Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 17. 8. 2018 - 23. 8. 2018

TV tipy: Sedm statečných, Dubček a americká reportérka přijíždějí polárním expresem do Jurského parku

Vydáno: 17.08.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V nadcházejícím týdnu oslavíme smutné výročí srpnové okupace, proto je hned několik filmů, které se v televizích objeví, spjato s touto událostí. Tipem týdne je ovšem premiéra nové verze Sedmi statečných s Denzelem Washingtonem.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Můj miláček Brouk (The Love Bug) (pátek 17. 8., Nova Cinema, 14.30 - 16.35 / neděle 19. 8., 05.40 - 07.35 / úterý 21. 8., 04.50 - 06.40)

Plakát filmu Můj miláček Brouk / The Love BugPod titulem Miláček Herbie najdete v programu disneyovskou rodinnou komedii z konce šedesátých let, která je víc než co jiného oslavou dnes legendárního auta, tzv. Brouka. Režírující Robert Stevenson v ní toho moc neřešil a spolehl se na pohodovou atmosféru, velký nadhled a svižné tempo. Příběh je roztomile naivní a jednoduchý a jde spíš o sled jednotlivých více, či méně vtipných epizod, které leckdy připomínají němé grotesky. V hlavních rolích se objeví Dean Jones, Michel Lee, David Tomlinson nebo Buddy Hackett, největší hvězdou je ale pochopitelně titulní vůz. Vzhledem k tomu, že snímek je určen pro celou rodinu, mu chybí více odvahy a invence a jeho věková "rozkročenost" je možná na škodu, přesto jde o solidní zábavu, která by zasloužila lepší vysílací čas. 

Zajímavost: Snímek vychází z povídky Gordona Buforda s názvem Car, Boy, Girl.

Originální trailer filmu Můj miláček Brouk / The Love Bug
Polární expres (The Polar Express) (pátek 17. 8., Nova Cinema, 20.00 - 21.50 / sobota 18. 8., 14.10 - 15.55 / neděle 19. 8., 07.35 - 09.20)

Plakát filmu Polární expres / The Polar ExpressČtrnáct let staré animované fantasy nejvíc doplácí na to, že svého času všechno vsadilo na tehdy relativně převratnou technologii motion capture. Režisér a spoluscenárista Robert Zemeckis se v něm tedy snaží nejvíce upoutat řemeslnou stránkou a dává si záležet na každém detailu, jenže na výsledné podobě je počítačový vznik animace znát až moc a všechny postavy mají "mrtvolné" oči, čímž se divákovi trochu vzdalují. Dospělí tak budou spíše rozpačití a moc jim nepomůže ani ústřední příběh, který je prostinký a hodně infantilní a viditelně cílený na dětské publikum, které zase plně neocení technickou a vizuální stránku. V několika zásadních rolích "stál modelem" Tom Hanks, který toho hodně zachraňuje a dělá, co může, aby všechny charaktery trochu oživil. S odstupem času tak jde o zajímavý, leč nedotažený experiment, který v sobě skrýval velký potenciál.

Zajímavost: Film byl vůbec prvním "mainstreamovým" počinem, který se zároveň promítal v běžných kinech i IMAXu.

Oficiální trailer filmu Polární expres / The Polar Express
Doznání (L’aveu) (sobota 18. 8., ČT2, 20.00 - 22.20)

Plakát filmu Doznání / L'aveuU nás jen minimálně známé francouzsko-italské drama se za minulého režimu vůbec nevysílalo a ani dnes na tom není o moc lépe, což je veliká škoda. Režírující Costa Gavras v něm totiž nahlíží na monstrproces s Rudolfem Slánským a nabízí hodně unikátní pohled zahraničí na československý komunismus. Od počátku tak uchvátí temnou, depresivní a bezvýchodnou atmosférou strachu a pochyb, což v kombinaci s pomalejším tempem přináší až klaustrofobní zážitek. Příběh sám o sobě je pochopitelně silný a realistický a zároveň hodně civilní až autentický. V hlavní roli naprosto exceluje Yves Montand, který svou postavu pojímá v celé šíři a dává důraz na složitou psychologickou situaci, v níž se ocitla, dále se pak mimo jiné objeví třeba Simone Signoret, Gabriele Ferzetti nebo Jean Bouise. Důležitý film a velká televizní rarita.

Zajímavost: Montand v průběhu natáčení zhubl dvanáct a půl kilogramu.

Originální trailer filmu Doznání / L’aveu
Jurský park 3 (Jurassic Park III) (sobota 18. 8., Nova, 20.20 - 22.00 / neděle 19. 8., Nova Cinema, 18.20 - 20.00)

Plakát filmu Jurský park 3 / Jurassic Park IIIZakončení původní dinosauří trilogie se v našich končinách těší o dost lepšímu hodnocení než v zahraničí. Režírující Joe Johnston v něm sbírá body tím, že si vůbec na nic nehraje a po divácích chce jen to, aby se bavili. Rezignoval tedy na nějaký promyšlený příběh a naservíroval poměrně svižnou dobrodružnou jízdu, v níž je snad každé myslitelné klišé, ničím nepřekvapí a o nic víc se ani nesnaží. Kladem je i příjemně krátká stopáž, která velmi rychle uteče. Na druhou stranu to ale přináší i minimum režijních nápadů, nezajímavou a stereotypní akci a bohužel i nepříliš povedené digitální efekty. Solidní je naopak obsazení, v němž získali důvěru třeba Sam NeillWilliam H. MacyTéa LeoniMichael Jeter nebo Laura Dern. Typická oddechovka na sobotní večer.

Zajímavost: Z celkové stopáže se dinosauři objeví v pouhých jedenácti minutách.

Oficiální trailer filmu Jurský park 3 / Jurassic Park III
Sin nombre (Sin nombre) (sobota 18. 8., ČT art, 22.30 - 00.05 / pondělí 20. 8., 01.35 - 03.10)

Plakát filmu Sin nombre / Sin nombreMexicko-americké kriminální drama sice vzniklo před necelou dekádou, svou upchlickou tematikou je ale stále aktuální. Z dnešního pohledu je zajímavé i tím, že s ním režijně a scenáristicky celovečerně debutoval Cary Joji Fukunaga a jediné, co se mu snad dá vytknout, je to, že zkušenějšího diváka, který podobných snímků už pár viděl, ničím nepřekvapí. Jinak jde ale o vyzrálou prvotinu, v níž hrají prim těžce depresivní atmosféra a na podobný žánr až unikátní vizuální stránka s nádhernou kamerou, která staví do kontrastu kruté příběhy velmi dobře napsaných postav a překrásnou krajinu. K autentickému dojmu pak přispívá i obsazení takřka neznámými herci, kteří odvádějí výborné výkony. Náročnější tip, který přináší zprávu o stavu i současného světa.

Zajímavost: Autor psal scénář dva roky a hodně času při tom strávil s cestujícími ve vlaku a gangstery ve střední Americe.

Oficiální trailer filmu Sin nombre / Sin nombre
Rebelové (neděle 19. 8., ČT1, 22.20 - 00.10)

Plakát filmu  / RebelovéSedmnáct let starý romantický muzikál je jedním z nejlepších režijních počinů Filipa Renče. A důvod není složité hledat, protože vzhledem k žánru je příběh, s nímž má autor ve většině svých děl problémy, jednoduchý až naivní, což výjimečně nevadí. Soustředit se tak mohl na hodně solidní vizuál, zdařilá a relativně nápaditá muzikálová čísla s obstojnou choreografií, Českým lvem oceněné kostýmy a celkovou dobovou atmosféru, která je vesměs pohodová. K úspěchu mu pomohla i skladba písní, která sahá k těm největším hitům šedesátých let a diváka si okamžitě získá. Titulní role ztvárnili Zuzana Norisová a Jan Révai, mezi nimiž funguje potřebná chemie, i zbytek obsazení potěší neokoukanými tvářemi. Jen je možná škoda, že v závěru se film pokouší o politické drama, což se mu moc nedaří. Nenáročná záležitost na konec týdne.

Zajímavost: Ve filmu zazní celkem šestnáct písní.

Originální trailer filmu Rebelové
Sedm statečných (The Magnificent Seven) (pondělí 20. 8., Prima, 20.15 - 23.05)

Český plakát filmu Sedm statečných / The Magnificent SevenNová verze klasického westernu nejvíce doplácí právě na svůj název, protože kdyby se jmenovala jinak, bylo by její hodnocení o něco lepší a smířlivější. Režírující Antoine Fuqua sice s předobrazem prohrál, ale nutno říct, že se ctí. Má tedy problémy s úplným vykreslením postav a jejich motivací, bojuje s politickou korektností a neví, zda chce točit spíš poctivý western, nebo současný buddy movie, z čehož rezultuje nevyrovnaná úroveň, kdy v prvních dvou třetinách volí moderní postupy a v závěrečné fázi sáhne k poctivému oldschoolu, který ale s předchozím laděním moc nekooperuje. Jinak se ale opírá o hodně svěží tempo, v rámci běžné přístupnosti poměrně drsnou akci a výborné obsazení, v němž hrají prim Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio a Peter Sarsgaard. Více se o jednom z tipů týdne dočtete v naší recenzi.

Zajímavost: Do původního obsazení byli zvažováni mimo jiné Christian Bale, Tom Cruise nebo Kevin Costner.

Český trailer filmu Sedm statečných / The Magnificent Seven
Dubček (úterý 21. 8., ČT1, 20.00 - 21.30)

Plakát filmu  / DubčekSlovenské historické drama se našim kinům zcela vyhnulo a svou premiéru si odbude rovnou v televizi. A asi je to tak i lepší, protože režírující Laco Halama neměl k dispozici tak štědrý rozpočet, jak by podobné téma zasloužilo a musel se tedy spolehnout na hodně komorní atmosféru a velké množství dialogů. Sáhl i k trochu kontroverznímu střídání hraných a dokumentárních záběrů, což se ne každému líbilo a někomu to zbytečně rozptylovalo pozornost. Ústřední roli velmi dobře ztvárnil Adrian Jastraban, který sice předobrazu není moc podobný, to ale vadí jen velmi málo. Největším problémem tak budiž to, že autoři nepřinesou žádný nový pohled na život jednoho z nejvýznamnějších československých politiků a nezasadí ho do potřebného kontextu, takže těm, kteří nemají až takové historické znalosti, spousta věcí unikne. Solidní životopis, který ale nenaplnil svůj potenciál. 

Zajímavost: Na Slovensku měl film v kinech premiéru 19. dubna letošního roku.

Oficiální trailer filmu Dubček
Koktejl (Cocktail) (středa 22. 8., Nova Cinema, 20.00 - 22.10 / čtvrtek 23. 8., 15.55 - 17.55)

Plakát filmu Koktejl / CocktailRomantické drama z konce osmdesátých let je dnes už překonané a trochu zapomenuté, čemuž odpovídají i hodnocení blížící se lehkému nadprůměru, přesto za vidění stojí. Režírující Roger Donaldson v něm zůstal věrný tehdejší podobě těchto žánrovek, takže se spolehl hlavně na atmosféru, pohodovou "osmdesátkovou" hudbu, velký nadhled a klasický příběh o outsiderovi, který hledá štěstí. První polovina filmu tedy převyšuje tu druhou, kde se zbytečně začne hrát na malinko vážnější a možná temnější strunu a trochu to pokazí celkový dojem. V hlavní roli se objeví mladý Tom Cruise, jehož doplňují třeba Bryan Brown nebo Elisabeth Shue. Další z nenáročných záležitostí, která potěší především milovníky oldschoolu a nostalgiky.

Zajímavost: Koktejl Red Eye, který hlavní hrdina neustále pije, sestává z jednoho centilitru vodky, šesti centilitrů rajčatového džusu, plechovky piva a vejce.

Originální trailer filmu Koktejl / Cocktail
Americká reportérka (Whiskey Tango Foxtrot) (čtvrtek 23. 8., Prima Max, 22.00 - 00.25)

Plakát filmu Americká reportérka / Whiskey Tango FoxtrotDva roky staré komediální drama se našim kinům nakonec vyhnulo zřejmě kvůli nejasnému tuzemskému diváckému potenciálu. Režírující dvojice Glenn Ficarra a John Requa v něm potěší všechny milovníky válečné satiry, protože je z větší části velmi brutální a cynickou legrací ze současného Afghánistánu. Pomohla si i velice solidním tempem a celkovou exotickou atmosférou, která má své kouzlo, byť trochu zvrácené. Titulní roli si vychutnává Tina Fey, jejíž svérázná kreace ale ne každému sedne, společnost jí pak dělají především trochu nevyužití Margot Robbie a Martin Freeman a dále pak třeba ještě Billy Bob Thornton, Alfred Molina nebo Christopher Abbott. Zamrzí snad jen to, že ke konci se satira vytrácí a snímek se mění v hutné drama, které není zlé, ale k předchozímu se moc nehodí. Hodně osobitý tip spíše pro otrlejší povahy.

Zajímavost: Mimo USA se natáčelo v Maroku a Indii.

Originální trailer filmu Americká reportérka / Whiskey Tango Foxtrot

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 24. týden
Top 20 ČR: Mizerové se drží na špici Na prvním místě domácího žebříčku se drží čtvrtý díl akční komedie Mizerové a druhé místo si pojistil Garfield ve filmu. Návštěvnost v kinech je i nadále podprůměrná. čtěte zde
Vydáno: 18.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 24. víkend
Box office: V hlavě 2 má obrovský úspěch Kina ožila s premiérou pixarovky V hlavě 2, která oficiálně zahajuje letní sezónu obrovským komerčním úspěchem, který je dokonce ještě větší než v případě jedničky před devíti lety. čtěte zde
Vydáno: 17.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 14. 6. 2024 - 20. 6. 2024
TV tipy: Vřískající Arvéd se ocitá v podezření Blíží se začátek prázdnin a televizní programy se plní očekávanými letními lákadly. I proto je těžké sestavit reprezentativní výběr z neokoukaných počinů. V naší chudé nabídce tak tento týden vyčnívá premiéra pátého... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 24. týden
Kinopremiéry: Velmistr má prachy ve jménu cti Ani tento týden kina zásadním způsobem nevytrhne, protože premiérová nadílka je hodně slabá a velký divácký potenciál rozhodně neskrývá. Vedle další minipřehlídky japonského anime odstartuje třeba chválené drama Ve jménu... čtěte zde
Vydáno: 12.06.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 23. TÝDEN
Top 20 ČR: Mizerové uspěli i v Česku Také v českých kinech měl nový díl Mizerů úspěch a z trůnu sesadil Garfielda ve filmu. Obecně však platí, že návštěvnost v kinech se pohybuje dlouhodobě v podprůměrných číslech. čtěte zde
Vydáno: 11.06.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Modelář Batman nikdy neodvrací zrak a prožívá milostnou aféru (31.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Neodolatelný astronaut žije na konci všech válek svůj kalifornský sen (17.05.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Garfield strávil s Amy Winehouse noc na Karlštejně, kde prožili zakázanou touhu (15.05.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Bronco Billy se nehněvá a vydává se na první misi (26.04.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Kdo klepe na dveře krále Staten Islandu (19.04.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Rozpolcená Godzilla odhaluje Brumbálova tajemství a zápasí s Kongem (15.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Protivná sprostá kung fu panda vyzvala železné bratry (06.03.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Zatracený Dalibor prožil šok na návštěvě (01.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Horizon: An American Saga - Chapter 1 (27.02.2024 10:30 v Novinky | Trailery)
- Iñárritu a Cruise poprvé spolu (23.02.2024 09:32 v Novinky | Zprávy)
- Nebe a peklo po americku (09.02.2024 11:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Sněhurka provedla poslední loupež a žije šťastně až na věky (09.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Drama Premiantka se úporně snaží tvářit chytřeji, než ve skutečnosti je (03.02.2024 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Na Amistadu sledují knihy smrti očima Tammy Faye (02.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Tajný agent Argylle má jen jeden život (31.01.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Portrét: Jane Fonda - jen hrát nestačí (16.12.2023 14:30 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Wonka hledá cestu pustým lesem a lítá v lásce nebeské (13.12.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: Nejlepší americké filmy 80. let (26.11.2023 10:30 v Články | Žebříčky)
- TV tipy: Princezna zakletá v čase natáčí banger na planetě opic (17.11.2023 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   23/2024

Mizerové: Na život a na smrt
8/10

Čtvrtí Mizerové se vrací do kin po čtyřech letech od minulého dílu, opět bez režijní účasti Michaela Baye, ale znovu s producentem Jerrym Bruckheimerem a hvězdnou dvojicí Will Smith a Martin Lawrence.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe