Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 13. 12. 2013 - 19. 12. 2013

TV tipy: Vánoční klasika, Predátoři a James Bond

Vydáno: 13.12.2013 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Jelikož se Vánoce blíží mílovými kroky, je televizní program plný osvědčené a úspěšné klasiky. I z toho důvodu najdete v našem výběru snímky, na které se v průběhu roku zkrátka nedostává. Většinou jde o velmi slušné žánrovky.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Odvaha pod palbou (Courage Under Fire) (pátek 13. 12., Prima Cool, 22.15 - 00.35)

Plakát filmu Odvaha pod palbou / Courage Under FireNetradiční válečné drama ostříleného Edwarda Zwicka doplácí na vysoké ambice. Tvůrce se totiž soustředil na psychologickou linii a zobrazení jedné situace z několika úhlů pohledu a nedokázal tak úplně vyvážit tempo a napětí. Příliš mu nepomáhají ani odstup od všech postav a nedostatek emocí. Na druhou stranu měl k dispozici výborné herce, mezi nimiž nechybí Denzel Washington, Meg Ryan nebo Lou Diamond Phillips, kteří snímek drží nad vodou i ve slabších chvílích, a poměrně atraktivní téma. Žánrová jednohubka, která neurazí. 

Synopse: Během války v Perském zálivu je jako velitel tanku nasazen důstojník Serling (Denzel Washington). V noci se jeho vozidlo ocitne uprostřed palby, takže vydá rozkaz zničit nepřítele. Když se situace uklidní, Serling zjistí, že v akci zlikvidoval i jedno z vozidel americké armády, ve kterém zahynul jeho přítel. Za několik měsíců je Serling vyznamenán a armáda se k incidentu už nechce vracet. Jenže muž se pocitu viny zbavit nedokáže.

Zajímavost: Matt Damon kvůli menší roli vojáka zhubl o osmnáct kilogramů. 

Oficiální trailer filmu Odvaha pod palbou / Courage Under Fire

Pod povrchem (What Lies Beneath) (pátek 13. 12., Prima, 23.25 - 02.15)

Plakát filmu Pod povrchem / What Lies BeneathNa dlouhých dvanáct let poslední hraný film Roberta Zemeckise sice není nikterak originální a využívá spousty klišé, slavný tvůrce ho ovšem natočil tak, že nenudí ani chvilku. Prostor k vyniknutí tak dostávají hutná atmosféra, solidní napětí a výtečné ústřední duo, které ztvárnili Harrison FordMichelle Pfeiffer. Je pravda, že příběh je předvídatelný a nikoho nepřekvapí, vzhledem ke svižnému tempu to ale zase tak nevadí. Mrzí jen zbytečně akční finále.

Synopse: Claire Spencer (Michelle Pfeiffer) se kvůli manželovi vzdala nadějné hudební kariéry. Její muž Norman (Harrison Ford) jí za to miluje. Když se však žena jednoho dne zmíní o tom, že v jejich domě slyší záhadné hlasy a zjevuje se jí podivná osoba, zdánlivě dokonalé manželství získává první trhliny. Ačkoli muž přesvědčuje Claire o tom, že jde jen o její představy, ta začíná pátrat po tom, co se vlastně děje. A to, co se dozví, se jí líbit určitě nebude. 

Zajímavost: Dům, v němž se děj odehrával, byl krátce po natáčení zbourán, neboť nesplňoval místní stavební předpisy.

Originální trailer filmu Pod povrchem / What Lies Beneath

Mapa mého světa (A Map of the World) (sobota 14. 12., Prima Love, 20.15 - 23.15)

Plakát filmu Mapa mého světa / A Map of the WorldV našich končinách ne moc známé drama zaujme silným a atraktivním příběhem. Režírující Scott Elliott ale jeho realizaci úplně nezvládl, protože se na divácké emoce snaží působit příliš křečovitě a jeho snaha tak vychází naprázdno. Nepotěší ani předvídatelný děj a lehce přehnaná délka. Jinak tu ale najdete pár výtečně zrealizovaných momentů a hlavně Sigourney WeaverJulianne Moore v titulních rolích, které jsou naprosto fantastické. Milovníci uvěřitelných a civilních filmů by ale měli být vesměs spokojeni.

Synopse: Školní zdravotní sestra Alice (Sigourney Weaver) žije na farmě v malém městečku, má dvě nádherné holčičky, milujícího manžela (David Strathairn) a nejlepší kamarádku Theresu (Julianne Moore). Jednoho dne slíbí Alice, že vezme Theresiny děti společně s těmi svými k vodě. Jenže při koupání dojde k tragédii a věrné přátelství je rázem vystaveno nejtěžší zkoušce, která je plná bolesti a provinění. 

Zajímavost: Snímek měl premiéru v nesoutěžní sekci festivalu v Torontu.

Originální trailer filmu Mapa mého světa / A Map of the World

V tajné službě Jejího veličenstva (On Her Majesty´s Secret Service) (sobota 14. 12., ČT2, 20.55 - 23.15)

Plakát filmu Ve službách jejího veličenstva / On Her Majesty's Secret ServicePro vývoj postavy Jamese Bonda zcela zásadní snímek platí za jednu z nejopovrhovanějších bondovek vůbec. Dáno je to tím, že nesmrtelného agenta si tu jedinkrát v životě zahrál George Lazenby, jenže nedisponoval přílišným charismatem a roli pojal zcela jinak. Ve výsledku je ale nutno přiznat, že režírující Peter R. Hunt zvládl výtečné akční scény, vytvořil parádní atmosféru a nešetřil ani svérázným humorem. Záporáka si vystřihl neméně výborný Telly Savalas, klíčovou úlohu bondgirl zvládla Diana Rigg. Nechybí ani famózní soundtrack. Škoda jen přílišné délky a pomalejšího rozjezdu.  

Synopse: Ernst Blofeld (Telly Savalas) osnuje ve svém ústavu vysoko v Alpách ďábelský plán, který může být osudný pro celý svět. Vyvinul totiž smrtící virus, který chce po Zemi šířit pomocí mladých dívek, které již shromáždil ve své laboratoři. Do Švýcarska se však také vydává James Bond (George Lazenby), který je svému nepříteli již dlouho na stopě.

Zajímavost: Jde o první film v celé sérii, v němž byly použity flashbacky, zpomalovačka a v němž Bond lyžuje.

Oficiální trailer filmu V tajné službě Jejího veličenstva / On Her Majesty´s Secret Service

Safe (Safe) (sobota 14. 12., Nova, 22.15 - 00.05)

Plakát filmu  / SafeAkční thriller je poctivou žánrovou oldschoolovou podívanou s ryze béčkovým nádechem. Režisér Boaz Yakin si nenapsal nijak zázračný scénář a všechno vsadil na svěží a údernou režii, velké množství bitek a nápaditých choreografií a Jasona Stathama v hlavní roli. Nic dalšího skutečně nečekejte, protože příběh je nesmyslný, jednoduchý a jakási snaha o psychologii postav vyznívá směšně. Příznivce hlavní hvězdy a ohroženého žánru ale snímek rozhodně potěší.

Synopse: Zápasník bojových umění Luke Wright (Jason Statham) pokazí zmanipulovaný zápas a ruská mafie pro výstrahu zavraždí jeho ženu a každého, s kým by se pokusil navázat kontakt. Muž se tak ocitá na okraji společnosti a uvažuje o sebevraždě. Do cesty se mu připlete desetiletá čínská dívka Mei (Catherine Chan), kterou pronásledují ruští mafiáni. Luke najednou ucítí šanci na pomstu a získává novou chuť do života. 

Zajímavost: Snímek se z větší části natáčel v New Yorku a ve Philadelphii.

Originální trailer filmu Safe / Safe

Predátoři (Predators) (sobota 14. 12., Prima, 22.40 - 00.55)

Plakát filmu Predátoři / PredatorsNěco mezi remakem a poctou naprosté žánrové klasice asi neuspokojí úplně každého, stranou zájmu by ale zůstat úplně nemělo. Režírující Nimród Antal zásadně neselhává a servíruje slušnou akci, údernou hudbu, potřebné tempo, vtipné hlášky a nutné napětí. K zahození není ani obsazení, v němž hrají prim Adrien Brody, Alice Braga, Oleg Taktarov, lehce upozaděný Danny Trejo a výborný, leč zbytečný Laurence Fishburne. Kvality sráží delší stopáž, viditelně digitální triky a nesmyslně dlouhé dialogové scény. Ve výsledku ale solidní záležitost. 

Synopse: Elitní žoldák Royce (Adrien Brody) je unesen na neznámé místo, kde se setkává s dalšími, zdánlivě náhodně vybranými jedinci. S výjimkou jednoho zneuznaného lékaře však mají společné to, že jde o nebezpečné zabijáky, žoldáky a odsouzené trestance, kteří se mají stát živou kořistí nové rasy Predátorů. Ačkoli by se nejraději povraždili navzájem, musí se spojit proti děsivému nepříteli. 

Zajímavost: Brody nabral kvůli roli zhruba jedenáct kilogramů svalové hmoty.

Originální trailer filmu Predátoři / Predators

Napříč vesmírem (Across the Universe) (sobota 14. 12., Nova Cinema, 23.40 - 01.45 / neděle 15. 12., 03.50 - 06.00)

Plakát filmu Napříč vesmírem / Across the UniverseRomantický muzikál sestavený z repertoáru legendární kapely The Beatles zaujme rozhodně po vizuální stránce. Režírující Julie Taymor nešetří barvami a servíruje chvílemi kýčovitou, ale relativně fungující podívanou a sází na na Oscara nominované kostýmy. Mnohem hůř je na tom příběh, který je předvídatelný, plný klišé a nenápaditý. Na to doplácí zejména hlavní romantická linie. Snaha o poselství se jakž takž daří, i když autorka jakýsi přesah ukrývá na žánr možná až moc hluboko, takže se míjí účinkem. Radost ale udělá obsazení, v němž hlavní role získali spolehliví a sympatičtí Jim SturgessEvan Rachel Wood. Pro milovníky žánru jasná volba.

Synopse: Milenci Jude (Jim Sturgess) a Lucy (Evan Rachel Wood), jejichž vztah probíhá v divokých šedesátých letech, jsou společně s menší skupinkou přátel a hudebníků vtaženi do víru protiválečného a protikulturního hnutí. Pohnuté události oba zamilované rozdělí, ti tudíž musí navzdory osudu najít zpět cestu jeden k druhému. 

Zajímavost: Drtivá většina skladeb byla nahrávána přímo na place a nebylo nutné je dabovat později.

Originální trailer filmu Napříč vesmírem / Across the Universe

Cesta bojovníka (Merantau) (úterý 17. 12., ČT2, 00.00 - 01.50)

Plakát filmu Cesta bojovníka / MerantauIndonéské akční drama je zajímavou ukázkou jiného asijského pojetí žánru. Režisér a scenárista Gareth Evans celou dobu osciluje mezi dobrými nápady a filmařskou naivitou spočívající hlavně v přehnanosti některých momentů. Choreografie bojových scén možná není tak propracovaná a je spíše umírněná, to je ale vykompenzováno přehledností a nezbytným nábojem. Potěší také absence jakýchkoli pokusů o humor a docela obstojný Iko Uwais v titulní roli, který není pouze typickým toporným hrdinou. Spíše fanouškovská záležitost, která ovšem přijde vhod. 

Synopse: Mladík Yuda (Iko Uwais) se na západní Sumatře připravuje na tzv. Merantau - prastarý rituál přerodu z jinocha v muže. Kvůli tomu musí opustit rodinu a vydat se do Jakarty, aby nasbíral zkušenosti. Jenže život tu není jednoduchý a po sérii neúspěchů si Yuda přestává být budoucností jist. Náhodou se setká s dívkou Astrií (Sisca Jessica), která je obětí obchodníků s lidmi. Když se mu ji podaří osvobodit, rázem má v patách gang, který touží po svém zboží a po odplatě.

Zajímavost: Poprvé v historii se v tomto snímku objevilo bojové umění Silat, které je charakteristické pomalými pohyby.

Originální trailer filmu Cesta bojovníka / Merantau

Vztekle tvá (The Upside of Anger) (úterý 17. 12., ČT2, 21.50 - 23.45)

Plakát filmu Vztekle tvá / The Upside of AngerV zahraničí mnohem vřeleji přijatý počin režiséra a scenáristy Mikea Bindera doplácí hlavně na to, že neví, zda chce být komedií, nebo dramatem. Tvůrce se tak po celou dobu pohybuje mezi oběma žánry a příliš se mu nedaří je nějak vyvážit. Příběhová stránka je příjemně civilní a uvěřitelná, i když předvídatelná a neoriginální. To by ale až tak vadit nemělo, neboť klíčové role ztvárnili vynikající Joan Allen a velmi dobrý, i když malinko zastíněný Kevin Costner. Absolutně nenáročná a neškodná oddechovka.

Synopse: Terry Wolfmeyer (Joan Allen) opustil manžel a ponechal ji na pokraji zoufalství  a napospas čtyřem dcerám. Osamělá žena brzy naváže zvláštní vztah se svým zdánlivě nevlídným sousedem Dennym (Kevin Costner). Vypadá to, že jediné, co je spojuje, je láska k alkoholu, jenže i pro ně platí, že štěstí najdeš tam, kde ho čekáš nejméně.

Zajímavost: Costner přibral kvůli roli devět kilogramů.

Oficiální trailer filmu Vztekle tvá / The Upside of Anger

Don Juan DeMarco (Don Juan DeMarco) (středa 18. 12., Nova Cinema, 21.40 - 23.25 / čtvrtek 19. 12., 00.10 - 01.40)

Plakát filmu  / Don Juan DeMarcoZajímavé romantické komediální drama by bohužel potřebovalo výraznějšího tvůrce a odvážnější přístup. Režisér a scenárista Jeremy Leven se totiž pokouší banální příběh oživit filozofováním o vztazích a lásce jako takové, což se mu sice poměrně daří, jenže jeho přístup je sázkou na jistotu, tudíž mnoho atraktivních momentů vyšumí do prázdna. Občasné nudě se tak neubráníte a moc na tom nemění ani to, že v hlavních rolích se objevují Marlon Brando, Johnny Depp a Faye Dunaway. Sluší se ještě zmínit, že ústřední píseň byla nominována na Oscara. Lehce nadprůměrná žánrovka.

Synopse: Jedenadvacetiletý mladík (Johnny Depp) tvrdí, že je slavný Don Juan DeMarco, měl tisíce žen a je nejlepším milencem na světě. Odmítla ho jen jediná - Dona Ana (Géraldine Pailhas). Kvůli ní chce skočit z obrovského billboardu. V tom mu zabrání psychiatr Jack Mickler (Marlon Brando), který má zároveň rozhodnout o jeho dalším osudu. Ani jeden z nich netuší, jak je toto setkání vzájemně ovlivní. 

Zajímavost: Nejtěžší na práci s Brandem bylo dle Deppa udržet vážnou tvář.

Oficiální trailer filmu Don Juan DeMarco / Don Juan DeMarco

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 19. 7. 2019 - 25. 7. 2019
TV tipy: Mladí muži za pultem jsou podfukáři trpící ztrátou paměti Prázdniny jsou v plném proudu, což znamená, že v televizích se toho moc neděje a spoléhá se na osvědčené reprízy. V tomto týdnu tak zaujmou jen premiéroví druzí Podfukáři a uvedení kultovní komedie Mladí muži za pultem.... čtěte zde
Vydáno: 19.07.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 29. týden
Kinopremiéry: Zatoulaný lví král Diego Maradona hraje letní hokej Mezi devítkou premiér, která aktuálně míří do našich kin, vyčnívají dva počiny. Tím prvním je hraná verze klasické animované disneyovky Lví král, o níž se postaral Jon Favreau. Druhým pak dokument o fotbalistovi Diegu... čtěte zde
Vydáno: 17.07.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
1
Top 20 ČR: 28. týden
Top 20 ČR: chodí se dále na Spider-Mana V Česku se stále chodí na posledního Spider-Mana s Tomem Hollandem, jemuž sekundují animovaní mazlíčci a strašidelná panenka Annabelle. čtěte zde
Vydáno: 16.07.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box Office: 28. víkend
Box Office: Spider-Mana novinky nesesadily Spider-Man: Daleko od domova uhájil první místo, stejně jako Příběh hraček to druhé. Nestačili na něj ani krokodýli ani Dave Bautista. čtěte zde
Vydáno: 15.07.2019 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 10: Harrison Ford
Top 10: deset nejlepších rolí Harrisona Forda Harrison Ford je skutečnou hereckou ikonou a žijící legendou. K dnešnímu výročí jeho 77. narozenin si připomeňme desítku jeho nejlepších rolí. čtěte zde
Vydáno: 13.07.2019 10:00 v sekci Články | Publicistika
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Three From Hell: trailer nového filmu Roba Zombieho (17.07.2019 16:00 v Novinky | Trailery)
- Dora a ztracené město (09.07.2019 18:41 v Novinky | Trailery)
- Top 10: nejlepší filmy Toma Hankse (09.07.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Charlize Theron a Helen Mirren se vrací do Fast & Furious 9 (09.07.2019 09:02 v Novinky | Zprávy)
- Zloba: Královna všeho zlého v novém traileru (08.07.2019 17:58 v Novinky | Trailery)
- Karlovy Vary 2019: Křišťálový glóbus získal snímek Otec (06.07.2019 21:01 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: nejlepší filmy Jima Jarmusche (06.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Dravec krokodýl Dundee pronásleduje sám sebe a prožívá báječná léta pod psa (05.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw: finální trailer (28.06.2019 18:39 v Novinky | Trailery)
- Paul Rudd míří mezi Krotitelé duchů (27.06.2019 19:27 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Annabelle zpívá Yesterday (26.06.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 10: deset nejlepších rolí Meryl Streep (22.06.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Podfukářky a brankář odhalují tajný život mazlíčků (19.06.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Three From Hell: teaser nového filmu Roba Zombieho (12.06.2019 18:47 v Novinky | Trailery)
- Julianne Moore bude oceněna v Karlových Varech (11.06.2019 20:41 v Novinky | Zprávy)
- Ledové království II: první oficiální trailer (11.06.2019 15:22 v Novinky | Trailery)
- Top 10: deset nejlepších filmů Johnnyho Deppa (09.06.2019 10:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   23/2019

Muži v Černém: Globální hrozba
4/10

Muži v černém se po sedmi letech opět vrací, i když bez Willa Smithe a Tommyho Lee Jonese, které vystřídali Tessa Thompson a Chris Hemsworth (takže je to spíš Muž a žena v černém). A není to návrat, který by stál příliš za to.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver