Z výše nastíněného by se snad mohlo zdát, že půjde o tradiční dobrodružně-romantickou podívanou. To by ale za seriálem nesmělo stát producentské duo Jerry Bruckheimer / Michael Bay. Tudíž má divák hned jasno: v show hozené do moderního hávu nebude chybět pořádná dávka sexu, násilí a testosteronu.
Což by mi nijak nevadilo. Mám ráda tzv. "popcorn pro chytré", který diváky láká přesně těmito ingrediencemi. Bohužel v případě Black Sails zůstalo pouze u popcornu. Seznamování s postavami je silně chaotické a překombinované. Scenáristé nám hned v prvním dílu představí klubko vztahů mezi hlavními hrdiny (a hrdinkami), ve kterém je ovšem dost těžké se lehce a intuitivně orientovat. Podezírám tvůrce z obyčejného pragmatismu: díky velkému počtu postav nebude chybět dostatek materiálu do dalších sezón. A kde selhává přehlednost děje, nastupují na scénu atraktivní (čti: značně vyvinutí) herci a herečky provozující buďto sex, nebo násilí, anebo obojí dohromady. Nemluvě o tom, že hezounovi typu Luka Arnolda nelítostného piráta jen stěží uvěříte.
Samozřejmě z marketingového pohledu nemůže seriál hlavouny z amerického televizního kanálu Starz zklamat. Cílí na konkrétní publikum, kterému přináší žádaný koktejl zábavy, takže dolary se jen pohrnou. Však to také vypadá, že se počítá minimálně s jednou další sérií. A to se ta první teprve rozjíždí.
Troufnu si však tvrdit, že na celosvětovou popularitu – takovou jakou vyvolali například televizní Ztraceni nebo celovečerní Piráti z Karibiku – si hrdinové z Black Sails nesáhnou.