečně moc. Tempo je naštěstí poměrně svižné a stopáž střídmá, takže by se divák neměl úplně nudit. Jak to v podobných počinech své doby bylo běžné, obsazení bylo i v této nevýrazné žánrovce více než slušné a kraloval mu Vladimír Menšík, který si snímek vesměs ukradl pro sebe, společnost mu pak dělali třeba Veronika ŽilkováJan ČenskýLaďka Kozderková nebo Blanka Bohdanová. Nenáročný a zapomenutelný tip.  

Zajímavost: Na snímku výtvarně spolupracoval kreslíř a humorista Jiří Winter Neprakta.

Televizní spot k filmu Když rozvod, tak rozvod

Elena a muži (Elena et les hommes) (středa 16. 8., ČT2, 22.10 - 23.50 / čtvrtek 17. 8., 09.25 - 11.00)

Plakát filmu Elena a muži / Elena et les hommes
© CSFD
V tuzemsku málo známé italsko-francouzské komediální drama z druhé poloviny padesátých let trochu mate tělem a znalejšího diváka možná zklame. Režijně a scenáristicky je pod ním totiž podepsán Jean Renoir, ten už ale tehdy byl v závěru kariéry a rezignoval v něm na nějakou snahu o přesah nebo přílišné umění. Místo toho natočil přímočarou podívanou, která měla za cíl hlavně diváky pobavit. To se mu povedlo jen částečně, neboť příběh je prostinký, nedává moc smysl a mění se v přiznanou frašku, která je ale někdy rozpačitá a nevyrovnaná. Technicky se ale přece jen jméno velikána projevuje, protože dobová atmosféra je takřka perfektní a výprava a zejména kostýmy jsou uchvacující a sytě barevné, a i když jde viditelně o studiové dílo, kulisy jsou vybrány poměrně dobře a příliš nevyrušují. Klíčové bylo obsazení, v němž hlavní role ztvárnili spolehliví Ingrid Bergman a Jean Marais, kterým sekundovali třeba ještě Mel FerrerJuliette Gréco nebo Pierre Bertin. Tip, který se vzhledem ke krátké stopáži dá vidět i dnes, jen je potřeba trochu tolerance.

Zajímavost: Ve Francii měl snímek premiéru 12. září 1956.

Originální trailer filmu Elena a muži / Elena et les hommes

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 29. týden
Top 20 ČR: Animák V hlavě 2 smetl konkurenci Nová pixarovka V hlavě 2 se umístila na prvním místě domácího žebříčku návštěvnosti a z trůnu sesadila i domácí snímek Zápisník alkoholičky. čtěte zde
Vydáno: 23.07.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 29. víkend
Box office: Twisters rozpoutali bouři Katastrofický akční sequel Twisters přilákal do kin na premiérový víkend dostatečné množství diváků, aby ho šlo považovat za pravý letní blockbuster. čtěte zde
Vydáno: 22.07.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Twisters 6/10
Recenze: Film Twisters ukazuje, že katastrofy se dají překonat jen díky spolupráci Katastrofické drama Twisters tematicky navazuje na snímek Twister z roku 1996, od nějž si vypůjčuje prostředí amerického jihu i námět o dvou soupeřících týmech lovců bouřek nahánějících tornáda. čtěte zde
Vydáno: 20.07.2024 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 19. 7. 2024 - 25. 7. 2024
TV tipy: Američan staví v Paříži dům života a prožívá peklo na zemi Prázdniny jsou těsně před polovinou a dost překvapivě právě v tomto období sáhli televizní dramaturgové k zařazení mnoha dost povedených, ale absolutně neznámých filmů. Největším lákadlem může být premiéra dramatu Děti z... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 29. týden
Kinopremiéry: V hlavě zahradníka se odehrává zatracená krvavá láska V tomto týdnu budou v kinech o diváckou přízeň bojovat především dva výrazné filmy. Zatímco rodiny s dětmi nepochybně zamíří na pokračování zámořského animovaného hitu V hlavě, ti ostatní možná neminou tuzemský... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Po nepovedeném večírku se Spider-Man a Liga spravedlnosti ocitají bez domova (05.07.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Nejočekávanější filmy (druhé poloviny) roku 2024 (29.06.2024 12:30 v Články | Publicistika)
- Nosferatu se předvádí v první ukázce (25.06.2024 10:30 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Motorkáři aneb cesta do hlubin rebelovy duše (22.06.2024 12:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Hladová Whitney je zrozená pro pomstu a ocitla se na křižovatce osudu (21.06.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Velmistr má prachy ve jménu cti (12.06.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Spasí Levy Marvel? (05.06.2024 18:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Neviditelná Alice už tu nebydlí a podstupuje expedici do džungle (24.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Donnie Yen bude znovu Caine (17.05.2024 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Garfield strávil s Amy Winehouse noc na Karlštejně, kde prožili zakázanou touhu (15.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Superman se představuje na první fotce (07.05.2024 10:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Kdo klepe na dveře krále Staten Islandu (19.04.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Válka Roseových se dočká remaku (03.04.2024 11:30 v Novinky | Zprávy)
- Beetlejuice Beetlejuice se předvádí první ukázkou (22.03.2024 09:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Žena v táboře tygrů sepisuje čtvrtý protokol a hledá zelený led (22.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Nejhorším filmem je levný krvavý horor (09.03.2024 14:32 v Novinky | Zprávy)
- Ridley Scott natočí film o Bee Gees (16.02.2024 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Madam Web se ocitá v zóně zájmu Boba Marleyho (14.02.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Nebe a peklo po americku (09.02.2024 11:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   29/2024

Twisters
6/10

Katastrofické drama Twisters tematicky navazuje na snímek Twister z roku 1996, od nějž si vypůjčuje prostředí amerického jihu i námět o dvou soupeřících týmech lovců bouřek nahánějících tornáda.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe