Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 11. 9. 2015 - 17. 9. 2015

TV tipy: Nic nás nerozdělí a budeme žít NON-Stop

Vydáno: 11.09.2015 08:32 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Velice zajímavá a netradiční je aktuální televizní nabídka, která sestává jak z velkofilmů, tak i z těch méně nápadných, o to ale působivějších žánrovek. Nejvíc pozornosti na sebe nejspíš strhne premiéra akčního hitu NON-Stop.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Nic nás nerozdělí (The Impossible) (pátek 11. 9., Nova, 20.20 - 22.30 / sobota 12. 9., Nova Cinema, 16.05 - 18.25)

Český plakát filmu Nic nás nerozdělí / The ImpossibleVelikou zásluhu na kvalitách španělského dramatu má režírující Juan Antonio Bayona. Ten se totiž oprostil od veškerého patosu a emoce dávkoval velmi střídmě a skoro nikdy nepůsobí záměrně slzopudně. Celé to navíc oživil ruční kamerou, která dodává pocit jakési autenticity a zaujme i famózně zvládnutou scénou s tsunami. Třešínkou na dortu pak je vynikající obsazení, jemuž dominuje na Oscara nominovaná Naomi Watts, kterou doplňují neméně výborní Ewan McGregor a malý Tom Holland. Výsledný dojem pak kazí jen lehce přetažená stopáž a pár prvoplánově dojemných scén, což ostatně potvrdí i naše recenze.

Synopse: Manželé Henry (Ewan McGregor) a Maria (Naomi Watts) se společně s dětmi rozhodli trávit Vánoce v Thajsku, kde si chtějí užít klidu a místních pláží. Píše se ale rok 2004, kdy tamní oblast zasáhla ničivá vlna tsunami a ničila vše, co jí přišlo do cesty. Všichni členové rodiny sice přežili, vyhráno ale nemají. Valící se voda je totiž rozdělila a oni se v nastalém chaosu musí najít. A to vypadá skoro nemožně.

Zajímavost: Watts později prozradila, že se při natáčení málem utopila a její panika nebyla hraná.

Český trailer filmu Nic nás nerozdělí / The Impossible
Dva týdny štěstí (sobota 12. 9., ČT1, 15.00 - 16.40 / neděle 13. 9., 07.15 - 08.55)

Plakát filmu  / Dva týdny štěstíPohodová protektorátní komedie je v mnohém nadčasová, proto má velkou šanci zaujmout i současného diváka. Režírující Vladimír Slavínský od začátku nastolil svěží tempo, které prakticky až do závěru nepoleví a spoléhal se na relativně vydařený příběh plný záměn a omylů, z čehož plynou poměrně zdařilé a nenásilné vtípky. V hlavní roli exceluje Jaroslav Marvan, jemuž zdatně sekundují chvílemi přehrávající Adina Mandlová a tradičně skvělí Raoul Schránil nebo Rudolf Deyl st.. Když se přenesete přes značnou naivitu, předvídatelnost a zastaralost některých postupů, můžete se solidně pobavit.

Synopse: Mladá úřednice Marta (Adina Mandlová) vyhraje čtrnáctidenní pobyt v luxusním hotelu. Při hledání písárny se omylem ocitne v apartmá ministra financí (Rudolf Deyl st.), který ji považuje za písařku a začne jí diktovat dopis. Při tom však usne, což se nesmí dostat na veřejnost. Proto ji jeho tajemník (Raoul Schránil) požádá, aby si vše nechala pro sebe. 

Zajímavost: Ve filmu vůbec poprvé padne zmínka o výstavbě metra v Praze.

Ukázka z filmu Dva týdny štěstí
NON-STOP (Non-Stop) (sobota 12. 9., Nova, 20.20 - 22.30 / neděle 13. 9., Nova Cinema, 16.05 - 18.10)

Český plakát filmu NON-STOP / Non-StopAkční thriller sice spoléhá na tzv. první signální, funguje ale více než dobře. Režírující Jaume Collet-Serra vtáhne adrenalinovou a příjemně klaustrofobní atmosférou a vše oživuje zobrazováním displeje mobilního telefonu. Potěší i to, že příběh není úplně hloupý a v rámci možností dává smysl a vlastně v něm není tolik akce. V hlavní roli se objeví jistý Liam Neeson, jemuž stačí občas zahláškovat a zapojit své charisma, ze známějších tváří ho doplňuje jen Julianne Moore. Škoda pouze nevýrazných záporáků a toho, že v poslední třetině filmu se začne zběsile stříhat, vrší se akce na akci a uchyluje se k množství klišé. Celkem slušná žánrovka, o níž se více dočtete v naší recenzi.

Synopse: Bill Marks (Liam Neeson) je vzdušný šerif, to znamená, že je zodpovědný za bezpečnost cestujících. V poslední době ho to ale moc nebaví, protože už mu lezou krkem věčné fronty a navíc nesnáší létání. Jenže tentokrát je všechno jinak. Neviditelný pachatel ho začne terorizovat SMS zprávami, v nichž požaduje zaslání sto padesáti milionů dolarů, jinak každých dvacet minut někdo zemře. A brzy ho o tom přesvědčí. Aby toho nebylo málo, dozví se Bill, že účet, na nějž se mají peníze poslat, je veden na jeho jméno. Logicky mu tak nikdo nevěří a jeho úkol je ohromně těžký.

Zajímavost: Neeson absolvoval všechny scény sám bez použití dabléra.

Český trailer filmu NON-STOP / Non-Stop
Poslední mlčení (Das letzte Schweigen) (sobota 12. 9., ČT art, 22.55 - 00.50)

Plakát filmu Poslední mlčení / Das letzte SchweigenU nás jen minimálně známé německé krimidrama stojí na příběhu a profilaci postav. Režisér a scenárista Baran bo Odar zcela záměrně zvolil pomalé tempo, v němž klade důraz na motivaci, silný, ale ne úplně příjemný příběh a v neposlední řadě i temnou a v závěru těžce depresivní atmosféru, z níž není dobře po těle. Pomáhají mu i výtečně zvolení herci, z nichž našinec pozná jen málokoho. Možná, že někdy je to celé až moc doslovné a některé postavy jsou spíše karikaturami, ze silného zážitku to ale ubírá jen málo.

Synopse: Jednoho letního dne zmizí z německého maloměsta školačka, jejíž kolo je později nalezeno na místě, kde před více než dvaceti lety došlo k vraždě jiné dívky ze stejné obce. Na místo činu se tak znovu vrací tehdy vyšetřující policista i jeden z údajných pachatelů.

Zajímavost: Film nemá žádné úvodní titulky.

Originální trailer filmu Poslední mlčení / Das letzte Schweigen
Peníze těch druhých (L'argent des autres) (sobota 12. 9., ČT2, 23.55 - 01.40)

Plakát filmu Peníze těch druhých / L'argent des autresNejen u nás skoro neznámé psychologické drama je nadčasovou sondou do světa finančnictví a velkých společností. Režisér a scenárista Christian de Chalonge spoléhal především na hutnou atmosféru, pomalé tempo, atraktivní téma, propracovanou psychologii postav a velké množství dialogů. V hlavní roli exceluje Jean-Louis Trintignant, kterého doplňují třeba Catherine Deneuve nebo Michel Serrault. Vzhledem k tomu, že se ve filmu nic moc neděje, nebude spokojen úplně každý, ale milovníci oldschoolu by si měli přijít na své. 

Synopse: Henri Rainier (Jean-Louis Trintignant) pracuje již patnáct let v jednom bankovním domě. Ten je ale momentálně zmítán skandálem kvůli významnému klientovi (Claude Brasseur) a množství malých střadatelů tak přichází o své úspory. Ačkoli jako specialista na PR neměl Henri s jeho finančními transakcemi nic společného, je propuštěn. Před svou ženou tuto skutečnost utají a pokouší se v tichosti najít novou práci. Když neuspěje, vloupá se do archivu na svém bývalém pracovišti a začne pátrat po papíru potvrzujícím jeho nevinu.

Zajímavost: Snímek je adaptací románu Nancy Markham.

Ukázka z filmu Peníze těch druhých / L´argent des autres
Neuvěřitelná cesta (Homeward Bound: The Incredible Journey) (neděle 13. 9., Nova, 08.40 - 10.15 / pondělí 14. 9., Nova Cinema, 06.00 - 07.30)

Plakát filmu Neuvěřitelná cesta / Homeward Bound: The Incredible JourneyPřekvapivě zdařilá dobrodružná komedie z dílny studia Disney vyniká tím, že ačkoli jsou hlavními hrdiny mluvící zvířata, nejsou nijak protivná a otravná, ba naopak. Režírující Duwayne Dunham se navíc mohl opřít o vyvedený příběh plný inteligentních vtipů, skvělých hlášek, roztomilých živočichů a nenásilného přesahu. Jelikož ani z diváků netahá laciné emoce, ale vše je velmi přirozené a melancholické, měli by až do konce vydržet i ti největší cynici. Potěší i střídmá stopáž a svižné tempo. Jen škoda, že nebude možnost zvolit originální znění plné zajímavých jmen. Nijak originální, ale příjemná rodinná podívaná.

Synopse: Když majitelé dvou psů a tří koček musí odjet do vzdáleného města, musí se zvířata přestěhovat na venkov k hodné, ale cizí tetě. Jelikož jsou ale neposedná a tak trochu zhýčkaná, rozhodnou se vydat na dobrodružství a své páníčky najít.

Zajímavost: Film je věnován producentu Franklinu R. Levymu, který zemřel v průběhu produkce.

Originální trailer filmu Neuvěřitelná cesta / Homeward Bound: The Incredible Journey
Asterix v Británii (Astérix chez les Bretons) (neděle 13. 9., ČT :D, 09.20 - 10.40)

Plakát filmu Asterix v Británii / Astérix chez les BretonsFrancouzský dobrodružný animák považují za velmi zdařilý až výborný i ortodoxní fandové komiksové předlohy, což je to největší lákadlo. Režírující Pino Van Lamsweerde natočil v podstatě její doslovnou adaptaci, v níž se střídá jeden gag za druhým, je v ní plno odkazů na britské reálie a především je už tak vtipný děj obohacen britským humorem, který mu dodává trochu jiný rozměr. Zdařilá je i animace a radost udělají i nekonvenčnost a rozumná délka, během níž se nestihnete nudit. Ideální k nedělnímu probouzení.

Synopse: Asterix a Obelix se vydávají na pomoc Asterixovu bratranci z Velké Británie, jemuž chtějí doručit sud s kouzelným lektvarem. O všem se ale dozví Caesar, který se pochopitelně celou výpravu pokusí překazit.

Zajímavost: Snímek vychází ze stejnojmenné předlohy, která vyšla v roce 1959.

Originální trailer filmu Asterix v Británii / Astérix chez les Bretons
Den poté (The Day After Tomorrow) (neděle 13. 9., Prima Cool, 20.00 - 22.35 / pondělí 14. 9., 00.45 - 03.10)

Plakát filmu Den poté / The Day After TomorrowJedenáct let starý katastrofický velkofilm ohromí opulentní vizuální stránkou, která ač je plná digitálních efektů, je stále působivá a svým způsobem věrohodná. Režírující megaloman Roland Emmerich bohužel ničím víc nezaujme, protože příběh je typicky blockbusterově hloupý, nedává smysl a ani zdaleka nevyužívá potenciál atraktivního tématu. Nad vodou tak snímek drží solidní atmosféra, již zmíněný vizuál, rozumná délka a v rámci možností velmi dobré výkony tehdy začínajícího Jakea Gyllenhaala, Dennise Quaida, Emmy Rossum a dalších. Nenáročná a pro někoho překvapivě snesitelná jednohubka.

Synopse: Výzkumy klimatologa Jacka Halla (Dennis Quaid) naznačují, že by globální oteplování mohlo spustit prudkou a katastrofální změnu zemského klimatu. Jeho teze se brzy začnou potvrzovat a on je nucen varovat Bílý dům před klimatickou změnou, jenže je příliš pozdě. Země se ocitá na pokraji nové doby ledové a jeho syn (Jake Gyllenhaal) uvízl v New Yorku. 

Zajímavost: Skoro všechny jevy zachycené ve filmu se mohou stát i ve skutečnosti, zdaleka však ne tak rychle.

Oficiální trailer filmu Den poté / The Day After Tomorrow
Půlnoční míle (Moonlight Mile) (středa 16. 9., Kino Barrandov, 11.15 - 13.40 / čtvrtek 17. 9., 09.15 - 11.50)

Plakát filmu Půlnoční míle / Moonlight MileRomantické drama doplácí zejména na nevyrovnané tempo. Režírující Brad Silberling dlouho nedokáže vtáhnout do děje a volí příliš dlouhé záběry, postupem času ale konečně zrychlí a zaujme. Silný příběh naštěstí neumocňuje lacinými emocemi, ale drží se zpátky a je velmi decentní a prvoplánově dojímá jen minimálně, což je jenom dobře. Klíčový byl ale výběr ústředních rolí, které svěřil skvělým a spolehlivým Susan Sarandon a Dustinu Hoffmanovi, vedle nichž se neztratil ani tenkrát ne tak známý Jake Gyllenhaal. Solidní žánrovka.

Synopse: Mladý Joe Nast (Jake Gyllenhaal) ztrácí to nejcennější, co má - svou snoubenku a společně s ní všechny své plány a sny. Po její smrti se přesto rozhodne stát ideálním zetěm jejím rodičům Benovi (Dustin Hoffman) a Jojo (Susan Sarandon), kteří se na něho až nezdravě upnou. Pak se ale objeví jiná žena. 

Zajímavost: Snímek je částečně inspirován skutečnou událostí ze Silberlingova života.

Originální trailer filmu Půlnoční míle / Moonlight Mile
Útok na věžák (Attack the Block) (čtvrtek 17. 9., Nova Cinema, 21.50 - 23.35 / pátek 18. 9., 02.30 - 04.00)

Plakát filmu Útok na věžák / Attack the BlockCelovečerní autorský debut Joea Cornishe je typickým zástupcem nezávislého filmu pro mladší generaci. Tvůrce v něm míchá vtipy výborné s těmi nepovedenými a trapnými, má problémy s udržením jednolitého tempa a pokouší se zaujmout velkým množstvím odkazů na slavné horory, což je ve výsledku trochu kontraproduktivní. Jinak ale po celou dobu baví bizarností, pohodovou atmosférou, sympatickým obsazením,v  němž se neobjevuje žádná známější tvář a hlavně vyměřuje krátkou stopáž, během níž naštěstí není moc prostoru pro důkladné přemýšlení a nudu. Na to, že se režisér a scenárista pokouší zaujmout jak fanoušky a geeky, tak i běžné diváky a teenagery, to vlastně dopadlo velmi slušně.  

Synopse: V Londýně se pouliční gang mladistvých utkává s invazí brutálních monster z vesmíru. Místní sídliště se mění na bitevní pole a byty pro sociálně slabé se stávají pevností v obležení.

Zajímavost: Film se natáčel chronologicky.

Oficiální trailer filmu Útok na věžák / Attack the Block

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 32. týden
Top 20 ČR: Střídavka se nestřídá V čele domácího žebříčku tržeb zůstala česká komedie Střídavka, na kterou těsně dotírá vracející se Tom Cruise v letním blockbusteru Top Gun: Maverick. čtěte zde
Vydáno: 16.08.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 32. víkend
Box office: Bullet Train se drží na špici Akční film Bullet Train s mezinárodním obsazením v čele s Bradem Pittem se udržel na prvním místě, zatímco Top Gun: Maverick se vrací na dvojku. čtěte zde
Vydáno: 15.08.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 12. 8. 2022 - 18. 8. 2022
TV tipy: Muž v povětří Shazam prožívá tulipánovou horečku a čeká na tramvaj do stanice Touha Po slibném minulém týdnu se v televizích vše vrací do starých kolejí a znovu se do popředí derou milionté reprízy osvědčených hitů. Jednou z mála výjimek je premiéra komiksovky Shazam!, která je tedy tím nejatraktivnějším.... čtěte zde
Vydáno: 12.08.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 32. týden
Kinopremiéry: Sirotek Jan Koller nahání bestii z Dubaje Mezi pěticí novinek v kinech chybí v tomto týdnu jasný divácký tahák, takže se pozornost publika může rozptýlit. Vedle dobrodružného thrilleru Bestie startuje třeba dokumentární portrét české fotbalové legendy. čtěte zde
Vydáno: 10.08.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 31. týden
Top 20 ČR: Střídavka poráží Pitta V tuzemském souboji novinek zvítězila česká komedie Střídavka nad akčním filmem Bullet Train. Prázdninová návštěvnost v kinech přesto zůstává typicky letní. čtěte zde
Vydáno: 09.08.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Hrdina jedné noci Richard Jewell se chystá na velkou španělskou loupež (05.08.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jake Gyllenhaal bude vyhazovačem v Road House (02.08.2022 19:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Psí poslání je příběh bez konce (29.07.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Godzilla a Asterix prožili sen noci svatojánské a jdou dlouhou cestu zpět (08.07.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Tom Cruise slaví 60 let (03.07.2022 09:30 v Články | Publicistika)
- Zemřel Jean-Louis Trintignant (17.06.2022 19:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Lukas hraje vysokou karetní hru a podniká útok na Rommela (17.06.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Harley Quinn je doma a poslední úkryt hledá ve vlčí boudě (27.05.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Stroj času: Mulholland Drive aneb Hollywood po lynchovsku (21.05.2022 20:30 v Recenze | Stroj času)
- Kinopremiéry: Co komu udělali na Mulholland Drive, když prší slzy? (18.05.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zemřel Kenneth Welsh (07.05.2022 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi v novém traileru (04.05.2022 17:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Dokonalý student se v roce 1917 pokusil o vraždu lotra, s nímž byl na nože (22.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Doktor Spánek je parazit, který je v pasti, kde hledá zónu úniku (08.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Nezastavitelná Ambulance Michaela Baye sází všechno na efektní akci (20.03.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Escobar skrývá podivná tajemství a trpí diagnózou šampionů (18.03.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Liam Neeson v akčním filmu Memory (16.03.2022 16:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Ambulance veze nejhoršího člověka na světě (16.03.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Ewan McGregor se vrací jako Obi-Wan Kenobi (10.03.2022 08:30 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   28/2022

Černý telefon
7/10

Horor Černý telefon vychází ze stejnojmenné povídky Joea Hilla a předchází ho pověst zatím nejlepší žánrovky roku. Je to ale skutečně tak, nebo se kolem počinu zkušeného Scotta Derricksona vytvořil zbytečný povyk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu