Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 28. týden

Kinopremiéry: Válka o planetu opic skončí podle oklamaného Daliborka pěkně blbě

Vydáno: 12.07.2017 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Krátce po skončení festivalu v Karlových Varech obohatí kina hned několik filmů, které na něm bylo možno vidět. Jasnou premiérou týdne je ovšem sci-fi Válka o planetu opic, zájem určitě vzbudí i kontroverzní tuzemský dokument.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Válka o planetu opic (War for the Planet of the Apes) (CinemArt)

Český plakát filmu Válka o planetu opic / War for the Planet of the ApesJeden z nejočekávanějších letních filmů je zároveň jedním z mála, který nevychází z komiksové předlohy a měl by nabídnout něco víc než jen povrchní zábavu. Očekávání jsou o to větší, že k režii a částečně i scénáři se vrátil Matt Reeves, který se bude spoléhat na epický a osudový příběh, prvotřídní a zajisté dokonalé efekty a asi i na určitý přesah, který k této sérii patří. Zámořské ohlasy jsou navíc hodně nadšené, takže by diváci měli být po všech stránkách spokojeni. K úplnosti je třeba dodat, že hlavní lidskou roli tentokráte ztvárňuje Woody Harrelson, titulní opici pochopitelně "předehrál" Andy Serkis. Jednoznačná premiéra týdne.

Synopse: Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic a navíc je mu vnucena i úloha válečného generála. Situace jeho opičího klanu je totiž katastrofální, protože skupina ustoupila do lesů, kde se často utkává s lidskou armádou, kterou vede nelítostný plukovník McCullough (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se se svou temnější stránkou a nastupuje na cestu pomsty, na níž se střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem.

Zajímavost: Ačkoli film měl být zakončením propojené trilogie, už bylo oznámeno, že se začíná připravovat i čtvrté pokračování.

Oficiální český trailer filmu Válka o planetu opic / War for the Planet of the Apes
Oklamaný (The Beguiled) (CinemArt)

Český plakát filmu Oklamaný / The BeguiledMálokterý remake klasického hollywoodského díla vzbuzuje takovou pozornost jako letošní verze dramatu o vojákovi, jenž se z válečných zranění léčí v dívčím internátu (ačkoliv prý nejde o remake, ale nové zpracování románové předlohy). Za očekávání rozhodně můžou ti, kteří za filmem stojí - zejména režisérka a scenáristka Sofia Coppola, které zvolila hodně zajímavé obsazení. V hlavní mužské roli se objeví Colin Farrell, který se sejde s třemi ženskými hereckými generacemi - mládí zastupuje Elle Fanning, střední generaci pak Kirsten Dunst a zralost a zkušenost reprezentuje Nicole Kidman. I když snímek, který byl k vidění už na letošním karlovarském festivalu, nemá tak nadšené reakce, jak by se asi očekávalo, za vidění by měl určitě stát, protože hodnocení se pořád pohybuje někde okolo sedmi bodů z deseti. Ne úplně marná alternativa opičímu blockbusteru.

Synopse: V průběhu americké občanské války zaklepe na dveře izolované dívčí školy těžce zraněný nepřátelský důstojník John McBurney (Colin Farrell). Zdejší obyvatelky se ho v aktu křesťanského milosrdenství ujmou, aby ho hned, jak se uzdraví, vydaly "svým" vojákům jakožto válečného zajatce. Jenže muž si postupně kolem prstu omotá nejen mladičké studentky v čele s krásnou Aliciou (Elle Fanning), ale i jejich staropanenskou učitelku (Kirsten Dunst), a především ředitelku školy (Nicole Kidman). Ve všech se díky němu probouzejí emoce, které ještě, nebo už dlouho nezažily, což je strašlivě nebezpečné a pro všechny ničivé.

Zajímavost: Film byl natočen 35mm kamerou.

Oficiální český trailer filmu Oklamaný / The Beguiled
Pěkně blbě (The Big Sick) (Aerofilms)

Český plakát filmu Pěkně blbě / The Big SickPár dní po skončení letošního festivalu v Karlových Varech se do širší distribuce dostává jeho zahajovací snímek. Tím byla možná překvapivě odlehčená romantická komedie z produkční dílny Judda Apatowa. Komu toto jméno něco říká, ví zhruba, co očekávat a podle ohlasů to také dostane. Těšit se tedy můžete na nenáročnou, ale ne úplně hloupou podívanou, která spíš než na prvoplánové vtipy spoléhá na břitké dialogy, ironii a relativně zajímavý, i když neoriginální námět. O režii se postaral méně známý Michael Showalter, jenž do hlavních rolí obsadil spoluscenáristu Kumaila Nanjianiho a Zoe Kazan, hvězdnější jména pak zastupuje Holly Hunter. Podle ohlasů to navíc vypadá na ideální film pro jakékoli rande a takových moc není.

Synopse: Kumail (Kumail Nanjiani) je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily (Zoe Kazan) studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a nechce se vázat. Jenže pak vyrazí na večer stand-up komiků, kde jí do oka padne právě Kumail. A ačkoli se oba snaží všechny přesvědčit o opaku, je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Rozvíjející se vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Až v nemocnici pozná Kumail dívčiny rodiče, kteří se s ním postupně sbližují, nevyhnou se ale při tom ani hodně bizarním situacím.

Zajímavost: Snímek otevíral taktéž festival v Seattlu.

Český trailer filmu Pěkně blbě / The Big Sick
Milovník po přechodu (How to Be a Latin Lover) (Bontonfilm CZ)

Český plakát filmu Milovník po přechodu / How to Be a Latin LoverPřekvapivě výdělečná americká komedie se dostává do našich kin se sice nesmyslným, ale relativně nápaditým titulem, který by mohl do kin docela lákat. A je to vlastně jedna z mála věcí, na které lákat lze, protože synopse vypadá dost tuctově a předvídatelně a spíše se dá očekávat, že úroveň humoru nebude extra valná, o čemž svědčí i zahraniční hodnocení, která se pohybují okolo slabšího průměru. Filmem de facto celovečerně debutuje herec Ken Marino, který hlavní roli svěřil méně známému Eugeniu Derbezovi, vedle kterého už ale nejspíš poznáte třeba Kristen BellSalmu HayekRaquel Welch nebo Michaela Ceru. Premiéra spíše pro opravdové milovníky žánru.

Synopse: Maximo (Eugenio Derbez) měl v životě jediný cíl - "klofnout" bohatou starší dámu, nechat se vyživovat a vést sladký život. To se mu povedlo dokonale, jenže každá zlatá žíla jednou vyschne. Jemu se to stalo právě teď, protože jeho stará manželka se spustila s mladým prodejcem aut a Maxima vykopla na ulici. Ze zlaté klece se stěhuje k sestře do obyčejného domu a ocitá se ve světě lidí, kteří chodí do práce, nakupují, sami vaří a provádějí naprosto šílené a nepředstavitelné věci. Ještěže existují děti a ty mají spolužačky, které mají bohatou babičku. Dokáže Maximo oprášit své svůdnické umění a vrátit se k pohodlnému životu?

Zajímavost: Jde o vůbec první americký film, který byl zároveň uváděn v originálním znění a také dabovaný do španělštiny.

Český trailer filmu Milovník po přechodu / How to Be a Latin Lover
Dvojitý milenec (L'amant double) (Aerofilms)

Český plakát filmu Dvojitý milenec / L'amant doubleV rámci ozvěn nedávno skončeného MFF v Karlových Varech můžete ve svých oblíbených klubových kinech vidět francouzsko-belgický thriller, jehož autorem je nestor francouzské kinematografie François Ozon, který jistě i u nás má věrnou skupinku diváků. Jinak lze už asi lákat jen na poměrně zajímavě vypadající mysteriózní příběh, který ale stejně tak může skončit hodně neuspokojivě. Jako u správného festivalového snímku se i u tohoto ohlasy rozchází a někteří mluví o zklamání, jiní zase o tom nejlepším, co ve Varech viděli, takže nepřipravený divák z toho asi moc moudrý nebude. Faktem zůstává, že hlavní role ztvárnili Marine Vacth, Jérémie Renier a Jacqueline Bisset. Premiéra pro náročnější diváky.

Synopse: Mladá a křehká Chloé (Marine Vacth), která má sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula (Jérémie Renier). Poté, co spolu oba milenci začnou žít, zjišťuje Chloé, že v jeho minulosti něco nehraje a brzy objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul před světem skrývá, že má bratra? A nejde vlastně jen o promyšlenou lež, kterou zakrývá své temnější já?

Český trailer filmu Dvojitý milenec / L'amant double
Axolotl Overkill (Axolotl Overkill) (Aerofilms)

Český plakát filmu Axolotl Overkill / Axolotl OverkillTaké německé drama jste mohli vidět na MFF KV, na rozdíl od výše zmíněného ale v něm není vůbec nač lákat a divák se musí řídit preferovaným vkusem a momentálním rozpoložením. Snímek je celovečerním debutem herečky Helene Hegemann, která v něm zadaptovala svůj vlastní román, takže opravdu ryze autorský počin. Zápletka vypadá zajímavě a atraktivně, ale i v tomto případě platí, že hodnocení jsou dost rozdílná, takže snímek nelze ani jednoznačně doporučit, nebo od něj odrazovat. Vzhledem k tomu, že ani v obsazení se neobjevují žádné známé tváře, je jasné, že jde opravdu o film pro hodně specifické publikum.

Synopse: Šestnáctiletá Mifti (Jasna Fritzi Bauer) žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí, ona jim zase drzá, často zbytečně smutná a bezhlavě zamilovaná. Dospělí se totiž nechtějí zabývat podstatou věci. Ona naopak ví, že je na všechno na světě sama.

Český trailer filmu Axolotl Overkill / Axolotl Overkill
Svět podle Daliborka (Bontonfilm CZ)

Plakát filmu  / Svět podle DaliborkaI tuzemský dokument proběhl festivalem ve Varech, kde se stal jedním z nejočekávanějších domácích počinů a nejinak tomu bude i v distribuci. Režisér a scenárista Vít Klusák v něm znovu prokázal cit pro výběr tématu a tentokrát představuje divákům obyčejného moravského neonacistu, čímž vzbuzuje obří kontroverze. Je tedy jasné, že film nebude přijímán jednoznačně a zároveň může rozpoutat velkou a důležitou společenskou debatu. Rojí se také otázky, nakolik je snímek inscenovaný a nakolik jde ještě o dokument, ani to ale asi nikdo jasně nezodpoví. Nikoho ale určitě nenechá chladným, což je to nejpodstatnější. Třeba vám v rozhodování, zda jít do kina, pomůže i naše nadšená recenze.

Synopse: Dalibor K. pracuje jako lakýrník, točí amatérské horory, skládá naštvané písně, maluje a je radikální neonacista. Blíží se mu čtyřicítka, doposud neprožil plnohodnotný vztah se ženou a bydlí se svou matkou. Nesnáší svoji práci, cikány, Židy, uprchlíky, homosexuály, Merkelovou, pavouky a zubaře. Nesnáší svůj život, jenže neví, co má změnit.

Zajímavost: Klusák poznal Dalibora na youtube, kde narazil na jeho video "Daliborův obušek".

Originální trailer filmu Svět podle Daliborka

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 11. týden
Top 20 ČR: Bastardi složili Shazama V Česku zvítězili v souboji novinek domácí Bastardi, kteří složili reparát a přeskočili amerického Shazama i hněv bohů. čtěte zde
Vydáno: 21.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 11. víkend
Box office: Shazam zklamal Novinka Shazam! Hněv bohů, pokračování čtyři roky starého Shazama!, sice otevřela na prvním místě, ale zůstala daleko za očekáváním. čtěte zde
Vydáno: 20.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Služka 6/10
Recenze: Drama Služka je skromnější, ale na slovensko-české poměry trochu jiné drama Slovensko-české historické drama Služka z období konce monarchie neútočí dle obsazení na přední místa žebříčků návštěvnosti, ale pokouší se diváky zaujmout trochu jinak. Jak moc se to režisérce Marianě Čengel Solčanské... čtěte zde
Vydáno: 19.03.2023 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 17. 3. 2023 - 23. 3. 2023
TV tipy: Železný stisk Spider-Mana je mimořádnou událostí Po dlouhých týdnech se aktuálně v televizním programu objevuje opravdu velká premiéra. Tou je komiksovka Spider-Man: Homecoming, hodně diváků ale nepochybně zvolí i v kinech nedávno uvedenou českou tragikomedii Mimořádná událost.... čtěte zde
Vydáno: 17.03.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Velké nic 6/10
Recenze: Velké nic jako obraz českého pojetí pandemie Pandemie covidu je (snad) definitivně za námi a my můžeme s hořkým úsměvem hodnotit, co jsme se v jejím průběhu dozvěděli o lidstvu samotném. Jednou z prvních vlaštovek, která se o něco podobného pokouší, je dokument Víta... čtěte zde
Vydáno: 16.03.2023 13:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Bastard Shazam se služkou skládají reparát, který se mění ve velké nic (15.03.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Harold a Maude se vydávají přes hranici najít 99 domovů (10.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Oklamaní a pokoření Prvok, Šampón, Tečka a Karel prožívají lepší časy (24.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 1. část (18.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- Zemřela Raquel Welch (16.02.2023 07:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Luther: Pád z nebes (10.02.2023 10:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Generála Eisenhowera čeká na sv. Valentýna smrt ve tmě (10.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Zrození národa proběhlo na Titanicu a bez kalhot (08.02.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Víly z Inisherinu jsou temným dramatem o konci jednoho přátelství (29.01.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Víly z Inisherinu se ocitají v zajetí dealerovy mysli (25.01.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Teaser: History of the World: Part II (16.01.2023 17:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: nejlepší filmy a seriály roku 2022 podle filmserveru (16.01.2023 12:30 v Články | Žebříčky)

PREMIÉRA TÝDNE   11/2023

Shazam! Hněv bohů
6/10

Snímek Shazam! Hněv bohů je pokračováním komiksového filmu studia DC z roku 2019, v němž jsme sledovali osudy opuštěného třináctiletého chlapce Billyho Batsona poté, co ho mocný kouzelník obdaroval nadpřirozenými schopnostmi.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu